nasiona marihuany

Pierwsza Uprawa

Wyszukiwarka Forumowa:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,176
Buchów
5,067
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

No to te 270 to nie jest źle. Razem by miał 1620umol. Chociaż na te 4m2 wydaje mi się za mało..

Dane producenta. wychodziła by średnia ~ 400 tyle, że przy takiej budowie i niezbyt wysokim zawieszaniu nierównomiernie jak cholera.
Czy za mało? A na co się Człowiek nastawia.? Raczej nie na max plon z powierzchni.

znowu dane producenta pomiarowe do porównania z poprzednimi z testu:

Spider-Farmer-SF-1000~0.jpg


na średni wynik nie ma co za bardzo patrzeć - równomierność jest byle jaka rozmiar panelu - względem rozmiaru powierzchni oświetlanej. -> te wyniki są z namiotu - wiec wpływ ścian i odbić - tamte bez ścian: wszystko co poza nie dodawało się.

SPD - praktycznie biały - raczej "silnie" niebieski - zwarto powinno być.

SPD.jpg


Się obaczy ile będzie tego plonu. Przy takim strumieniu i takim udziale niebieskości - no i te placki z wysokimi dosyć wartościami strumienia.
Nie lubię "tej" budowy panelu ;] - powinien przy tej mocy mieć rozmiar x2 przynajmniej ;) [ trolle tak mają ]

IR którym się chwalą nie widać na SPD - marketing a nie realny dodatek - więcej emisji jest z ciepłych diod niż tego co dali. SPD jest pewnie obliczeniowe symulowane - w 99%? przypadków takie dają.

[MENTION=95673]krychanwr[/MENTION]
Szkoda że jak zwykle zanim coś dobrze zrobię to muszę w błoto pieniądze wrzucić ciul jak na 1 raz zobaczymy co wyjdzie z tego czy macie jakieś godne polecenia ledy ktore mi ogarnąć 4m2

Tam w błoto: Urośnie i da plon to jedne ze sprawniejszych paneli na rynku. Nie muszą sie podobać wszystkim ;] - Na max plonu z powierzchni się raczej nie nastawiałeś?
 
Ostatnia edycja:

krychanwr

Active member
Rejestracja
Cze 30, 2020
Postów
37
Buchów
0
Osobiście chciałem wyrwać z tego ile się da nie inwestując milionów bo jako świeżak dużo błędów popełniam ale jak pisałem chce zbudować możliwie jak najlepszy box który przyniesie mega plony i niechce patrzeć na koszta chyba że to będzie 20kÂŁ no to tu się pojawi problem

---------- Post Zaktualizowany 21:21 ---------- Data pierwszego postu 21:19 ----------

Zobaczę co z tego się urodzi mam jeszcze zamiar 1 rzut z automatami a pozniej chce spróbować z normalnymi kobietami nie auto

---------- Post Zaktualizowany 21:22 ---------- Data pierwszego postu 21:21 ----------

I na te normalne dziewuchy chciał bym mieć już światło takie jak ma być
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,176
Buchów
5,067
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Osobiście chciałem wyrwać z tego ile się da nie inwestując milionów bo jako świeżak dużo błędów popełniam ale jak pisałem chce zbudować możliwie jak najlepszy box który przyniesie mega plony i niechce patrzeć na koszta chyba że to będzie 20kÂŁ no to tu się pojawi problem

Można było zbudować oświetlenie na COB CLU058 - albo nawet większa ilość CLU048 - na forum jest masę relacji pod - oraz instrukcje jak.
Sprawność mniejsza - równomierność nie najlepsza: Ale i koszty także umiarkowane jeśli się nie nastawiać na super sprawności i puszczać to w miarę wysoko.

chciałem dodać że są to nasiona autoflowering 30 x AK47 od bulk jedna sztuka gorilla i jedna sztuka auto big critical od big seedbank

Tu imo widać, że na plony się nie nastawiałeś. AF.

Zobaczę co z tego się urodzi mam jeszcze zamiar 1 rzut z automatami a pozniej chce spróbować z normalnymi kobietami nie auto

Dodam subskrypcje. Sam jestem ciekaw - przynajmniej 80% plonu z powierzchni jak przy HPS o zdecydowanie większej mocy i strumieniu w granicach kapkę ponad 600 umol/m2s. Tak chyba ?? wychodziło by z obserwacji na tak zwane oko.

I na te normalne dziewuchy chciał bym mieć już światło takie jak ma być

Jeszcze 6? identycznych paneli? Mieszanie tego z COB chyba nie jest najlepszym pomysłem.
Światło jest takie jakie ma być - nie jest go "dużo".

popatrz tu: https://www.cocoforcannabis.com/grow-light-calculator/

wynik:

Optimal Light For Your Grow

  • Usable PPF:
  • 2800 umol

dla tych paneli podają pomiarowo: Usable PPF 190.1 umol - wyszło by 14 sztuk ;(
po danych strumienia od producenta 270 umol -> 10 sztuk.
 
Ostatnia edycja:

krychanwr

Active member
Rejestracja
Cze 30, 2020
Postów
37
Buchów
0
To lepiej kupić 4 sztuki jeszcze czy wymienic całe oświetlenie na jakieś COB
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,176
Buchów
5,067
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

To lepiej kupić 4 sztuki jeszcze czy wymienic całe oświetlenie na jakieś COB

możesz uzupełnić tańszą opcją: zobacz także znośne a do dostania poza polskimi sklepami tanio:
https://www.cocoforcannabis.com/grow-light-guide/mars-hydro-ts-1000-field-test-review/

https://www.mars-hydro.com/mars-ts-1000-led-full-spectrum-hydroponic-led-grow-light

US$139.99

Buy 2 for US$138.99 each and save 1%
Buy 3 for US$137.99 each and save 2%

"spektralnie" praktycznie to samo - sprawność niższa
 
Ostatnia edycja:

krychanwr

Active member
Rejestracja
Cze 30, 2020
Postów
37
Buchów
0
Czyli odraZu jest uzupełniać a co z tym co2 muszę się zaopatrywać w ten system ?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,176
Buchów
5,067
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Czyli odraZu jest uzupełniać a co z tym co2 muszę się zaopatrywać w ten system ?

Światło: Twoje zabawki Twoja decyzja. Pod tym co masz urośnie. To AF wiec i tak szału nie będzie raczej.

CO2?

popatrz:

1.gif


obrazek z tego: https://www.haszysz.com/uprawa-indoor-6/17-fotosynteza/162-fotosynteza.html

Im wyższy strumień na powierzchnie tym lepsze wyniki. Przy wysokich wartościach powyżej 800 umol/m2s - raczej być już powinno.
Abyś miał tyle musiałbyś dodać więcej niż 6 dodatkowych paneli.

pogadaj z : [MENTION=12145]uho666[/MENTION] on z tego co pamiętam miał CO2 - ja tak czysto "teoretycznie" ;)
 
Ostatnia edycja:

krychanwr

Active member
Rejestracja
Cze 30, 2020
Postów
37
Buchów
0
4 dodatkowe panele kupię do końca miesiąca je będę miał zapodam je jak przyjdą kupiłem również nawilżacz taki https://www.hemp.pl/pl/p/NAWILZACZ-...SCI-WYDMUCHU,-MAX-2000mlh,-110W220-240V/27085 i teraz zapewno na automaty on mi się nie przyda po 2 możliwe na normalne nasiona tylko czy tym razem mnie nie poniósło do tego będę musiał kupić sterownik żeby mi utrzymywał odpowiedni poziom ale czy to nie za duży jak na taki box
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,176
Buchów
5,067
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

4 dodatkowe panele kupię do końca miesiąca

Nie musisz ;) masz "teoretycznie" 180 x 180 cm oświetlone po danych pomiarowych zupełnie nieźle. Lepiej niż wynikało by z obrazka - Bo to czego nie mierzyli a co także wychodzi z panelu - nakłada się na strumień panelu obok. Osiągane wyniki patrząc na moc wpakowaną na jednostkę powierzchni są super. Inne czasy - komercyjnie dostępny masowo produkowany panel + osiągi. I to Spektrum niebieskawe - to przypomina niezbyt ciepła lampę MH charakterystyką raczej.

Nastawiać się możesz zawsze na:

  • maksymalne plony z powierzchni = bardzo wysokie wartości strumienia fotonów.
  • sensowne wyniki przy małym zużyciu prądu = tylko tyle światła ile jest niezbędne z punktu widzenia sensownie uformowanych szczytów.

wynik g/w w tym drugim wypadku jest lepszy.
 
Ostatnia edycja:

krychanwr

Active member
Rejestracja
Cze 30, 2020
Postów
37
Buchów
0
Sporo ciekawych informacji dzięki za czas napęwno będę wrzucał foto jak się prezentują kobietki rowniez zapewne będę potrzebował informacji jeśli będą jakieś smutne obiawy
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Nie musisz ;) masz "teoretycznie" 180 x 180 cm oświetlone po danych pomiarowych zupełnie nieźle. Lepiej niż wynikało by z obrazka - Bo to czego nie mierzyli a co także wychodzi z panelu - nakłada się na strumień panelu obok. Osiągane wyniki patrząc na moc wpakowaną na jednostkę powierzchni są super. Inne czasy - komercyjnie dostępny masowo produkowany panel + osiągi. I to Spektrum niebieskawe - to przypomina niezbyt ciepła lampę MH charakterystyką raczej.

Nastawiać się możesz zawsze na:

  • maksymalne plony z powierzchni = bardzo wysokie wartości strumienia fotonów.
  • sensowne wyniki przy małym zużyciu prądu = tylko tyle światła ile jest niezbędne z punktu widzenia sensownie uformowanych szczytów.

wynik g/w w tym drugim wypadku jest lepszy.

Serio, SUB powinien dostac jakąś odznake za poświęcanie swojhego wlasnego czasu na szukanie, pisanie, cierpliwośc i zsacun ek oraz zwykła pomoc niektórym ludziom z ego forum xD
ja już dawno podziękowałem za ten wątek
 

Biedii

Well-known member
Rejestracja
Lut 23, 2020
Postów
109
Buchów
9
100 wkato juz pokazna waga jak na jednego afka . musialbys chyba przed scieciem nabic krzak meta .
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Był tu taki co ściągał podobno 300g z automata, ale nikt tego nie widział. :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół