nasiona marihuany

1k+ lumenow za malo czy jest sens

Wyszukiwarka Forumowa:

spri3te

Active member
Rejestracja
Cze 8, 2020
Postów
40
Buchów
3
Witam, jestem poczatkujacym , za rada jednego z kolegow z forum zaopatrzylem sie w koleja partie nasion auto ak47 2.0. Wczoraj roslinki wyszly z ziemi niestety pogoda nie dopisuje, praktycznie w dzien nie widać slonca, przynjamniej u mnie. Posiadam lampe cfl dual 85w z odblysnikiem~ 4600 lumenow. czy jest sens ladowac kielki do szafy oblozonej styropianem, powierzchnia to 0.19m2, z kalkulaktora wynika ze dostarczam 1100 lumenow za malo do minimalnej wartosci, temp przy zamknietych drzwiach dochodzi nawet do 35'C wiec jest to duzo, przy otwartych nie przekracza 30'C.
 

Virandell

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2019
Postów
482
Buchów
1,074
Odznaki
3
Po co ci ten styropian skoro masz problem z tak duza temperatura ? Lepiej moze Jakis mocniejszy wyciagajacy dac I hps ?
Edit: nie doczytalem Ty to pozniej na outa chcesz dac ? Jak tak to ta CFL starczy ci raczej zeby przetrzymac ja w domu
 

spri3te

Active member
Rejestracja
Cze 8, 2020
Postów
40
Buchów
3
tak chce je wysadzic na spota jakos w 2tyg zycia . Styropian podobno dobrze odbija swiatlo i bez niego powierzchnia na ktora pada swiatlo podwaja sie.
 

nookie

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2020
Postów
61
Buchów
0
tak chce je wysadzic na spota jakos w 2tyg zycia . Styropian podobno dobrze odbija swiatlo i bez niego powierzchnia na ktora pada swiatlo podwaja sie.

Taka temperatura jest za wysoka, wsadź tam przynajmniej jeden wentylator, który wyciągnie ci zbędne stopnie poza boxa. Może być taki zwykły komputerowy. Ja przed zamontowaniem wyciągających miałem 33-35 stopni w cieniu i liście zwijały mi się do góry od temp

---------- Post Zaktualizowany 15:56 ---------- Data pierwszego postu 15:55 ----------

tak chce je wysadzic na spota jakos w 2tyg zycia . Styropian podobno dobrze odbija swiatlo i bez niego powierzchnia na ktora pada swiatlo podwaja sie.

Styropian może i dobrze odbija światło, ale jako materiał na ścianę boxa to kiepski pomysł. Mylar przecież kosztuje grosze, a oodbija znacznie więcej światła i nie jest taki gruby
 

Virandell

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2019
Postów
482
Buchów
1,074
Odznaki
3
Farba pomaluj na bialo I poklopocie, albo mylar wlasnie jak kolega wyzej mowi
 

spri3te

Active member
Rejestracja
Cze 8, 2020
Postów
40
Buchów
3
problem jest taki ze to szafa ktora stoi u mnie w pokoju xd i nie bardzo chce ja psuc , w sierpniu chce kupic profesjonalny namiot i posadzic sezony, wiatrak jakis tam mam wiec powinno sie udac, co do temp to 30'C nie bedzie za duzo? jest to zwykly komputerowy wiatrak wiec za duzo mocy to on nie ma
 

nookie

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2020
Postów
61
Buchów
0
problem jest taki ze to szafa ktora stoi u mnie w pokoju xd i nie bardzo chce ja psuc , w sierpniu chce kupic profesjonalny namiot i posadzic sezony, wiatrak jakis tam mam wiec powinno sie udac, co do temp to 30'C nie bedzie za duzo? jest to zwykly komputerowy wiatrak wiec za duzo mocy to on nie ma

Stary sam mam rośliny w szafie, która została przerobiona na growbox :D Ściany okleiłem mylarem na taśmę dwustronną, wiatraki zamontowałem z tylu jak masz plecy. Nic nie uszkodziłem i gdy będzie potrzeba demontowania tego wszystkiego to bez problemu. Kwestia tego, żeby Ci się te planty nie usmażyły w środku. Musisz mieć chociaż jeden wentylator - choćby mieszający, ale tez taki, który wyprowadzi z boxa gorące powietrze. 30 stopni trochę sporo, dlatego mówię o wentylatorze wyciągającym. Przesuń szafę do przodu, żeby zrobić troszkę miejsca z tyłu i wywal plecy, tzn. uchyl te plecki z tyłu i daj wentylator, co za problem. Kiedy będzie potrzeba to spowrotem plecy przybijesz i problem z głowy :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół