nasiona marihuany

Brązowiejące topy?

Wyszukiwarka Forumowa:

Sin

New member
Rejestracja
Cze 22, 2020
Postów
2
Buchów
0
Dzień dobry,
pytanie co do ściętych topów mam - po rozpoczęciu suszenia zaczęły dziwnie 'brązowieć' - nie były one przy ścince spleśniałe ale mogły mieć z szarą pleśnią jakiś kontakt bo na roślince już ona była. Wydaje mi się że pleśń to to nie jest (wygląda to normalnie w świetle latarki) ale przy robieniu normalnego zdjęcia bez dodatkowego światła widać brązowe elementy topa. Pytam bo nie chcę palić syfu - dodam że suszy się to w odpowiednich warunkach.

Btw może ktoś ma dobry sposób na szarą pleśń bo z moich doświadczeń pojawia się zawsze przy kilkudniowym deszczu i walka z nią to jak walka z wiatrakami - coś innego niż przesadne opryski co tydzień?
Zdj bez światła:


Ze światłem:
 

rzutnik

més que la vida
Rejestracja
Kwi 23, 2020
Postów
170
Buchów
0
A może pokaż całego topa a nie ogryzki jakieś , na szarą pleśń gdzieś czytałem że miedzian pomaga prewencyjnie , wiadomo Topsin , Agrikoll ,Saprol,Amistar,Polyversum do wyboru do koloru .
 

raiseNstuff

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2019
Postów
217
Buchów
1
Plecha w dotyku jest jak puch i rozpada się przy pierwszym lepszym kontaktcie z czymkolwiek. W dodatku ***ie co jest wyczuwalne akurat.
Zbyt późno ścięty temat często robi się brązowy po wysuszeniu. Nic pan nie poradzisz.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
A może pokaż całego topa a nie ogryzki jakieś , na szarą pleśń gdzieś czytałem że miedzian pomaga prewencyjnie , wiadomo Topsin , Agrikoll ,Saprol,Amistar,Polyversum do wyboru do koloru .

I polecasz tym pryskać susz czy rośliny? Jednego ani drugiego nie chciałbym palić.
 

rzutnik

més que la vida
Rejestracja
Kwi 23, 2020
Postów
170
Buchów
0
I polecasz tym pryskać susz czy rośliny? Jednego ani drugiego nie chciałbym palić.

Chodziło mi o rośliny , przecież nie susz , myślisz że miedzian jest szkodliwy ? Tylko czytałem że miedzian zapobiega szarej pleśni a co do Topsinu i innych chemikaliów to raczej są używane przez wielu forumowiczów .Chyba [MENTION=72237]thespecialone[/MENTION] pisał że używa Topsinu i Amistar nawet je łączy ze sobą .W sumie chemia to chemia , a co ty polecasz na plechę ?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Aaa to dział outdoor, to nie ogarnąłem. Nie moja działka latać po lesie i liczyć na dobrą pogodę. Uszanowanko. :tiphat:
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
a co ty polecasz na plechę ?

- przewiewny spot ;)

czy inną opcje:

- nic lub chemie

jest też bardziej naturalnie np. grapefruit,tylko że oprysk co 2 dni myśle


[MENTION=95584]Sin[/MENTION] 'topy' normalne z outa choć jeszcze troche i te 'zbrązowienia' by pleśniały pierwsze
 

Sin

New member
Rejestracja
Cze 22, 2020
Postów
2
Buchów
0
Susz wygląda normalnie i nie rozpada się więc chyba jest w porządku. Dzięki za odpowiedzi.
Szkoda że nie ma podanej jakiejś karencji konkretnie dla konopi nigdzie jeśli chodzi o tę chemię.
 

rzutnik

més que la vida
Rejestracja
Kwi 23, 2020
Postów
170
Buchów
0
Myślę że karencja tak jak u warzyw i owoców .
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
często piszą że 2 tyg.karencja.. tylko jak wnikniesz w temat to wychodzi że cały czas tam siedzi

moim zdaniem jeśli pryskać to prewencyjnie jak zaczynają kwitnąć,początek sierpnia pare razy,6-8 btyg przed zbiorem
 
U

Usunięty 59382

Guest
Previcur ma okres karencji 3 dni bodajze ale najlepiej minmum 2 tyg przed kosa ostatni oprysk.Do tego suszenie i wychodzi 20 dni okolo...nazwa od roku czasu magnicur.Tym mozna doglebowo jak dla mnie najlepszy na plesn a ogolnie to wiadomo zdeowa roslina dobry przewiew to podstawy
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół