nasiona marihuany

[0,64m2] [luckygrow modular 220 + DIY CLU048 4000k] [290w] [Nawozy GHE, Hesi] [Automazar, Northern light blue, White russian, Lemon skunk]

Wyszukiwarka Forumowa:
O

OdcieńZieleni

Guest
Z pol kilo ***nie :sunny: będzie nowy rekordzista na forum
 

turbocizia

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2019
Postów
611
Buchów
2,773
Odznaki
1
OMG!!!! I to wszystko dzięki co2? Kurde będę musiała chyba się dokształcić w tym temacie.
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
OMG!!!! I to wszystko dzięki co2? Kurde będę musiała chyba się dokształcić w tym temacie.

To zacznij od maksymalny ilości światła dla naszych roślin bez co2, wbrew pozorom nie tak łatwo ją osiągnąć. Bez tego wyrzucasz pieniądze w błoto. :p
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Z pol kilo ***nie :sunny: będzie nowy rekordzista na forum

Ze wszystkich? Może :p Się wszystko okaże jak urośnie.

Fajnie se leci twoj mazar :) cos mi sie wydaje ze u siebie tez bede siatke zakładał.
z fartem Dzefrej :)

Dzięki. Mnie zaskoczył pozytywnie, ale można to było lepiej poprowadzić bo na samym dole jest lekki popcorn bez światła. Następnym razem też max do 0.64, to trzy rośliny.

To zacznij od maksymalny ilości światła dla naszych roślin bez co2, wbrew pozorom nie tak łatwo ją osiągnąć. Bez tego wyrzucasz pieniądze w błoto. :p

To zależy. Ja zrobiłem test i przy wyłączonym Co2, w ciągu godziny Co2 z 320ppm spadlo poniżej 160ppm. (od 160 mam ustawiony czujnik)

Więc, nawet jako małe wspomaganie niskiego poziomu, malymi dawkami, butla się sprawdzi.

Bez odpowiednio duzego strumienia swiatla, wysokie dawki Co2 nie maja sensu.
 
Ostatnia edycja:

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
a wentylator miałeś załączony gdy ci to spadło do 160ppm ?
 

Layer1

Ad augusta per angusta
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2017
Postów
696
Buchów
2,215
Odznaki
5
Takie pytanko, masz tam zamknięty obieg z tym co2 ?
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Takie pytanko, masz tam zamknięty obieg z tym co2 ?

Powiedzmy. Gdybym miał zamknięty, co jest najlepszym rozwiązaniem przy Co2, to nie ogarnął bym poziomu wilgotności.. W środku nie mam miejsca na duży osuszacz.

Działa to pół na pół. Wylot wentylacji jest skierowany na wlot pasywny powietrza i zasysa większą część tego, co przeszło przez filtr, ale i trochę z pomieszczenia.

Gdybym miał większego boxa, to by był obieg zamknięty.

Niestety butla starcza na 2 tygodnie, ale Co2 jest tanie :D Te 2 tygodnie, to przy utrzymywaniu 500ppm.

Efekt jest dla mnie zadowalający, więc nie zwiększam dawki. Wyłączanie wentylatorów też jest bez sensu, z uwagi na zapach i nie tylko.

Ludzie wyłączają wentyle na 20 minut, stezenie się zwiększa, ale co z tego? roslina potrzebuje znacznie więcej czasu żeby to przyswoić :p
 

Layer1

Ad augusta per angusta
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2017
Postów
696
Buchów
2,215
Odznaki
5
Właśnie myślę, żeby ugryźć jakoś zrobienie obiegu zamkniętego w moim boxie i chciałem utrzymać poziom 1200ppm, tylko jestem ciekaw jaka to będzie różnica z wlotem pasywnym. Ile płacisz za butle ? Bardzo jestem zaciekawiony tym tematem i czytałem, oglądałem parę artykułów i growlogow, naprawdę robi wrażenie..

Przy twoich na poziomie co2 550 już jest grubo.
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Właśnie myślę, żeby ugryźć jakoś zrobienie obiegu zamkniętego w moim boxie i chciałem utrzymać poziom 1200ppm, tylko jestem ciekaw jaka to będzie różnica z wlotem pasywnym. Ile płacisz za butle ? Bardzo jestem zaciekawiony tym tematem i czytałem, oglądałem parę artykułów i growlogow, naprawdę robi wrażenie..

Przy twoich na poziomie co2 550 już jest grubo.

Różnica z wlotem pasywnym jest taka, że na zamkniętym obiegu butla wystarczy na miesiąc, a z pasywnym 1-2 tyg :)

Wszystko zależy od powierzchni namiotu i oczekiwanego stężenia.

6KG Co2 kosztuje poniżej 50zł. Oczywiście nabicie swojej butli. Chyba, że nie masz swojej, to możesz kupić za 230-260zł pełną.

Jak masz odpowiednio dużego boxa, to obieg zamknięty, osuszacz powietrza kondensacyjny i heja (adsorpcyjne podgrzewają za dużo powietrze).

Najważniejsze, to przy suplementacji Co2 mieć strumień światła powyżej 1000umol/m2/s. [MENTION=90095]sub23[/MENTION] wypowiesz się coś więcej na temat Co2 i strumienia? :)
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
O ten strumień właśnie mi chodziło. I z wypowiedzi sub'a wychodzi, ze aby co2 miało jakikolwiek sens minimalny strumień wynosi 800umol/m2 a to w brew pozorom bardzo dużo, a zapewnić taki strumień na całej powierzchni boxa to już w ogóle trzeba się nakombinować, chyba najprostrzym rozwiązaniem będzie diy led na środku soczewka 120-160stopni a do okola 6 soczewek 40-60 stopni. Ewentualnie jak sam sobie wymyśliłem. Taśmy led , 4 pionowe paski led (najtaniej - najwyższa wydajność wychodzą ledy 5630 ) w 4 rogach boxa, wszystkie skierowane bezpośrednio na sam środek boxa...
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Na dzień dzisiejszy, wygląda to tak :odlot:

Automazar (7tydzień) Jeszcze 3 tygodnie do ścinki :p







Lemony i white russian (4tygodnie i mały lemon 3 tygodnie)









 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół