nasiona marihuany

Problem outdoor, plamy na liściach, fast Critical Skunk

Wyszukiwarka Forumowa:

wolny_strzelec

Active member
Rejestracja
Wrz 26, 2019
Postów
27
Buchów
14
Witam.

Wie ktoś jaka może być przyczyna pojawienia się brązowych plam na najstarszych, największych liściach ?
Roślina to Fast Crirical Skunk, rośnie na "aucie", nie podlewam jej wogóle gdyż dziś jest dopiero siódmy dzień od półtora miesiąca bez deszczu wiec nie ma sensu podlewać, cztery razy podsypana azofoską w małych ilościach i trzy razy zastosowałem oprysk z Asahi SL.
Ogólnie roślina wygląda bardzo zdrowo i jest pełna wigoru z wyjątkiem tych kilku przebarwionych liści, które zresztą oberwałem.



displayimage.php
[/URL][/IMG]

displayimage.php
[/URL][/IMG]

displayimage.php
[/URL][/IMG]

Z góry dziękuje za pomoc. Pozdroo.
 

raiseNstuff

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2019
Postów
217
Buchów
1
Jeśli problem pojawia się na dolnych liściach to znaczy, że brakuje magnezu. Możesz zapodać jej CalMag w 100% dawce i powinno być ok.
 

wolny_strzelec

Active member
Rejestracja
Wrz 26, 2019
Postów
27
Buchów
14
Dzięki za radę, dzis pójdę do ogrodniczego kupić coś z Mg, a może ktoś poleci jakiś dobry specyfik dostępny od ręki w ogrodniczym.
Wracając do plam na liściach, znalazłem na forum podobny temat, w którym okazało się, że plamy na liściach były oznaką choroby grzybowej.
I tu moje pytanie, czy na "aucie" w okresie wegetacyjnym stosuję ktoś prewencyjnie oprysk na choroby grzybowe ?
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
ja stosuje w czasie weg prewencyjne opryski przeciwgrzybowe , używam do tego poliversum wp a jak mam braki poliversum to amistar 250 sc , ma działanie systemiczne. Ale te plamy to na 99pro brak magnezu, miałem tak podobnie, było to spowodowane zbyt niskim PH, stosowałem opryski z siarczanu magnezu kupiony po taniości w ogrodniczym. po 3 opryskach i podsypaniu dolomitu sytuacja została opanowana.
 

wolny_strzelec

Active member
Rejestracja
Wrz 26, 2019
Postów
27
Buchów
14
Podsypalem dolomitem i siarczanem magnezu, po trzech tygodniach brak nowych plam na lisciach, roslina wyglada zdrowo.
Dzieki za pomoc, pozdrawiam.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół