nasiona marihuany

Pierwsza uprawa,prosze potrzebna pomoc

Wyszukiwarka Forumowa:

Squashovice

New member
Rejestracja
Cze 26, 2020
Postów
3
Buchów
0
Witam wszystkich doswiadczonych growerow :)
Na wstepie chciałbym powiedziec ze to moja pierwsza uprawa i będę wdzieczny za pomoc!


Mam do was pare pytan, ale na poczatek przedstawie wam warunki moich Pan.
Posiadam boxa o wymiarach 70x70x1m, lampa na poczqtku jakies nieporozumienie (nie wiem co mnie pokusilo jakas tanteda) ale od paru dni posiadam juz hydro mars ts 1000 150w, wentylator wyciagający to Prima Clima Eco line 160-240m3/h,doniczki 11L,ziemie biobizz light mix,nawozy biobizz ten maly 3pack ale malo tego uzywalem (moze dlatego tak slabo rosna) no i do tego oczywiscie nawilzacze powietrza i maly wiatraczek ale go nie używam bo jest za cieplo.


A teraz problemy :/ roslinki bardzo slabo rosly a mialy dobra temperature (26-27) i wilgotnosc ok 70-80%(maja mniej więcej ponad 2 tyg{zależy ktora bo roznie posadzilem} rozkmninilem ze troche za malo je podlewalem i przez to swiatlo. Rzeczywiscie cos sie ruszylo do przodu ale wydaje mi się ze nadal nie jest tak jak byc powinno. Odkad kupilem lampe mam caly czas w dzien za duza temperature , jeden termometr pokazuje 32,5 a drugi 30-31, wilgotnosc wtedy jest tez wysoka (80%). jak dalem wiatrak i otworzylem boxa to spada na jednym do 30 a na drugim do 28 lecz wilgotnosc jest wtedy max 50% a mam dwa nawilzacze w srodku :/


MOJE PYTANIA BRZMIA TAK:
-co zrobic zeby zmniejszyc temperature w dzien ?
-jak wysoko trzymac lampe bo wydaje mi sie ze troche przypala liscie ?
-jaka ustawic moc lampy na okres wzrostu a jaka na okres kwitnienia ?
-kiedy mam zrobić trening ? wiem ze jak jest 3/4 pieterko pytanie czy licza sie te pierwsze dwa listki ?
-gdzie i jak mam wam wrzucic zdjecia do podgladu ?
-jak dużo podlewac na jeden raz ?

Pozdrowionka
 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
Ad1 A jaką temperaturę masz w pomieszczeniu? W lato ciężko, mi pomogł klimatyzator przenośny :hip: Jak w mieszkaniu i na placu było 32+ to ciężko inaczej.
Ad2 do lampy dostałeś rozpiskę jej się trzymaj bo się sprawdza,
AD3 to też masz wyszczególnione, trzymaj się dolnych granic albo lekko przekrocz.,nie masz wysokiego boxa więc nie ma co wyciągać roślin.
AD4 nie ich nie liczysz, LST robisz jak pojawią się jakieś odrosty, jak jest goła łodyga z liśćmi to mija się z celem.
Ad5. Do forumowej galerii,a potem link do dużego zdjęcia umieszczasz w poście, najlepiej jeszcze dać podgląd posta i zobaczyć jak wyszło. W forumowej wyszukiwarce wpisz "Jak dodać zdjęcie" znajdziesz toturiale ;)
Ad6. Jak są małe to nie za dużo tej wody. Ale jak masz szalejącą temperaturę to też trzeba dużo więcej podlewać. Ja leje koło litra pod roślinkę co 2/3dni, pod starszą 2litry chodzi o to żeby nie miały za mokro i tyle.
 

Alastor Moody

widzę to, czego nie widać
Rejestracja
Cze 3, 2020
Postów
198
Buchów
354
Odznaki
2
Hej!
Opowiesz Nam co to za panienki masz? To pewnie też pomoże.

Jak wrzucać zdjęcia do forumowej galerii

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?6468-Umieszczanie-zdjęć-na-forum

Co do lania wody - z tego co wyczytałem to lepiej dać mniej, niż za dużo. Jak masz 30+ w boxie to będą potrzebowały więcej wody. Mój kolega zamrażał wodę w 1,5L butelkach i wkładał bo boxa, żeby trochę zbić temperaturę. Podobno coś tam działa, sam nie sprawdzałem.

Pozdro!
 

Squashovice

New member
Rejestracja
Cze 26, 2020
Postów
3
Buchów
0
No tak ten klimatyzator to chyba jedyna opcja :) a mailes go w boxie czy zaraz obok ?
wlasnie nie wiem o co chodzi ale nie dostalem rozpiski (tzn dostalem jakie ma wymiary,pobor pradu itp ale nie ma tam tej gamy co u innych w postach ;/
chyba producent zapomnial dodac tych wazniejszych specyfikacji ;/
zdjecia wrzuce jutro za dnia :)
co do Pań to jedna mam ak-47 dwie, jedna auto og kush i dwa mazary. teraz jeszcze wykluwam jedno Ak47 zeby od poczatku zrobic je pod dobrym swiatłem.
I dzieki za ten pomysl z butelkami , moze sprobuje dopoki nie kupie klimatyzatota ..

jezeli ktos by miał doswiadczenia z ta lampa i wiedział jak to dobrze ustawic to bardzo prosze o pomoc ! :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół