nasiona marihuany

Special Kush #1 RQS GrowLED 78W 0,16m2 ML+LST

Wyszukiwarka Forumowa:

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Siema
DAwno mnie tutaj nie było... ale już jestem i startuje z moim pierwszym indoorem na początek sprzęt
- box* - 40x40x120 HydroShot hs40
- oświetlenie* - LED 6+1
displayimage.php
[/URL][/IMG]

Specyfikacja żarówki 18W

Moc: 18W
LED Ilość diod: 18x3W (diody firmy Epistar)
Kolory:
Biały
Podczerwień
Czerwony
Niebieski
Napięcie wejściowe: 85V ~ 265V
Żywotność: 50.000 godzin
LED Długość fali:
4x 3700K
1x 730nm
5x 660nm
2x 630nm
2x 470nm
4x 430nm
Obszar oświetlenia: ok. 30x30cm
Środowisko pracy: -20 do 40 ° C
Wymiary:12 x 12 x 13 cm
Prawdziwy pobór mocy: 18W~
Specyfikacja żarówek 10w:


  • Moc: 10W
  • LED Ilość diod:5
  • (diody firmy Bridgelux)
  • Kolory:Czerwony, Niebieski
  • Napięcie wejściowe: 85V ~ 265V
  • Strumień świetlny: 800lm
  • Obszar oświetlenia: 15x15cm
  • Żywotność: 50.000 godzin
  • LED Długość fali:czerwony 660 / niebieski 460
  • Środowisko pracy: -20 do 40 ° C
  • Wymiary: 4.8 x 7.3 cm
  • Ratio: 4:1

- medium - 1 doniczka 25L podzielona na pół BioBizzLightMix
- wentylacja* - AirRoxy jakiś szatan 103M3 ale nie uruchomię póki nie zainstaluje potencjometra
- nawozy - BioBizz TryPack Asahi SL
- odmiana - Special kush #1 + jakis noname automat
- warunki* - higrometr jeszcze idzie
- ogólne -Pierwszy indoor i odrazu głęboka woda ! Main Lining + lst z racji ze panny po ML beda troche niskie i wolniej wystrzelą to postanowiłem wsadzić jeszcze pestkę automata którego dostałem w gratisie od f2seeds
- trening? - ML + LST 12/1
Eksperyment będzie taki ! doniczka podzielona na pół, w jednej stronie przez środek puściłem 8 mm wężyk którym teoretycznie będzie przepływać swobodnie powietrze sprawdzę czy to serio coś daje w stosunku do rośliny bez takiego bajeru.
normal_WP_20200616_18_17_16_Pro5B15D.jpg


wszystkie pestki moczyły sie kilka godzin aż poszły na dno Tj 2x SK#1 + 1 Automat
nastepnie SK1 powędrowały w docelowe miejsce a automat jako że był spontanem to wpadł do opakowania po serku posiedziały troche po czym włączyłem im swiatło aby zagrzac troche w boksie
efekty takie, że automat już wyszedł a SK#1 jeszcze nie

normal_WP_20200621_21_47_16_Rich5B15D.jpg


To zaczynam liczyć dzień 1 temu sk***ielowi :D i idę moczyc ostatnią pestkę SK #1
 
Ostatnia edycja:

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
646
Odznaki
2
Powodzenia i obserwuję bo ciekawią mnie wyniki pod tym oświtleniem,:craz: Swoją drogą równiez zastanawiałem się na tym typem oświetlenia do mojego grow, ale wybrałem zwykłe ledy żyrandolowe . 28W na 0,16m2 nie za mało będzie ?
Tutaj fotorelka pod 38W https://www.forum.haszysz.com/showt...-0-15m2-Skunk-Special-Experimental-LED-Garden ale z topowymi diodami idealnie dobranymi, więc te 28W zdaje się być niewystarczającą ilością.:fish:
Edit: na zdjęciu widzę kilka pudełek i w opisie zauważyłem nie do końca zrozumiałe 6+1, więc jeżeli masz 6 tych 10W to już sprawa fajnie wygląda :queen:
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Powodzenia i obserwuję bo ciekawią mnie wyniki pod tym oświtleniem,:craz: Swoją drogą równiez zastanawiałem się na tym typem oświetlenia do mojego grow, ale wybrałem zwykłe ledy żyrandolowe . 28W na 0,16m2 nie za mało będzie ?
Tutaj fotorelka pod 38W https://www.forum.haszysz.com/showt...-0-15m2-Skunk-Special-Experimental-LED-Garden ale z topowymi diodami idealnie dobranymi, więc te 28W zdaje się być niewystarczającą ilością.:fish:
Edit: na zdjęciu widzę kilka pudełek i w opisie zauważyłem nie do końca zrozumiałe 6+1, więc jeżeli masz 6 tych 10W to już sprawa fajnie wygląda :queen:

Dzięki ! żarówki były w zestawie ta duza coś 160 zł do tego splitter
displayimage.php
[/url][/IMG]
zastanawiam się tylko na jakiej wysokosci trzymac te ledy, mam możliwość regulacji.
Jeśli czyta to ktoś kto serio się na tym zna to chętnie posłucham co ma do powiedzenia
 

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
646
Odznaki
2
:queen: ee fajna sprawa taki panelik, na growtent znalazłem identycznego :) żarówki zrobione na dość fajnych diodach ( z tego co czytałem epistary i bridelux nie należą do najgorszych a i w panelach za kilka tys czasami je spotykałem może nieco innej serii/typu niż u ciebie, nie wiem aż tak się nie znam)
Takie diody led używa się w domowej roboty panelach LED, których nie trzeba trzymać mega wysoko (chociażby ta fotorelka na panelu cree co ci podesłałem wyżej), jak i ledy żarówkowe które są uzywane do PC boxów (h-40cm) a szczyty rosną face to face z diodami.<sex> , a i sam aktualnie trzymam 23cm pod Ledami 8 dniowe planty i ładnie rosną. :oczy: Z tego wnioskuje że jeżeli nie będziesz obniżał panelu mniej niż 30 cm nad planta powinno być wszystko cacy, wiadomo na wegu nie potrzebują aż tyle światła to warto zawiesić nieco wyżej ( 60-70cm) i obserwować jak pierwsze pięterka się układają, czy roślinka sie nie wyciąga. :crazy:
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
UP Dzień 3 (AF)
Siemano !
sytuacja taka : ani pierwsza ani druga pestka które moczyłem nie wzeszły,
za to trzecia(OSTATNIA) puściła kiełek więc poleciała do pojemniczka po śmietanie 18% !
udało mi sie wcześniej wygrzebać jedno sionko z ziemi i wrzuciłem do wody.
kiełek nie wyszedł a cała pestka okryła się kożuszkiem.
Pomodliłem się za nią i zaśpiewałem jej dobry jezu a nasz panie... na wszelki wypadek wrzuciłem do pojemniczka po serku tutti biała czekolada (ciekawe które pojemniczki maja największy % kiełkowalności )
za to automat ma sie za***iście, widać że to światło jest super, pierwsze listki nie zdążyły zrzucić pestki a już wyszło pierwsze piętro właściwe xD
Mało tego ! przyjrzałem się do środka i widać już milimetrowe kolejne listki ... naprawdę polecam te ledy,
o taki wzrost mi chodziło.
Kiełek SK po wrzuceniu do medium dostał kieliszek wody i poszedł do boksa, pestka która zgniła nie dostała wody ale tez poszła do boksa
Automat przed zrzuceniem pestki
displayimage.php
[/url][/IMG]
Automat po zrzuceniu pestki
displayimage.php
[/url][/IMG]

NO I PYTANIE !

Wszystko jest ustawione na 12/1 czy taki fotoperioid nie zaszkodzi automatowi ? nie zhermi go ?
Oczywiście moja wiedza mówi mi jasno ! Automat jest fotoobojętny powinien sie cieszyc bardziej z 16 godz swiatła ale w 12/1 tez bedzie zdrowy a jak widać na załączonych obrazkach nie brakuje mu światła przez te 12 godzin
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
SZYBKI UP DZIEŃ 7 AF​
nic ciekawego sie nie dzieje
narazie tylko AF reszta jeszcze nie wyszla z ziemi choc jeden SK#1 juz sie zbiera
displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

do boksa wleciał wentylator z kompa 12 mm ( z czerwonymi diodami W komplecie )
leje samą wode z racji że narazie wyszedł tylko automat to świecę 16/8
TYLE
NARA
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
SIEMANO
up dzień 9
Automatowi brakło miejsca na korzenie (jak sie okazujee przy przesadzaniu ) Special kush jeszcze nie wychodzi ( za***iśc ie ) ale mam jakieś fotki z 9-tego dnia
korzenie automata
displayimage.php
[/url][/IMG]


automat wylądował w docelowej doniczce (12,5 L ziemi ) (*w kubeczku SpecialKush#1 )
displayimage.php
[/url][/IMG]

pier***ę tani lans, bo wynik znam z góry
To siła kultury! To kolor purpury!


displayimage.php
[/url][/IMG]
troche jestem pijany ale planty zdrowe

NARA
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
DZIEŃ 10
Automat zglebiony, dostał oprysk ok 0,5L wody + 0,6 ashi SL po 30 minutach powtórzę oprysk
displayimage.php
[/url][/IMG]

tak sie prezentuje w doniczce 25 L podzielonej na pół
displayimage.php
[/url][/IMG]

Niby fajnie że światła dużo i się krzaczy ale z drugiej strony trenować takiego karła troche ciężej

Dalej czekam na SK#1

EDIT # Miało być profesjonalnie a nawet nie umiem porządnie wykiełkować nasion. Zabiłem 3 SK#1, za duza wilgoći za mala temperatura, pestki zgniły.
Po pracy zmienię temat i dodam upa zapowiada się growlog autoflo dopóki nie przyjdą OS'owe pestki od gnomów
 
Ostatnia edycja:

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
UP dzień 12
Dzisiaj trochę więcej naginałem i naginałem, aż szczyt u***ałem xD (w Automacie )
Serio kazda następna pestka jaka wpadnie do boxa będzie miała lampe najwyżej jak to możliwe żeby się tak bardzo nie krzaczyć

Automat przed utratą szczytu
displayimage.php
[/url][/IMG]

Automat po utracie szczytu

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

ogólnie w boxie było ciepło, wsadziłem zatem AirRoxy i narazie szumi jak ch*j.
Jutro poszukam w robo jakiegoś porządnego potencjometru i zainstaluje,
ew pytanie
czy potencjometr z żelazka może zdać egzamin i nada się do choćby delikatnej redukcji obrotów ? chodzi mi o redukcję tak aby nie szumiało mi w szafie a również nie buczało...


po przypadkowym toppingu podlałem roślinkę 0,5 L wody + 1 ML BioGrow.
Ciesze się, że to zaledwie 12 dzień bo może nie odbije się to jakoś specjalnie na plonie, a nóż większa ilość pałek pozytywnie wpłynie ;)
Oczywiście zaaplikowałem również oprysk z asahi SL i już mraczej nic jej nie będę robić tylko podlewać i ew. trochę naginać.
proszę władzę o przeniesienie wątku do Fotorelacji AF i chętnie wysłucham co macie do powiedzenia :D :tiphat:
See Ya later
P.S popodwijane liście od temperatury, prawda ?
 

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
646
Odznaki
2
Coś mi się wydaje że LST powinno się raczej łapać za łodyżki poniżej stożka wzrostu ( na 1 zdjęciu to idealnie stożek wzrostu męczysz ) i może to było głównym powodem złamania. :kot:
Co do podwijania się lisci to teoretycznie tak, mi przy 32 stopniach się nie podwijają ale może jakoś genetycznie bardziej ciepnolubne odmiany mam.:queen::crazy: , bo jak by miały sucho to raczej w drugą stronę by się "wygięły" .
 

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
646
Odznaki
2
Źle Ci się wydaję z tym LST, a głównym powodem złamania było to że naginał jak roślina była nawodniona ;)

Czyli prawidłową techniką LST jest giecie posługując się stożkiem wzrostu który jest najsłabszy i najłatwiejszy w ułamaniu.:jprd::lol3:
Coś mi się nie wydaje pomimo mojego niewielkiego doświadczenia w taki bajki nie uwierzę...
Ale co do LST podczas gdy roślinka jest nawodniona to owszem.
No offence. Peace**:queen:
 

HmBless

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 4, 2014
Postów
707
Buchów
8
o to chodzi, żeby główny stożek wzrostu był trochę poniżej lub na równi z pozostałymi odrostami, a nie naginać dla samego naginania, spokojnie ja też przy tym złamałem kilka razy łodygę , po kilku złamaniach "czuję" się roślinę, a no i naginać trzeba przed podlaniem jak ziemia nie jest mega wilgotna wtedy roślina jest bardziej "giętka" :thumbs-up-smiley-em
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Roślina bardzo się krzaczy jest niska a odrostów już miała co najmniej 8. Mogłem ją nagiać tylko łapiąc za sam szczyt i faktycznie poprostu nie mam wyczucia jeszcze... Płakać za tym szczytem nie będę ;)
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
UP dzień 13, wyciąg widocznie sie spisuje bo wygląda na o, że automat nic sobie nie robi z toppingu i 4 topki sie szykują, to dopiero 13 dzień więc jest OK.
MOIM ZDANIEM
displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]
dzisiaj mu nic nie robię a , że jestem pod wpływem alkoholu to anwet potencjometru nie instaluje, a niech ma i zapie****a na 100%
Podobnno dzieci za dnia nic nie słyszały a moja jakoś sie w nocy nie budzi to narazie niech napie****a,
pozdrawiam wszystkich
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół