nasiona marihuany

White Russian PAF [LED 0 - 180w] [easy2grow] [0,36m2] O Mamma Mia !!!

Wyszukiwarka Forumowa:

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Witam po przerwie, w tej odsłonie ujrzycie państwo sztukę ujarzmiania dwóch niesfornych, już galancie wywegowanych dziewek, White Russian co się zowią od [MENTION=56446]pan[/MENTION]pestka.pl . Na razie w ramach wywiązania się z Open Seeda radość zagościła w moim domku a mianowicie:

Box: szafa obita mylarem 47cm x 76cm x 143cm (0,36m2)
Oświetlenie: lampa led DIY 0-180W 3x clu048-1212c4-303h5m3-f1 na elg-200-c1750b
Wentylacja: wylot Axial quiet duo 145-215m3/h na pierwszym biegu, filtr eco primaklima 160-240m3/h z wymienionym węglem CTC 70, wylot pasywka dwa otwory 125mm, mieszak jakiś Garden High Pro +
Donice: easy2grow 8,5L ze zbiornikiem 47L
Medium: z poprzedniej uprawy, mniej więcej Plagron Euro Pebbles 20%/ Plagron coco premium 40% i po raz pierwszy używam ziemi a jest to Sterlux z ogrodniczego 40% i trochę perlitu ( z poprzedniej uprawy po prostu odsypałem trochę podłoża i dodałem ziemi), dolomit, drenaż jakieś 35 - 40mm
Nawozy: Bio Tabs zestaw startowy, dolomit, od GK-Organics będzie Palm Tree Ash i Guanokalong Powder, troszku Magnezu od Canna w razie ndb
Woda: ozonowana o pH z kranu 7,2 korygowane pH minus od plagrona
Sprzęt dodatkowy: miernik EC do mg, wyłącznik czasowy, watomierz, ozonator. dwa termometry na ścianie boxa
Trening: cięcie na 6 pałkersów


CEL: jak wcześniej, wytrwale czyli diamenty, może się uda bo teraz nie palę :eek:gn::eek:gn: jak narazie a niestety tamte criticale jak to się mówi - poszły na pniu, takie kur...a były smaczne





Historia zaczeła się jakiś czas temu, rośliny posadzone w wyżej opisanym medium, z dodatkiem ziemi z racji tego że w coco były problemy zarówno z nawozami mineralnymi jak i organicznymi.
Do każdej podczas przesadzania do docelowych donic sypłem do mieszanki ok 50g klocków nietoperza i jakieś 20g popiołu z palmy. Wegowane były już nie miesiąc jak poprzednie które prawie rozpieprzyły szafę, a trzy tygodnie - choć prawdopodobnie nie obejdzie się bez gięcia. Rośliny były oświetlane przez dwa tygodnie czas 24h na dobę, potem tydzień miały 18\6 i puściły białe kłaki. Od tamtej niedzieli przyświeca im 120w przez 12h ( Sukcesywnie podkręcałem do tej wartości)
Dostały także po 50g batguano i 25g popiołu rozmieszanego w wodzie i podlanego po wierzchu donic. Tanka jeszcze nie podłączyłem, podlewam wlewając w podstawkę wodę i czasem od góry bo medium jest suche, a i dodaję czasem magnez tak do 0,7EC. Podłączę tank chyba po indukcji ponieważ chcę je trochę przystopować ze wzrostem, na razie czynię to trzymając lampę bardzo nisko. Pachną już od drugiego tyg wega i zapie****ają do góry, oby się niebawem zatrzymały bo może nie widać ale są już za połową boxa.

Sorry za zdjęcia ale nie mogę znaleźć aparatu * już drugi rok:key:



















Zeby nie zabrakło cukru to:

Dzięki jeszcze raz [MENTION=71242]PanP[/MENTION]estka, wasze pechy jednak najlepiej mi podchodzą nie ma to tamto. Pozdrawiam wszystkich Growerów i oby do końca z fartem

Fotorelacja jest przeprowadzane w kraju gdzie uprawa jest legalna
 
Ostatnia edycja:

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Liczę 3 dzień kwitnienia


Dziełuchy zostały dzisjaj ogolone od dołu, nie za bardzo co by nie robić rzezi jak poczyniłem w dwóch ostatnich grow. Zastanawiałem się czy nie przyciąć troszku więcej, ale jak coś to piszcie, przytnie się więcej.
Podlałem miksturą 20ml orgatrexu i 0,5g baktrexu jak prawi instrukcja. Wieczorem napełnię tanka którego już podłączyłem i zainstalowałem zaraz za nim zaworek (tudzież kranik, taki mały), który znalazłem w komplecie autopotama. Tydzień temu wlałem 10L wyozonowanej wody o wyregulowanym pH na oko co by sprawdzć czy znowu nie będzie powodzi. Za prarę dni zapodam Batguano powder, nie wiem jeszcze w jakiej formie. Myślałem zrobić top dressing tylko nie bardzo mi się to widzi z racji tego że dałem keramzyt jako drenaż i wszystko się posypie w piz*u. Jak zaczną porządnie kwitnąć poleci Palm Tree Ashes.
Przeinstalowałem wiatrak, teraz podwiewa im od dołu. Lampa podkręcona na 150W i podniesiona trochę do góry, jak co jest jeszcze trochę miejsca więc niech rosną w spokoju - w tym gro nie kombinuje i leci całkiem nieźle. Także święta prawda z tą nadgorliwością.
Przy okazji trochę pogiołem dwa odrosty co by podrównać topiszcza

























 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Panowie mam pytanie. Palm Tree Ash podnosi pH czy obniża i to samo z bat guano powder?
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Palm Tree Ashes podnosi pH, to dość mocno zasadowe jest, ale jak nie nasypiesz niewiadomo ile to bedzie git - ja sypałem 1 albo półtorej miarki na donicę 11L i dużo wody za pierwszym podlaniem. A guano powdera nie używałem to nie pomogę.
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Witam w 8 dniu kwitnienia

No to pojawiły się pierwsze problemy, a mianowicie wyskoczyły niedobory których się spodziewałem zapodając po jednej tabletce bio tabs. Na zdięcjach widać po liściach że to brak azotu - żółe liście, wapń - brązowe plamki , potas końce liści brązowieją no i chyba lekki nieddobór fosforu - tak myślę, jeśli jestem w błędzie proszę o poprawę. Możliwe jest także, czego nie wykluczam że podskoczyło pH. I tu dzięki [MENTION=74064]smoksalot[/MENTION] (tak myślłem bo przecież potas dysocjując w związkach tworzy kation dodatni K+ podnosząc odczyn, ale h*j wie czego tam nasypali, zaś guano jakoże ma fosfor to jego związki powinny obniżać pH, ale w składzie jest mg i ca więc może się [MENTION=35010]Żul[/MENTION] wypowie co nieco). Ewentualnie jeszcze możliwość przelania bo tydzień czasu jest odkręcony kranik na zbiorniku, ale to by chyba było widać po liściach.
Co do pH to mogło skoczyć bo nie ustawiałem nigdy aż tak dokładnie tylko waliłem delikatnie pH- (minus).

Wczoraj zapodałem im 4ml\L Mikro od AN i 10g popiołu, dałem po litrze na roślinę i dzisjaj powtórzę zabieg dodając klocka nietoperza troszku i chyba dam mniej popiołu, czytałem że łatwo nim popalić a sam potas mógł zostać zablokowany brakiem wapnia (?) którego rośliny wyjadły jak podkręciłem lampę na 160w .............. chooj wie już nie chceę mi się nad tym rozkminiać, lecą fotki













Pozdro dla wszystkich i dzięki za buchy
 

Barto1312

Why so serious???
Rejestracja
Cze 9, 2019
Postów
363
Buchów
7
Jak dla mnie to po prostu za bardzo nawydziwiałeś. Po co do biotabsa takiego mixa robiłeś? Ja z tego co zauważyłem to mi nawet magnezu nie wpie****a cob, a dziwne bo w pierwsze dni flo zawsze mi coś wyskakiwało, jakiś z***any niedobór. Tera leje tylko wode i jest git. Na flo ze 3 razy ***ne im pk i tyle.
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Witam w 28 dniu kwitnienia (3 tyg. weda + 2 tyd. indukcji)

Jeszcze tak dobrze nie szło obydwie ładnie puchną a jedna z nich ma za***iste feno, od razu po otwarciu boxa mieni się śnieżno-biało. Drogi [MENTION=92090]Barto1312[/MENTION] nawydziwiałem bo zostawiam rośliny bez opieki nie wiedząc kiedy wrócę z powrotem i chcę aby niczego im nie zabrakło. Karmię rośliny taką ilością P i K w formie guano i popiołu bo uważam, że same tabsy mają za mało tych pierwiastków , o ile pamiętam to stosunek N-P-K wynosi ok. 15-8-8, sądzę iż to zamało by wykarmić potwory. Niedobór wapnia możeż zaobserwować na liściach powyżej. Przyświecało im 150 W teraz jest 175W i chyba tak zostawie, ale masz rację trochę mnie ponosi znowu.
Więc teraz już stopuję z koksem. Widać że rośliny już napompowały się azotem Dodałem potas w formie popiolu 15g który sypłem jakiś tydzień temu do dziury w medium którą zrobiłem na prędce opakowaniem po pluszu a następie przysypałem. Teraz napełniłem całego tanka wodą dodając trochę wapnia (miałem niestety w połączeniu z azotem) do EC 550 i niech się dzieje co chce. Oto moje panie, trochę popalone ale cóż.......



















Pozdro ziomeczki trzymajce się i z fartem

regulujecie pH przy biotabsach w coco z ziemią? A i kim hoojem mam w galeri nie swoje zdjęcia?:jaja:
 

Gandi

Daddy Cool
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 17, 2009
Postów
11,136
Buchów
20,908
Odznaki
2
Bezstronniczo się wtrące bo widze emocje wybijają niczym szambo ;) . . . .
Ostrzeżenie skoro się należało to dostałeś, tak samo jest z kazdym userem na tym forum - tzn. obowiązuje regulamin i pewne zasady a jesli ktos je łamie jest upominany warnami a w ostrzejszych przypadkach dostaje bana z automatu

Co do obcych fot - sorry nie wiem o co chodzi, pierwszy raz słysze o takim przypadku . . . a wyzwiska to juz wogole niepotrzebne . . . bo co to zmienia?

Tak że spokojnie kolego spokojnie to tylko forum, nie ma co sie spinać. Pozatym kulturą i opanowaniem można wiecej ugrać niz nerwami i bluzgami.


ps. ładne rosliny ;)
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
8 tyd. flo
Chodziło mi o kwestie bezpieczeństwa nie tylko mojego ale wszystkich użytkowników. Najwyraźniej koleś olewa takie sprawy skoro nie zazreagował na to że w moich albumach w galerii są nie moje zdjęcia - a to chyba nie jest normalne. Dobra lecimy dalej .........
Rośliny zaatakowała plecha ale udało mi się w miarę wcześnie zareagować i straty to jakieś 30g wiec nie jest źle.Problemem okazała się zmiana miejsca wentylatora, niepotrzebnie przenosiłem go na dół, powietrze nie dochodziło do górnych partii . Rośln od ostatniego upa nie dopieszczałem, lałem tylko do tanka wodę i tyle oto foty już po przerzedzeniu z plechy

















Temat schnie w szafie na wiór. Niedługo zdjęcia topów.

Będzie w końcu robiona ekstrakcja, na diamenty pokuszę się następnym razem, teraz poleci DHO. Mam trochę sprzętu







także będzie co i z czego palić, jak nie bonio to vap. Kupiłem włókno konopne zamiast tej wkładki do vapka na koncentraty, mam nadzieję że będzie to dobry wybór.

Do tuby polecą wysuszone na wiór i zmielone porządnie topiszcza, ciekawi mnie ile w niej się zmieść, to jest ta najmniejsza. Miałem robić live resin ale pie***le, stawiam na wydajność, żywą żywicę zrobię przy diamentach.

Mam tylko jedno pytanie. Co prawda jestem z jednym Panem z tego forum po słowie w tym temacie ale jednak nurtuje mnie sprawa rozpuszczalnika. Czy konieczne jest uzycie vacum chamber w przypadku eteru aby uzyskać czysty ekstrakt? W prztypadku butan to już wiem że trzeba ale tutaj w przypadku takiej różnicy temperatur wrzenia tych dwóch substancji to może uda się bez. Do konstrukcji vc brakuje mi paru części, jeśli bedzie konieczne to zrobię, Czytałem na innych forach, nic nie znalazłem.
Za imprezę chciałbym podziękować @panpestka.pl . Temat jest elegancki zarówno w mocy jak i smaku. Teraz w kolejce Akacze

Relacja jest przeprowadzana w kraju gdzie hodowla jest legalna
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Fajne boby, widać że rośliny dały z siebie wszystko na flo. Pozdro.
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
Za***iście wyszły Ci te ruski. Pod lampą ponad 50 dni dochodziły. Ciekawe, czy u mnie zdążą pod chmurką :)
Pozdr !
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Proszę bardzo

został zrobiony ekstrakt na parę rzutów bo w tubę wchodzi ok 30g jak dobrze ubite. Tu krótka relacja z jednego z nich. Zdjęć w trakcje samej ekstrakcji nie robiłem ze względów bezpieczeństwa.

nabijanie tuby, potem była wsadzona do zamrażalnika wraz z gazem.



waga pustej i pełnej rury, tutaj ubiłem lekko, następne były zbite porządnie i była lepsza wydajność



tutaj już po wstępnym odparowaniu, wpadło trochę syfu po małej eksplozji, mie wyciągajcie gwałtownie końcówki z dziury bo pie****nie gazem. Części roślin potem oczywiście wyjciągłem




tutaj już wstępnie odparowane wszystko. Jak widać jest ciemniejszy z racji użytego rozpuszczalnika





i tutaj zważona jedna szarża


i pakowanie






wyszło ogólnie troszkę tego, czy warto robić ekstrakt? Jasne że warto, temat jest świetny zarówno pod względem smaku jak i mocy. Wchodzi gwałtownie, ścina z nóg i nokautuje. Pozostaje tylko czym prędzej spie****ać na wyro po dobrym dabie. Jeszcze tylko muszę opanować temperatury bangera bo nie mam elektronicznego termometru. Koncentrat jest twardy w temp. pokojowej. Roztrzaskuje się i rozpryskuje na małe kawałeczki, dla mnie bomba
Pozdro i do następnego i jeszcze raz wielkie dzięki za pociski dla @panpestka.pl
 

panpestka.pl

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Lis 23, 2017
Postów
635
Buchów
1,353
wygląda jak cukierki :eek:mn: [MENTION=87004]emceero[/MENTION] odzywaj się jak byś potrzebował pestek na kolejnego OS'a ! Chętnie wspomożemy

pozdro od ekipy Pan Pestka Crew :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół