nasiona marihuany

[0,64m2] [luckygrow modular 220 + DIY CLU048 4000k] [290w] [Nawozy GHE, Hesi] [Automazar, Northern light blue, White russian, Lemon skunk]

Wyszukiwarka Forumowa:

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Witam serdecznie wszystkich :D

Jako iż lubię rośliny, postanowiłem posadzić kilka panienek. Oprócz nich, mam też pomidory, papryki i w cholere kwiatów.
Hodowanie roślin uspokaja i jest za***iste :D


Mój set-up to
- lampa: Luckygrow modular 220 uniwersal 120°, lampa DIY 4xCLU048 4000k wysterowane na 180W, zasilacz meanwell elg 240 36b 3y
- fotoperiod 18/6 (jak automaty będą gotowe, roślinki foto pójdą na 12/12)
- namiot: 80x80x180 oraz 40x40x120 (do suszenia) oba namioty z RoyalRoom
- wentylator wyciągający: mixed-flo 280m3/h
- filtr węglowy: Can 1500 75-100m3 (do suszenia) oraz Can 250-325m3/h metalowy
- wentylator mieszający: monkey 2 biegi
- przewód wentylacyjny izolowany
- donice: 5,7l (automazar) 11l (northern) 12l hercules (2xwhite russian) airpot 15l (lemon skunk)
- ziemia: własna mieszanka torf, kokos, perlit (3:0,5:0,5) 3l ziemi, 0,5l kokosa, 0,5l Perlitu
- nawozy: z firmy GHE (floraduo, pro roots, bio protect, bio bloom, fulvic, silicate - dawniej mineral magic)
z firmy Hesi (wapń 15%) z firmy ionic (cal-mag pro) z firmy Canna (pk13/14)
- sterowanie: wszystko sterowane jest fizycznie oraz smartfonem, poprzez sterowniki "Sonoff"
na te sterowniki wgrywałem sam oprogramowanie supli :D
- sonoff pow R2 (1 kanałowy do pomiaru zużycia energii)
- sonoff 4ch (4 kanałowy sterownik, po zmianie softu jest opcja dołożenia 2 czujników temp)
- sonoff TH16 (sterownik jednokanałowy z pomiarem temp. i wilg.

Dziś jest już dzień 30 Automazara oraz Northern light blue, a reszta ma 2 dni.

Nie wiem czy nie przesadzić automazara do większej donicy..









 
Ostatnia edycja:

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Przy podlewaniu i oględzinach nadłamanej łodygi, postanowiłem zrobić kilka zdjęć :D Łodyge nadłamałem przy treningu Northern light blue, ale ma się dobrze i zrasta się.

Automaty, dzień 32. Northern light blue coś chyba dolega, ale rośnie i kwitnie :D Być może to, że regulowałem RO ph- i wylatywała mi woda z doniczki o pH5.

Teraz używam kranówki + RO w proporcjach 50:50 i dobrze trzyma Ph.

Tutaj Northern





Tutaj automazar



a Tutaj White russian w 4 dniu swojego życia :D Jedna coś kiepsko kiełkuje, ale daje radę.





Tutaj lemon skunk. Ta wystrzeliła jak po***ana :D





I trochę humoru. Mnie rozbawiło :D

 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Dzień 33 automatów, dzień 5 fotosów :D Jedna white russian niestety poszła w piz*u :( Ale już moczy się lemon skunk i wjeżdża w jej miejsce :D

Automazar pięknie się rozrasta, widać potencjał. Northern ma się dobrze po nadłamaniu łodygi, ale szału nie ma w porównaniu do mazara.

Wjechał też scrog.

Zauważyłem, że podoba im się światło 4000k :D oraz zastosowane nawożenie dolistne:

bio bloom od GHE, bio protect od GHE, 2ml wapnia Canna, 1ml PK13/14 Canna, 1ml floraduo bloom od GHE, 2ml trace mix Canna. Oczywiście na 0,5l wody.











 
Ostatnia edycja:

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Siemanko :D Dziś wjechał flush od GHE 3ml/l wody.

Flush poszedł do Northern light blue. Musiałem zrobić, ponieważ coś stanęła z rozrostem.

Woda wyleciała o pH 6-6,5, więc idealnie :D

Automazar dostał nową, większą doniczkę. 5.7l-->12l air hercules.

Panel DIY CLU048 4000k, spisuje się wyśmienicie w połączeniu z luckygrow 220.

Opryskuje co 2 dni panny mieszanką:

CaO15% 2ml/L
Trace mix Canna 2ml/L
cal-mag 1ml/L
GHE bio-bloom 2krople/L
PK13/14 Canna 0,5ml/L

Mazar po tym miksie, wystrzelił jak po***any :kib:


A tu kilka fotek.

Automazar (31 dni)






Northern light blue (38 dni)





a Tu na środku, spóźniony lemon. Wszedł na miejsce white russian, które nie wykiełkowało.

W rogu w tej samej doniczce, white russian oraz w airpocie, lemon.
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Elo :420: :D

Temperatura w boxie: 28,6°
Wilgotność: 51,4%

Panienki rosną, w tygodniu wjeżdża butla Co2 8l :kib:

Czujnik/miernik Co2 buduję w oparciu o arduino/esp8266 i czujnik mh-z19.

Przy Co2 nie ma jaj, trzeba dobrze ustawić dawkę ppm żeby się nie podusić i nie wydymać butli w kilka dni :D

Northern light blue trochę odżyła po flushu. Za dwa dni poleci woda z odżywkami 80%. (41 dzień)



Automazar leci i nie zatrzymuje się :D (34 dzień)



Tutaj lemon skunk x2, Ten ma 5 dni



Ten ma 11 dni



White russian

 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Po co ta siatka? :scratch:

Do trenowania :p Gorąco polecam.

Nie muszę wiązać sznurkiem czy drutem emaliowanym łodyg. Tylko ładnie się mogą zaczepić o siateczkę i mają więcej światła.
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Siemanko :D Nic się nie dzieje ciekawego, to nie wrzucam zdjęć krzaków. Northern okazała się być pedałem.. pojawiły się jaja i od razu poszła na ścinkę.

Oczywiście została podgrzana i zalana spirytusem :D Coś z tego bydzie..

Za to wjechała butla Co2 oraz czujnik DIY z wilgotnością, temperaturą i pomiarem stężenia Co2 z dokładnością 50ppm.











i elo 420 :D

 
Ostatnia edycja:

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Witam wszystkich ponownie :dela:

Dawka Co2 oscyluje w granicach 800ppm w namiocie i ok 440 w pomieszczeniu. (temp. i wlg. z pomieszczenia)

Jestem ciekaw, jak wystartują przy ponad 1200umol/m2 z tą dawką Co2 :kib:




Automazar (38 dni) Lemon i White russian (2tyg) i spóźniony mały Lemon (tydzień)

Mazar już zaczął kwitnąć :D Obstawiam, że potrzymam go jeszcze miesiąc, może trochę ponad i wtedy reszta panienek na 12/12 :D

Będę musiał też obliczyć nową dawkę nawozów, przy suplementacji Co2.





Wjechały wentylatory :bal: Panel przy Co2 chodzi na maxa i nie chce sauny w boxie.

Optymalna temperatura przy ok 800ppm, to 29-30 stopni. Powyżej 1000ppm, to już 32 stopnie.

 
Ostatnia edycja:

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Już widać efekty suplementacji Co2. ***ańce rosną jak po***ane :snoop:



Lemonowi zrobiłem FIM.



White russian



i Mały lemon

 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Witam wszystkich :craz: Fotorelacja nie cieszy się zbytnio popularnością, ale jadę dalej :odlot:

Nigdy nie wierzcie rotametrom :D Mój rotametr jest wyskalowany od 1l/min. Postanowiłem ustawić go tak, aby kuleczka dosłownie leciutko się podniosła.

Miał wyjść przepływ 0,1l/min, a wyszedł znacznie większy i butla poszła w 6 dni :sunny::sunny:

Wjechały za to dwie nowe butle i jedna jak się skończy, to druga będzie od razu do przepięcia. Tym razem skręciłem mocniej zaworek precyzyjny na końcu wylotu i postawiłem na wadzę pojemnik. Do pojemnika wsadziłem wężyk i w ciągu minuty miało się pojawić ok 0,18g Co2, czyli przepływ 0,1l/min.

Daje nam to ok 31 dni przy fotoperiodzie 18/6. Przy fotoperiodzie 12/12 daje nam to 46 dni :D Więc wtedy można troszkę zwiększyć przepływ, a co za tym idzie dawkę.

Teraz utrzymuję dawkę 515-550ppm. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu i jaki będzie margines błędu końca butli :bal:



Panny pięknie się krzaczą z Co2 :D Jestem pod wrażeniem szybkości przyrostu, jak i nowych rozgałęzień.

Leje też znacznie więcej wody i nawozów. Mazar co dzień potrzebuje 3l wody :D





Lemon na treningu.
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Siemanko w kolejnym dniu na froncie :bal:

Co2 na prawdę robi rozpie**** z roślinami :D Nie mogę się napatrzeć jak one zapie****ają do góry :kib:

Automazar (6 tydzień) Niedługo Mazar zajmie całego boxa :D Obstawiam ponad 100g z tego mutanta.





White russian i lemon (3 tydzień) Po lst i FIM rozrastają się jak popie****one. Zastanawiam się czy nie przerwać FIM, ponieważ może rozpie****ić mi boxa z suplementacją Co2.





I lemon (2 tydzień) Jemu robiłem na razie tylko LST dla porównania.

 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Dobry wieczór wszystkim :420:

Po LST oraz FIM popie****iło mi planty :D Jak tak dalej pójdzie, to te fotosy mi przebiją boxa za dwa miesiące :kib:









Mazar pięknie zaczyna puchnąć :D Jestem ciekaw ile zbiore z niego.. z ziomkiem obstawiam ok 100 lub trochę ponad, ale wszystko wyjdzie w praniu.


[MENTION=35010]Żul[/MENTION] Ta siatka nawet się spisuje :freak: Gdyby jej nie było, to mazar by zajął 3/4 boxa :D



 

StickyToffee

Member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
8
Buchów
1
Fajnie se leci twoj mazar :) cos mi sie wydaje ze u siebie tez bede siatke zakładał.
z fartem Dzefrej :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół