nasiona marihuany

Pierwszy raz [AF] 60 days Grapefruit --- 2x CFL 125 W FLO / 65 W GROW [40x40x140]

Wyszukiwarka Forumowa:
M

Magdalena

Guest
Bio grow możesz w niewielkiej dawce dodać jeżeli będzie jednoznacznie widać że rośliny się przejaśniły, a dolne liście są najjaśniejsze.
Póki są ciemne ładne to na min 2 podlania odstaw biogrow. To tylko moje niefachowe zdanie.:uff:

Ok dzieki tak zrobie
 
M

Magdalena

Guest
Hej !!

Mały UP
!!:perk: Dzień 27

Ogólnie pomidorek krzaczy sie jak szalony, mało co idzie w górę ;/
Zaczyna pachnieć lekko się nachylając :D

Dzis zauważyłam na 2 liciach żółte końcówki, nie wiem ocb. Watpie ze to przenawożenie, jeśli ostatni nawóz dałam 08.07 Bio-Grow w pełnej dawce 2ml/l. Nawozów na razie na flo nie daje czekam aż kwiaty zwiążą, podlewam sama woda, jednakże dziś zachodząc po pracy do domu z myślą ze czas juz pewnie podlać i pogodzie jaka mamy ( czyli deszcz) zastałam wilgotność przy zgaszonych lampach 85 % :jprd: Od razu wyłączyłam nawilżacz który działał od wczoraj... Niestety filtr zrobił się mokry ( filtr wstępny, nie wiem jak środek). Szlak mnie trafi jeśli będę musiała go wyciągać bo namęczyłam się w ciul żeby go założyć i uszczelnić cały układ... jednakże jeśli ma śmierdzieć na chacie będę musiała go wymienić czy cus.

Zdjęcie całości:








I te licie:





Pytanka do was:

1. Co z tym filtrem da rade czy już myślec o nowym ? :jprd:
2. Co z tymi końcówkami liści ( 2 sztuki, reszta okej )
3. Czy krzaczek powinien by taki mały ? Krzaczy się ze głowa mała ( pewnie przez LST ) ale słabo idzie w gore..aktualnie lampy sa 15-20 cm nad wiec może dać wyżej ?



Załamka xD
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
1. Moze da rade, a moze nie. Mozesz zaryzykowac i nie sciagac, mozesz zdjac i wysypac wegiel, sprawdzic czy jest wilgotny. Jezeli jest to wymiana albo suszenie, jezeli nie to skrecasz jak jest i wieszasz. Mozesz tez uniknac kombinacji i po prostu kupic nowy. Your choice.
2. Te dwa liscie olej, bo o niczym nie swiadcza... ale uwazaj z nawozami, bo rosliny wygladaja na najedzone. Lanie nawozow na pale moze odbic sie czkawka.
3. Lepszy maly krepy niz wyciagniety. Zacznie indukowac to podrosnie, tylko sie cieszyc z takiego stanu rzeczy.
 

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
646
Odznaki
2
27 dzień a jeszcze nie zindukował porządnie,--> to niezły AF:troll:

ale ogólnie roślinka wygląda na propsie, niemal bliżniak moich femek .:eek:mn:
 
M

Magdalena

Guest
1. Moze da rade, a moze nie. Mozesz zaryzykowac i nie sciagac, mozesz zdjac i wysypac wegiel, sprawdzic czy jest wilgotny. Jezeli jest to wymiana albo suszenie, jezeli nie to skrecasz jak jest i wieszasz. Mozesz tez uniknac kombinacji i po prostu kupic nowy. Your choice.
2. Te dwa liscie olej, bo o niczym nie swiadcza... ale uwazaj z nawozami, bo rosliny wygladaja na najedzone. Lanie nawozow na pale moze odbic sie czkawka.
3. Lepszy maly krepy niz wyciagniety. Zacznie indukowac to podrosnie, tylko sie cieszyc z takiego stanu rzeczy.

Ok z tym filtrem pomyślę jeszcze i poczekam.
Uspokoiles mnie, dzięki :D

---------- Post Zaktualizowany 17:13 ---------- Data pierwszego postu 17:12 ----------

27 dzień a jeszcze nie zindukował porządnie,--> to niezły AF:troll:

ale ogólnie roślinka wygląda na propsie, niemal bliżniak moich femek .:eek:mn:

Niby 60 dni xD haha no nic nie poradze pytanie ile będzie indukowala hmmm...
 

laksmin

Active member
Rejestracja
Lip 4, 2020
Postów
40
Buchów
0
Witam. Dobrze idzie jak na pierwszy raz, poza tą złamaną łodygą ale widać ogarnęła się roślinka :D
Poza tym widać to po stopniu zaangażowania :p nawilżacze, termometry, higrometry, przejmowanie się końcówką liścia. Jakby wszystkie takie były to wtedy tak, znaczy że za duże stężenie składników pokarmowych i ją wypalasz nawozami. A jeden czy dwa o niczym nie świadczą ;)

Widzę tutaj potencjał na obfite zbiory :p

Co do czasu uprawy 90 dni to mininun, z reguły trzeba jeszcze dodać kilka, ale mniej niż 100.
 
M

Magdalena

Guest
Witam. Dobrze idzie jak na pierwszy raz, poza tą złamaną łodygą ale widać ogarnęła się roślinka :D
Poza tym widać to po stopniu zaangażowania :p nawilżacze, termometry, higrometry, przejmowanie się końcówką liścia. Jakby wszystkie takie były to wtedy tak, znaczy że za duże stężenie składników pokarmowych i ją wypalasz nawozami. A jeden czy dwa o niczym nie świadczą ;)

Widzę tutaj potencjał na obfite zbiory :p

Co do czasu uprawy 90 dni to mininun, z reguły trzeba jeszcze dodać kilka, ale mniej niż 100.

Dzięki za opinie :)
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Po co Ci ten nawilżacz, tylko problemy masz przez niego, na hasiok z nim :p
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Z jakiego banku ta pestka jest? Krzak fajny, mój akacz też długo się zbierał w sobie nim zaindukowal. Nie martw się jeszcze odbije. I jak pisze Honza, lepiej się ogarnia niższa rośline.
Możesz zerknąć u mnie. https://www.forum.haszysz.com/showt...4W-0-12m2-1xauto-big-AK-pierwsza-uprawa/page4

Też bym chciała grejpfruta 60 dni posiać, ale właśnie się zastanawiam czy to jego czas czy coś innego, dlatego pytam o bank.
Pozdro, z fartem i będę z chęcią tu zerkać. :)
 
M

Magdalena

Guest
Po co Ci ten nawilżacz, tylko problemy masz przez niego, na hasiok z nim :p

Bez niego to wilgotność jest w dupce xD

---------- Post Zaktualizowany 05:58 ---------- Data pierwszego postu 05:51 ----------

Z jakiego banku ta pestka jest? Krzak fajny, mój akacz też długo się zbierał w sobie nim zaindukowal. Nie martw się jeszcze odbije. I jak pisze Honza, lepiej się ogarnia niższa rośline.
Możesz zerknąć u mnie. https://www.forum.haszysz.com/showt...4W-0-12m2-1xauto-big-AK-pierwsza-uprawa/page4

Też bym chciała grejpfruta 60 dni posiać, ale właśnie się zastanawiam czy to jego czas czy coś innego, dlatego pytam o bank.
Pozdro, z fartem i będę z chęcią tu zerkać. :)

Holenderski Skun

---------- Post Zaktualizowany 10:08 ---------- Data pierwszego postu 05:58 ----------

Hej, mały UP przy sobocie :D

Dzien 29









Wczoraj podlane nadal tylko wodą, wywaliłam na razie nawilzacz zobaczymy jak to bedzie, miłego dnia :)
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Jak kwitnie to nie potrzebujesz takiej wilgotności. Na flo się nie używa bo łatwo o pieśń
 
M

Magdalena

Guest
Jak kwitnie to nie potrzebujesz takiej wilgotności. Na flo się nie używa bo łatwo o pieśń

Na razie zostawiam bez choć temperatura nie za fajna :/ no ale liczę że poradzi sobie. Kiedyś gdzieś czytałam że dobrze jest mieć na flo wyższa tem. Ale ile w tym prawdy nie wiem.

---------- Post Zaktualizowany 10:50 ---------- Data pierwszego postu 10:46 ----------

Jeszcze jedno czy za 3-4 dni zależnie od pomidora dodać do wody już nawozy na flo? Mam bio bloom i top maxmax, ? bio grow jeszcze ?

Na początku myślałam żeby się stosować do tabelki biobizz ale wolę posluchac was :)

Kolejne pytanie, czy CFL 65 grow może działać na flo wraz z 125 na flo czy zostawić tylko ta 125?
 
Ostatnia edycja:
M

Magdalena

Guest
Jutro czas podlewania, dawać już Bio Bloom, Top Max, czy jeszcze nie, około 8 dni indukcji. jeśli tak to w jakich ilościach ? Według tabelki czy połowa dawki ?

---------- Post Zaktualizowany 23:44 ---------- Data pierwszego postu 23:43 ----------

Pewno że może. Jak ogarniesz temperature to na lajcie możesz tak lecieć.

Dziś wyłączyłam jedna, bo po wyjęciu nawilżacza i dzisiejszej pogodzie... tem. 34 stopnie. Po zostawieniu jednej 31. Także tego...

---------- Post Zaktualizowany 23:45 ---------- Data pierwszego postu 23:44 ----------

Jak kwitnie to nie potrzebujesz takiej wilgotności. Na flo się nie używa bo łatwo o pieśń

Wiem, wiem ... trzymałam bo tem. skakała... ostatni raz robię latem..
 
M

Magdalena

Guest
UP Dzień 31 / 8 dzień FLO

Coś niedobrego dzieje się z pomidorkiem od spodu :smoking:
Dziś podlałam 1,5 litra wody z nawozami w połowie dawki: Bio Grow 0,5 ml / Bio Bloom 1 ml / Top Max 0,5 ml, czy dobrze zrobiłam nie wiem ale ostatnie dwa razy były tylko woda łącznie 8 dni.

Z góry pomidorro wygląda ładnie jednak na dole robi się już dziwnie, sami oceńcie... nie wiem co się dzieje, może to temperatura ? Ostatnio przy jednej lampie 125W 30 stopni / 40-50 % wilgotności. Musiałam wyłączyć ta 65W ze względu na to iz nie dawałam rady z temperatura przy tych ukropach w mieszkaniu.... pewni odbije się to na plonie - mniej światła :jprd:


Wracając do zdjęć:

Całość z góry:




Wiążące topy:





Dziwna fota od boku:



Teraz najważniejsze, Liscie z dołu przy głównym szczycie, oderwałam tego liścia był już na odejściu... malo azotu czy jak, zdjęcia robione przed podlaniem ?












Pomocy :scared-and-sweating:scared-and-sweating
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół