nasiona marihuany

[0,64m2] [luckygrow modular 220 + DIY CLU048 4000k] [290w] [Nawozy GHE, Hesi] [Automazar, Northern light blue, White russian, Lemon skunk]

Wyszukiwarka Forumowa:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,185
Buchów
5,076
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Zmienność osobnicza już przestała istnieć? @sub23 :)

Zmienność to coś co jest naturalne - szczególnie u roślin obcopylnych takich jak konopie. A jeżeli chodzi o resztę to ja niczego nigdy pewny na 100% nie jestem.

tak: BTW teraz strumień wpakowany do boksa to raczej około 900-1000 umol nie więcej ? : jak się to rozkłada na powierzchnie : i jakie realne wartości osiąga => Pomiar.
 
Ostatnia edycja:

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Wygląda dobrze

Mówisz? Niepokoiły mnie liście na zdjęciu 5 i 6. Żółtawe z zielonymi żyłkami. Zobaczymy, jak zareagują na siarczan magnezu.

---------- Post Zaktualizowany 21:19 ---------- Data pierwszego postu 21:17 ----------

Zmienność to coś co jest naturalne - szczególnie u roślin obcopylnych takich jak konopie. A jeżeli chodzi o resztę to ja niczego nigdy pewny na 100% nie jestem.

tak: BTW teraz strumień wpakowany do boksa to raczej około 900-1000 umol nie więcej ? : jak się to rozkłada na powierzchnie : i jakie realne wartości osiąga => Pomiar.

Rozkłada sie chyba ch***wo :D Nie wiem czy nie będę musiał poźniej przerobić paneli.
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Mała aktualizacja zdjęć z dziś. Jedno cyknąłem przy wyłączonym świetle.









 

ostr007

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2020
Postów
345
Buchów
24
Ja mam Mars Hydro. Odnoszę wrażenie że ta lampa jest za mocna na moją powierzchnie
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Ja mam Mars Hydro. Odnoszę wrażenie że ta lampa jest za mocna na moją powierzchnie

Masz czujnik wilgotności i temperatury :p Ten czarny prostokątny. W środku siedzi DHT21. Stąd pytanie o sonoff'a :p Wygląda jak od tego sterownika.

O lampe nie pytałem :D Ale raczej za mocna nie jest.

Twój czujnik.

 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Ładnie :D
Nie ciachasz tych wyblakłych wiatraków?
W sumie tak na pierwszy rzut oka nic nie przeszkadzają, gęsto jest ale światełko perfekcyjnie dociera na niższe partię roślin.

Jak tam z trichomami? Mają jeszcze czas troszku przypuchnąć, czy już kosa tuż tuż?

I mam takie pytanko, może zabrzmi amatorsko, alee ch*j zapytam.
Dlaczego sypie się keramzyt na glebę medium - co to daje?
Ja też korzystam z keramzytu, ale ja go sypię na spód doniczki i też w sumie nie wiem czy to ma sens, ale w mojej głowie wygląda to tak, że korzenie jak zejdą na spód doniczki i wejdą w ten keramzyt, to wtedy będą miały lepsze oddychańsko, mimo tego, że siedzą w koko. Marzą mi się kwadratowe i wysokie air poty, jak takowe istnieją, to za linka do nich zrobię gałę - nie no żartuje, ale wdzięczny będę :woohoo:

Ty widzę go sypiesz na wierzch tak zachowawczo, a niektórzy ładują na maksa, a przecież to się nagrzewa i zastanawia mnie jak to jest, kiedy go na maksa się ładuje, a potem roślina - kiełek, się styka z tym nagrzanym keramzytem.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Ładnie :D
Nie ciachasz tych wyblakłych wiatraków?
W sumie tak na pierwszy rzut oka nic nie przeszkadzają, gęsto jest ale światełko perfekcyjnie dociera na niższe partię roślin.

Jak tam z trichomami? Mają jeszcze czas troszku przypuchnąć, czy już kosa tuż tuż?

I mam takie pytanko, może zabrzmi amatorsko, alee ch*j zapytam.
Dlaczego sypie się keramzyt na glebę medium - co to daje?
Ja też korzystam z keramzytu, ale ja go sypię na spód doniczki i też w sumie nie wiem czy to ma sens, ale w mojej głowie wygląda to tak, że korzenie jak zejdą na spód doniczki i wejdą w ten keramzyt, to wtedy będą miały lepsze oddychańsko, mimo tego, że siedzą w koko. Marzą mi się kwadratowe i wysokie air poty, jak takowe istnieją, to za linka do nich zrobię gałę - nie no żartuje, ale wdzięczny będę :woohoo:

Ty widzę go sypiesz na wierzch tak zachowawczo, a niektórzy ładują na maksa, a przecież to się nagrzewa i zastanawia mnie jak to jest, kiedy go na maksa się ładuje, a potem roślina - kiełek, się styka z tym nagrzanym keramzytem.

To co jest na dole i było nie doświetlone przez połowę grow, nie zamieni się w głaziory, nadal będzie popcornem.

Tyle udzielasz rad, a mam wrażenie, że nie masz pojęcia o czym piszesz... :jprd:

Keramzyt na górze używany jest w celu ograniczenia powierzchni parowania medium w którym rośnie konopia.

Geraldzik, czy to TY?
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
To co jest na dole i było nie doświetlone przez połowę grow, nie zamieni się w głaziory, nadal będzie popcornem.

Tyle udzielasz rad, a mam wrażenie, że nie masz pojęcia o czym piszesz... :jprd:

Keramzyt na górze używany jest w celu ograniczenia powierzchni parowania medium w którym rośnie konopia.

Geraldzik, czy to TY?
Domyślam się, ale czy to przypadkiem nie jest tak, że takie liście bardziej obciążają rośline, względem korzyści jakie jej dają? Nie wiem na 100%, więc pytam.

Udzielam rad, a bardziej powiedzmy, że staram się jakoś pomagać. Pojęcie jakieś tam mam, ale do wiedzy botanika mi daleko, a nawet do porządnego growera też daleko i cały czas się uczę. Jak to mówią każdy widzi co chce, prócz porad też dużo pytam i nie potrzebuje się dowartościowywać na tym forum. Nie mam zamiaru zgrywać wielkiego znawcę, jak to niektórzy tutaj mają we krwii, jak już coś piszę to z chęcią pomocy. Jak widzę temat nie ruszony to tam piszę (czasami nawet takie co mają po parę dni i nikt się tam nie odzywał), a jak jest temat gdzie ktoś już coś doradza, to po prostu rozdaje buchy pod postami z którymi się zgadzam, ewentualnie jak mam coś do dodania, to dodaje. Zresztą co ja się będę tutaj w fotorelacji spowiadał, z poradami koniec skoro Ci przeszkadzają, ja się nie pcham na siłę tam gdzie mnie nie chcą.
Ps. Zazwyczaj staram się dyskutować na jakiś temat, a jak nie jestem czegoś pewny na 100%, to poddaje to dyskusji albo piszę, że nie mam pewności.

Keramzyt na górze używany jest w celu ograniczenia powierzchni parowania medium w którym rośnie konopia.
Dzięki za odpowiedź, teraz to jest logiczne. Kiedyś tu na forum wyczytałem, że to ma poprawiać dostęp do powietrza i dla mnie to było czyste wtf, bo czemu nie dają na spód doniczki, teraz już przynajmniej wiem jakie to ma zastosowanie i jakiego bubla zrobiłem :)

Geraldzik, czy to TY?
Co?
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Ładnie :D
Nie ciachasz tych wyblakłych wiatraków?
W sumie tak na pierwszy rzut oka nic nie przeszkadzają, gęsto jest ale światełko perfekcyjnie dociera na niższe partię roślin.
Nie ciacham. Jak dostaną składniki odzywcze to wróci im kolor. Te żółte na dole i sflaczałe, same odpadną.

Gdybym robił dobrze trening, to by nie było popcornów :p Nie chciało mi się poźniej i tak to jest. Popcornów nie usuwam bo to jest za duży stres na flo. Zresztą.. nie ma ich za dużo a do tych większych, dociera sporo swiatła. Będą na nalewkę lub masełko.

Jak tam z trichomami? Mają jeszcze czas troszku przypuchnąć, czy już kosa tuż tuż?

Nawet nie zabierałem się za oglądanie ich, ponieważ to dopiero ok 5 tydzień kwitnienia. producent podaje 9-10 tygodni, a w praktyce wiadomo jak wychodzi. Zazwyczaj dłużej.

I mam takie pytanko, może zabrzmi amatorsko, alee ch*j zapytam.
Dlaczego sypie się keramzyt na glebę medium - co to daje?
Ja też korzystam z keramzytu, ale ja go sypię na spód doniczki i też w sumie nie wiem czy to ma sens, ale w mojej głowie wygląda to tak, że korzenie jak zejdą na spód doniczki i wejdą w ten keramzyt, to wtedy będą miały lepsze oddychańsko, mimo tego, że siedzą w koko. Marzą mi się kwadratowe i wysokie air poty, jak takowe istnieją, to za linka do nich zrobię gałę - nie no żartuje, ale wdzięczny będę :woohoo:

Keramzyt na górze utrzymuje w ziemi dłużej wilgotność a co za tym idzie ogranicza parowanie i wilgotność w boxie.

Na spód doniczki sypie sie keramzyt, żeby korzenie nie gniły jak będa miały styczność ze stojącą wodą.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,185
Buchów
5,076
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

BTW: w temacie CO2. Może nie najlepsze z możliwych miejsc. Ale.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3550578/

Photosynthetic response of Cannabis sativa L., an important medicinal plant, to elevated levels of CO2

Plants of four drug-type varieties of C. sativa, namely HPM (High Potency Mexican Variety, seeds originally acquired from Mexico), K2, MX and W1 (all from Switzerland), were grown from seeds in the climate controlled indoor growing facility (16 m length × 6 m width) at the University of Mississippi, USA. Since it is the female plants of this species that are medicinally used (higher concentration of THC and higher biomass), male plants were removed after onset of flowering and only female plants were kept for the experiment. Five female plants from each variety were selected and five cuttings were made from each plant for the photosynthetic study. Throughout the study, all the plants were kept under strict controlled environmental conditions (25 ± 3 °C temperature and 55 ± 5 % RH). Indoor light (18 h photoperiod, ~700 ± 24 Îźmol m−2s−1 at plant canopy level, measured by LI-COR quantum meter, model LI-189, Lincoln, Nebraska, USA) was provided with seven full spectrum 1000 watt HID (high intensity discharge) lamps in combination with seven 1000 watt high pressure sodium bulbs (Sun Systems, CA), hung above plants and covering 110 square meter area. A hot air suction fan was attached to each light. The bulbs were kept at least three to four feet from the plants to avoid heating caused by the HID bulbs. All the plants were grown in the equal size plastic pots (30 cm diameter × 28 cm height) containing 1:1:1 ratio of top soil, sand and manure and were watered equally and regularly to maintain identical growth condition. Out of the 25 cuttings of each variety, 5 healthy and well established randomly selected female clones from each variety were used for the photosynthetic measurements and comparison.

Gas exchange measurements

To evaluate the effect of different CO2 levels (390, 545 and 700 umol mol−1) on the photosynthetic and stomatal response of C. sativa, the gas exchange measurements were made on the three upper undamaged, fully expanded and healthy leaves of the five selected plants of each variety with the help of a closed portable photosynthesis system (Model LI-6400; LI-COR, Lincoln, Nebraska, USA). Different levels of CO2 were produced by portable CO2 cylinders compatible with a LI-6400 portable photosynthetic system controlled by a microprocessor. Photosynthetic measurements were recorded at steady state condition with the chamber air temperature maintained constant at 25 °C. Light (1500 umol m−2s−1) was provided with an artificial light source (Model LI-6400-02; light emitting silicon diode; LI-COR), fixed above the leaf chamber and recorded with the help of quantum sensor kept in the range of 660–675 nm, mounted at the leaf level. The temperature of the cuvette chamber was controlled by the integrated Peltier coolers controlled by the microprocessor. The CO2 concentration supplied to the cuvette of the climatic unit (LI-6400-01, LI-COR Inc., USA) was controlled by mixing pure CO2 with CO2 free air and the CO2 concentration was measured by infrared gas analyzer. Air flow rate (500 umol s−1) and relative humidity (55 ± 3 %) were kept nearly constant throughout the experiment. Since steady state photosynthesis is reached within 30–45 min (Joshi and Palni 1998; Bag et al. 2000; Joshi 2006 and Chandra et al. 2008), the leaves were kept for about 45–60 min under each set of light conditions before the observations were recorded. Four gas exchange parameters viz., photosynthetic rate (PN), transpirational water loss (E), stomatal conductance (gs) and intercellular CO2 concentration (Ci) were measured simultaneously at steady state under controlled light and temperature conditions. To evaluate the leaf stomatal and mesophyll photosynthetic efficiency, the ratio of intercellular CO2 concentration to ambient CO2 concentration (Ci/Ca) and the ratio of intercellular CO2 concentration to stomatal conductance (Ci/gs) were calculated, respectively. Water use efficiency (WUE) was calculated as the ratio of the rate of photosynthesis and transpiration.

In the present investigation, under elevated CO2 concentration (700 umol mol−1) the photosynthetic rate of Cannabis sativa was ~ 44 % higher relative to that under ambient CO2 (390 umol mol−1).

12298_2011_66_Fig1_HTML.jpg


Szału nie ma. Bez układu regulującego automatycznie wydatek z butli w zależności od stężenia w pomieszczeniu trochę drogo to wychodzi...

Następny:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23572895/

Photosynthetic response of Cannabis sativa L. to variations in photosynthetic photon flux densities, temperature and CO2 conditions

The rate of photosynthesis (PN) and water use efficiency (WUE) of Cannabis sativa increased with photosynthetic photon flux densities (PPFD) at the lower temperatures (20-25 °C). At 30 °C, PN and WUE increased only up to 1500 Îźmol m(-2)s(-1) PPFD and decreased at higher light levels. The maximum rate of photosynthesis (PN max) was observed at 30 °C and under 1500 Îźmol m(-2)s(-1) PPFD.

Takie tam...
 
Ostatnia edycja:

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Dziś mamy 41 dzień kwitnienia. 2 dni temu robiłem porządnego flush'a z florakleen od GHE. Dziś już medium przeschło, więc zacząłem normalne nawożenie z ograniczeniem azotu w jednym lemonie.

Dodaję też atami bloombastic. Myślę, że spokojnie jeszcze z 20 dni do ścięcia.













 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Siemanko :tiphat:

Czy po tych zdjęciach, jest ktoś w stanie stwierdzić czy dobrze oszacowałem ok 20 dni do ścięcia?













 
S

subaru

Guest
Bardzo ładnie się prezentują. Może 20 może 14 gdzieś kolo tego będzie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół