nasiona marihuany

Czy sam na siebie ukręciła bata?

Wyszukiwarka Forumowa:

Matt92

Well-known member
Rejestracja
Cze 23, 2020
Postów
90
Buchów
1
Witajcie. Jakiś czas temu postanowiłem zbudować swojego growboxa i zacząć uprawę pomidorków. Box 70x70, tylko dla moich potrzeb.
Tak się zaczytałem o tym jak zabrać się za uprawę, ze w ogóle nie pomyślałem o bezpieczeństwie. W zasadzie zrobiłem dwie głupoty.
Pierwsza to zamawianie nasion przez internet z dosyć znanego sklepu z nasionami o dobrej renomie. Inne imię i nazwisko, inny adres - natomiast przelew z mojego konta bankowego. Idiotyzm.
Natomiast największa głupotę jaka mogłem zrobić to zamówić gotowego growboxa(od znanej firmy tym się zajmującej) na Allegro. Oczywiście ze swojego konta i na swoj adres. Płatność przy odbiorze gotówka natomiast nie ma to znaczenia.

dzisiaj dotarłem do kilku wątków, także na tym forum gdzie ktoś przez takie rzeczy miał wizytę policji w domu. Prawdopodobnie dane wyciekły przez DPD(lustrzany przypadek kilku osób). Pech chciał, ze paczka do mnie również przyszła DPD.

Nie mam pojęcia co mną kierowało i czemu się nie doczytałem pewnych oczywistych wręcz rzeczy - chyba emocje, tym bardziej, ze na codzień jestem bardzo podejrzliwym człowiekiem.

myslicie, ze tamte przypadki były jednostkowe ? Czy to raczej stałe praktyki organów ścigania?
Nie proszę o wróżenie z kryształowej kuli, bardziej chodzi mi o to, czy ktoś z was miał podobnie i nie było problemów a może jednak znacie tez przypadki, ze takie problemy były. Za rok wyjeżdżam do Anglii i boje się, ze sam ukręciła na siebie bata a sprzęt pójdzie do szafy na rok i dopiero po wyjeździe będę mógł go używać. Trochę jestem zły bo wydałem na wszystko ok. 2000zl a nie zadbałem o tak prostą i oczywista sprawę ...
 

Matt92

Well-known member
Rejestracja
Cze 23, 2020
Postów
90
Buchów
1
Może tak, może nie. Wszystko zależy od tego co się wydarzy.
Dlatego byłem ciekaw czy ktoś tez taką manianę odwalił jak ja i nic z tego nie było.
 

Wiadome Ruchy

Well-known member
Rejestracja
Kwi 19, 2018
Postów
283
Buchów
1
Nie wiem ile zachodu potrzeba żeby sledzić takie paczki ale moim zdaniem nikomu by sie nie chciało spuszczać nad boxem 70x70. Ile ty tam wsadzisz 9 roślin? Za to by Cie nawet do kriminału nie wsadzili.

"dzisiaj dotarłem do kilku wątków, także na tym forum gdzie ktoś przez takie rzeczy miał wizytę policji w domu."

Ciekawe. Przecież chyba prokuratora nie wystawi pozwolenia na wjazd na chate, wyłacznie na podstawie zamówienia z internetu.
 

Matt92

Well-known member
Rejestracja
Cze 23, 2020
Postów
90
Buchów
1
Miałem takie same zdanie jak Ty. Przypadkowo wpadłem na ten dział i zacząłem wyszukiwać frazy - tak jak mówię, nawet tutaj na forum były dyskusje i konkretne przypadki, mogę znaleźć te tematy. W zasadzie wszystkie ślady prowadziły do tego, ze policja pozyskuje dane od Kurierów(gdy paczki wysyłane są z konkretnych sklepów bądź kont growshopow z Allegro).
Dla mnie to chore i nie do pomyślenia bo tak jak mówisz przy kilku roślinkach to najwyżej zawiasy i gra nie warta świeczki w oczach policji... a jednak.

Dlatego założyłem ten temat żeby dowiedzieć się czy istnieje jakaś duża zależność między takimi wpadkami jak ja zaliczyłem a tym, ze ktoś ma po 2-3 miesiącach wizytę w domu...
czy po prostu to jakieś przypadki 1 na 10000
 

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,143
Buchów
1,397
To jak przypał z zamawianiem pestek. Zawsze zamawiam na adres i jest bez problemu.
 
Z

z\G/esio

Guest
Jak masz już zakupiony sprzęt to ruszaj z tematem. Nie wkręcaj sobie takich myśli już na samym początku. Musiałbyś mieć wyjątkowego pecha żeby zaliczyć wtopę przez kurierów... Najważniejsze to nie rozpowiadać na prawo i lewo o swoim hobby!
 

Matt92

Well-known member
Rejestracja
Cze 23, 2020
Postów
90
Buchów
1
O uprawie nie wie nikt oprócz mnie. I nikt się nie dowie.
W ogóle to w miejscu uprawy bywałbym raz dziennie, nie mieszkam tam aktualnie, tylko niedaleko.
Tez mnie zastanawia jak wyglądałaby sprawa gdyby smutni panowie się do mnie wybrali. No nie chce mi się wierzyć, ze koczowaliby na klatce kilka albo kilkanaście godzin, bądź próbowali dobijać się przez np. 2 tygodnie mając tylko ewentualny zakup na Allegro.
 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
W Polsce istnieje większa szansa, że się wpakujesz w kolumnę BORu niż będziesz miał problem z tym namiotem.
Osoby które swoje problemy zwalają na firmę kurierską, allegro itd zdążyły pewnie wcześniej pochwalić się wszystkim w koło w co się bawią. Potem wielkie dochodzenia.
Systemowo nikt nie sprawdza takich zamówień, jeśli Cię nie mają na oku z innego powodu to można spać spokojnie.
Skoro to są legalne sprzęty to nie mogą nic zakładać czy domniemywać, tym bardziej na Twoją niekorzyść. Nawet jakby jakiś dzielnicowy w drzwiach stanął, wylegitymował się i dorzucił czy może wejść, to mówisz: NIE!
Nalotu nie zrobią bez dowodów, nakazu przeszukania nie dostaną na zakup boxa i 4 pestek więc luzz.
 

Matt92

Well-known member
Rejestracja
Cze 23, 2020
Postów
90
Buchów
1
„Systemowo” jestem praworządnym obywatelem, który normalnie pracuje i nigdy nie miał najmniejszych zatargów z policją. Nie mam zamiaru nic sprzedawać, wszystko zostawiam dla siebie. Wolałem dopytać bo pomyślałem, ze może to jakiś cichy temat i po takim babolu jaki zrobiłem większość osób wpada. Na przyszłość będę wiedział.
Tak mi się właśnie wydawało, ze sam zakup boxa to nie powód żeby policja robiła nalot i wywalała w mieszkaniu drzwi.
 

Matt92

Well-known member
Rejestracja
Cze 23, 2020
Postów
90
Buchów
1
Znasz takie przypadki?

Ja doczytałem się kilku na forum. Nie powiem żeby był w tej sytuacji wyluzowany...
Natomiast zastanawiam się tez ile w tym prawdy a ile np. spraw gdzie ktoś zwyczajnie został sprzedany przez drugą osobę bo za dużo mówił.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Dobra, bo się krecisz albo nie pojmuję. Grow będzie pod adresem na który zamowiles czy pod innym? Jak pod innym to wy***ane, jak wpadną na chatę która będzie czysta i Ci zrobią kipisz to sobie odpuszczą. Wątpię, żeby mieli Cię śledzić dla małego Boksa.
 

Matt92

Well-known member
Rejestracja
Cze 23, 2020
Postów
90
Buchów
1
Grow będzie pod adresem gdzie nie mieszkam tylko zaglądam. Robię tam remont, który aktualnie jest wstrzymany z braku czasu.
Mieszkam u narzeczonej. A growa zamówiłem niestety na adres w którym maja stać rośliny.
 
J

jovo

Guest
Ciekawa kwestia. Policja nakazu raczej nie dostanie z sądu tylko dlatego, ze ktoś zamówił namiot, tak przynajmniej mi się wydaje.
Wiadomo, jeśli by się mieli wybrać to najpewniej wejście na legitke. No ale jeśli ktoś ich nie wpuści albo nie przebywa na stałe w miejscu hodowli to tez sprawa się komplikuje. Drzwi nie rozwala nie mając pewności. To logiczne. Dzwonić do typa raczej tez nie będą, chyba, ze próbowali by rżnąć Jana, ze chodzi o coś innego - szansa mała. Z pracy raczej ściągać nikogo nie będą mając tylko podejrzenia.
Najnormalniejszym posunięciem wydają się częste wizyty. Pytanie czy komuś będzie się chciało chodzić pierdylion razy pod adres gdzie ktoś np. zagląda raz dziennie o różnych polach ażeby go złapać na wejściu/wyjściu z mieszkania. Na czatach tez raczej nikogo nie postawią tylko dlatego bo na jakiś adres przyszedł namiot. Tym bardziej, ze większość zamówień jest i tak na lewy adres albo po prostu do kogoś.
Ciekawe jak w takich sytuacjach działają służby, mając tylko jakieś poszlaki.
W sumie można by w tym temacie opisywać różne dziwne sytuacje. Ruchu dużego tutaj nie ma a zawsze może komuś by pomogło
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół