nasiona marihuany

Carolina Reaper 2mln SHU x1 - Będzie piekło [LED COB DIY 150W][0.25m]

Wyszukiwarka Forumowa:

GusFring

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2014
Postów
267
Buchów
527
Karolina po przesiadce na parapet ostro poszła w górę, listki chyba trochę odżyły. Wydaje mi się, że widzę już coś, co będzie kwiatostanem.
Muszę wymyśleć co zrobić, żeby doszła. Na parapecie jej nie zostawię, bo słońca braknie, do boxa nie wrzucę bo za dużo światła. Zrobię jej pewnie osobnego boxa o 1/2 mocy z suplementacją XPE 660.

IMG_20200920_195718.jpg

IMG_20200920_195738.jpg
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Dojdzie na parapecie, chyba, że masz jakoś mało światła. Mi habanero w zeszłym roku podochodziły na luzie, ale fakt, miałem już zawiązane owoce w tym okresie. :)
 

GusFring

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2014
Postów
267
Buchów
527
Obsypała się kwiatami, poszła w górę jak szalona.
No wygląda to dobrze, chciałbym, żeby zdążyła dojść.

IMG_20200927_124939.jpg

IMG_20200927_125026.jpg
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,071
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

UP.

No za dużo się nie dzieje. Zastanawiam się czy ona w ogóle kiedyś zawiąże pąki kwiatowe. No mogłaby już dać jakieś oznaki, że zamierza zakwitnąć.

Może to problem z barwą światła i jego natężeniem? Jakie wymagania ma papryka ? są jakieś dane dostępne : odmiene gatunki roślin mogą inaczej reagować na wartość strumienia niebieskiego czy brak IR w widmie. Fotostacjonarna faza fitochromu pod takim SPD ? Ciekawe...
5000k i 150W na 0,24 m2 - 600w/m2 ?
 
Ostatnia edycja:

GusFring

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2014
Postów
267
Buchów
527
Może to problem z barwą światła i jego natężeniem?

Eksperyment trzeba by było powtórzy, z próbą kontrolną, żeby coś wyciągnąć. Ale identyczne wnioski przyszły mi do głowy. Ja bym mocno obstawiał za natężeniem światła, ciekawe jaki mechanizm za to może odpowiadać. Ale wiesz, równie dobrze może potrzebowała jeszcze tygodnia - no nie wiadomo, chociaż można się domyślać
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,071
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Eksperyment trzeba by było powtórzy, z próbą kontrolną, żeby coś wyciągnąć. Ale identyczne wnioski przyszły mi do głowy. Ja bym mocno obstawiał za natężeniem światła, ciekawe jaki mechanizm za to może odpowiadać. Ale wiesz, równie dobrze może potrzebowała jeszcze tygodnia - no nie wiadomo, chociaż można się domyślać

jest coś w miarę nowe może się przyda: zaraz zobaczę co jest w środku:
http://www.lbhi.is/sites/lbhi.is/fi...34_effects_of_lightning_-_rit_lbhi_nr._34.pdf

długie strasznie : ale wygląda tak jakby światło "ciepłe" do owocowania było lepsze ??: chyba, że źle coś z tego czytam ;] Do tego to doświadczenia z kolorowymi źródłami : nie białymi....
Przejrzyj dokładniej : nie do końca do bezpośredniego wykorzystania ale może się coś wyciągnie... choć chyba niewiele.

5.1 Yield in dependence of light source The yield of sweet pepper was compared at two different light sources for interlighting. The results clearly show that LEDs for interlighting decreased yield of sweet pepper by about 20 % compared to HPS for interlighting when HPS top lighting was used additionally. Also Trouwborst et al. (2010) reported that 38 % LED interlighting in addition to 62 % HPS top lighting in cucumbers did not increase total biomass or fruit production. However for comparison the authors have used 100 % HPS top lighting

O kwitnieniu nic nie ma. Ale może także ? To suplement wiec z wpływem dziennego. Inna charakterystyka źródeł wiec trudno o jakieś sensowne wnioski.

kolejny: https://www.researchgate.net/public...ghting/link/54d218940cf28959aa7c1114/download

Znowu niewiele.. .. chyba się poddam ;) Danych jest niby masę od temperatury do nawożenia etc: ale aby się przez to przekopać trzeba z 2 tygodnie mieć.
 
Ostatnia edycja:

GusFring

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2014
Postów
267
Buchów
527
No chyba nie dojdzie bestia, jak jej nie sprawię dodatkowego światła. Za późno, zbyt ciemno. Ale wyrosła na dorodną pannicę.
IMG_20201004_194211.jpg

IMG_20201004_194356.jpg
 

GusFring

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2014
Postów
267
Buchów
527
Siemasz,
zapylasz manualnie kwiatki?

Cholera, toś mnie zagiął teraz.
Jak raz miałem normalne papryczki to samo jakoś poszło. Powinienem śmignąć pędzelkiem z kwiatka na kwiatek, czy to jakiś męski pyłek musi być?

#Edit:
Dobra, przeczytałem, że można z kwiatka na kwiatek tej samej rośliny. Zaraz zmajstruje jakiś pędzelek
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
#Edit:
Dobra, przeczytałem, że można z kwiatka na kwiatek tej samej rośliny. Zaraz zmajstruje jakiś pędzelek

Pałeczka do uszu będzie ok i jedziesz po kwiatkach.
Pamiętaj że teraz zapotrzebowanie na potas ma zwiększone roślina :eek:mn:
Jestem ciekaw owoców czy udało Ci się trafić w miarę czyste geny czy będzie kundel.
Powodzenia
 

GusFring

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2014
Postów
267
Buchów
527
Update po ponad miesiącu, prawie dwóch.
Nie wiem czy zamykać grow, czy trzymać otwarte na kolejny rok, lol :eek:mn:.

Nie zawiązała kwiatów, ale umrzeć też nie chce.
Dałem jej trochę azotu z powrotem i sobie tak myślimy co dalej.

Trzymać do lata? Nie będzie jakaś zmęczona życiem? Cieżki temat.
IMG_20201202_125908.jpg
 

tomekk

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 30, 2011
Postów
944
Buchów
1,258
Odznaki
3
poobcinaj galezie, zmniejsz wilgotność, schowaj w chłodne miejsce a na wiosne odbije
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół