nasiona marihuany

4x 600 W a licznik

Wyszukiwarka Forumowa:

criticaljack1

New member
Rejestracja
Cze 30, 2020
Postów
1
Buchów
0
Witam forumowiczów i szybkie pytanie (miała być ankieta ale nie ogarniam).
Trzeba postawić 4x600w na hydro bądź coco.
Pchać do to 3 pokojowego mieszkania czy wynająć 2 dwupokojowe mieszkania i rozbić to na 2x600 na mieszkanie.
pyzatym bez narzekania tylko rzucajcie ile myślicie jest jest bez lipy, jeśli chata ma odłączone wszystko(rtv agd) tylko hodowla jest podłączona.

NP ja rzucę 1800w + osprzet
 

FakeFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2017
Postów
191
Buchów
5
Nie wiem co chcesz ogarnąć w M4 ale to przypał .... i to nie ze względu na prund...
U mnie lata serwer ze średnią spalania 1.2kw/h ... plus reszta. Średnie zużycie liczę na 2-2.5kw/h
Przypał z innych względów ....
 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
Możesz tez podzielić pokoje, jak w jednym kończy się 12/12 to inny growroomie startuje, więc zużucie powinno być ciągle, i nie jest przesadne jak to ma być puste mieszkanie. Sąsiedzi z góry powinni bulić za ogrzewanie im podłogi :D
ale jak [MENTION=59406]Fake[/MENTION]Famer powiedział, to nie jest takie proste. Samo zasłonięcie wszystkich okien na cały czas wynajmu zwróci uwagę wielu ludzi z sąsiedztwa. Itd itd.
A jeśli chodzi o Twoje pytanie, to ja bym brał 1 mieszkanie, bo dwa miejsca to 2 razy wiecej szans, że coś może się z***ać. A tak na start minimalizujesz ryzyko o połowę, a to już coś :) powodzenia!
 

maria2

Well-known member
Rejestracja
Wrz 18, 2010
Postów
327
Buchów
0
Dobry wątek. Sam rozkminiam teraz nad wynajmem. Panowie, o jakich kwestiach jeszcze warto pomyśleć? Z jakiej strony może być przypał?@
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Dobry wątek. Sam rozkminiam teraz nad wynajmem. Panowie, o jakich kwestiach jeszcze warto pomyśleć? Z jakiej strony może być przypał?@


Trzeba brać pod uwagę kontrole instalacji elektrycznej, gazu czy wizyte właściciela, z nie wyjaśnionych przyczyn.

Druga sprawa to transport wszystkich potrzebnych materiałów do uprawy w kartonach np od mebli czy sprzętu agd, rtv.

Najważniejsze to nie rzucać się w oczy i chodzić ubranym inaczej niż normalnie na co dzień.

Jest kwestia hałasu wentylatorów (przenoszenie wibracji) i ogólnie dźwięków w pomieszczeniu.

Jeżeli pomieszczenie będzie puste, a ściany są z papieru, to jest duża szansa, że po***any sąsiad będzie nasłuchiwał.

Sąsiedzi mogą też nabrać podejrzeń, jeżeli będzie za cicho a tylko czasami ktoś tam będzie się pojawiał.

Co do zasłaniania okien, lepiej wybrać mieszkanie, które będzie bardziej odizolowane od wzroku innych ludzi lub postawić namiot tak, żeby z innego mieszkania nie rzucał się w oczy. Można też założyć rolety dzień-noc (takie w paski) one też wiele robią z większej odległości.

Trzeba zrobić też wywiad środowiskowy, czy mieszkają tam starsi ludzie czy młodsi, typu studenci.

Lepiej wziąć jedno mieszkanie i chociaż jakiś czas się pokazywać i mieszkać, niż zostawić to wszystko.

Polecam też wybrać mieszkanie na najwyższym piętrze, ale nie zawsze jest to możliwe :p

Najlepiej też wybrać mieszkanie na skraju bloku, jeżeli coś będzie z zapachem, jest mniejsze prawdopodobieństwo, że doleci do większej ilości osób. Na skraju poleci albo w piz*u, albo doleci max do jednego sąsiada i to w znikomym stężeniu. (zależy od usadowienia okien)

Problem robi się z liniowym poborem prądu. Jeżeli się mieszka, to pobór jest raczej krzywy na wykresie, jeżeli wszystko będzie chodziło praktycznie non stop, to po jakimś czasie ktoś z elektrowni może się tym zainteresować.

Dochodzi też zużycie wody, chociaż nie wiem czy jest to kontrolowane :) ale to już są takie małe paranoje :freak:
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
Elektrownia nie prowadzi żadnych wykresów odnośnie zużycia prądu, nie ma do tego właściwych urządzeń na żadnym etapie dystrybucji energii. Jedynie w komorach NN są rejestratory wartości uśrednionych/szczytowych ale to dla całych linii przyłącza budynków mieszkalnych, a nie na konkretnych lokatorów.
Tak samo wizyta smutnych panów z elektrowni jest raczej mało prawdopodobna, wynajmowałem mieszkanie gdzie ogrzewałem je w całości elektrycznie (CO/CWU) i łączny pobór energii przez grzejniki konwektorowe to było ok. 10kW w momencie gdy wszystkie leciały na maksa. Liczniki były odczytywane radiowo, a jeden jedyny raz co odczytywali sami to spotkałem tego gostka na klatce jak pobierał dane i w zasadzie to tylko powiedział, że za***isty rachunek będzie za prąd i czy mam rzeczywiście takie zużycie czy ma wezwać kogoś do sprawdzenia licznika. Mówię, że mam takie zużycie bo ogrzewanie i temat nie był dalej drążony. Generalnie mam wrażenie, że cały etap od spisania licznika do wystawienia faktury idzie przez systemu informatyczne i zasadniczo to nie ma nikogo po drodze kto by te dane analizował, a ludzie odczytujący liczniki (jeśli nie radiowo) to też raczej osoby wykonujące to zadanie jako pracę dorywczą/o dzieło i po prostu mają to w dupie ile prądu zużywasz, bo przy takiej ilości ludzi u których prowadzą odczyty to by im łby pękły od nadmiaru informacji.

Z sąsiadami zależy jak się trafi, zasada jest jedna, jak masz coś do ukrycia to musisz być dla nich miły nie ważne jakim ktoś jest kut*sem. Poważnie, zacisnąć zęby i na schodach dzień dobry, starszej pani pomóc z zakupami wszystko, żeby tylko mieli z Tobą dobre wspomnienia albo przynajmniej neutralne. Jak kogoś opie****isz albo będziesz dla niego niemiły to taka osoba na sto procent przy pierwszej możliwej okazji się odegra. Nie mówię o "wspólnotach sąsiedzkich" jak to ma miejsce w stanach, że ludzie do domów sąsiadów wchodzą jak do swoich ale o zwykłej życzliwości. Miałem sprawę kiedyś i w zasadzie du*ę mi uratowała kiedyś sąsiadka której serio nie lubiłem, była wścibska, wredna i problematyczna. Mimo to starałem się do niej jakoś po ludzku podchodzić, miło i w momencie jak mi się do mieszkania gdzie miałem meldunek policja dobijała to mi zrobiła chyba najlepsze plecy jakie mogła, mówiąc im, że mieszkanie stoi puste, nikt tam nie mieszka, a właściciel jest za granicą. Gdyby nie to pewnie weszli by tam z drzwiami prosto na boksa itp.

Zasłonięte okna non-stop? W moim domu gdzie mieszkam zawsze mam zasłonięte rolety, wolę sztuczne światło od słonecznego, nigdy nikt mi na to uwagi nie zwrócił.

Z poważaniem,
DX
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Elektrownia nie prowadzi żadnych wykresów odnośnie zużycia prądu, nie ma do tego właściwych urządzeń na żadnym etapie dystrybucji energii. Jedynie w komorach NN są rejestratory wartości uśrednionych/szczytowych ale to dla całych linii przyłącza budynków mieszkalnych, a nie na konkretnych lokatorów.
Tak samo wizyta smutnych panów z elektrowni jest raczej mało prawdopodobna, wynajmowałem mieszkanie gdzie ogrzewałem je w całości elektrycznie (CO/CWU) i łączny pobór energii przez grzejniki konwektorowe to było ok. 10kW w momencie gdy wszystkie leciały na maksa. Liczniki były odczytywane radiowo, a jeden jedyny raz co odczytywali sami to spotkałem tego gostka na klatce jak pobierał dane i w zasadzie to tylko powiedział, że za***isty rachunek będzie za prąd i czy mam rzeczywiście takie zużycie czy ma wezwać kogoś do sprawdzenia licznika. Mówię, że mam takie zużycie bo ogrzewanie i temat nie był dalej drążony. Generalnie mam wrażenie, że cały etap od spisania licznika do wystawienia faktury idzie przez systemu informatyczne i zasadniczo to nie ma nikogo po drodze kto by te dane analizował, a ludzie odczytujący liczniki (jeśli nie radiowo) to też raczej osoby wykonujące to zadanie jako pracę dorywczą/o dzieło i po prostu mają to w dupie ile prądu zużywasz, bo przy takiej ilości ludzi u których prowadzą odczyty to by im łby pękły od nadmiaru informacji.

Z sąsiadami zależy jak się trafi, zasada jest jedna, jak masz coś do ukrycia to musisz być dla nich miły nie ważne jakim ktoś jest kut*sem. Poważnie, zacisnąć zęby i na schodach dzień dobry, starszej pani pomóc z zakupami wszystko, żeby tylko mieli z Tobą dobre wspomnienia albo przynajmniej neutralne. Jak kogoś opie****isz albo będziesz dla niego niemiły to taka osoba na sto procent przy pierwszej możliwej okazji się odegra. Nie mówię o "wspólnotach sąsiedzkich" jak to ma miejsce w stanach, że ludzie do domów sąsiadów wchodzą jak do swoich ale o zwykłej życzliwości. Miałem sprawę kiedyś i w zasadzie du*ę mi uratowała kiedyś sąsiadka której serio nie lubiłem, była wścibska, wredna i problematyczna. Mimo to starałem się do niej jakoś po ludzku podchodzić, miło i w momencie jak mi się do mieszkania gdzie miałem meldunek policja dobijała to mi zrobiła chyba najlepsze plecy jakie mogła, mówiąc im, że mieszkanie stoi puste, nikt tam nie mieszka, a właściciel jest za granicą. Gdyby nie to pewnie weszli by tam z drzwiami prosto na boksa itp.

Zasłonięte okna non-stop? W moim domu gdzie mieszkam zawsze mam zasłonięte rolety, wolę sztuczne światło od słonecznego, nigdy nikt mi na to uwagi nie zwrócił.

Z poważaniem,
DX

Jeżeli elektryk, to pozdrawiam :D Bardzo obszernie napisana odpowiedź.

Co do okien, jeżeli mieszkasz tam jakiś czas i masz zasłonięte okna, ok. Gorzej jak się wprowadzisz i na start pozasłaniasz wszystko i tak do końca :p
 

maria2

Well-known member
Rejestracja
Wrz 18, 2010
Postów
327
Buchów
0
Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Ogólnie o zużycie prądu raczej się nie martwię. Właśnie staruje u siebie w małym mieszkanku z 1000w i się nie przejmuje. Ale mam opcje wynająć mieszkanie, kawalerkę i kminie. Największy problem to parter. No i właśnie kminiłem czy non stop rolety nie będą podejrzane. Zrobiłem mały research i sąsiedzi się często zmieniają a wcześniej w mieszkanie wynajmowała spokojna osoba. Planuje prąd przepisać na siebie. Planuje X2 600 2 ścinki czyli jakieś 8 miesięcy.
Z fartem Panowie :)
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Ogólnie o zużycie prądu raczej się nie martwię. Właśnie staruje u siebie w małym mieszkanku z 1000w i się nie przejmuje. Ale mam opcje wynająć mieszkanie, kawalerkę i kminie. Największy problem to parter. No i właśnie kminiłem czy non stop rolety nie będą podejrzane. Zrobiłem mały research i sąsiedzi się często zmieniają a wcześniej w mieszkanie wynajmowała spokojna osoba. Planuje prąd przepisać na siebie. Planuje X2 600 2 ścinki czyli jakieś 8 miesięcy.
Z fartem Panowie :)

Powinno się udać, jeżeli wszystko będzie z głową.
 
Ostatnia edycja:

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
Jak niski parter to w sumie na plus w kwestii rolet bo zawsze można przy jakiejś luźnej rozmowie z sąsiadami zarzucić, że czujesz się dyskomfortowo z świadomością, że każdy może widzieć co się u Ciebie w mieszkaniu dzieje. Generalnie jakoś tak entuzjastycznie podchodzę do pomysłów wynajmu mieszkania, bo dla sąsiadów jesteś nowy i jak się to dobrze rozegra, pociśnie bajere, że pracuje się wyjazdowo itp. To można doprowadzić do sytuacji, że całkiem naturalne będzie dla nich, że do mieszkania wpadasz raz na jakiś czas. Wtedy z automatu się kręci bajera, że masz rolety bo boisz się, że ktoś Ci zajrzy jak Ciebie nie będzie i Cię okradną... Długo można tak kombinować :D
 

Devillkiss

Well-known member
Rejestracja
Maj 9, 2020
Postów
85
Buchów
1
Generalnie mam wrażenie, że cały etap od spisania licznika do wystawienia faktury idzie przez systemu informatyczne i zasadniczo to nie ma nikogo po drodze kto by te dane analizował, a ludzie odczytujący liczniki (jeśli nie radiowo) to też raczej osoby wykonujące to zadanie jako pracę dorywczą/o dzieło i po prostu mają to w dupie ile prądu zużywasz, bo przy takiej ilości ludzi u których prowadzą odczyty to by im łby pękły od nadmiaru informacji.

Potwierdzam, sam zanim zainstalowali u nas liczniki radiowe chodziłem i spisywałem stany i tak w ch**u to miałem kto co ile nawet nie zwracałem uwagi, cyferki na kartkę do tego podpis i papapa. Za***ista robota trochę zwiedzania a i 150ziko dziennie wpadlo :sunny:
 

sokowirus

New member
Rejestracja
Lip 27, 2020
Postów
4
Buchów
0
facet, który przypie****ił się u przyjaciółki stwierdził, że takiego zużycia na całym osiedlu nie ma oraz, że to podejrzane i możliwe, że licznik zepsuty. Faktem jest, że kupili ten dom 8 lat temu i od tamtego czasu z licznikiem elektrownia nic nie robiła. Czekają, aż ktoś się pojawi do wymiany licznika, ale od piątku cisza. Mnie to martwi bo kwiatkom wyłączyła jedzenie i chce je utylizować, bo nie ma gdzie przenieść :( mam nadzieje, że przekonam ją po tym wpisie.
 
O

OdcieńZieleni

Guest
Wszyscy sraja się o ten prąd, milion pytań, ile wat na mieszkanie można puścić, a zarazem Ci sami wpadają bo pochwalili się komu nie trzeba albo filtrów nie mieli, ku**a nikt nie będzie sprawdzać i analizować waszego zużycia, jest płacone i do widzewa, pie****enie ze to przypal itp. Ze elektrownia ma softa wylapujacego cykle 12/12, śmiechu warte
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
Zwłaszcza że większość pomp ciepła, rekuperatorow itp też w takim cyklu leci hahaha
 
O

OdcieńZieleni

Guest
No dokładnie, teraz wszystko jest na prund, dobry zasilacz do kompa biere 1000w ...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół