nasiona marihuany

Carolina Reaper 2mln SHU x1 - Będzie piekło [LED COB DIY 150W][0.25m]

Wyszukiwarka Forumowa:

GusFring

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2014
Postów
267
Buchów
527
No cóż, na dziwny pomysł wpadłem, zobaczmy co z tego wyjdzie.
Idea zrodziła się po obserwacji znajomych turbokozaków ostrości, co to madrasa wpierdzielają pisząc kucharzowi, żeby doprawił bo coś słabe.

z 15 nasionek niestety wykiełkowało tylko jedno, więc pokładam w nim duże nadzieje.
Dni będę liczył od wsadzenia do boxa (wczoraj), ponieważ wcześniej nie śledziłem tego, ale na oko ma coś koło 25. Do namiotu poszła przez bardzo późny wysiew, ale też zdecydowanie przez ciekawość, zobaczymy co z tego wyjdzie.


Zdjęcie od dnia ZERO-10:
IMG_20200704_152018__01.jpg


Dzień ZERO+1 (dzisiaj):
IMG_20200715_180004.jpg


Światło:
DIY panel led COB na diodach CLU046 - 4 sztuki, 5000k. Docelowo pewnie jeszcze tam domontuje ze 12 diod xpe 660.
IMG_20200710_122557_28129.jpg

IMG_20200715_180013.jpg


Doniczka, nawożenie, suplementacja:
No raczej to co mam pod ręką, pewnie jakieś asahi sl dokupię i jakieś 2 nawozy z odpowiednim stosunkiem NPK na veg/flo.

Trening:
Spróbuję z FIM, ale docenię jak ktoś ma tu jakieś rady

Fotoperiod póki co 18/6, jak ktoś ma doświadczenie jaki będzie optymalny to będę wdzięczny. Domyślam się, że na flo nie będę musiał przełączać 12/12, ale jeśli jestem w błędzie to dajcie znać.

No to jazda, jeśli chcecie śledzić postępy to zapraszam.
 
Ostatnia edycja:

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Siemano.
Jak kiełkowałeś że tylko 1 sztuka Ci wyszła?Prosto do ziemi czy wata/gaza?Skąd nasiona?
Ja doświetlałem od marca sadzonki naświetlaczami 150W COB 6500K z allegro.Dorzucone miałem te śmieszne grow ledy na gwincie e27 a aliexpress.
Od czerwca papryki na out :dance:
Jak planujesz nawozić (minerał czy bio)?
Chętnie będę śledził bo w mój temat trafiłeś:dancee:

Powodzenia.
 

GusFring

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2014
Postów
267
Buchów
527
Siema,

Na leniwca, powrzucałem po 3 pestki do pudełka po serku układając w "trójkąt", żeby łatwo było pikować i przysypałem bardzo delikatnie ziemią. Myślałem, że już nic z tego, ale jeden kiełek się pojawił po 2-3 tygodniach. Nasiona z allegro więc mogłem trafić na lipę, ale poczytałem, że te rośliny co mają bardzo dużo kapsaicyny wolno rosną i z kiełkowaniem też mają problem. Carolina z tego co piszą może mieć 2mln SHU, co w zestawieniu z jalapeno 8k SHU brzmi jak całkiem sporo.

Ja doświetlałem od marca sadzonki naświetlaczami 150W COB 6500K z allegro
A jakieś szczegóły tego panelu znasz? Jakie diody, biny? Na allegro z takimi rzeczami lubią w bambuko walić więc ja bym zrobił jakąś weryfikację. Masz watomierz?

Jak planujesz nawozić (minerał czy bio)?
O ile z bio, a nawet organicznym nawozem na veg nie będzie problemu bo pokrzyw u mnie sporo, to musiałbym poczytać co organicznego dawać na faze kwitnienia. Jak nic nie wymyślę to ze sklepu się coś kupi.

Powodzenia.
Dzięki!
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Najlepiej mi się kiełkuje w pojemniku na wilgotnym ręczniku papierowym i to na mate grzewczą.Bardzo dobre efekty ma również wysiewanie w kompost (ja miałem swój przerobiony kompost z działki).

Super hoty wolniej rosną.Oprócz światła dużo daje temperatura podłoża.Mam Karoline,Jolkę,Cp115 i jeszcze kilka innych.
Z nasionami w PL jest taki problem że często okazuje się przy owocowaniu że masz całkiem inną odmianę niż zamówiłeś albo jakiegoś kundla/krzyżówkę.I wtedy masz wk***....

Co do doświetlania to aż tak nie sprawdzałem jak pytasz.Było to prowizoryczne oświetlenie potrzebne na max 3 miesiące (2 naświetlacze + 5 "grow ledów").
Tu masz link


Ja świeciłem 18on/6off.

Co do nawozów to polecam Kristalony,mają bardzo dobre NPK (różne rodzaje w zależności od potrzeb).Florowit ma nawet spoko mikro/makro za tą kasę.Ja używam Tytanitu inni Asahi - każdy robi jak uważa.
Kilku moich znajomych stosowało Biobizz ale zrezygnowali ze względu na słabe NPK. Gnojówkę z pokrzyw możesz sobie zostawić jako uzupełnienie.

Jak trochę podrośnie możesz zrobić jej topping.

A jeszcze jedno.Ja bym ją dał na dwór/balkon a do growboxa na jesień.Mimo iż pogoda słabawa to słoneczko to zawsze słoneczko.

A i nie bój się wcześniej przesadzać do większych donic,szybciej urośnie (sprawdzane).
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Życzę dużych plonów :bal:

Ja posiadam naga jolokie white, moruga scorpion red i yellow, scotch bonnet, habanero red, yellow, chilli i cayenne :D Prawie wszystkie ***ańce owocują.

Jak Carolina Ci nie zaowocuje lub mało, to się nie zdziw. Są kapryśne :p

Gdy zacznie wypuszczać pierwsze pąki, podawaj jej PK oraz wapń i żelazo. Gdy jest deficyt tych pierwiastków, to gorzej zawiązuje owoce.
 

GusFring

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2014
Postów
267
Buchów
527
Szybki UP.

Dzień 12 od wsadzenia do boxa, pojawiają się problemy.
Wydaje mi się, że mocno przesadziłem dając tam 4 ledy na 1050mA i jest za dużo światła, ale nie mam co z tym zbytnio zrobić.
Objawem jest to, że liście mają ciemne plamy. Czekam aż mi przydją paski lakmusowe to sobie zmierze PH i zobaczę, czy nie o to chodzi, ale stawiam na za dużo światła. Temperatura jest ok.

***ałem czubek, żeby poszła trochę w boki i faktycznie idzie. Przyrost masy zielonej moim zdaniem całkiem fajny.

Wrzucam fotki papryczki i problemów z liściami.
IMG_20200726_124824.jpg

IMG_20200726_124835.jpg

IMG_20200726_124940.jpg
 
Ostatnia edycja:

GusFring

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2014
Postów
267
Buchów
527
Wrzucałem apdejt co tydzień póki co to wrzucę i dziś.
Karolina moja kochana musi się niestety podzielić miejscem z innym zielstwem, ale rośnie jak szalona i już mocne słoneczko przestało jej przeszkadzać. Wypuściła dużo odnóg bocznych, sama ma łodygę bordową - wydaje mi się, że mimo, że skręca liście to jest zdrowa jak trzeba, będzie z niej ostre kobieta lekkich obyczajów co niejedną du*ę rozerwie.

IMG_20200802_223828.jpg

IMG_20200802_223816~0.jpg

IMG_20200802_223825.jpg
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
ogarnął byś ten syf z podłogi ;P wyłóż folią może ?
widzę, że karolinka ma mokrą ziemię a i w podstawce pełno wody ... czy jej to nie przeszkadza przypadkiem ?
 

GusFring

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2014
Postów
267
Buchów
527
nie przeszkadza nic a nic, bo ma ładny drenaż z kamyków zrobiony.
Przejadę jutro odkurzaczem, żeby się w oczy nie rzucało ;) Folią nie ma co wykładać, diamond mylar już jest
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
nie przeszkadza nic a nic, bo ma ładny drenaż z kamyków zrobiony.

Liście mogą się skręcać od nadmiaru wilgoci (ja tak miałem rok temu).Proponuje oprysk z siarczanu magnezu 2gr/L (u mnie pomógł).
Pamiętaj że super hota lepiej przesuszyć niż przelać.

Powodzenia!
 

GusFring

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2014
Postów
267
Buchów
527
O, a to akurat świetna rada, dzięki.
Spróbuję obniżyć wilgoć. Mówisz, że lepiej przesuszyć niż przelać - chodzi o stres, żeby roślina produkowała więcej kapsaicyny, czy poprostu tak lepiej rośnie?
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
O, a to akurat świetna rada, dzięki.
Spróbuję obniżyć wilgoć. Mówisz, że lepiej przesuszyć niż przelać - chodzi o stres, żeby roślina produkowała więcej kapsaicyny, czy poprostu tak lepiej rośnie?

Wydaje mi się że ją za często podlewasz przez co wykręca liście i ma wolniejszy wzrost (rok temu mój błąd).
Ogarnij ile waży podlana roślina z doniczką (ja to robię na wyczucie) i sprawdzaj co jakiś czas czy nie jest zbyt lekka (będziesz to czuł).
Wtedy należy podlać.
Siarczan magnezu ogarniesz 2kg za jakieś 12zł w ogrodniczym (za tę samą cenę kupisz w aptece 100gr jedynie - matematykę zostawiam Tobie:troll:
Rozpuszczasz 2gr/L i śmiało 2 x tydzień oprysk.
Z tą produkcją kapsaicyny związaną ze stresem rośliny to ja nie zauważyłem żeby wzrastała,wg mnie to legenda.
 

GusFring

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2014
Postów
267
Buchów
527
Szybki UP, nie ma za dużo co opowiadać.

Papryczka moim zdaniem rośnie wzorowo, trochę ograniczam wilgoć, żeby listki się nie zawijały.
Co drugie podlanie zjada sobie teraz Biobizz Bio Grow i dodatkowo dorzuciłem jej mikoryzę great white granular 1. Niech się tam oswoi z grzybami i odwdzięczy się ładnymi owocami.

IMG_20200809_163006.jpg

IMG_20200809_163039.jpg
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Jaki plan na tą roślinę?
Zebrać plony i kosz czy trzymasz do nast. sezonu w boxie?
Pryskałeś tym siarczanem magnezu?
 

GusFring

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2014
Postów
267
Buchów
527
Jaki plan na tą roślinę?
Zebrać plony i kosz czy trzymasz do nast. sezonu w boxie?
Pryskałeś tym siarczanem magnezu?

Siarczanu nie rzucałem, jednak chcę postarać się trzymać ją bio, eko i inne głupoty ;] Dopóki nie będzie naprawdę tego trzeba to się wstrzymam.
Myślałem, że jednosezonówka i kosz, ale polubiłem ją. Muszę się pouczyć jak się zimuje takie rośliny, bo chciałbym ją przetrzymać. W sumie to głównie kwestia udawanego cyklu rocznego, bo w boxie cały rok może mieć idealne warunki, ale wiadomo, że roślina też przerwy potrzebuje.
Plan jest taki, żeby zebrać owoce i zrobić 100% natural sos co poskłada kozaków
#edit
Właśnie została przetransportowana z jakiejś losowej doniczki do 6l. Korzenie i ziemię pod nimi solidnie obsypałem mikoryzą, liczę na fajny efekt. Szkoda, że fotki w sumie nie zrobiłem, bo korzenie ładnie zbite były i serio prosiły się o przesiadkę. Trochę mi się zeszło, żeby drenaż z tych białych małych kamyczków usunąć bez uszkadzania korzeni
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół