nasiona marihuany

Pierwszy raz [AF] 60 days Grapefruit --- 2x CFL 125 W FLO / 65 W GROW [40x40x140]

Wyszukiwarka Forumowa:
M

Magdalena

Guest
Witać powitać jestem tu nowa, mam na imię Magda i próbuje swoich sił pierwszy raz w boxie :zab::zab:
Mam za sobą już jedna udaną próbę outdoor również na automatach kilka lat temu.:key:


Przez ostanie 3 tygodnie kompletowałam sprzęt i przeglądałam forum w celu znalezienia odp na moje pytania. Na część uzyskałam na część nie, ale ni o tym mowa. :per:

Ogólnie miałam nie robić relacji, ale mowie co mi tam, zawsze to pomoc gdyby coś szło nie tak, od razu mowie ze tak na początku było :jprd:
Zaczynając, specyfikacja boxa oraz plany na przyszłość :harvest:

1. Box kupny 40x40x140 - nie umiem majsterkować dlatego tak nie inaczej
2. Oświetlenie: 2 x lampy CFL 125W flo i 65W grow - powieszone razem i tak będzie do końca + szyba
3. Wentylacja: wyciągający AXIAL-QUIET 125 K 197m3/h + filtr węglowy 160-240m3/h / wlot pasywny 25x15 /
dwa wiatraki mieszające 15W / 25 W - jeden przy wlocie pasywnym, drugi pomiędzy lampa i pomidorkiem.
4. Nasiona: 60 days Grapefruit od HolenderskiSkun
5. Ziemia: Biobizz Light mix
6. Nawozy : Biobizz 3 pack
7. Trening: LST
8. Nawilżacz 3,2 litra
9. Plan : nie spierd*lic tego i mieć własne palonko :spalony:

Temperatura w boxie, zależnie od dnia ( jest lato a to nie pomaga ) - 20-24 noc / 28-31 dzień
Wilgotność - aktualnie pomiędzy 50-75 % zależnie od tego czy jest woda w nawilżaczu xD
Temperatura w pomieszczeniu - 22-28 stopni zależnie od dnia



Zdjęć z pierwszych dni nie mam. problemy jakie się pojawiły na samym początku to wysoka temperatura 37 stopni przez pierwsze dwa dni od wyjścia na powierzchnię ( upalne dni ... ) wymieniłam went wyciągający, boy zamontował szybę pod lampami i trzymam te max 31 stopni. Na pewno wpłynęło to na start rośliny ale cóż....:jprd:

Zdjęcie z 28.06 - 9 dni od wyjścia z ziemi ( wydaje mi się ze mała - do oceny), podlewanie standardowo co 2-3 dni, przelewam doniczkę, planty nie narzekają. Temperatura noc 21-24 / dzień 28 z nawilżaczem, bez 30-31.





Aktualny problem to PH wody przy przelaniu doniczki które wynosi 8... Nie wiem jakim cudem jeśli nie dodawałam żadnych nawozów, a woda jaką podlewam reguluje PH- do 6-6,5 PH... ziemia od Biobizz dała du*y ?Najlepsze jest to ze nie widać po roślinie żadnych oznak. Jutro wstawię foty. jakieś sugestie ?
Jutro zaktualizuję i pokaże wam jak wygląda plancik i box :dancee:

Pozdrawiam wszystkich i mile widziane będą komentarze i pomoc :harvest:
 

organicgrow

New member
Rejestracja
Lip 1, 2020
Postów
3
Buchów
0
Growgrow

Siemanko, bardzo ładnie to wygląda widać że kobieca ręka dba, zasiadam zapraszam też do mnie stosuje różne organiczne metody dzięki czemu moje automaty nigdy nie mają niedoborów (Twoje tez są śliczne) pozdrawiam
 

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
646
Odznaki
2
Wszystko cacy, wątpię aby parę dni w +-35stopni przeszkodziło znacząco roślince, sam na początki miałem takie temperatury.
Wrzuć zdjęcie całego boxa wraz z oświtleniem i tą szybą?
przy 0,16m2 trzymasz w boxie 315W !!! ja trzymam aktualnie na 45W a i tak pięterko w pięterko rosną.
 

Alastor Moody

widzę to, czego nie widać
Rejestracja
Cze 3, 2020
Postów
198
Buchów
354
Odznaki
2
Hej!
A czym sprawdzasz ph? Będę śledził, pozdro!
 
M

Magdalena

Guest
Wszystko cacy, wątpię aby parę dni w +-35stopni przeszkodziło znacząco roślince, sam na początki miałem takie temperatury.
Wrzuć zdjęcie całego boxa wraz z oświtleniem i tą szybą?
przy 0,16m2 trzymasz w boxie 315W !!! ja trzymam aktualnie na 45W a i tak pięterko w pięterko rosną.

Hej, łącznie jest 190W :)

---------- Post Zaktualizowany 14:44 ---------- Data pierwszego postu 14:43 ----------

Hej!
A czym sprawdzasz ph? Będę śledził, pozdro!

Elektronicznym ph metrem z aledrogo za 50 zł, taki zólty :p
 

Alastor Moody

widzę to, czego nie widać
Rejestracja
Cze 3, 2020
Postów
198
Buchów
354
Odznaki
2
Hej, łącznie jest 190W :)

---------- Post Zaktualizowany 14:44 ---------- Data pierwszego postu 14:43 ----------



Elektronicznym ph metrem z aledrogo za 50 zł, taki zólty :p

Ziemia powinna przyjmować PH wody, którą się leje. Jeżeli jest inaczej to albo ja mogę się mylić, albo najpewniej ten ph metr jest strzelony :)
 
M

Magdalena

Guest
Ziemia powinna przyjmować PH wody, którą się leje. Jeżeli jest inaczej to albo ja mogę się mylić, albo najpewniej ten ph metr jest strzelony :)

Myślę jeszcze żeby go skalibrować saszetkami które są dołączone do zestawu.

---------- Post Zaktualizowany 19:30 ---------- Data pierwszego postu 18:25 ----------

Hejo hej :alien:

Aktualizacja:

Dzień 14 od wyjścia z ziemi :spalony:

Temperatura stabilnie 22-24 noc / 28-30 dzień. Wilgotność 60-70%


NOC :D





Dzień :D







Jak oceniacie ? Czy już zaczynać trening LST ?


Zdjęcia wyposażenia boxa:



Lampy z szybą i łańcuchem od krowy, druciarstwo ale działa - wysokośc od planta około 12-13 cm :D



Filtr i went wyciągający:




To tyle na dziś, zastanawiam się nad treningiem w weekend, dajcie znać co uważacie o plancie i o tym PH co pisałam :passing-joint-smile


Pozdrawiam was Kochani :geek:
 
M

Magdalena

Guest
Ziemia powinna przyjmować PH wody, którą się leje. Jeżeli jest inaczej to albo ja mogę się mylić, albo najpewniej ten ph metr jest strzelony :)

Podczas wczorajszego podlewania sprawdziłam jeszcze raz wodę z podstawki, nie uwierzysz co odwaliłam xD

Podniosłam doniczkę sprawdzić podstawek zanim zaczęłam podlewać, patrzę a tam woda, mowie o kij chodzi ?!? Głowiłam się długo skąd ta woda tam, po chwili zrozumiałam iż nawilżacz który jest niżej od doniczki skrapla wodę na jej bokach przez co spływa w podstawkę xD Stąd ta woda która ma 7,5-8 PH .... Wysuszyłam ręcznikiem przelałam doniczkę woda z pierwszym nawozem bio grow w ilości 1 ml /litr regulując ph do 6,2. Woda przelaciala przez doniczkę, sprawdziłam - PH 6,4 :D No normalnie należy mi się klaps w ryj :***:

Teraz pytanie czy woda w nawilżaczu tez powinna być regulowana ( PH ) czy to nie ważne ?

---------- Post Zaktualizowany 16:57 ---------- Data pierwszego postu 16:45 ----------

AKTUALIZACJA: Dzień 16 - LST

Dziś rano przed podlaniem zrobiłam LST - niestety ale główna łodyga trochę się naderwała...:fish: boje się ze z***ałam, robiłam to po 3 dniach na sucho, co sądzicie, podniesie się ? Dobrze wykonałam LST ?


Foty po LST + łodyga:









Proszę o opinie, odpowiedzi i z***y, niedługo kolejny UP :herm:
 
M

Magdalena

Guest
Zaczynają się schody z temperaturą :jprd:

W dzień chłodny nie ma z nią problemów jednak ostatnio przy wysokiej temperaturze na zewnątrz robią się schody i temperatura sięga 30-32 stopni z szybą przy czym w mieszkaniu dochodzi do 27-28. Ratuje się narazie nawilżaczem i podniesieniem lamp z 10 na 20 cm co daje 28-29 stopni przy wilgotności 70%. Próbowałam również wyłączyć jedna z lamp i temperatura spadła o 2 stopnie jednak to strata światła dla roślin ...


Aktualnie jakoś sobie radzę jednak co później gdy na flo będę musiała wyłączyć nawilżacz ? ehh jakieś rady ?

:bash-head:
 

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
646
Odznaki
2
Jedyną radę chyba może być mocniejszy lub kolejny wiatrak wyciągający powietrze. Również mam max 32 stopni w upalne dni na wegu, aż się boję flo gdy dojdzie jeszcze 40W :fish::fish:
Jak ktoś ma umiejętności i miejsce to nawet można zrobić coś na patencie aby ciepłe powietrze z lamp było wyciągane przez osobny wiatrak.:ele:
 
M

Magdalena

Guest
Drugi wyciągający tylko mam jedno wyjście z boxa fabryczne, do tego wypadało by kolejny filtr czyli wszystko dwa razy ;/ słabo...
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Jak w pokoju goraco to nic nie zrobisz, zeby bylo idealnie. Najlepsze wyjscie klimatyzator. Drugie rozwiazanie: ustawic swiatlo, zeby swiecilo w nocy, a w dzien ciemnia. Trzecie: suplementacja co2 przy zamknietym obiegu powietrza. Jeszcze inne: poczekac do jesieni... chociaz te 30-32 stopnie to jeszcze akceptowalnie
 
M

Magdalena

Guest
Jak w pokoju goraco to nic nie zrobisz, zeby bylo idealnie. Najlepsze wyjscie klimatyzator. Drugie rozwiazanie: ustawic swiatlo, zeby swiecilo w nocy, a w dzien ciemnia. Trzecie: suplementacja co2 przy zamknietym obiegu powietrza. Jeszcze inne: poczekac do jesieni... chociaz te 30-32 stopnie to jeszcze akceptowalnie

Szkoda pomidorków 20 dzień maja :( zobaczę jak to będzie kto nie ryzykuje ten nie ma ... przestawię się na świecenie w godzinach nocnych zobaczymy. W sobotę zrobię wam aktualizacje jak idzie.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
A jak stoisz z mieszajacymi? Temperatury za bardzo nie zbija, ale poprawia cyrkulacje powietrza
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół