nasiona marihuany

Pytanie o sezony indoor

Wyszukiwarka Forumowa:

nookie

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2020
Postów
61
Buchów
0
Siema.

Mam pytanie odnośnie zwykłych sezonowych nasion, bez autoflo. Ile takie rośliny potrzebują od kiełka do zbioru? Wiem, że to zależne od odmiany, ale tak mniej więcej?

O automatach możemy powiedzieć, że dochodzą od 65 do nawet 90 dni to taki złoty przedział, a sezonówki?

Zastanawiam się czy nie dać jednego sezona do nadchodzącego grow, żeby nauczyć się fotoperiodu i podejścia do zwykłych nasion, które w przyszłości chciałbym sadzić nie tylko indoor.

Szperałem trochę w necie i interesuje mnie coś takiego: https://ganjafarmer.com.pl/3979-fast-amnesia-47.html

Chyba, że Wy jesteście w stanie coś doradzić to będę bardzo wdzięczny. Zależy mi na tym, żeby była to głównie sativa, w ostateczności może być 50/50.

Pozdrawiam cieplutko :snoop:
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,229
Buchów
2,046
Odznaki
1
Jamaican Dream od Eva Seeds, czysta, szybka sativa. ok 50dni na flo i gotowa do sciecia.
U mnie to caly czas jest nr 1 w asortymencie. Nie jest jakos super plenna, ale tragedii nie ma. 30dni wega, 7-10 indukcji, 50 flo.
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Jamaican Dream od Eva Seeds, czysta, szybka sativa. ok 50dni na flo i gotowa do sciecia.
U mnie to caly czas jest nr 1 w asortymencie. Nie jest jakos super plenna, ale tragedii nie ma. 30dni wega, 7-10 indukcji, 50 flo.

Serio, przypadkiem tutaj trafiłem ale juz szukam takiej pestki i będzie to moja obowiązkowa pozycja w nast. grow
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,229
Buchów
2,046
Odznaki
1
Bierz. Pestki drogie ale w opini wielu ludzi co sie przewija jedna z najlepszych jakie palili, dla mnie zreszta tez nr 1. Cieszysz morde jak glupi do sera plus na dupie nie usiedzisz:)
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,229
Buchów
2,046
Odznaki
1
hehe.
The Jamaican Dream feminized cannabis seeds born from a selection of Jamaican landrance seeds which result is the fastest Sativa in the market, so it can be harvested with only 42-45 days of flowering, after the growin phase.

Nie raz i nie dwa mialem ja w namiocie, wiem co z tego rosnie i jak szybko
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,997
Buchów
20,013
Spoko, cieszę się, że wiesz co Ci rośnie, ale nie uwierzę w to, że to czysta sativa. :)
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Spokój tam ! Jak się uda dostane te pestki od gmina z okazji open seeda i jak najszybciej będzie to możliwe założę fotorelacje tej rośliny. :) już nie mogę się doczekac
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,997
Buchów
20,013
Nie znam się, widziałem tylko u Zaciera że sativy z małą domieszką indiki kwitną po 80 dni. Najszybsze z sativ jakie widziałem to na icmagu meksykańskie i durbany czy coś z tamtych okolic. Jamajski lambsbread kwitnie grubo ponad 90 dni. Więc nie wierzę w tę 10% indiki. Z resztą widać po strukturze topów, że przy sative to nie stało, może kilka pokoleń wstecz. :)
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
292
Rzul, nie wszystkie sativy czy dominaty to hejzy z flo 15 tyg. Wystarczy wspomnieć o Cindarelli. Niemniej jednak ten jamaican na fotach producenta wygląda na indyje.
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
292
A co ma do tego drzewo genealogiczne :D jak sam słusznie wspomniałeś liczy się to jakie roslina przedstawia cechy. Z drzewka cindarelli bez problemu można założyć że wysoko prawdopodobne jest, że to sativa.

No a drzewo genealogiczne nie mówi na wszystkie bo:

Zalozmy że mamy breedera z doświadczeniem liczonym w dziesięcioleciach. Taki breedera robi krzyżówkę ze 100% sativy i ze 100% indyjki. Z potomstwa wybiera egzemplarz który ma wyłącznie cechy sativy. Ten egzemplarz później służy do produkcji kolejnych krzyżówek, a w drzewku genealogicznym będzie co? Hybryda 50/50, mostly sativa czy sativa. Jeśli roślina rośnie jak sativa, kwitnie jak sativa, pachnie i smakuje jak sativa ale pochodzi bezpośrednio z krzyżówki 50/50, to jak ja zakwalifikować. :D

Za***ałem się po pracy i tak mnie naszło na przemyślenia :sunny:
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,997
Buchów
20,013
Jak pachnie sativa? Teraz to do***ales. :D ale fakt, podział sativa indica jest martwy. Bardziej miarodajny jest BLD/NLD/BLH/NLH.
 

nookie

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2020
Postów
61
Buchów
0
Jamaican Dream od Eva Seeds, czysta, szybka sativa. ok 50dni na flo i gotowa do sciecia.
U mnie to caly czas jest nr 1 w asortymencie. Nie jest jakos super plenna, ale tragedii nie ma. 30dni wega, 7-10 indukcji, 50 flo.

No spoko, dzięki. Ale to jedna odmiana. Nie chcę tylko brać tej pod uwagę. Pytałem ogólnie :p A co z innymi? Jaki jest przedział?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół