nasiona marihuany

Druga próba grzybowa [A++]

Wyszukiwarka Forumowa:

usb2.0

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2011
Postów
512
Buchów
75
Siema!
Na wstępie chciałem przeprosić Pana [MENTION=67436]Waran z Komody[/MENTION] za zwłokę...

startuje znów z 4 ciastkami według przepisu z pierwszej próby grzybowej:
https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?144576-Pierwsza-próba-grzybowa-Mazatapec

ciastka aktualnie siedzą w ciemni jak coś zacznie się dziać będę wrzucał fotki.
Tym razem ciastka siedziały w szybkowarze 60 minut może ciut dłużej.

Czy się uda czas pokaże jestem dobrej myśli :)





a słoiki okryte są tylko folią alu, bo na pokrywkach w miejscu dziur zaczęło robić się coś podobnego do rdzy. Oby to nie popsuło całego podejścia.
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Siemasz... powodzonka z projektem... a rdza to nic strasznego też ją widywałem zanim zacząłem stosować porty RTV :tiphat:
 

usb2.0

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2011
Postów
512
Buchów
75
Cześć!

Jest postęp podrzucam fotki z 8 dnia od zaszczepienia ciastek. Jestem bardzo mile zaskoczony!







Niestety zdjęcie 4 tego ciastka się popsuło :(
Mam nadzieję, że te krople wilgoci wewnątrz słoika nie zrujnują projektu.

Za tydzień znów wrzucę jakieś foty!
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
Dlaczego ciastka po raz drugi? Odpuść je i zrób żyto, a najlepiej kulturę na miodzie i wtedy żyto. ;)
 

usb2.0

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2011
Postów
512
Buchów
75
Ano jakoś tak brakuje skila i czasu na lekturę jak przygotować żyto itd. Przez ciastka już raz przeszedłem, więc mniej więcej wiedzialem co robić. Teraz jak coś się pojawi spróbuję zrobić też jakieś printy i może wtedy zaatakuje żyto :)
 

usb2.0

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2011
Postów
512
Buchów
75
Kurde faja wciąż dno słoików nie obrosło... wyciągać już te ciastka?
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Siemasz... wyjąć możesz tylko 100% skolonizowane... pewnie substrat przykleił się do dna (dość częsta opcja)... opukaj parę razy o stół z paru stron niech się odklei i będzie ok... pozdro :tiphat:

Ps. Jaką Masz temp. inkubacji ?
 

usb2.0

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2011
Postów
512
Buchów
75
Siemasz... wyjąć możesz tylko 100% skolonizowane... pewnie substrat przykleił się do dna (dość częsta opcja)... opukaj parę razy o stół z paru stron niech się odklei i będzie ok... pozdro :tiphat:

Ps. Jaką Masz temp. inkubacji ?

Coś między 22 - 28. Ok postaram się w miarę prędko opukać te ciacha. Dzięki za poradę, a co z tą temp?
 

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
646
Odznaki
2
Coś kiedyś czytałem ( sam nie bawie się w ciastka) o odwracaniu dnem do góry, i taki zabieg niby pomaga w kolonizacji dna.
Czym temp bliższa 30 stopni tym kolonizacja przebiega szybciej, przynajmniej na życie ale wątpie aby ciastka rządziły się innymi zasadami pod tym względem :p
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
Jak dla mnie masz tam za dużą temp, przynajmniej u mnie tak było i woda zbierała się na ściankach słoików.
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
a co z tą temp?

Siemasz... przepraszam, że po takim czasie ale umknęło mi... tak jak pisze spor wyżej... ta skroplona woda często oznacza wyższą temp bo trzeba pamiętać, że sama grzybnia wydziela ciepło... więc temp otoczenia plus temp własna...

Co do odwracania słoików... faktycznie jest taka metoda ale przy dużej nieszczelności zakrętki może doprowadzić do spinowania owocników w środku słoika... CO2 jest gazem ciężkim i idzie do dołu, równocześnie spadek jego poziomu jest głównym bodźcem do rozpoczęcia owocnikowania... zatem jego wyciek... :tiphat:
 

usb2.0

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2011
Postów
512
Buchów
75
Yo, jakieś 6 dni czekam za pierwszymi owocnikami, ale wciąż nie widać. Może w przyszłym tygodniu coś się pojawi.



Chyba w Niedzielę widziałem pierwsze piny, potwierdzę za jakiś czas :)
 
Ostatnia edycja:

usb2.0

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2011
Postów
512
Buchów
75
No i dobrze widziałem :)





Muszę poszukać jak printa zrobić.
 

Kosmiczny

Well-known member
Rejestracja
Lip 12, 2018
Postów
101
Buchów
0
Potrzebujesz pinezki, podłoża do odbitki np foli alu, czystego ostrza i szklanki ;)
Krok po kroku:
Odcinasz kapelusz u nasady
Wbijasz w środek pinezkę
Kładziesz to na materiał do odbitki
Przykrywasz szklanką
Dajesz im koło 24h

Postaraj się podeprzeć jeden brzeg szklanki tak minimalnie żeby była cyrkulacja powietrza.

VoilĂ
 

usb2.0

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2011
Postów
512
Buchów
75


Tak to wygląda, [MENTION=89330]Kosmiczny[/MENTION] dzięki właśnie miałem się zabierać za szukanie w sieci na ten temat.
Co do kapelusza to wiadomo osnówka (chyba tak to się zwie) musi być zerwana, kapelusz musi być płaski czy może być taki zaokrąglony?

Próbuje zrobić pierwsze printy właśnie, zastanawiałem się czemu na trzonach pojawiły się kolory, których nie było jak były jeszcze na ciastkach, ale już wujek Google mi powiedział, że cechą charakterystyczną dla rodzaju Psilocybe jest zmiana zabarwienia miąższu grzyba na kolor niebieski lub zielony podczas krojenia lub miażdżenia. Tagrzr musiałem chyba zbyt ostro z nimi o chiński obchodzić.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół