nasiona marihuany

brak azotu???????

Wyszukiwarka Forumowa:

Losiek72

Member
Rejestracja
Lip 8, 2020
Postów
5
Buchów
0
witam mam problem z roslinkami ,czy to nie dobor azotu? czy czego inneggo, ph ziemi między około6,5


---------- Post Zaktualizowany 22:03 ---------- Data pierwszego postu 22:01 ----------









 
P

pozytyw

Guest
prawdopodobnie PK potrzebują dużo , jesli nie to Si byc moze, lub Fe
 

51015

Well-known member
Rejestracja
Sty 3, 2008
Postów
45
Buchów
0
Witam, mam podobnie 2 półauto ziemia kupna 80L kronen, wszystko było ok aż do tych opadów 2 tygodniowych. I myślę że przepłukało mi ziemie z dobrego PH, i nasączyło PH gleby miejscówki które jest bardzo niskie, starsi growerzy mogli by pomóc ! bo podobne tematy są wałkowane od x lat ale wszystkie niedokończone porady. Nawozy canna , raz tam na 2-3tyg, problem pojawił sie po obfitych opadach przez kilka dni. Na razie dałem do bańki 5l wody 4 garście dolomitu i tym podlałem, plus oprysk ashai, wykopany głęboki dół na 80L ziemi, ziemia na spocie jasna piaszczysta.
 
Ostatnia edycja:

51015

Well-known member
Rejestracja
Sty 3, 2008
Postów
45
Buchów
0
hmmm nikt nie chce pomóc ?? co za czasy ! :):) pewnie od nadajników 5G lub nawet 4G obecnie takie klimaty są :) z 6 dni temu dostały nawozy canna pełną dawkę czyli terra, cannazym, i na flo troszkę i po obserwacji dalej to marnie widziałem, 3 dni temu dostały tak jak pisałem 4 garście dolomitu na 5L wody i jakby może ciut lepiej hmmm. Dzisiaj jak RaiseNSTUFF napisał że brakuje potasu to podjechałem i kupiłem nawóz potasowy do pomidorów i papryk PLANTA 8-11-33 i zwykła dawka na bańke 5L do tego podsypałem dolomitem wkoło od planta 1M bo wydaje mi się jednak że to przez niskie PH płyn Helliga jest zabarwiony na ciemnoczerwony kolor. Tak jak pisałem wyżej takie problemy pojawiły się po obfitych kilkudniowych opadach. Zdam relacje czy ten nawóz potasowy pomaga itd..... bo przewaliłem tu wszysto i nic do końca nie jest wyjasnione tylko że brakuje tego czy tego czy tam tego, a problem wydaje mi się że deszcze wypłukały z kupnej ziemi właściwe PH i nasączyło ją PH ziemi z miejscówi. Każde info jest pomocne więc proszę pisać swoje sugestie i porady, na dzień dzisiejszy tak to wygląda i już papu raczej im nie dam przez najbliżesze 3tyg, bo znowu opady itd... aha i zdjęcie z góry było robione z flaszem, z lewej Pure AK (FIM 6 dni temu) z prawej Purps Maroc (FIM jakieś 2,5 tyg temu) od Hideandseeds
 
Ostatnia edycja:

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
jeśli nie ustabilizujesz PH to te nawozy w ziemi nic nie dadzą bo roślina ich nie pobierze , miałem tak samo, jedyne co możesz to regulować ph i dawać nawozy w oprysku. ja pryskałem siarczanem magnezu i wapno w oprysku a w tym czasie regulowałem ph ziemi. miałem 5 a przelewałem wodą o ph 9 a do tego dolomit i woda wapienna. tak dla ciekawości zbadałem ostatnio deszczówkę i muszę powiedzieć że spodziewałem sie kwasu a wyszło że ma coś koło 6,5 aż byłem zaskoczony. po miesięcznej walce mam teraz ph od 6,5- 7 a rośliny już mnie przerosły, jedyny ślad po przejściach to brzydkie dolne liście.
 

Losiek72

Member
Rejestracja
Lip 8, 2020
Postów
5
Buchów
0
Siema, u mnie ziemia miała 4, 5 ph jednak, a miernik który pokazywał 6.5 to poszedł na podporke do wędek, podsypalem dolomitem 3 garści na 30l wiadro, i trochę przelałem i pomogło, rośliny się zblokowaly bo miały niskie ph i nic nie pobierały z ziemi, a zakwasilem. Sam bo sprawdziłem. Ph wody i miałem 6, po dodaniu canna weg ph wody 4 a tego już nie sprawdziłem. Dokupilem ph UP i mam odpowiednie ph wody. Wszystko w normie pozdro
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Magnes, mangan i cynk
ja stawiam na magnes bo jak posżły fest w góre to tego im potrzeba bardzo duzo
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
ku**a magneZ zawsze żle napisze... :-D
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,792
Buchów
10,105
Odznaki
9
Podsyp porządnie dolomitem. Możesz spryskać siarczanem magnezu, szybciej działa.
 

51015

Well-known member
Rejestracja
Sty 3, 2008
Postów
45
Buchów
0
Tak jak pisałem, dostały porządną dawke canna terra, dolomit we wodzie z dwa razy, oprysk ashai i nawóz potasowy do pimidorów i papryk, dzisiaj już tylko czysta, ale trzeba wziąść też pod uwage że nie ma intensywnych deszczów, a to po nich zawsze zaczynają sie takie checa. Na dzień dzisiejszy tak, lisie na których pokazały sie niedobory to wiadomo jakby zgniły, uschły i tak wiszą, ale nowe już są ok



a jak u kolegi autora tematu ?
 

Losiek72

Member
Rejestracja
Lip 8, 2020
Postów
5
Buchów
0
U mnie temat powrócił, na paru roslinkch, a też lecę na cana weg, i na oprysk ashai, wydaje mi się że coś zakwasza glebę, podsypalem dolomitem, zobaczymy co z tego bedzie
 

kubaster

Active member
Rejestracja
Sie 19, 2020
Postów
41
Buchów
1
U Ciebie to ewidentnie magnez, oraz wapń lub potas. Pierwsze dwa załatwisz CalMagiem, potas - jakąś odżywką PK.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół