nasiona marihuany

Za dużo światła ? brak przerw między piętrami

Wyszukiwarka Forumowa:

laksmin

Active member
Rejestracja
Lip 4, 2020
Postów
40
Buchów
0
Witam. Mam taki "problem" z roślinką.
Mianowicie roślina nie rośnie do góry tylko wszystko jest na sobie.
Nie ma żadnych przerw między piętrami. Czy przypadkiem nie jest to znak że ma za dużo światła ?

Dodałbym zdjęcie ale niestety nie mogę, a na zewnętrzne hostingi nie będę wstawiał.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

nak***ialem zbyt duża ilością światła w małe indyki i porosły karły w stylu pierwszych automatów. :)

Nie więcej niż 900-1000 umol/m2s raczej? 200W COB i 0,36 m2? [daj parametry to się dokładniej policzy]
Temperatura widmowa? Źródeł? 3500K? około 15% strumienia niebieskiego. 135-150 umol/m2s w niebieskiej części widma.
Pod HPS przy tych samych wartościach strumienia było by: mniej więcej 54-60 umol/m2s.

Knna pisał coś o bezwzględnej wartości około 40 umol/m2s jako wystarczającej do powstrzymania wyciągania się roślin.[ ciekawe czy dobrze pamiętam?]

Pamiętam także doświadczanie z uzyskiwaniem bezłodygowych konopi - przez boczne bezpośrednie oświetlenie "łodyg" diodami niebieskimi - plastikowymi - takimi zabawkowymi.

CR miał udział % w strumieniu: 21% przy wartości strumienia 77,5 umol -> na powierzchni 0,15 m2 dawało to 516,66 umol/m2s
A to daje wartość bezwzględną niebieskiego: 108,5 umol/m2s
https://www.forum.haszysz.com/showt...-0-15m2-Skunk-Special-Experimental-LED-Garden
Źle nie poszło.
tu pod chinolem - w trybie weg prawie samo niebieskie także CR: https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?49521-LED-120w-0-15m2-SOG-8x-Skunk-Special/page3

nierówno rozłożone diody o odmiennych kolorach kiepskie mieszanie się widma: efekty - pokrój w zależności od miejsca w boksie: https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?49521-LED-120w-0-15m2-SOG-8x-Skunk-Special/page6
https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?49521-LED-120w-0-15m2-SOG-8x-Skunk-Special/page7
tyle, że to nie klony... wiec zmienność dodatkowa...
https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?49521-LED-120w-0-15m2-SOG-8x-Skunk-Special/page8

Oj śmiecę ;) Sry...

knna napisał:
-Blue light requirement

Most plant's species requires some amount of blue light in order to grow healthy. Cannabis not seem to be one of them. Ive read of MJ grown successfully under LPS, which are yellow monochromatic lights, although with poor productivity, but health. Ive never seen it, so im not sure of this, and i never find any article about it. But it seems cannabis isnt specially demanding in terms of light quality. Not requiring blue strictly not mean MJ wont benefit of using it, of course, as it probably does.

But, independent of it required or not, blue light play a role on some aspects which advice to use it:

-Phototropism. (Check the full page, excellent botany resource online). The movement of plant towards the light. 450nm light (blue) has by far the stronger effect over phototropism. It may be a concern if strong blue light is delivered laterally to plant producing unexpected reactions. Anyway, phototropism effect is stronger on the taller tip of the plant, where auxins concentration are higher.

-Internodal distance control. Blue light has an strong effect reducing internodal length. This effect is exponential at low doses, and gets stabilized at irradiance about 30 uE/m2 of blue light. At 40 uE/m2 near the minimum internodal distances are achieved. As total irradiance levels of 400-500 uE/m2 seems to be the most adequate for MJ growing, the blue fraction to keep internode distances short is relatively small, about 10% of total or still less. But providing some blue light is a must to avoid stretching.

-Stomata aperture. Blue strongly promotes stomata opening, while red light has the opposite effect. Stomatas aperture increases transpiration, thus water consumption, but help the plant keeping internal CO2 concentration high enough. And this strongly affect photosynthetic efficacy (we saw how low CO2 internal concentration is the main limitation of P at moderate-high irradiance). So when growing with LEDs, or any reddish spectrum, there is only two ways of avoiding low internal CO2 concentrations: compensate it with enough blue light or grow in CO2 enriched environment.

Probably this is the main reason to use moderate amounts of blue when growing with LEDs, as previous cited factors advising to use blue only requires it at minimal amounts. On a CO2 enriched environment, probably percentages of blue around 10% are enough, but if not, percentages at least double that are required to keep internal CO2 high enough. This issue places a dilemma of what is better: if use more blue than required, with lower photosynthetic efficacy, or enrich with CO2, which is costly too but allows to use redder spectrum. This dilemma shows too that there is no a only way of building LED grow lights, but there is different optimal spectrum distributions depending of the setup.

This issue must be kept in mind when trying to find optimal spectrum distribution for MJ growing, so it must be always referred to a given CO2 level.

ps: Może nie warto się zbliżać bez IR ;] do wartości 800 i ponad przy wysokich dawkach niebieskiego ;)
Z drugiej strony pisze tam coś o 40 jako wartości przy której jest blisko minimum - wiec jej zwiększanie .. Oj tam. Chyba nie Ty jedyny użyłeś tak wysokiej wartości strumienia i innym aż takie kuku się nie przytrafiło?
 
Ostatnia edycja:

laksmin

Active member
Rejestracja
Lip 4, 2020
Postów
40
Buchów
0
I tak opuściłem kilka cm, ale chyba zrezygnuje jeszcze z paru.



gree.jpg


fasaf.jpg
 
Z

z\G/esio

Guest
Z tą rośliną wszystko jest ok. Niepotrzebnie w ogóle zakładałeś ten temat. Ona dopiero wystrzeli do góry!
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Nie więcej niż 900-1000 umol/m2s raczej? 200W COB i 0,36 m2? [daj parametry to się dokładniej policzy]
Temperatura widmowa? Źródeł? 3500K? około 15% strumienia niebieskiego. 135-150 umol/m2s w niebieskiej części widma.
Pod HPS przy tych samych wartościach strumienia było by: mniej więcej 54-60 umol/m2s.

Knna pisał coś o bezwzględnej wartości około 40 umol/m2s jako wystarczającej do powstrzymania wyciągania się roślin.[ ciekawe czy dobrze pamiętam?]

Pamiętam także doświadczanie z uzyskiwaniem bezłodygowych konopi - przez boczne bezpośrednie oświetlenie "łodyg" diodami niebieskimi - plastikowymi - takimi zabawkowymi.

CR miał udział % w strumieniu: 21% przy wartości strumienia 77,5 umol -> na powierzchni 0,15 m2 dawało to 516,66 umol/m2s
A to daje wartość bezwzględną niebieskiego: 108,5 umol/m2s
https://www.forum.haszysz.com/showt...-0-15m2-Skunk-Special-Experimental-LED-Garden
Źle nie poszło.
tu pod chinolem - w trybie weg prawie samo niebieskie także CR: https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?49521-LED-120w-0-15m2-SOG-8x-Skunk-Special/page3

nierówno rozłożone diody o odmiennych kolorach kiepskie mieszanie się widma: efekty - pokrój w zależności od miejsca w boksie: https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?49521-LED-120w-0-15m2-SOG-8x-Skunk-Special/page6
https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?49521-LED-120w-0-15m2-SOG-8x-Skunk-Special/page7
tyle, że to nie klony... wiec zmienność dodatkowa...
https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?49521-LED-120w-0-15m2-SOG-8x-Skunk-Special/page8

Oj śmiecę ;) Sry...



ps: Może nie warto się zbliżać bez IR ;] do wartości 800 i ponad przy wysokich dawkach niebieskiego ;)
Z drugiej strony pisze tam coś o 40 jako wartości przy której jest blisko minimum - wiec jej zwiększanie .. Oj tam. Chyba nie Ty jedyny użyłeś tak wysokiej wartości strumienia i innym aż takie kuku się nie przytrafiło?


Subiku drogi, a czy mógł bys się wypowiedzieć, zacząć kalkulować odnośnie takiego zestawu ?
mam 1 żarówkę 18 W i 6 żarówek 10w i mam dosłownie to samo wrażenie, że światła jest za duzo... a może chińskie ledy ?

Specyfikacja żarówki 18W

Moc: 18W
LED Ilość diod: 18x3W (diody firmy Epistar)
Kolory:
Biały
Podczerwień
Czerwony
Niebieski
Napięcie wejściowe: 85V ~ 265V
Żywotność: 50.000 godzin
LED Długość fali:
4x 3700K
1x 730nm
5x 660nm
2x 630nm
2x 470nm
4x 430nm
Obszar oświetlenia: ok. 30x30cm
Środowisko pracy: -20 do 40 ° C
Wymiary:12 x 12 x 13 cm
Prawdziwy pobór mocy: 18W~
Specyfikacja żarówek 10w:


Moc: 10W
LED Ilość diod:5
(diody firmy Bridgelux)
Kolory:Czerwony, Niebieski
Napięcie wejściowe: 85V ~ 265V
Strumień świetlny: 800lm
Obszar oświetlenia: 15x15cm
Żywotność: 50.000 godzin
LED Długość fali:czerwony 660 / niebieski 460
Środowisko pracy: -20 do 40 ° C
Wymiary: 4.8 x 7.3 cm
Ratio: 4:1
 

laksmin

Active member
Rejestracja
Lip 4, 2020
Postów
40
Buchów
0
9 dni ma na fotce.
I tak jest w plecy ze 2 dni, bo była przelana, bo coś mi rozwój nie pasował.. padła decyzja o zmianie gleby, i słuszna, bo ze starą jak się ścisnęło mocno w garści to kapała woda i wyżymać można było. Wymieniona i odbiła..
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Subiku drogi, a czy mógł bys się wypowiedzieć, zacząć kalkulować odnośnie takiego zestawu ?
mam 1 żarówkę 18 W i 6 żarówek 10w i mam dosłownie to samo wrażenie, że światła jest za duzo... a może chińskie ledy ?

Co to znaczy za dużo? Powyżej sensownej wartości bez dodatku CO2? 800 umol/m2s?
Skład widma - wpływ na pokrój. Świetnie widać to w starej relacji CR pod panelem o skrajnie nierównomiernie rozłożonych diodach kolorowych. Jeśli chodzi o wzajemne interakcje - niebieski-zielony-czerwony : Trudno ilościowo coś oceniać - była mowa o nie przekraczaniu pewnej dawki zieleni - bo to niekorzystne jest : i ewentualnym częściowym znoszeniu przez zieleń efektów niebieskiego. Ale Ty zieleni praktycznie nie masz: 4 diody białe - nic praktycznie.
Nie pamiętam gdzie - ale gdzieś to było. ;).

Teraz co do kalkulacji: Mam -> moc źródeł. Typy diod :

Epistar - która seria? Linki do -> data sheet.
Bridgelux. - to samo pytanie -> data sheet

Pierwsza lampa [ nie jest to żarówka ]

18W - pomiarowe? [ przy wyliczankach trzeba uwzględnić sprawność zasilania - założyć coś ]

4x 3700K -> znajdzie się zbliżone SPD
1x 730nm -> mam typowe SPD -> dodatek bardzo mały.
5x 660nm -> jasne, że mam SPD - praktycznie krzywa dzwonowa
2x 630nm -> większy błąd wyznaczania wartości strumienia z danych fotometrycznych
2x 470nm -> niebieski
4x 430nm -> czasem opisywane jako diody UV - a nie jest to "jeszcze" uv , po co dwa rodzaje niebieskiego?

druga: 10W - pomiarowe?

4 - czerwony 660
4 - niebieski 460

==> Strumień świetlny: 800lm : Przy takim spektrum 80 lm/W - nonsens - całkowicie niewykonalne. To opis nie dane -> diody o takich długościach fali mieszczą się na skraju krzywej fotopowej i ich sprawności zawsze są podawane w formie radiometrycznej.

Problem -> brak jest : informacji o sprawności źródeł i prądzie na jakim idą - dla białego spektrum lub dla diod o znanych parametrach obliczenia udziałów niebieskiego i jego wartości "wyliczeniowej" na powierzchnie to prościzna.

W wypadku panelu na COB o określonej mocy - zakładam sprawność : wiem w jakich granicach się będzie na 85% mieścić i z tego mam widełki strumienia - temp widmowa : znana : znane CRI : znany udział % niebieskiego i reszty.

Tu trzeba będzie ostro kombinować - szyć - nie znam "binów" nie mam w ręce jeszcze żadnych data sheet - do tego nie są to diody - osram czy cree dla których dane są nie tylko łatwo dostępne ale są nieściemniane.

Na początek: trzeba będzie wyznaczyć prąd na którym idą diody aby się moc zgadzała ;) [ dlatego pytam o pomiarowe dane o watach - to co podają niekoniecznie pokrywa się z realiami ] W zależności od prądu zmienia mi się dodatkowo vf - dwie zmienne do dopasowania ;]

Machnie się coś. Ale to chwilunie potrwa i będzie miarodajne inaczej - przez opieranie się na "założeniach" bardziej niż na danych ;] - nie dość, że trzeba szyć na samym początku - że dane dla diod są nie wiadomo na ile wiarygodne - to jeszcze nie ma informacji o binie - nawet nie wiem który typ: diod - robią jedną serię? czy kilka jak cree: XPE - XBD .. etc?

[ dla cree Ci chętnie zbliżone układy dla dowolnego binu policzę - no sam to zrobisz bo na forum jest narzędzie do tego ]

Tak wracając do tych lamp: -> dla takiego spektrum krzywa wzrostu szybkości fotosyntezy szybciej się zagina - szybciej kończy się liniowy zakres wzrostu - i szybciej dochodzi do foto-inhibicji w wierzchnich warstwach liścia. Chloroplasty na szczycie "słupka" - a ułożą się w słupki pod takim spektrum ;) - będą szybko wysycone.

ps: Jak miałbyś SPD w postaci obrazka - pomiarowe - bez problemu na tej podstawie podam Ci % udział niebieskiego : i reszty długości Fali ;]

Dobra poszukam i zobaczę czy dla zabawy cokolwiek się da z tego wymodzić. Podaj powierzchnie oświetlaną : etc. Błędy które można popełnić strzelając wartości parametrów zastosowanych diod są tu "bardzo duże".
 
Ostatnia edycja:

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Oswietlam tym 0.16m2 to nie lampy, przepraszam. To sa żarówki ledowe podobno dedykowane do upraw roslin. Nie mam multimetra wiec nic więcej Ci nie powiem, jedynie tyle, ze wykorzystałem splitter do żarówek jedna wtyczka, jedna oprawka do oprawki wkręcony splitter a do splittera 7 żarówek na środku 1 podobno 18w po bokach 6 10cio wattowych ta jedna żarówka podobno kosztuje 167 zl. Przy takim braku informacji i danych chyba bez sensu sobie tym głowę kłopotać. Najprościej zrobić test. Test zacząłem wczoraj ok 24, wykręciłem 6 małych zarowek i narazie świece tylko tą jedna, w odstępie 45 Cm czyli tak samo jak gdy z tymi małymi, jutro pojutrze pooglądam dokładnie krzaczka , zrobię zdjęcia i okresle czy bardziej się wyciąga czy nie.
Mimo wszystko dzięki za odpowiedź
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

To sa żarówki ledowe podobno dedykowane do upraw roslin.

To są Lampy z definicji. Żarówka to źródło z żarnikiem - wszystko inne jest lampą ;) Przynajmniej nie w języku potocznym.

Przy takim braku informacji i danych chyba bez sensu sobie tym głowę kłopotać.

Popatrzę z ciekawości. Może chociaż teraz zakres zmienności wyników da się po danych zamieszczonych przez producenta jakoś określić.
Na razie nie mam nic : ale się zobaczy :. Dawniej dane dla takich diod były delikatnie mówiąc nieczytelne. A producenci paneli w zasadzie nigdy nie podawali wartości strumienia z lampy.

Jak pojawiały się dane pomiarowe okazywało się, że sprawności są np: 0,9 czy 1,1 umol/w - żałosne. Dawno temu z punktu widzenia życia forum

Mimo wszystko dzięki za odpowiedź

Nie ma za co. Dla mnie takie zabawy to hobby.

Masz 0,16 m2 i 78W => 487,5 w/m2 : strzelając : sprawność źródeł między 1,3umol/w a 1,6umol/w : strumień z lamp: między 101 a 125 umol. tj: między 633 a 780 umol/m2s zakładając równomierne rozłożenie tego na powierzchnie - czego nie ma : wynik-Strzał. Wróżba z fusów.

ps: mogę podobnie strzelić % zawartość niebieskiego w tym. na podstawie "typowych/sufitowych" zależności miedzy sprawnościami diod o odmiennych kolorach.
 
Ostatnia edycja:

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
To są Lampy z definicji. Żarówka to źródło z żarnikiem - wszystko inne jest lampą ;) Przynajmniej nie w języku potocznym.



Popatrzę z ciekawości. Może chociaż teraz zakres zmienności wyników da się po danych zamieszczonych przez producenta jakoś określić.
Na razie nie mam nic : ale się zobaczy :. Dawniej dane dla takich diod były delikatnie mówiąc nieczytelne. A producenci paneli w zasadzie nigdy nie podawali wartości strumienia z lampy.

Jak pojawiały się dane pomiarowe okazywało się, że sprawności są np: 0,9 czy 1,1 umol/w - żałosne. Dawno temu z punktu widzenia życia forum



Nie ma za co. Dla mnie takie zabawy to hobby.

Masz 0,16 m2 i 78W => 487,5 w/m2 : strzelając : sprawność źródeł między 1,3umol/w a 1,6umol/w : strumień z lamp: między 101 a 125 umol. tj: między 633 a 780 umol/m2s zakładając równomierne rozłożenie tego na powierzchnie - czego nie ma : wynik-Strzał. Wróżba z fusów.

ps: mogę podobnie strzelić % zawartość niebieskiego w tym. na podstawie "typowych/sufitowych" zależności miedzy sprawnościami diod o odmiennych kolorach.

To ciekawe co piszesz.
Dla mnie nawet te 633 to satysfakcjonujący wynik, na weg będę używać mniej słabszych żarówek, a po przełączeniu na flo dołożę resztę aby nie rosły w górę
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

To ciekawe co piszesz.
Dla mnie nawet te 633 to satysfakcjonujący wynik, na weg będę używać mniej słabszych żarówek, a po przełączeniu na flo dołożę resztę aby nie rosły w górę
[MENTION=52373]RoZzman[/MENTION]

Coś zawsze pisze: Lubie pisać. Coś machołem: Ale nie należy tego traktować zbyt poważnie: jako zabawę co najwyżej:

Symulacja 18W -> niezbyt dokładna na zasadzie niskie biny cree [ dane dla chińszczyzny trudne do wygrzebania - nie znalazły się na tacy: wiec zrezygnowałem, aż tak upierdliwy jednak nie jestem ]

1. diody wyglądają na puszczone na prądzie w okolicy 0,350 A.
2. strumień 23 umol => sprawność 1,28 umol/W [niech będzie 1,3?]
3. udziały poszczególnych zakresów długości fali: Niebieski 38% : Czerwień 53% : reszta ledwie 9%.

Przy takich założeniach - a są one nie wiadomo na ile prawdziwe: sprawność wychodzi poniżej? żyrandolowego leda 9W. Który może mieć 1,30-1,37 mniej wiecej pi razy kaloryfer. Do tego udział fotonów niebieskich jest bardzo wysoki 38% to "ogrom".
z 23 umol strumienia aż: 8,74 to niebieskości. Pominąłem zupełnie diodę IR przy symulowaniu i tak tylko 1 sztuka.

teraz 10 W.

Tu przy tych samych danych sprawności: diody wyglądają na puszczone na 0,700 A
Strumień z każdej lampki: 15,89 umol : sprawność 1,71: moc mi wyszła 9,27 W.
udziały %


  • Niebieski 17%
  • Czerwień 83%

Strumień niebieskich z każdej to: 2,7013:

Podsumowanie: sumaryczna wartość strumienia 118,37 umol : strumienia niebieskich fotonów 24,96 umol.
Na powierzchnie: całkowity 739,81 umol/m2s : niebieskiego 156 umol/m2s.
Wychodziłby 21% udział mniej więcej.

Przy czym: to ma soczewki : mieszanie się widma w małej odległości od roślin jest delikatnie mówiąc kiepskie : równomierność jest "żadna" - zaraz zobaczmy Twoją fotorelacje: i ukradnijmy foty.

światełka:


Znasz kat soczewek? Na pewno znasz - na pudełkach opisane.. ??


wisi raczej dosyć wysoko:

Nie wiem czy z tego co teraz nabazgroliłem cokolwiek wynika: - zasymuluje jeszcze kolor światła przy tych założeniach ;)

chyna złe te założenia bo kolor wyszedł za niebieski ;)

kolor_symulacja.jpg


Bez realnych/prawdziwych danych wejściowych jest to tylko zabawa dla samej zabawy.
 
Ostatnia edycja:

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
[MENTION=52373]RoZzman[/MENTION]

Coś zawsze pisze: Lubie pisać. Coś machołem: Ale nie należy tego traktować zbyt poważnie: jako zabawę co najwyżej:

Symulacja 18W -> niezbyt dokładna na zasadzie niskie biny cree [ dane dla chińszczyzny trudne do wygrzebania - nie znalazły się na tacy: wiec zrezygnowałem, aż tak upierdliwy jednak nie jestem ]

1. diody wyglądają na puszczone na prądzie w okolicy 0,350 mA.
2. strumień 23 umol => sprawność 1,28 umol/W [niech będzie 1,3?]
3. udziały poszczególnych zakresów długości fali: Niebieski 38% : Czerwień 53% : reszta ledwie 9%.

Przy takich założeniach - a są one nie wiadomo na ile prawdziwe: sprawność wychodzi poniżej? żyrandolowego leda 9W. Który może mieć 1,30-1,37 mniej wiecej pi razy kaloryfer. Do tego udział fotonów niebieskich jest bardzo wysoki 38% to "ogrom".
z 23 umol strumienia aż: 8,74 to niebieskości. Pominąłem zupełnie diodę IR przy symulowaniu i tak tylko 1 sztuka.

teraz 10 W.

Tu przy tych samych danych sprawności: diody wyglądają na puszczone na 0,700 mA
Strumień z każdej lampki: 15,89 umol : sprawność 1,71: moc mi wyszła 9,27 W.
udziały %


  • Niebieski 17%
  • Czerwień 83%

Strumień niebieskich z każdej to: 2,7013:

Podsumowanie: sumaryczna wartość strumienia 118,37 umol : strumienia niebieskich fotonów 24,96 umol.
Na powierzchnie: całkowity 739,81 umol/m2s : niebieskiego 156 umol/m2s.
Wychodziłby 21% udział mniej więcej.

Przy czym: to ma soczewki : mieszanie się widma w małej odległości od roślin jest delikatnie mówiąc kiepskie : równomierność jest "żadna" - zaraz zobaczmy Twoją fotorelacje: i ukradnijmy foty.

światełka:



Znasz kat soczewek? Na pewno znasz - na pudełkach opisane.. ??



wisi raczej dosyć wysoko:

Nie wiem czy z tego co teraz nabazgroliłem cokolwiek wynika: - zasymuluje jeszcze kolor światła przy tych założeniach ;)

chyna złe te założenia bo kolor wyszedł za niebieski ;)

kolor_symulacja.jpg


Bez realnych/prawdziwych danych wejściowych jest to tylko zabawa dla samej zabawy.

Nie znam kątów soczewek i rozumiem, ze znacznie więcej uzyskał bym z tych ledów podpinając je pod wyliczony zasilacz ( 3w ) może w przyszłości rozbiorę te lampkę, zamocuje do radiatora oraz zasile odpowiednim prądem.
Patrzę na Twoje posty jak moje młodsze siostry na mnie gdy tłumacze im jakieś pojęcia matematyczne. Rob dalej to co robisz a będziesz szczęśliwym człowiekiem. :D jeśli chodzi i sweet dreams to polecam Ci wpisać w YT:" sweet dreams acapella holly henry " naprawdęswietna aranżacja ...
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Nie warto tych ledów podpinać pod cokolwiek. Nie znasz parametrów - jeśli chcesz się bawić w budowę kolorowego panelu weź cree. W wiki masz instrukcje budowy i proste narzędzie [ bardzo proste - taki sumowator cyferek] do konfigurowania widma.
Teraz to nie popularne - białe diody mają bardzo wysokie sprawności - panel na COB czy nawet quantum boards - gotowych paskach - jest zdecydowanie łatwiejszy do budowy. No i takie białe spektrum lepiej działa przy wysokich wartościach strumienia na powierzchnie.

Dzięki za naprowadzenie na kolejną wersję pioseneczki ;)

Pozdro
 
Ostatnia edycja:

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Nie bede kombinował. To co mam wystarczy mi na własny użytek. A gdy kiedyś bede miał. Warunki na większego boksa to napewno zbuduje cos na cob.
Również dzięki i z fartem
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół