nasiona marihuany

Ledy do uprawy wertykalnej.

Wyszukiwarka Forumowa:

broken666

New member
Rejestracja
Paź 2, 2019
Postów
3
Buchów
0
Witam.

W końcu po wielu latach uzywania forum, przyszedł czas na mój pierwszy post. Do tej pory radziłem sobie dobrze, ale przy okazji nowego projektu , chciałbym zaczerpnąć waszej opini.
Mianowicie do tej pory działałem na systemie Ebb'n'Flow z krzaczkami w kulkach ceramicznych. Aktualnie planuje budowe systemu wertykalneg na rurkach ovc.
Docelowo konstrukcje ma mieć 100cm x 100cm (Faktyczna szerokość 120cm) i 200-300cm wysokosci. Początkowo chciałem sie zdecydowac na HPS, ale ze wzgledu na duza ilosc światła ktorą musze oświetlic, a co za tym idzie ilosc ciepła, zdecydowałem sie poszukać innego rozwiązania.

Aktualnie rozwazaną przezemnie opcją są Ledy w postaci podłuznych rurek(Led Bar) . Szukam rekomendacji i pomocy w dobraniu odpowiedniej ilosci led. Ledy montowane by były w srodku instalacji radialnie w postaci walca, pionowymi modułami skierowanymi na rosliny z kazdej strony. Ogladalem juz moduły LM301b.

Pytanie jakie moduły polecacie i jakie parametry powinna mieć całosc, aby odpowiednio doświetlic ogródek. Przy załozeniu ze konstrukcja bedzie miała 2metry powierzchnia wyniesie około 8m2 licząc dla kwadratowej konstrukcji.

Pozdrawiam Serdecznie.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
nie lepsze będą QB 1120mm?


edit: to są QB, ale chyba samemu wyjdzie taniej sklepać :D
 

broken666

New member
Rejestracja
Paź 2, 2019
Postów
3
Buchów
0
Wolał bym kupić, bo kasa jest, a czasu brak :)
Najwiekszy problem mam z iloscią tych swiatełek. Wertykalna powierzchnia uprawy przy 1m x 1 m to faktycznie 8m2 i to wypadało by jakoś optymalnie doświetlić.
Mogłbym włozyc do środka dwa HPS 600w z regulacją, ale Ledy mają przewage jezeli chodzi o temperature z ktora czasem mam problemy. No i chciałbym coś wydajniejszego od hps.

---------- Post Zaktualizowany 16:20 ---------- Data pierwszego postu 16:01 ----------

https://a.aliexpress.com/_dXABEJw Nie wiem kompletnie jaką powierzchnie oświetliłby taki zestaw.

P.s. jakoś nie moglem edytować poprzedniego posta. :dance:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół