nasiona marihuany

Dziurkowanie doniczki - ma to sens ?

Wyszukiwarka Forumowa:

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Czołem, z uwagi że przy moim ledzie zauważyłem iż ziemia baaaaardzo wolno się przesusza ( przy próbie z kokosem było jeszcze gorzej, tzn wolniej ) pomyślałem więc o podziurawieniu doniczki... zwykłą wiertarką z wiertłem, wiem że można kupić gotowe ale najmniejsze jakie widziałem mają ok 7 litra a ja bym podziurkował wstępną 0.25 a później moją docelową 5.7 L , warto to zrobić ?
 

GROW BALDD

Well-known member
Rejestracja
Maj 12, 2020
Postów
660
Buchów
1,801
Odznaki
9
podstawa to mieć doniczkę z dziurami- kiedy ja przelejesz woda wyjdzie dołem, kiedy ją nakarmisz za bardzo- robisz flusha- woda idzie dołem. czy to mały kubeczek czy duża doniczka dziuki powinny być.
 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
Koledze o Airpotsy chodziło. Są z tego co mi wiadomo 1l, 3l, 5l 7.5l, 9l 12l itd
 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Dokładnie chodzi mi o boczne dziurki które miały by 2 zadania, łatwiej przesuszyć ziemię/kokos oraz dotlenić korzenie, niechce wydawać kasy na kolejne doniczki, co myślicie o tym dziurawieniu ?
 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
O dzięki, fajny patent ale też wymaga wizyty w sklepie budowlanym, a moich kwadratowych które posiadam... nie warto dziurawić ? Przy próbie z kokosem, doniczka 0.25 l schła mi 8 dni... wiem że kokosa noe należy przesuszać ale takie błoto to też lipa...

---------- Post Zaktualizowany 19:17 ---------- Data pierwszego postu 17:27 ----------

Próbowałem nawiercać i lipa, szkoda. Temat do zamknięcia.
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
Ku potomnym, nie warto chyba zwykłej kwadratowej nawiercać. Moja wiedza jest zbyt mała by racjonalnie wytłumaczyć jak działają airpotsy (@sub23 by się tu przydał), jednak miałem doniczkę która miała w bocznej ściance trzy dziurki w odstępach może 2-3cm średnicy może 2-3mm (wada fabryczna, źle zrobiony odlew) i mi przez to korzenie wychodziły. Jak je na początku zostawiłem to zaczynały gnić, a jak przyciąłem to roślina zdawała się słabiej rosnąć. Bądź co bądź stres.
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Ze swojej strony polecam Dirtpoty-materiałowe doniczki. Szybko medium przesycha, nie da rady przelać rośliny. Sam używam od dłuższego czasu i bardzo sobie chwalę. Mam kilka różnych i najlepsze według mnie są okrągłe-najlepiej zachowują swój kształt. Po skonczonym grow można wyjąć bryłe i oczyścić doniczkę z korzeni które często przerastają materiał-ja swoje po porządnym wytrzepaniu wrzucam do pralki na 15 min bez żadnych detergentów oczywiście.
 

karabin

Active member
Rejestracja
Kwi 16, 2020
Postów
27
Buchów
1
Czołem, z uwagi że przy moim ledzie zauważyłem iż ziemia baaaaardzo wolno się przesusza ( przy próbie z kokosem było jeszcze gorzej, tzn wolniej ) pomyślałem więc o podziurawieniu doniczki... zwykłą wiertarką z wiertłem, wiem że można kupić gotowe ale najmniejsze jakie widziałem mają ok 7 litra a ja bym podziurkował wstępną 0.25 a później moją docelową 5.7 L , warto to zrobić ?

juz kilka dni temat lezy, ale
jaki problem w tym ze ziemia bardzo wolno się przesusza ? nie dolewaj dopóki nie przeschnie - to czuć
jak chcesz częściej podlewać to lej mniej, rośliny wypiją. ważne żebyś nie robił błota dolewając non stop, nie dając oddechu korzeniom.
tak wiec wylot dołem jest konieczny ale i wystarczający.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół