nasiona marihuany

potencjometr jak to podlaczyc

Wyszukiwarka Forumowa:

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Cześć . Orientuje się ktoś jak to podłączyć ? Który kabel do czego ma iść ??
displayimage.php
[/url][/IMG]


Chodzi oczywiscieo podłączenie tego do wentylatora. Nie pamiętam czy mam wsrodku uchwyt na 2 czy na 3 kabelki wiec fajnie jak by ktoś pomógł
 
Ostatnia edycja:

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Cześć ��. Orientuje się ktoś jak to podłączyć ? Który kabel do czego ma iść ??
displayimage.php
[/url][/IMG]


Chodzi oczywiscieo podłączenie tego do wentylatora. Nie pamiętam czy mam wsrodku uchwyt na 2 czy na 3 kabelki wiec fajnie jak by ktoś pomógł

Potencjometru nie podłącza się do wentylatora. Chyba, że wentylator ma opcję podłączenia. Szybko spalisz ten potencjometr, jak podłączysz bezpośrednio.

Do sterowania obrotami potrzebny jest układ elektroniczny.

Jaki to wentylator? DC/AC? Na jakie napięcie?
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Potencjometru nie podłącza się do wentylatora. Chyba, że wentylator ma opcję podłączenia. Szybko spalisz ten potencjometr, jak podłączysz bezpośrednio.

Do sterowania obrotami potrzebny jest układ elektroniczny.

Jaki to wentylator? DC/AC? Na jakie napięcie?
wentylator

went AirRoxy albo Prim albo Pemium

displayimage.php
[/url][/IMG]
wygrzebałem ze śmieci instrukcję ( segreguje te jeane w ch*j pie****one w du*e śmieciory, mimo, że patola z mojego bloku pakuje wszystko do jednego kubła i płaci ze niby segreguje ... )
displayimage.php
[/url][/IMG]

Jutro ma wolne więc jedyne czego potrzebuje to wytłumaczz mi tę instrukcję :
przewód fazowy podbinam do przewodu regualcyjnego nam potencjometrze i przewód reguylacyjny dopiero do wntylatora oraz do wentrylatora lutuje zero. tak ?
ale któłry przewód na potencjometrze ze zdj jest regulacyjny, gdfzie wejście gdzie wyjhście i od czego tzreci pin ???
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
wentylator

went AirRoxy albo Prim albo Pemium

displayimage.php
[/URL][/IMG]
wygrzebałem ze śmieci instrukcję ( segreguje te jeane w ch*j pie****one w du*e śmieciory, mimo, że patola z mojego bloku pakuje wszystko do jednego kubła i płaci ze niby segreguje ... )
displayimage.php
[/URL][/IMG]

Jutro ma wolne więc jedyne czego potrzebuje to wytłumaczz mi tę instrukcję :
przewód fazowy podbinam do przewodu regualcyjnego nam potencjometrze i przewód reguylacyjny dopiero do wntylatora oraz do wentrylatora lutuje zero. tak ?
ale któłry przewód na potencjometrze ze zdj jest regulacyjny, gdfzie wejście gdzie wyjhście i od czego tzreci pin ???

Nie rozumiesz, że to nie będzie działać?

Regulacja prądu przemiennego opiera się na triakach.

Samym potencjometrem, to sobie możesz ściemnić diodę led :)

Potencjometr ma wejście/wyjscie oraz trzeci pin, to masa.
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
Zostawię chyba najprostszy schemat regulatora obrotów, koszt budowy jakieś 5zł.

 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Zostawię chyba najprostszy schemat regulatora obrotów, koszt budowy jakieś 5zł.


Najprostrzy w chooiiooooj ...
Nie jestem elektrykiem tylko mechanikiem, gdy trzeba grzebać przy prądzie to zdwonie na numer wewnętrzny do elektryka i zatrzymuje maszynę .... Mogę sprawdzić jedynie czy gdzieś dochodzi faza... I w sekrecie powiem Wam ze dochodzi do wentylatora, poscilem go od zasilania gniazdka wiec chodzi 24/7 . Proszę o konkretne nazwy i wartości co mam kupic/ przynieść z warsztatu abym mógł zmniejszyć ciag tego wentylatora kanałowego...

---------- Post Zaktualizowany 00:31 ---------- Data pierwszego postu 00:27 ----------

Wentylator ma w instrukcjii regulacje mocy. Czy zatem nie wystarczy zwykły potencjometr ? Co konkretnie potrzebuje aby było wszystko jak należy ??
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
Zależy od wentylatora. Najtaniej kup sobie ściemniacz.
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Temat do zamknięcia.
Na alledrogo są gotowe regulatory do silników ac 230 v za 27 zl. Kombinowanie to gra nie warta świeczki.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół