nasiona marihuany

Ukorzeniacze

Wyszukiwarka Forumowa:

WiesiekGrower

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2020
Postów
169
Buchów
0
Czy ukorzeniacz do roślin ozdobnych nada się do panienek?

Wiem też, że z kory wierzby można ukorzeniacz zrobić

Które z tych wybrać?
 

Chaplin

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2020
Postów
222
Buchów
1
Czy ukorzeniacz do roślin ozdobnych nada się do panienek?

Wiem też, że z kory wierzby można ukorzeniacz zrobić

Które z tych wybrać?

z wierzby sprawdza się naprawdę bardzo dobrze, często stosuję przy roślinach domowych i efekt jest powyżej zadowalającego, nie opłaca się wydawać pieniędzy na ukorzeniacze mając wierzbę pod nosem
I nie tylko z kory, same gałązki też się sprawdzają

potnij je drobno i gęsto upchnij w słoiku, zalej odstaną wodą.
po 48h możesz używać tej wody do podlewania ALBO po miesiącu, gdy zalewa już odrobinę zgęstnieje stosować w formie bardziej doraźnej (można maczać w tej papce łodygi do ukorzenienia i wpakować do ziemi)
polecam, sprawdza się naprawdę bardzo dobrze
 

indeed-in-need

Active member
Rejestracja
Maj 24, 2020
Postów
31
Buchów
0
[MENTION=93624]Chaplin[/MENTION]
Tak się zastanawiam, mam roślinkę w okresie kwitnienia oraz pięć maluszków w okresie wegetacji (coś koło 3 tygodni) } autoflowery - czy w takim wypadku mogę wykorzystywać "willow water" / "wodę wierzbową" (już się robi i tak* ;) ) jako dodatek a) dla zwiększenia rozwoju już istniejących korzeni b)dla zwiększenia rozwoju samych roślin**?

Jeśli tak/tak? To w jakich proporcjach? czy podlewaniu powinienem rozcieńczyć roztwór?

*słoik ok. 330 ml wypełniony w całości pociętymi kawałkami wierzby, wypełniony wodą itp itd wg przepisów z internetów
** czytałem jakoby woda wierzbowa działała nietylko jako propagator rozwoju korzeni ale i całej rośliny, taki roślinny hormon wzrostu możnaby rzecz - ale wiadomo internety mogą kłamać hehehe
 

Chaplin

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2020
Postów
222
Buchów
1
[MENTION=93624]Chaplin[/MENTION]
Tak się zastanawiam, mam roślinkę w okresie kwitnienia oraz pięć maluszków w okresie wegetacji (coś koło 3 tygodni) } autoflowery - czy w takim wypadku mogę wykorzystywać "willow water" / "wodę wierzbową" (już się robi i tak* ;) ) jako dodatek a) dla zwiększenia rozwoju już istniejących korzeni b)dla zwiększenia rozwoju samych roślin**?

Jeśli tak/tak? To w jakich proporcjach? czy podlewaniu powinienem rozcieńczyć roztwór?

*słoik ok. 330 ml wypełniony w całości pociętymi kawałkami wierzby, wypełniony wodą itp itd wg przepisów z internetów
** czytałem jakoby woda wierzbowa działała nietylko jako propagator rozwoju korzeni ale i całej rośliny, taki roślinny hormon wzrostu możnaby rzecz - ale wiadomo internety mogą kłamać hehehe

ja tam lałem prosto ze słoika bez rozcieńczania, nie wiem czy to trzeba rozcieńczać czy nie ale roślinki nie psioczyły
na jakiej zasadzie to działa - nie wiem, wiem że wierzba ma od za***ania jakiegoś specjalnego hormonu który wspomaga ukorzenianie i jest to stary, babciowy, sprawdzony sposób na pozyskanie lepszej i większej bryły korzeniowej.
 

indeed-in-need

Active member
Rejestracja
Maj 24, 2020
Postów
31
Buchów
0
ja tam lałem prosto ze słoika bez rozcieńczania, nie wiem czy to trzeba rozcieńczać czy nie ale roślinki nie psioczyły
na jakiej zasadzie to działa - nie wiem, wiem że wierzba ma od za***ania jakiegoś specjalnego hormonu który wspomaga ukorzenianie i jest to stary, babciowy, sprawdzony sposób na pozyskanie lepszej i większej bryły korzeniowej.

Super, powiedz jeszcze tylko proszę czy w tym samym czasie również podawałeś jakiś inny nawóz swoim córeczkom?

wg mojej wiedzy nie ma tam specjalnie azotu - a na niego moje roślinki są jakoś wrażliwe - także chyba powinno być git, apropo ten hormon (roślinny anabolik hehe) nazywa się auksyna, na wielu stronach www/filmikach yt/poradnikach ogrodniczych hehe
 

Chaplin

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2020
Postów
222
Buchów
1
Super, powiedz jeszcze tylko proszę czy w tym samym czasie również podawałeś jakiś inny nawóz swoim córeczkom?

wg mojej wiedzy nie ma tam specjalnie azotu - a na niego moje roślinki są jakoś wrażliwe - także chyba powinno być git, apropo ten hormon (roślinny anabolik hehe) nazywa się auksyna, na wielu stronach www/filmikach yt/poradnikach ogrodniczych hehe

nie podawałem niczego, rosły w ziemi sklepowej i ile tam było nawozu wstępnego, tyle miały dla siebie.
tyle że ja cały czas mówię o zwykłych roślinkach doniczkowych ozdobnych a nie o konopiach, tych nie ukorzeniałem nigdy.
 

indeed-in-need

Active member
Rejestracja
Maj 24, 2020
Postów
31
Buchów
0
[MENTION=93624]Chaplin[/MENTION] może Ciebie to zainteresuje, zacząłem podlewać wodą z wierzby i o moje zdziwienie, przyrosty a'la +5 cm/doba :3
 

WiesiekGrower

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2020
Postów
169
Buchów
0
Jeżeli mówicie ze ma ta taka magiczną moc to trzeba przetestować, bo mam paf’y i zależy mi na jak największym wzroście na wegu bo jednak za dużo Wega im nie zostało, przy okazji rozwieje wątpliwości bo ktoś się pytał czy warto teraz pafy dawać. A i pytanie, czy przy takim krótkim wegu opłaca się robić hst typu topping lub fim? Supercroppingu nie chce robić bo jakoś mnie ten trening nie przekonuje
 
P

pozytyw

Guest
zrób z bananów , nie ze skórek a z owoców, świeży woda , ma hormony rootujace
 

WiesiekGrower

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2020
Postów
169
Buchów
0
Stestuje obydwa, i zobaczymy które dadzą lepsze rezultaty :D rozcieńczać jakoś czy lać czyściocha?

---------- Post Zaktualizowany 01:47 ---------- Data pierwszego postu 01:42 ----------

a jeszcze, bo kiedyś pytałem sie o stymulatory wzrostu i slyszalem ze napar z kory wierzby ma hormony wzrostu. Prawda to?
 

duchu

Well-known member
Rejestracja
Lis 4, 2016
Postów
224
Buchów
0
Stestuje obydwa, i zobaczymy które dadzą lepsze rezultaty :D rozcieńczać jakoś czy lać czyściocha?

---------- Post Zaktualizowany 01:47 ---------- Data pierwszego postu 01:42 ----------

a jeszcze, bo kiedyś pytałem sie o stymulatory wzrostu i slyszalem ze napar z kory wierzby ma hormony wzrostu. Prawda to?

Prawda używaj
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,935
Odznaki
12
Panowie a to z jakiegoś konkretnego gatunku wierzby? Czy po prostu z byle wierzby?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół