nasiona marihuany

Nasiona kiedys i dzis- rozkmina

Wyszukiwarka Forumowa:

Rambo669

Well-known member
Rejestracja
Gru 20, 2012
Postów
158
Buchów
0
Siemanko,

no to taka rozkmine teraz mam. Jak myslicie, czy nasiona (odmiany) od tego samego breeder-a sa takie same jak np. 15 lat temu. No bo tak, robie teraz fotorelke z Purple#1.
https://www.forum.haszysz.com/showt...rple-1-1x-Afghan-kush-FEM-mars-hydro-tsw-2000

Mialem kiedys ten strain z 13 lat temu. I tak zaczalem myslec czy przez lata produkcji nasion, ciagle te same geny sa.

Na ta chwile moje Purple pachnie tak samo, ze smakiem to zobaczymy.

Macie doswiadczenie z tymi samymi odmianami lata po pierwszym spotkaniu z nimi?
 

Chaplin

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2020
Postów
222
Buchów
1
co Ty, pula genów się na bank zmieniła do tego stopnia że to na 99% jest czymś innym niż to co było wcześniej
żeby uzyskać taką stabilność to by trzeba było ciągle z klonów robić krzaki. ciągle i ciągle
 

Rambo669

Well-known member
Rejestracja
Gru 20, 2012
Postów
158
Buchów
0
co Ty, pula genów się na bank zmieniła do tego stopnia że to na 99% jest czymś innym niż to co było wcześniej
żeby uzyskać taką stabilność to by trzeba było ciągle z klonów robić krzaki. ciągle i ciągle

Szczerze, to takie przypuszczenie mialem. Tylko teraz tak, jesli geny inne to smak inny, plon molze byc inny, itd itd.

Wiec kupowanie jakis starszych odmian wsumie mija sie z celem bo przeciez one i tak inne beda
 

Chaplin

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2020
Postów
222
Buchów
1
Szczerze, to takie przypuszczenie mialem. Tylko teraz tak, jesli geny inne to smak inny, plon molze byc inny, itd itd.

Wiec kupowanie jakis starszych odmian wsumie mija sie z celem bo przeciez one i tak inne beda

to też tak nie działa bo masz opis straina i to nim musisz się sugerować a nie tym co było kilka lub kilkanaście lat temu.
zakładając że (czysto hipotetycznie) opis purple #1 w latach 90 był taki że uspokaja tak teraz może być odwrotnie. ale to że się nie opłaca to nie powiedziałbym bo purple to dalej purple. tam samo ze smakiem i zapachem. tylko działanie moze być inne albo np struktura kwiatu
zresztą z tymi konopiami to loteria jest, ciągle jak palisz jeden materiał który sam sobie wyhodujesz to będziesz zadowolony ale jak zapalisz ten sam materiał który kolega zrobił to może już być inaczej.
jest zbyt dużo zmiennych na które nie ma się wpływu i tyle
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
586
Buchów
283
by trzeba było ciągle z klonów robić krzaki. ciągle i ciągle

A ty myślisz, że breederzy to jak robią nasiona? Mają swoje matki po kilkadziesiąt lat nawet i z tego robią.
 

Rambo669

Well-known member
Rejestracja
Gru 20, 2012
Postów
158
Buchów
0
to też tak nie działa bo masz opis straina i to nim musisz się sugerować a nie tym co było kilka lub kilkanaście lat temu.
zakładając że (czysto hipotetycznie) opis purple #1 w latach 90 był taki że uspokaja tak teraz może być odwrotnie. ale to że się nie opłaca to nie powiedziałbym bo purple to dalej purple. tam samo ze smakiem i zapachem. tylko działanie moze być inne albo np struktura kwiatu
zresztą z tymi konopiami to loteria jest, ciągle jak palisz jeden materiał który sam sobie wyhodujesz to będziesz zadowolony ale jak zapalisz ten sam materiał który kolega zrobił to może już być inaczej.
jest zbyt dużo zmiennych na które nie ma się wpływu i tyle

Wlasnie dlatego rozkmine mialem. Bo widzisz, jak kupisz nasiona pomidorow to one praktycznie zawsze tak samo smakuja, wygladaja itd. Z ziolem to wsumie zalezy jak trafisz, z tej samej paczki krzaki wygladaja zupelnie inaczej.
 

Chaplin

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2020
Postów
222
Buchów
1
A ty myślisz, że breederzy to jak robią nasiona? Mają swoje matki po kilkadziesiąt lat nawet i z tego robią.

Ja wiem że to się tak dzieje i dlatego to powiedziałem ale nie wydaje mi się (lub po prostu zbyt mało wiem) żeby wszyscy breederzy mieli klony matek sprzed nie wiadomo ilu lat i że te geny które kupisz dzisiaj w seedbanku będą tym samym co można było kupić np. 15-20 lat temu
popraw mnie jeśli się mylę, ja tam jak czegoś nie wiem to nie mam krępacji żeby się pytać.
jak uważasz ?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,124
Buchów
5,016
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Z ziolem to wsumie zalezy jak trafisz, z tej samej paczki krzaki wygladaja zupelnie inaczej.

Bo ten rynek jest nielegalny i zupełnie nieregulowany. Tu odmiana nie przechodzi żadnej weryfikacji. Nasiona są produkowane bóg wie gdzie przez bóg wie kogo. Jest niewielu producentów i to są zwykle tacy, którzy zazwyczaj w ofercie mają po kilka odmian, naprawdę dbają o to żeby odmiana była jednolita. Gro to masówka i niezbyt jednolite miksy. Hybryda i miks hybrydą pogania.

Rozmów o tym na forum było sporo. Poszukaj listu od Simona który Kot wrzucał ładnych parę lat temu.
Realia są takie, że sam jesteś w stanie zrobić sobie odmianę w niczym przynajmniej jednolitością nie ustępującą kupnej. A nawet jeśli by Ci zależało jedynie na jednolitości - bardziej wyrównaną od wszystkiego co kupisz: I to przy zapleczu niezbyt dużym.

Czy odmiana jest tym samym co była 10 czy 15 lat temu. A kto ich tam wie. Klony z klonów daje się trzymać w zasadzie w nieskończoność. Odmiany nie hybrydyzacji klonów jakoś muszą być z roku na rok rozmnażane - za każdym razem jakieś rośliny się wybiera i pula genetyczna kolejnego pokolenia jest inna - coraz mniejsza z roku na rok. Takie tam gadanie po próżnicy w sumie ;)
 
Ostatnia edycja:

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,214
Rozwiązań
1
Buchów
16,341
Odznaki
1
A na ch*j komu te stare Skunki i Hejzy? Tera sie sadzi fancy szajs z Ameryki co 500 dolcow paczka kosztuje. Najgorszy pazdzierz jest w holenderskich seedbankach - przecietne ziolo z duzym plonem, co ni to smaku, ni zapachu, ni żywicy nie ma, ale tu wszyscy to sadza i Critical Kush najlepszy stuff :pop:
 

Yebak

FollowTheRabbit
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
5,090
Buchów
5,093
Odznaki
2
Sie uczepiłeś tego Critical Kusha no... Nigdy nie miałem, to se posadze :D
 
O

OdcieńZieleni

Guest
Ewidentnie ktoś ma ból dupska :sunny: na początku śmieszne a teraz to tylko pokazuje, ze ktoś na sile próbuje udowodnić swoją racje, zawiązać chłopowi oczy, dac ściągnąć macha z oblanego żywica aofa i z śmierdzącego sianem kritikala, to by nie wiedział co jest 5, nie oszukujmy się, tak samo jak z odmianami kolorowymi, co z tego ze ładnie wyglądają i ładnie polukrowane jakbyś musiał spalić 5g żeby zaszumialo w dynce .... ale zaraz padnie komentarz, ze bania to nie wszystko, walory estetyczne, smakowe itp maja nadrzędne znaczenie, i napisze to ktoś kto pali z wiadra :bal:
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,124
Buchów
5,016
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

A na ch*j komu te stare Skunki i Hejzy?

btw: Masz jeszcze ten list od Simona? Ja jakoś go na forum odkopać nie potrafię.
Nie wiem co ma do rzeczy ale tak się jakoś przypomniał przy okazji.

ps: Co teraz jest popularne? Bo ja zupełnie nie w temacie jestem.

OdcieńZieleni napisał:
ale zaraz padnie komentarz, ze bania to nie wszystko, walory estetyczne, smakowe itp maja nadrzędne znaczenie, i napisze to ktoś kto pali z wiadra

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?17954-ozdobna-odmiana-konopi&styleid=30

Ornamental Forms

Hemp has at times in the past been grown simply for its ornamental value. The short, strongly-branched cultivar ‘Panorama’ (Fig. 43) bred by Iván Bósca, the dean of the world’s living hemp breeders, was commercialized in Hungary in the 1980s, and has been said to be the only ornamental hemp cultivar available. It has had limited success, of course, because there are very few circumstances that permit private gardeners can grow Cannabis as an ornamental today. By contrast, beautiful ornamental cultivars of opium poppy are widely cultivated in home gardens across North America, despite their absolute illegality and the potentially draconian penalties that could be imposed. Doubtless in the unlikely event that it became possible, many would grow hemp as an ornamental.

74.jpg


Fig. 43. ‘Panorama,’ the world’s only ornamental cultivar, with the breeder, Ivan Bócsa. (Courtesy of Professor Bócsa.)
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,124
Buchów
5,016
Ostatnia edycja:

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,214
Rozwiązań
1
Buchów
16,341
Odznaki
1
Aof€™ - petarda :sunny:

Masz jakies kompleksy czy lęki zwiazane z aofem? Bo nikt go tu nie wspomnial, za to ty kilkakrotnie. No ale ty Criticale sadzisz, bo pod blokiem sie dobrze sprzedajo, to czego sie w sumie spodziewac :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół