nasiona marihuany

Carolina Reaper 2mln SHU x1 - Będzie piekło [LED COB DIY 150W][0.25m]

Wyszukiwarka Forumowa:

GusFring

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2014
Postów
267
Buchów
527
Miał być UP co tydzień to wrzucam.
Karolina już w docelowej 6l, wysypana ładnie mikoryzą great white one. Dostaje trypack na veg od biobizza.
Zastanawiam się kiedy zacznie zawiązywać owoce.
IMG_20200816_202410.jpg

IMG_20200816_202408.jpg

IMG_20200816_202402.jpg
 

GusFring

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2014
Postów
267
Buchów
527
A kwiatki ma?Bardzo marszczy i skręca liście gdzieś...

Nie ma jeszcze, w sumie ona za dużo na karku nie ma. Nie winię jej, że jeszcze nie jest gotowa.
Te liście to sam nie wiem no. Pisałeś o wilgotności, teraz dostaje wodę jak faktycznie doniczka wróci z wagą do punktu, gdzie tam nie ma nic. Nie wiem, mam zrobić ten oprysk z calmagu? Chciałem ją bio trzymać, no ale jak ma laska cierpieć to ją popsikam.
Moje podejrzenie czemu się tak zachowuje to za dużo światła. No jak by nie było, to prawie 21k lumenów w boxie 0.25m. Według kalkulatora optymalnie jest 12500, więc może jej ten chlorofil wypalać, ale nie bardzo mam możliwość to ograniczyć
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Siemasz:tiphat:

Nie wiem, mam zrobić ten oprysk z calmagu? Chciałem ją bio trzymać, no ale jak ma laska cierpieć to ją popsikam.

Popsikaj nie bądź już takim bio-ortodoxem :p

Moje podejrzenie czemu się tak zachowuje to za dużo światła. No jak by nie było, to prawie 21k lumenów w boxie 0.25m. Według kalkulatora optymalnie jest 12500, więc może jej ten chlorofil wypalać, ale nie bardzo mam możliwość to ograniczyć

Możesz mieć rację z tym zbyt mocnym oświetleniem.Ja mam w wiaderkach super hoty które mają ostre światło od świtu do nocy ale liście im się nie zwijają tylko zamiast rosnąć wzwyż bardzo się rozkrzewiają.

Ogłów ją trochę z masy zielonej od dołu do rozwidlenia (jeśli ma).Jak rośnie pień w "Y","T"?
 

GusFring

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2014
Postów
267
Buchów
527
Ogłów ją trochę z masy zielonej od dołu do rozwidlenia (jeśli ma).Jak rośnie pień w "Y","T"?
Rośnie w takiego Y, jaki cel miałoby golenie? W sumie to może i jest w tym jakaś logika, bo do tych dolnych partii liści to tam światło już nie dociera, ale nie wiąże się to z niepotrzebnym stresem? Jakieś pozytywne efekty?

Żeby nie przynudzać:
Nic wielkiego się nie dzieje. Rośnie sobie, zjada organicznego biobiza na wzrost i chyba jest szczęśliwa.
Fotki:
IMG_20200823_121942.jpg

IMG_20200823_121935.jpg

IMG_20200823_121806.jpg
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Rośnie w takiego Y, jaki cel miałoby golenie?

Aby paprykę pozbyć zbędnego balastu.Do tych liści i tak światło nie dociera więc nie spełniają swojego zadania.

Znalazłem na necie jeszcze taki opis.

"W celu ograniczenia masy części nadziemnej oraz pobudzenia wzrostu poszczególnych zawiązków.Cięcie zwiększa dostęp światła do wnętrza rośliny, lepiej i szybciej wybarwiają się owoce. Niezależnie od tego, czy rośliny tnie się, czy nie, to od początku owocowania powinno się usuwać stopniowo liście z głównych pędów od dołu do pierwszego rozgałęzienia. Zabieg ten przyspiesza dorastanie (i ewentualnie lepsze wybarwianie się) pozostałych jeszcze owoców na roślinie."
 

GusFring

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2014
Postów
267
Buchów
527
Aby paprykę pozbyć zbędnego balastu.Do tych liści i tak światło nie dociera więc nie spełniają swojego zadania.
Dzięki! Ciachnąłem już kilka liści, teraz jak małe drzewo zaczęła wyglądać. Dziś jak znajdę trochę czasu to jeszcze ją tam pomęczę. Zastanawiam się czy takie małe kroki przy galęziach to pierwsze podrygi kwiatów, czy tam zwyczajnie liście będą rosły. Fajnie by było w tym sezonie kilka owoców mieć
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Dzięki! Ciachnąłem już kilka liści, teraz jak małe drzewo zaczęła wyglądać. Dziś jak znajdę trochę czasu to jeszcze ją tam pomęczę. Zastanawiam się czy takie małe kroki przy galęziach to pierwsze podrygi kwiatów, czy tam zwyczajnie liście będą rosły. Fajnie by było w tym sezonie kilka owoców mieć

Wrzuć foto jak możesz,obadamy.
 

GusFring

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2014
Postów
267
Buchów
527
UP.

Te kropki co mówiłem to raczej liście, nie kwiaty.
Karolina jutro dostanie calmag, bo już zamówiłem.

IMG_20200830_155849.jpg

IMG_20200830_155842.jpg

IMG_20200830_155827.jpg


edit
no ona na tych zdjęciach wygląda dużo gorzej niż w rzeczywistości
 
Ostatnia edycja:

GusFring

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2014
Postów
267
Buchów
527
UP.

No za dużo się nie dzieje. Zastanawiam się czy ona w ogóle kiedyś zawiąże pąki kwiatowe. No mogłaby już dać jakieś oznaki, że zamierza zakwitnąć. Mam wrażenie, że trochę lepiej z tymi liściami jak zaczęła dostawać calmag

IMG_20200906_094529.jpg

IMG_20200906_094539.jpg
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
UP.

No za dużo się nie dzieje. Zastanawiam się czy ona w ogóle kiedyś zawiąże pąki kwiatowe. No mogłaby już dać jakieś oznaki, że zamierza zakwitnąć.

Daj jej nawóz/potas na kwitnienie/owocowanie.Ja używam Kristalon czerwony (Skład nawozu i właściwości fizykochemiczne(EC w mS/cm):azot ogólny – 12% N (w tym: 10,1% N-NO3 i 1,9% N-NH4); fosfor – 12% P2O5; potas – 36% K2O; siarka – 1% S; EC 0,1% roztworu – 1,2.).
Ty chyba jesteś BIO/EKO więc musisz poszukać odpowiednika organicznego.
Pozdro:oczy:
 

GusFring

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2014
Postów
267
Buchów
527
Dzięki Rolnik! Zastanawiam się tylko czy nawozu na flo nie powinno się walić dopiero po zawiązaniu pąków?
Mam taki organiczny od biobizza - mało azotu, fajnie fosforu i potasu tylko boję się, że roślina nie ogarnie co się dzieje, bo dostanie coś, czego jeszcze nie potrzebuje
Pozdro!
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Dzięki Rolnik! Zastanawiam się tylko czy nawozu na flo nie powinno się walić dopiero po zawiązaniu pąków?
Mam taki organiczny od biobizza - mało azotu, fajnie fosforu i potasu tylko boję się, że roślina nie ogarnie co się dzieje, bo dostanie coś, czego jeszcze nie potrzebuje
Pozdro!

Lej i się nie zastanawiaj:ako:
Tym bardziej organicznego biobizza.Tak z ciekawości jakie on ma NPK?
 

GusFring

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2014
Postów
267
Buchów
527
Lej i się nie zastanawiaj:ako:
Tym bardziej organicznego biobizza.Tak z ciekawości jakie on ma NPK?

Mam taką paczkę 3 nawozów, trypack to nazywają. Co do NPK:
na weg: 4 - 3 - 6
na flo: 2 - 7 - 4
i jeszcze jest coś co nazywają TOP MAX - bez pierwiastków w/w, ale za to z 16.4% ekstraktem z kwasów humusowych. O tym będę musiał poczytać, czy to jakiś pic na wodę, czy rzeczywiście ma sens.
 

GusFring

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2014
Postów
267
Buchów
527
Nowy tydzien - kolejny up.

No generalnie kaszana, Karolina tymczasowo na parapecie, bo nie chcę jej bardziej skrzwydzić.
Pali ją ostro ta lampa z***ana, 2x za duża moc to nic dobrego. Będę pewnie panel dzielił na 2 osobne, do innych boxów i wtedy ją wsadzę znów. Póki co musi odpocząć.

IMG_20200913_182717.jpg

IMG_20200913_182846.jpg
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół