nasiona marihuany

ile umoli na wegu od sadzonek

Wyszukiwarka Forumowa:

BigStuff

Well-known member
Rejestracja
Lip 4, 2020
Postów
50
Buchów
0
Hej

Jestem swiezak zakupoilem LEDa 600w nazywa sie Niello COB LED Grow Light, 600 W Sunlike mam 4 panny ktore maja 6 dni po wykielkowaniu i sie zastanawiam na jakiej wysokosci ustawic leda jest tyle opini jedni pisza ze 5cm jedni ze pod sama gora boxa ja nie wiem juz co myslec ja chce trzymac na okolo 50cm teraz mam jakiegos starego slabego 200w chinola i mam 30 cm w sumie wiecej nei jest potrzebne jak 2 liscie na lodydze :D ale peweni za tydzien 2 bede sie przestawial na tego 600w i nie chce nic zepsuc. da ktos jakas rade ?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,074
9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

ja nie dałbym mniej niż 400 umol/m2s

popatrz tu: https://420expertguide.com/resource/grow-light-par-ppf-ppfd-values-decoded/

During Vegetative Phase
(18 hr daily light cycle): Moderate Cannabis Yield (minimum light needed):306 uMols
463 uMols Max Cannabis Yield

500 umol/m2s także jest ok.

chinol powiadasz? - da radę - kolorowy?

kupiłeś to:
Jakoś szczególnie dobrze to po tym co tam jest nie wygląda chyba?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BigStuff

Well-known member
Rejestracja
Lip 4, 2020
Postów
50
Buchów
0
kupilem tego nie wiem zobaczymy czy da rade czy nie wydaje mi sie ze tragedi nie bedzie a jak bedzie do dupy to sie kupi cos innego. potestuje sie :p

---------- Post Zaktualizowany 15:54 ---------- Data pierwszego postu 15:53 ----------

a co do tego chinczyka za 120 zl to kiedys go uzywalem juz na poczatek i dal rade poki nie robil sie tlok ale wiadomo wolno to szlo lecz mi sie nie spieszy
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,074
9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

kupilem tego nie wiem zobaczymy czy da rade czy nie wydaje mi sie ze tragedi nie bedzie a jak bedzie do dupy to sie kupi cos innego. potestuje sie :p

a co do tego chinczyka za 120 zl to kiedys go uzywalem juz na poczatek i dal rade poki nie robil sie tlok ale wiadomo wolno to szlo lecz mi sie nie spieszy

120 pln ? Pokaż tego chińczyka.

to co kupiłeś dane od producenta - wyniki pomiaru:

nielo.jpg


190 W -> 70 lm/W sprawność liczona dla temp widmowej 2700 => 1,16 umol/W
Po tym SPD mniej - na obrazku jest podana: 0,9 umol/J - czyli umol/W

Gorzej niż przeciętny żyrandolowy Philips 9W

popatrz: https://www.wiki.haszysz.com/index.php?title=Ledy_do_żyrandola_jako_oświetlenie_roślin

żyrandolowe ledy 2700 K o mocy 9W dające 806 lm - mają obliczeniową sprawność 1,37 umol/w - przed zdjęciem z nich rozpraszających światło i żrących cześć przy okazji półsfer.

wyniki pomiarowe: http://www.olino.org/blog/us/articles/2016/01/02/philips-corepro-ledbulb-9-60w-827-e27

Photon current _12.7 uMol/s_The total number of photons in the light of this lamp.
moc całkowita: 9.8 W wychodzi mniej nieco 1,295918367 : w zaokrągleniu 1,3 umol/W - tamta cyfra jest policzona przy założeniu 806 lm i mocy równo 9W : po typowym SPD diody 2700K i CRI 80+.
Po zdjęciu półsfery : strumień wzrasta - kapkę. Te dane są z półsferą.

Lepiej i taniej poszło by, według danych zamieszczonych przez sprzedawcę/producenta na żyrandolowych zamiennikach tradycyjnych żarówek. Większa równomierność oświetlenia i lepsza sprawność źródła.

chwila kupiłeś tego ;)


zaraz się zobaczy - czym się różni i o ile od tego pierwszego.
Inne światło na zamieszczonym obrazku: nie biel
Sek ;]

kupa_jak_dupa.jpg


Producent zamieszcza takie wyniki pomiarów? Szalony jakiś ;]
Nie ma strumienia fotonów -> A SPD jest specjalne: nie mam takiego pod ręką musiałbym odtwarzać: Ale patrząc na poprzednie wyniki na czysto białym...
Ja nie spodziewałbym się po tym ani ciut lepszej sprawności. Zaraz zobaczę czy mam w postaci cyferek dostępne podobne SPD gdzieś.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BigStuff

Well-known member
Rejestracja
Lip 4, 2020
Postów
50
Buchów
0
Wiesz to co piszesz to tak jak bym węgierski czytał czy sioe sprawdzi czy nie napewno bedzie lepiej od chinola za 120zl a na nim juz kiedys cos tam uciułałem takze napewno zawiedziony nie bede :D niestety specyfikacji nie podam bo juz nie mam zadnych papierow do niego po za tym biore boxa 120x120 jak bede robil flo i wsadzam obydwa
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,074
9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Wiesz to co piszesz to tak jak bym węgierski czytał czy sioe sprawdzi czy nie napewno bedzie lepiej od chinola za 120zl a na nim juz kiedys cos tam uciułałem takze napewno zawiedziony nie bede :D niestety specyfikacji nie podam bo juz nie mam zadnych papierow do niego po za tym biore boxa 120x120 jak bede robil flo i wsadzam obydwa

Napisze więc po Polsku. Ten producent robi chłam gorszy od tego co kupisz w biedronce w promocji ;)
Do tego jest na tyle niemądry, że daje dane pomiarowe na tacy - widać od razu jaki to chłam jest. Za darmo nie warto tego brać.
 
Ostatnia edycja:

BigStuff

Well-known member
Rejestracja
Lip 4, 2020
Postów
50
Buchów
0
Wydaje mi sie ze nieco przesadzasz widzialem gdzies uprawy na tym panelu i byly calkiem spoko ale zobaczymy plakac nie bede :D 135e to tez chu... nie pieniadz jak bedzie kicha to zainwestuje 500e w cos porzadnego i bedzie git, ale narazie nie mam parcia

---------- Post Zaktualizowany 16:57 ---------- Data pierwszego postu 16:56 ----------

przynajmniej obudowa bedzie pod konkretne ledy :D
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,074
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Wydaje mi sie ze nieco przesadzasz widzialem gdzies uprawy na tym panelu i byly calkiem spoko ale zobaczymy plakac nie bede :D

;) Przesadzam? 0,9 umol/J dane producenta - tani mars hydro ma - pomiarowe użyteczne flat plane integration na powierzchni 60x60 cm 1,65 umol/J - całkowite w okolicy 2,1 zapewne.

Żyrandolowy led około 1,37

papatrz: zakładasz sobie obliczeniowy strumień na powierzchnie : kwitnienie 600 umol/m2s -> zapotrzebowanie na moc przy sprawności jak wyżej.

  • 0,90 umol/J => 666,666_W/m2 -> ten biały : dla kolorowego zara policzę mniej więcej sprawność
  • 1,37 umol/J => 437,96__W/m2 -> żyrandol led.
  • 1,65 umol/J => 363,64__W/m2 -> mars po nie całkowitym strumieniu
  • 2,00 umol/J => 300_____W/m2 -> dobre DIY na COB CLU048 niezłych binach nie duszonych mocno.
  • 2,50 umol/J => 250_____W/m2 -> niektóre panele komercyjne -> na quantum boards np: także DIY na QB samsunga nie puszczonych zbyt wysoko.
  • 3,00 umol/J => 200_____W/m2 -> Możliwe do osiągnięcia - granice możliwości technicznych - diody samsunga puszczone bardzo nisko Quantum Boards DIY - do zrobienia

W pierwszym wypadku masz moc większą niż się zwykle w wypadku HPS pakuje.
Żyrandolowe ledy dla tych samych efektów zużyją : 34,3% mniej prądu - są tańsze ;] - przy okazji równomierność oświetlenia będzie lepsza - co sie przełoży na dodatkowy zysk w postaci nieco lepszego plonu z powierzchni.

ps: Bez dodatku CO2 się raczej więcej 800 umol/m2s nie stosuje.
ps2: Urośnie pod każdym źródłem światła z wyjątkiem może? lamp żarowych - ... jaki jest koszt tego w postaci zużytego prądu : i jaki plon da się wydusić z danej lampy. Sens?

Obudowa: ja wiem... po co Ci ładna obudowa ;) ?

ps: Muszę obrysować tego drugiego nie mam zbliżonego SPD - na nieco podobnym wychodzą nonsensy - zbyt odmienne jest.
 
Ostatnia edycja:

BigStuff

Well-known member
Rejestracja
Lip 4, 2020
Postów
50
Buchów
0
Wazne ze cos bedzie jak juz pisalem nie mam parcia a moze jednak zaskoczy wszystkich :p z gniazdka bierze 197W a ten 2 panel 93W ja robie to bo lubie a nie zeby miec 200g suszu bedzie 20g bede szczesliwy bedzie mniej tez bede :D narazie chce sobie potrenowac a czy mi wezmie pradu dla mnei bnez roznicy i tak place stala stawke 58e mniesiecznie nie zaleznie ile zuzyje prad z firmy w ktorej pracuje. a te zyrandolowki tez testowalem to dramat byl gorzej szlo niz na tym panelu za 120zl chyba ze zle cos robilem :D just chill

---------- Post Zaktualizowany 17:36 ---------- Data pierwszego postu 17:33 ----------

ps. no jak jest juz lampa to obudowe mozna wykorzystac przeciez nie wyrzuce :p

---------- Post Zaktualizowany 17:43 ---------- Data pierwszego postu 17:36 ----------

Po za tym dzieki za zainteresowanie teraz juz wiem jak wybrac kolejna lampe przyblizyles mi nie co na co patrzec przy wyborze ledow pewnie jakbym wiedzial to kilka dni wczesniej kupilbym cos typu cxb ale damy szanse temu "chacharowi"

---------- Post Zaktualizowany 17:45 ---------- Data pierwszego postu 17:43 ----------

a to ] jest cos wartte bo bym sobie rozl...na drugim z rttym co juz mam tak z ciekawosci
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,074
ps. no jak jest juz lampa to obudowe mozna wykorzystac przeciez nie wyrzuce :p

;) => Tematy: COB DIY


Tu tania opcja co prawda temp widmowa 4000K ale to także jest ok.
https://www.forum.haszysz.com/showt...clu048-3500k-czy-ten-radiator-wystarczy/page5 Zupełnie inny temat i dużo gadaniny nie na temat - ale coś tam jest.

ps: sprawność tego drugiego o dziwnym SPD za czas jakiś: godzinka?

[/COLOR]a to [url/url] jest cos wartte bo bym sobie rozlozyl krzaki na 2 boxy i w 1 lecial na tym marsie a na drugim z rttym co juz mam tak z ciekawosci

Marsy wyglądają na niezłe panele - osiągi/cena - ekonomiczne. Chińszczyzny nie lubię - ale tu to wygląda na sensowne wyjście.

popatrz na wyniki testu seria ta sama inny typ : https://www.cocoforcannabis.com/grow-light-guide/mars-hydro-ts-1000-field-test-review/ i tematy o nim było sporo: również o potencjalnej sprawności liczonej jako całkowita.

boks 120x120 ? spora powierzchnia: 430-450 W nie mniej? na takich marsach raczej - tak pi razy oko kaloryfer ;) No... tu będą odmienne opinie nieco - jak zawsze można i mniej i więcej w zależności od preferencji i założeń.

nie wolisz tego typu [ tu był link nie do marsa hydro 1000 - skasowany przez moderacje ]
hmm... skalowalność -> 120/2=60 - 4 panele realne waty 146.7 -> 586,8 W łącznie : 407 W/m2 -> osiągany strumień w granicach maksa jaki warto pakować bez dodatku CO2.
 
Ostatnia edycja:

BigStuff

Well-known member
Rejestracja
Lip 4, 2020
Postów
50
Buchów
0
no jak bede rozdzielal krzaki to beda po sztuki na box takze 60x60 bedzie

---------- Post Zaktualizowany 17:56 ---------- Data pierwszego postu 17:51 ----------

patrzac na ta specyfikacje to ten mars bije na leb tego mojego we wszystkim :D dobra nie ma co zamawiam tego marsa zaraz i bedziemy testowac :D
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,074
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

no jak bede rozdzielal krzaki to beda po sztuki na box takze 60x60 bedzie

---------- Post Zaktualizowany 17:56 ---------- Data pierwszego postu 17:51 ----------

patrzac na ta specyfikacje to ten mars bije na leb tego mojego we wszystkim :D dobra nie ma co zamawiam tego marsa zaraz i bedziemy testowac :D

btw: obrysowałem widmo tego co masz : wyniki:
[MENTION=95718]BigStuff[/MENTION]
Sprawność wyliczenia w color calculator sylvani: 1,56 umol/W Dużo lepiej niż można by było się spodziewać ;] Nie dam się pociąc za ten wynik - Ale jest to znośne - bez szału ale nie taka kupa jak biała wersja.

obrysowane SPD: nie idealnie:

2323.jpg


Zrzut z color calculator wyniki:

 
Ostatnia edycja:

BigStuff

Well-known member
Rejestracja
Lip 4, 2020
Postów
50
Buchów
0
btw: obrysowałem widmo tego co masz : wyniki:
[MENTION=95718]BigStuff[/MENTION]
Sprawność wyliczenia w color calculator sylvani: 1,56 umol/W Dużo lepiej niż można by było się spodziewać ;] Nie dam się pociąc za ten wynik - Ale jest to znośne - bez szału ale nie taka kupa jak biała wersja.
[/url]

Czyli mowisz ze ten niello nie jest taki zly z tym ze on ma dupiatą budowe, co radzisz narazie lece na tym marsie ale jak zacznei sie kwitnienie to chce wrzucic tego niello tylko nie wiem jak te donice ustawic nie bede dawal na 2 boxy bo miejsca mi braknie trtoche mnie fanztazja poniosla z tym 120x120 jakos myuslalem ze to mniejsze bedzie ^^ moge dac 2 naraz ale wtedy bedzie dupa nie test. Myslalem, zeby zrobic cos takiego


Wiadomo nie te donice tylko 30x30 panel ma 60 cm wiec chyba lepszej kombinacji nie bedzie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół