nasiona marihuany

Bagienny spot- kilka pytań

Wyszukiwarka Forumowa:

OjciecChrzestny

Well-known member
Rejestracja
Maj 16, 2010
Postów
137
Buchów
0
Witam
Zamierzam wrzucić sporą część af na 2 rózne blisko siebie polożone miejsca.
Jedno to bagienny spot ( gleba jest mega moktrzciny typowo bagienne, woda mocno stoi). I tutaj wyczytałem o dwóch możliwościach sadzenia. Jedno to kopce, a drugie worki. Mam worki 35l czy tutaj zrobienie dziur ( jakiej wielkosci? ) i 20 litrow ziemi starczy? Jak to wygląda? Dawac hydrozel i dolomit?

Kopce- na automat starczy 20l? Czy mam mieszać z ta glebą spotowa mokrą? Tutaj tez daje się dolomit czy jak?

II spot
To już blisko miejsce w jakiejś roślinności typowo suche miejsce.. Chciałem wrzucić automaty obok siebie, taki długi prostokąt wykopać i obok siebie sadzić i oczywiście lst dać. Pytanie tutaj co jaką odleglosc sadzic? Dodatkowo dol powinien byc na wysokosc szpadla czy jak? Ile dolomitu tutaj dac? Bo glebe kupna zamierzam zmieszać ze spotowa i dac hydrozel bo nie bede jakos mega często. Na slimaki i mrowki dodatkowo dorzuce bo w okolicach sa mrowiska, to nie przeszkoodzi?

Prosze o odpowiedz na jakiekolwiek pytanie jesli cos kojarzycie temat bo liczy sie czas. Jeden spot mi sie spalil, roslinnosc mega porosla i tutaj chcialem troche przyeksperymentowac i pocwiczyc.

Co do slonca to najlepsze jest jak miejscowka jest oswietlona ze wschodu na zachod? Czy tutaj 6h slonca starczy czy trzeba wiecej?
 

Indorshop.pl

Partner forum.haszysz.com
Rejestracja
Gru 9, 2011
Postów
62
Buchów
1
Witam
Zamierzam wrzucić sporą część af na 2 rózne blisko siebie polożone miejsca.
Jedno to bagienny spot ( gleba jest mega moktrzciny typowo bagienne, woda mocno stoi). I tutaj wyczytałem o dwóch możliwościach sadzenia. Jedno to kopce, a drugie worki. Mam worki 35l czy tutaj zrobienie dziur ( jakiej wielkosci? ) i 20 litrow ziemi starczy? Jak to wygląda? Dawac hydrozel i dolomit?



Kopce- na automat starczy 20l? Czy mam mieszać z ta glebą spotowa mokrą? Tutaj tez daje się dolomit czy jak?

Wszystko zależy jaką masz teraz u siebie pogode i na co sie zapowiada. Rok temu, dwa lata temu, gdzie podczas lata była ciągła susza, bagna były zbawienne i planty miały ciągły dostęp do wody, co później nam ładnie wynagradzały. W tym roku przynajmniej u mnie pada conajmniej raz w tygodniu, wiec nie maja tak dużego zapotrzebowania. Hyrdożel na pewno bedzie zbędny, dolomit zawsze sie przyda. 20 l ziemi pod auto jak najbardziej powinno starczyć. Co do kopcy czy worków, musisz zadecydować sam, tak jak wcześniej wspomniałem, jeśli pada dużo u Cb to worki byłyby lepsze, ale jeśli nie to zrobiłbym duże kopce.

II spot
To już blisko miejsce w jakiejś roślinności typowo suche miejsce.. Chciałem wrzucić automaty obok siebie, taki długi prostokąt wykopać i obok siebie sadzić i oczywiście lst dać. Pytanie tutaj co jaką odleglosc sadzic? Dodatkowo dol powinien byc na wysokosc szpadla czy jak? Ile dolomitu tutaj dac? Bo glebe kupna zamierzam zmieszać ze spotowa i dac hydrozel bo nie bede jakos mega często. Na slimaki i mrowki dodatkowo dorzuce bo w okolicach sa mrowiska, to nie przeszkoodzi?

Prosze o odpowiedz na jakiekolwiek pytanie jesli cos kojarzycie temat bo liczy sie czas. Jeden spot mi sie spalil, roslinnosc mega porosla i tutaj chcialem troche przyeksperymentowac i pocwiczyc.

Co do slonca to najlepsze jest jak miejscowka jest oswietlona ze wschodu na zachod? Czy tutaj 6h slonca starczy czy trzeba wiecej?

Najlepiej było by sadzić tak conajmniej 0,5 m od siebie, jeśli chcesz im robić lst, dałbym nawet więcej. Dół tak naprawde im większy tym lepszy, ale w przypadku auto 40cmx40x40 powinno wystarczyć by dały z siebie wszystko. Jeśli spot jest suchy, hydrożel jak najbardziej wskazany. Co do słońca to najlepiej jak mają conajmniej 6h-7h mocnego słońca np od godziny 12-18. Pozdro i powodzonka !
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
dokładnie jak wyżej, chociaż patrząc na ten rok i pogodę, chyba poszedłbym w ten bardziej suchy + hydrożel (tak kalkulując ryzyko na szybko).
Naświetlenie to im dłużej, tym lepiej. U mnie na spocie na ugorze słoneczko świeci (jak jest pogoda) od godziny 4.30 do prawie 21

Co do ślimaków itd. Ja bardziej obawiałbym się zający, sarenek i dzików ;) Ślimaków na suchych spotach raczej jak na lekarstwo
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Witam
Zamierzam wrzucić sporą część af na 2 rózne blisko siebie polożone miejsca.
Jedno to bagienny spot ( gleba jest mega moktrzciny typowo bagienne, woda mocno stoi). I tutaj wyczytałem o dwóch możliwościach sadzenia. Jedno to kopce, a drugie worki. Mam worki 35l czy tutaj zrobienie dziur ( jakiej wielkosci? ) i 20 litrow ziemi starczy? Jak to wygląda? Dawac hydrozel i dolomit?

Kopce- na automat starczy 20l? Czy mam mieszać z ta glebą spotowa mokrą? Tutaj tez daje się dolomit czy jak?

II spot
To już blisko miejsce w jakiejś roślinności typowo suche miejsce.. Chciałem wrzucić automaty obok siebie, taki długi prostokąt wykopać i obok siebie sadzić i oczywiście lst dać. Pytanie tutaj co jaką odleglosc sadzic? Dodatkowo dol powinien byc na wysokosc szpadla czy jak? Ile dolomitu tutaj dac? Bo glebe kupna zamierzam zmieszać ze spotowa i dac hydrozel bo nie bede jakos mega często. Na slimaki i mrowki dodatkowo dorzuce bo w okolicach sa mrowiska, to nie przeszkoodzi?

Prosze o odpowiedz na jakiekolwiek pytanie jesli cos kojarzycie temat bo liczy sie czas. Jeden spot mi sie spalil, roslinnosc mega porosla i tutaj chcialem troche przyeksperymentowac i pocwiczyc.

Co do slonca to najlepsze jest jak miejscowka jest oswietlona ze wschodu na zachod? Czy tutaj 6h slonca starczy czy trzeba wiecej?

Daj sobie spokój z bagiennym spotem czy takim, który może zalewać woda.
Ja miałem na takim właśnie spocie w wiaderkach i jest nieciekawie.Zalało,poprzewracało itd. a dotrzeć tam tragedia.
Lepiej dać w suche miejsce i hydrożelem podsypać.
Ja mam automaty w wiaderkach 10L i starczą.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół