nasiona marihuany

Początki Jak się za to dobrze zabrać

Wyszukiwarka Forumowa:

auriiiii15

Member
Rejestracja
Cze 19, 2020
Postów
16
Buchów
0
Elo
:420:

zaczynam swoją przygodę i powiem wam ciężki temat do rozgryzienia mam już prędzej naucze was zarabiać jak storzyć dobrego boxa :troll::troll:

Ogólnie sprawa wygląda tak mam 6 roślinek aktualnie są w fazie kwitnienia pod lampa i czas je przenieść
w tym że zastanawiam się nad dobrym miejscem do tego typu działań i jakie oświetlenie wybrać hps led tyle tego jest głowa mała...
Aktualnie wygląda to tak
IMG_20200628_154339~1.jpg
IMG_20200628_154346~1.jpg



i teraz pytanie ile miejsca potrzebuje na to szafa 45 na 59 raczej nie wystarczy
i jakie oświetlenie polecacie nie chce też wydawać ponad 500 zł tyle to już ewentualnie za cały sprzęt jak trzeba bd ale nie ukrywam czym taniej tym lepiej nie licze na duże plony tak żeby z 100g wyszło z tych 6 krzaczków ;D
mam taśmy led ale nie wiem czy one się spiszą
IMG_20200628_155454.jpg

Z góry dzięki za info i nie krzyczcie po mnie jak coś zle robie ;D
Jeżeli chodzi o ziemie to jest z ph 5,5 do 6,5 ph przesadzając planuje użyć tej samej ziemi z domieszką ziemi gdzie rośnie dużo pokrzyw
Jakie rady dla mnie macie i co z tym oświetleniem lepiej hps czy jakieś ledówki może te moje taśmy się spisza mam pare metrów tego leda
Pozdro wariaty
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Jak 6 rosiln to przydało by się 60x60 conajmniej + jakieś treningi jak chcesz sam zbudować boxa to troche to kosztuje... Chyba ze masz jakieś wolne deski wkrętarkę i troche zdolności. Jak chodzi o oświetlenie to najtaniej chyba znaleźć w garażu kilka oprawek na żarówki, kable koce ratunkowe z apteczek i folię czarna gruba z wypustkami ( używaną do drenażu fundamentów ) żarówki będziesz musiał kupić tak czy siak. Jaki kolor masz tych taśm led ? Możesz ich użyć ale tylko jako dodatek, jako źródło światła raczej się nie spiszą, do ich produkcji używa się najtańszych diód. Jak idzie do sklepu po żarówki ledowe to sprawdź wiki haszysz. Jest tam artykuł. O tym które kupić
 

auriiiii15

Member
Rejestracja
Cze 19, 2020
Postów
16
Buchów
0
Jeżeli chodzi o skręcenie pare desek do siebie to myślę że sobie poradzę, musi być czarna folia czy mógł bym użyć do tego sreberka ?
Kolor taśm led jest biały klasyczny szczerze nawet nie pamiętam skąd mam te ledy więc ciężko powiedzieć musiał bym podłączyć ale na 99% białe

Co do żarówek troche tego nie ogarniam tych jednostek gubię się w tym aktualnie mam jedną zarówke led 5v 3000k(kelvina) jak bym dokupił takie 3 to by wystarczyło ?

I wydaje mi się że ciepło mają aktualnie
mają 27Stopni Wiatrak na 3 leci

---------- Post Zaktualizowany 16:41 ---------- Data pierwszego postu 16:37 ----------

i dobrze wyliczyłem że będę potrzebował 11000 lumenów troche dużo mi się wydaje

---------- Post Zaktualizowany 16:45 ---------- Data pierwszego postu 16:41 ----------

Chyba że faktycznie postawie na boxa widziałem 90x90 za 350 zł wiatraki ze starego kompa bym wział kwestia tego oświetlenia myślę że do 500 zł bym się zmieścił a miał bym sprzęt na lata

---------- Post Zaktualizowany 17:46 ---------- Data pierwszego postu 16:45 ----------

Zdecydowanie biorę tego boxa 80x80x180 jak byś mógł mi pomóc z dobraniem oświetlenia
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Jeżeli chodzi o skręcenie pare desek do siebie to myślę że sobie poradzę, musi być czarna folia czy mógł bym użyć do tego sreberka ?
Kolor taśm led jest biały klasyczny szczerze nawet nie pamiętam skąd mam te ledy więc ciężko powiedzieć musiał bym podłączyć ale na 99% białe

Co do żarówek troche tego nie ogarniam tych jednostek gubię się w tym aktualnie mam jedną zarówke led 5v 3000k(kelvina) jak bym dokupił takie 3 to by wystarczyło ?

I wydaje mi się że ciepło mają aktualnie
mają 27Stopni Wiatrak na 3 leci

---------- Post Zaktualizowany 16:41 ---------- Data pierwszego postu 16:37 ----------

i dobrze wyliczyłem że będę potrzebował 11000 lumenów troche dużo mi się wydaje

---------- Post Zaktualizowany 16:45 ---------- Data pierwszego postu 16:41 ----------

Chyba że faktycznie postawie na boxa widziałem 90x90 za 350 zł wiatraki ze starego kompa bym wział kwestia tego oświetlenia myślę że do 500 zł bym się zmieścił a miał bym sprzęt na lata

---------- Post Zaktualizowany 17:46 ---------- Data pierwszego postu 16:45 ----------

Zdecydowanie biorę tego boxa 80x80x180 jak byś mógł mi pomóc z dobraniem oświetlenia


Wiatraczki od komputera nie wystarczą. Nie interesuje Cię zapach? Polecam zaopatrzeć się w porządny wentylator kanałowy i filtr węglowy.

Bez filtra, na flo, każdy dookoła będzie czuł zapach.

Box 0,64m2 na 6 roślin jest za mały. Będą walczyły o miejsce, chyba, że to automaty.

Oświetlenie polecam zrobić samemu na ledach COB. Masz jakieś pojęcie o elektryce/elektronice?

Za ok 800zł zrobisz sobie oświetlenie na 4x led cob o mocy całkowitej ok 250W robiąc na ledach o mocy max 116W i puszczając każdego na 62w.

Jeżeli nie chcesz robić, to polecam kupić gotowy panel na led cob, ale przepłacisz srogo.
 

auriiiii15

Member
Rejestracja
Cze 19, 2020
Postów
16
Buchów
0
Jeżeli chodzi o zapach nie ma co się martwić mieszkam w domu prywatnym obok jeden sąsiad ale tolerancyjny więc jeżeli chodzi o zapach to bez spiny

Auto mam jedno jedno fast version dwa standardowe i dwa nie wiem dostałem w gratisie

drogo trochę wychodzi to oświetlenie, jakaś tańsza alternatywa?
I ile sugerujesz metrów ? tak do 500 zł chciałem sie zmieścic z boxem i oświetleniem, drugiego boxa na następny rok bd kręcił kozak na razie tak żeby z pół roku coś rosło na bieżąco

---------- Post Zaktualizowany 18:08 ---------- Data pierwszego postu 18:04 ----------

i niestety nie mam doświadczenia w elektryce ale dużo w necie idzie znalezc więc myślę ze sobie bym poradził w tym że raczej bym był za jakąś prostą alternatywą z oświetleniem nawet na hps może być ledy na następnego boxa myślę ewentualnie jakieś standardowe żarówki led teraz
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Jeżeli chodzi o zapach nie ma co się martwić mieszkam w domu prywatnym obok jeden sąsiad ale tolerancyjny więc jeżeli chodzi o zapach to bez spiny

Auto mam jedno jedno fast version dwa standardowe i dwa nie wiem dostałem w gratisie

drogo trochę wychodzi to oświetlenie, jakaś tańsza alternatywa?
I ile sugerujesz metrów ? tak do 500 zł chciałem sie zmieścic z boxem i oświetleniem, drugiego boxa na następny rok bd kręcił kozak na razie tak żeby z pół roku coś rosło na bieżąco


Ciężko będzie, zmieścić się w 500zł. Sam box to ok 350-450 a gdzie reszta?

Tańsza alternatywa to CFL, ale koszt jednego np 125w to ponad 100zł. Ty będziesz potrzebował ich kilka, conajmniej 4 żeby to sensownie rosło i kwitło.

Więc najlepiej wychodzi jednak oświetlenie led. Nie ma problemów z temperaturą w lecie, a i minimalnie mniej będziesz miał za prąd w porównaniu do hps/cfl.

Z cfl i hps nie dasz sobie rady z temperaturą przy upałach. Ugotujesz rośliny.
 

auriiiii15

Member
Rejestracja
Cze 19, 2020
Postów
16
Buchów
0
widziałem 250w za 70 zł

---------- Post Zaktualizowany 18:14 ---------- Data pierwszego postu 18:12 ----------

box tak jak mówisz koło 400 zł bd musiał dać myślałem że dwie takie lampki hps by wsadzić 250w plus jakieś 2/4 ledówki słabe 5w zeby fajny balans światła zachować

---------- Post Zaktualizowany 18:15 ---------- Data pierwszego postu 18:14 ----------

Chyba że boxa sam skręce po taniości a dam więcej na światło
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Jak już cfl to polecam phytolite dual 2100k. Najlepszy wynik w porównaniu z innymi.

A tego za 70zł to jakiego widziałeś?

Ważne jest to czy planujesz lecieć na jednym od weg do flo, czy planujesz zmieniać.

Rób boxa a daj więcej na światło. Odwdzięczy się to plonem :kib:
 

auriiiii15

Member
Rejestracja
Cze 19, 2020
Postów
16
Buchów
0
zarówka między innymi Phytolite HPS 250W Autoflowering + do tego zasilacz
Wiesz co myślę że od weg do flo

---------- Post Zaktualizowany 18:21 ---------- Data pierwszego postu 18:20 ----------

te zasilacze widzę że drogie też szło by to zrobić ze starego zasilacz z kompa ? xD

---------- Post Zaktualizowany 18:22 ---------- Data pierwszego postu 18:21 ----------

zasilacze z tego co rozumiem potrzebował bym dwie tak ? 300 zł za zasilacze i 100 za żarówki więc na jeden ch*j wyjdzie jak z tymi ledamixD chyba że mógł bym te żarówki do oprawek i do gniazdka normalnie
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Żarówki hps do prawidłowego działania, potrzebują balastu.

Zasilaczami od komputera, możesz sobie zasilić taśmy led do szafki w kuchni, ale nie hps'y..

250w led to zamiennik hps 450w. Resztę sobie oblicz ;)
 

auriiiii15

Member
Rejestracja
Cze 19, 2020
Postów
16
Buchów
0
kurcze ciężki orzech do zgryzienia jak to dobrze rozplanować boxa myslę że samemu za 200 złbym skręcił za hps z 500 zł musiał bym dać może takie ledy 20W wsadził bym z 14 takich po 30 plus gwinty ale to to samo wyjdzie z 500 zł widzę że 1000 zł to takie minimum żeby skręcić boxa kozak

---------- Post Zaktualizowany 18:38 ---------- Data pierwszego postu 18:35 ----------

Ayy usuneło mi wiadomość czyli mniej więcej na hps dam z 400 zł (koszt w energi większy)
Za ledy najtaniej by mnie wyszło koło 600 zł więc luj nie róznica między hpsami
Boxa myślisz że dam rady skręcić za 200 zł ?
Na upartego mogę dać tego tysiaka na boxa widzę że mniej to chyba nawet sensu nie ma
Może też przesadziłem z ilością roślinek
Może lepiej by było zrobić go pod 3 myślę że ta 3 by mnie zadowoliła na dwa miesiące czekając na nowe zbiory

---------- Post Zaktualizowany 18:41 ---------- Data pierwszego postu 18:38 ----------

Znajomy mi proponuje świetłowki led tanio mają wyjść a generują dużo ilość lumenów
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
kurcze ciężki orzech do zgryzienia jak to dobrze rozplanować boxa myslę że samemu za 200 złbym skręcił za hps z 500 zł musiał bym dać może takie ledy 20W wsadził bym z 14 takich po 30 plus gwinty ale to to samo wyjdzie z 500 zł widzę że 1000 zł to takie minimum żeby skręcić boxa kozak

---------- Post Zaktualizowany 18:38 ---------- Data pierwszego postu 18:35 ----------

Ayy usuneło mi wiadomość czyli mniej więcej na hps dam z 400 zł (koszt w energi większy)
Za ledy najtaniej by mnie wyszło koło 600 zł więc luj nie róznica między hpsami
Boxa myślisz że dam rady skręcić za 200 zł ?
Na upartego mogę dać tego tysiaka na boxa widzę że mniej to chyba nawet sensu nie ma
Może też przesadziłem z ilością roślinek
Może lepiej by było zrobić go pod 3 myślę że ta 3 by mnie zadowoliła na dwa miesiące czekając na nowe zbiory

Jak leda zrobisz sobie sam to

- Zasilacz mean well ok 200zł
- dwie diody clu048 ok 80zł
- radiatory ok 60zł
- wentylator z 20zł
- przewody itd niech będzie, że 20zł
- linki, łańcuszki itd z 40zł?

Razem mamy 420zł :D

Zobacz folie mylar, ile kosztuje i ile będziesz jej potrzebował. Materiały na konstrukcje jakieś pewnie masz?
 

auriiiii15

Member
Rejestracja
Cze 19, 2020
Postów
16
Buchów
0
za 10 zł miał bym jakieś 1500 lumenów

---------- Post Zaktualizowany 18:46 ---------- Data pierwszego postu 18:42 ----------

Dobra czyli najlepsza opcja skręcić jakiegoś boxa, drogo by nie wyszedł + to 420 zł co obliczyłeś i metrowo boxa jakiego kręcić ? może faktycznie bym przez pół poszedł żeby pod 3 zrobić nie po 6
Dzięki wariacie za pomóc męcze cie pewnie mocno teraz :skr:

---------- Post Zaktualizowany 18:48 ---------- Data pierwszego postu 18:46 ----------

wiesz ja na razie chce się tego nauczyć fajnie zrozumieć temat za rok jak bym się nauczył to wtedy bym poszalał już :D
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Dobra czyli najlepsza opcja skręcić jakiegoś boxa, drogo by nie wyszedł + to 420 zł co obliczyłeś i metrowo boxa jakiego kręcić ? może faktycznie bym przez pół poszedł żeby pod 3 zrobić nie po 6

Ten box to minimum te 0,64m2. Mniej wk***iania się i więcej miejsca na osprzęt i rośliny.


Dzięki wariacie za pomóc męcze cie pewnie mocno teraz :skr:

Spoko :D Jakoś trzeba zacząć.
 

auriiiii15

Member
Rejestracja
Cze 19, 2020
Postów
16
Buchów
0
czyli 80x80 wysokość z 1,5 metra myślę czy za wysoko ?
to co wyliczyłeś to z tymi wiatrakami z filtrem ?

Folie użył bym z apteczki myślę a materiał nawet płyty gipsowe z garażu mógł bym wziąć ale to pewnie kupił bym sobie jakąś ściułke żeby lepiej ciepło trzymały chyba że z kartonu zrobię <lol>

---------- Post Zaktualizowany 18:57 ---------- Data pierwszego postu 18:54 ----------

Znalazłem halogen hc150w sprawdziło by się ? haha śmieje z tym jc xD

---------- Post Zaktualizowany 20:35 ---------- Data pierwszego postu 18:57 ----------

Folia mylar z diamentami czy zwykła ?

---------- Post Zaktualizowany 20:48 ---------- Data pierwszego postu 20:35 ----------

i możecie mi polecić jakiego tego mean wella wybrać ? xD
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół