nasiona marihuany

Pierwsza Uprawa

Wyszukiwarka Forumowa:

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Tym razem podeszłem ostrożnie z podlewaniem bo z tego co wygląda to je przelewam na początku tym razem ziemia była sucha ale woda nie wylatywała na podstawke na początku liście oklaply z czym się trochę zmartwiłem a teraz zaczynają mi się do środka zawijać odsune lampy i podleje dopiero za 2/3 dni a co do timera to wiem o co chodzi tylko jak chcesz podpiac coś do timera jak nie ma kabla (butla ) czy to zawór ma mieć kabel sorry ale się nie orientuje

Do butli potrzebujesz reduktor oraz elektrozawór, do sterowania. Fajnie by było jakbyś ogarnął sterownik z czujnikiem co2, ale to koszt ok 800zł za sam sterownik z czujnikiem..

Elektrozawór ma przewód, który musi być poprowadzony do timera. Czas ustawia się najlepiej tak, jak świeci światło.

Przy wyłączonym świeetle rośliny nie pobierają co2.

Zobacz sobie tego linka:

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?72735-Poradnik-Jak-dawkować-dwutlenek-węgla-CO2
 

krychanwr

Active member
Rejestracja
Cze 30, 2020
Postów
37
Buchów
0
Myślę że kupię ten z hempa 300zl na 3m to nie jest dla mnie wielki wydatek mniej chyba pie****enia co sądzisz że da radę tamto czy lepiej zainwestować w cały system co 2 który też mogę zakupić
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Myślę że kupię ten z hempa 300zl na 3m to nie jest dla mnie wielki wydatek mniej chyba pie****enia co sądzisz że da radę tamto czy lepiej zainwestować w cały system co 2 który też mogę zakupić

Zrób jak uważasz, ale osobiście wziąłbym butle Co2 z osprzętem.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,068
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Dowiedziałem się od kogoś, że przy ponad 500umol/m2 trzeba zapodawać Co2 w dawce 750ppm lub większej.

Raczej przekraczanie dawki 800umol/m2 jest mało sensowne bez CO2. HPS przy wartościach strumienia poniżej 500 umol/m2 się kiepsko sprawdzał - kiepskie szczyty. Prawdopodobnie? przez skład widma - bardzo niski udział promieniowania niebieskiego.
 
Ostatnia edycja:

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Raczej przekraczanie dawki 800umol/m2 jest mało sensowne bez CO2. HPS przy wartościach strumienia poniżej 500 umol/m2 się kiepsko sprawdzał - kiepskie szczyty. Prawdopodobnie? przez skład widma - bardzo niski udział promieniowania niebieskiego.

Witaj, towarzyszu :D

Ja stanąłem przed ciężkim wyborem zakupu butla Co2 kontra osuszacz kondensacyjny.

Postawiłem na osuszacz, ponieważ nie chce przekraczać na flo 45% wilg. Do tego Co2 jest lepiej przyswajalne właśnie przy wilgotności względnej do 45%.

Aktualnie mam boost buddy i zobaczymy jak się to spisze.

Chociaż jeszcze zastanawiam się.. Co2 czy osuszacz.. aktualnie mam 47,6% wilg. w boxie.

Jak pranie wywieszę, to jest ponad 50-60. Wieczorem także wzrasta do ok 60%.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,068
9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Jak pranie wywieszę, to jest ponad 50-60. Wieczorem także wzrasta do ok 60%.

Chodź w brudach.

ps: Jedno i drugie zakup.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,068
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

A czy przy wentylatorze wyciagowym nie spada wilgotność ?

Czego nie zrobisz "wentylem" nie zejdziesz poniżej wilgotności w pomieszczeniu z którego ciągniesz powietrze.
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,068
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Trochę spada, ale niestety jeżeli w pomieszczeniu wilgotność wynosi ponad 50%, to w boxie nie będzie mniej.

byłem kilka sekund szybszy ;)

ps: dużo quantum boards - szkoda, że gotowce ;(

  • Namiot 2 x 2 na 1,8
  • Lampy ledowe 6 x 1000

4m2 i 600W mocy: sprawność paneli - raczej nie więcej niż 2,5-2,6 umol/W

wychodzi: mniej więcej: 375 umol/m2s - no nierównomiernie jest etc itp: Ale to jest raczej mało jak na praktycznie białe światło - raczej dolna granica dla paneli kolorowych w wypadkach bicia rekordów g/w bez nastawiania sie na plon z powierzchni.

Nawet jakbym założył sprawność z granic możliwości technicznych dla diod teraz : puszczone bardzo nisko BDB biny - 450 umol/m2s - przy założeniu sprawność paneli 3,0 umol/W
 
Ostatnia edycja:

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
byłem kilka sekund szybszy ;)

ps: dużo quantum boards - szkoda, że gotowce ;(

Namiot 2 x 2 na 1,8
Lampy ledowe 6 x 1000

4m2 i 600W mocy:

A no troszkę chyba za mało :D To ja mam na 0,64m2 295w. Tak w ogóle, panele się super spisują.
Na prawdę rosną zwarte rośliny.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,068
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

A no troszkę chyba za mało :D To ja mam na 0,64m2 295w. Tak w ogóle, panele się super spisują.
Na prawdę rosną zwarte rośliny.

popatrzmy: https://www.cocoforcannabis.com/grow-light-guide/spider-farmer-sf-1000-field-test-review/
wyniki testu: sprawność 1.96 umol/w zdecydowanie mniej niż ja zakładałem ;) Ale ta sprawność z testu to flat plane integration - nie po całkowitym strumieniu.

producent podaje:

Power Draw: 100w
PPF: 270umol
Efficiency: 2.7

popatrzmy na wyniki pomiarowe na 60x60 cm - wysokość zawieszenia 30 cm

Spider-Farmer-SF-1000.jpg


placek z wysokim strumieniem a potem "kupa" - przy większej ilości paneli trza by je wyżej dać co by się strumienie z różnych mieszały i osiągnąć większą równomierność.

zwartość - spektrum udział niebieskiego sekundę:
 
Ostatnia edycja:

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6

krychanwr

Active member
Rejestracja
Cze 30, 2020
Postów
37
Buchów
0
Szkoda że jak zwykle zanim coś dobrze zrobię to muszę w błoto pieniądze wrzucić ciul jak na 1 raz zobaczymy co wyjdzie z tego czy macie jakieś godne polecenia ledy ktore mi ogarnąć 4m2
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół