nasiona marihuany

LED 50w +2 x28w (0,22m2) 2 x lowers#2 pierwszy raz

Wyszukiwarka Forumowa:

mlodygrower92

Well-known member
Rejestracja
Paź 28, 2011
Postów
72
Buchów
14
Witam.
Na poczatku...SIEMANKO.
Moja pierwsza uprawa indoor...jak i ogolna :)
Wszystkie uwagi jak i slowa krytyki biore na klate. Zalezy mi na konkretnych opiniaach, poradach jak i zje**kach:)
Wiec wyposazenie...

Nasiona auto lowers#2

Czujnik temp+wilgotnosc

GrowBox-SZafka narazona (wedlug wyliczen z kalkulatora 0.22m2)

Swiatlo- 1x full spectrum led 50w (realne..ponoc) 2x28w (czerwone, niebieskie, biale cieple, biale zimne, UV, IR 28 ledow)

Nawoz-Mysle i sie zastanawiam....biohumus universalny ? chyba ze polecicie cos innego

Ziemia uniwersalna (niestety bez perlitu)

Wentylator x2 (120mm wyciag, 80mm wtlaczajacy komputerowe....poki co oba na 5v)

Filtr planuje zrobic wedlug forumowego poradnika

Growbox odblysnik 0 mata ochronna na szybe auta

Wiec tak, dzis tj 21.06.20 dziewczynki wyszly na swiat. Poki co tem oscyluje w 26'C a wilgotnosc to 63%.
Jak w temacie jest to pierwszy grow. Nie bede sie madrzyl wszystkie slowa krytyki biore do siebie i wyciagam z nich wnioski. Na poczatek tez mam kilka pytan.....

1. Czy lowers#2 jest odmiana o intesywnym zapachu?
2. Czy Filtry z forumowych poradnikow spelnia swoja role przy 2 roslinkach ?
3. Jakie nawozy na weg i flo dawac (jezeli mialbym odpuscic biohumusa)?
4. Ledy....oczywiscie zdaje sobie sprawe ze to moze byc lipa jednak chcialbym sprobowac. Producent glownej 50w w opisnie daje ze jest to realnbe 50w Full Spectrum, nastepne dwie to jakies kolorowe ledy (czy od razy wlaczac wszystkie 3 czy dac 2 kolejne te kolorowe na flo?)
5. Jestem poczatkujacy moge liczyc na fory :D:D? (oczywiscie zartuje najgiorsza krytyka mile widziana)

Na koniec kilka zdj panienek i lamp jak i wnetrza gorwboxa.

PS. Foto bede dodawal conajmniej raz w tyg...jak czas pozwoli.

Pozdro i z fartem!



thumb_IMG_20200621_1020095B15D.jpg




 

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
646
Odznaki
2
Heh. chyba mamy takie same żarówki :lol3: ( o tych "28W mówię" ) przeczytaj z uwagą ten wątek który jest o naszych żarówkach :lol3:
https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?146411-Jak-to-jest-z-tymi-ledami
Po przeczytaniu tego wątku poważnie zastanów się czy nie potrzeba dorzucić kolejnych żarówek. Co do tej 50W na ile się znam na tyle się wypowiem, nie sugerował bym sie mocno tą opinią, poczekaj na wyjadaczy forum :craz:
Więc te 2 małe żarówki, które jak już pewnie przeczytałeś w wyżej wklejonym wątku mają 5W poboru czyli całe nic nie dadzą roślince zbyt dużo profitów, co do tej 50 W to +- ma ona 4000 lm, może na weg jak nie będziesz jej trzymał mega wysoko to ci wystarczy ale na flo zdecydowanie będziesz musiał coś więcej dorzucić jakieś LEdy żyrandolowe czy CFL. Podczas pierwszych 10 dni sam zobaczysz że roślinka prawdopodobnie będzie się wyciągać. :bal:
I z tym wątkiem https://www.wiki.haszysz.com/index.php?title=Ledy_do_żyrandola_jako_oświetlenie_roślin się zapoznaj, dla nas początkujących bardzo użyteczny, szczególnie zwróć uwagę na W/m2 . u ciebie wychodzi zaledwie 270W/m2, co potwierdza moją radę o dołożeniu nieco żarówek.
 

mlodygrower92

Well-known member
Rejestracja
Paź 28, 2011
Postów
72
Buchów
14
Dzięki za rady!
Czyli jednym słowem....te kolorowe badziewia wywalić a dodać jakiś Led Philipsa (10-20w)?
 

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
646
Odznaki
2
Jak już masz kupione to je zostaw, może i dużo nie dadzą ale nie zaszkodzą a Ledy żyrandolowe i tak dodaj, raczej 15W-20W poszukaj, ja zrobiłem ten błąd że kupiłem 4x 8-9W, a chyba lepiej wychodzi kupić 1 mocniejszą niż 2 słabsze pod względem oddawania ciepła do boxa gdzie mam problemy z temp :fish: .
Na flo to i 100-110W z tego typu oświetlenia powinno się znajdować w tym boxie. to min 3 żarówki (15W 2700k 1500lm) trzeba będzie dorzucić.:queen:
 

mlodygrower92

Well-known member
Rejestracja
Paź 28, 2011
Postów
72
Buchów
14
Jak już masz kupione to je zostaw, może i dużo nie dadzą ale nie zaszkodzą a Ledy żyrandolowe i tak dodaj, raczej 15W-20W poszukaj, ja zrobiłem ten błąd że kupiłem 4x 8-9W, a chyba lepiej wychodzi kupić 1 mocniejszą niż 2 słabsze pod względem oddawania ciepła do boxa gdzie mam problemy z temp :fish: .
Na flo to i 100-110W z tego typu oświetlenia powinno się znajdować w tym boxie. to min 3 żarówki (15W 2700k 1500lm) trzeba będzie dorzucić.:queen:

Patrzyłem. Znalazłem philipsy zyrandolowe które mają ponad 3k lumenów. Dadzą radę dwie?
 

mlodygrower92

Well-known member
Rejestracja
Paź 28, 2011
Postów
72
Buchów
14
Oczywiście. 30W jak mniemam ? pamiętaj żeby były o ciepłej barwie.:craz:

Dokładnie 28w. No dobra zobaczymy jak to będzie póki co czekam. Na pewno nie będzie 5 żarówek nie chce mi się już babrać w kablach. Ta główna jest 5510 lm. 50w faktycznie realne. Dwie mniejsze jak pisałeś 5w. Pobór prądu przy sprawdzaniu tu 62w. Boję się tylko E będzie problem z temperatura tak jak i u Ciebie.

---------- Post Zaktualizowany 17:26 ---------- Data pierwszego postu 12:58 ----------

Więc tak....
Niestety nigdzie nie mogę znaleźć tych żarówek 28w. Dostępne są 13w i 15w (Philips tornado). Zamiana dwóch kolorowych na np te 13w (więcej lumenów) dużo wniesie? Wystarczy na pierwszy raz? Sory ze offke robię ale połączenie.... No nie wiem już sam...
 

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
646
Odznaki
2
moim "fachowym":uff: zdaniem na biedzie powinno starczyć, ale i tak zweryfikuje to roslinka , za mało światła na flo skutkuje mniejszym plonem, luźniejszymi topami, mniej napuchną. Póki co na wczesny weg starczy to co masz tylko obniż żarówkę na +-40cm nad roślinką. :fish: . A przez te kilkanaście dni poszukaj po sklepach jakiś większych Ledów, ja spotkałem w bricomanie 2200lm chyba 20W, albo zastanów się nad dołożeniem 2 gniazd i jedziesz na 13-15W. Praca przy boxie to sama przyjemność :craz::dancee:
 

mlodygrower92

Well-known member
Rejestracja
Paź 28, 2011
Postów
72
Buchów
14
Wleciały 2x13w 2700k 1521 lumenów. Jeszcze dwie czekają na montaż bo niestety nie dostałem oprawek. Założyłem włącznik on/of na kablu i "eske" 6a. Nic chyba nie powinno się z tym stać? Triche się boję bo w domu raczej nikogo nie ma a światło w systemie 18/6
 

mlodygrower92

Well-known member
Rejestracja
Paź 28, 2011
Postów
72
Buchów
14
Mały upppppp

Więc tak mamy 3 dzień ponien.
Światło 18/6
Jak wspomniałem wcześniej wyrzuciłem dwie kolorowe ledowki dałem dwie Philips 13w.

Dziwnie się ta jedna wykręca tzn jej liście....czy przesadzam?

Warunki takie jak na zdj.

Jakieś rady, wskazówki?? :odlot:





 

mlodygrower92

Well-known member
Rejestracja
Paź 28, 2011
Postów
72
Buchów
14
Witam, dzień 5

Czas jakoś wolno leci.... Chciałby się szybciej. Więc tak dziś 26 dzień czerwca 5 dzień wega. Światełko 18/6 od początku i tak będzie do końca.
Podlewane wczoraj. Powoli rosną. Według mnie się nie wyciągają bardziej idą w boki jednak chciałbym aby ktoś doświadczony się wypowiedział. Podlewana woda źródlana o ph 6.3 (wyregulowane) temp podczas 18 h to 29.7 stopnia, a wilgotność 49%... podczas ciemni 24.5 stopnia wilgotność 63 %.

Dodaje zdj i czekam na jakies opinie, porady.

Z fartem!!

Pierwsza dama





Druga dama





 

mlodygrower92

Well-known member
Rejestracja
Paź 28, 2011
Postów
72
Buchów
14
Dzień 8

Siemanko ponownie. Od razu przechodzimy do konkretów. Jedna roślinka wszystko fajnie, ładnie i cacy. Druga roślinka.... Jest problem.... Jest jakaś "smutna" :zjarany: widać jak wypuszcza nowe liście ale o połowę mniejszą od siostry obok. Co to może być? Do tego wszystkiego dziwnie wygląda. Warunki dla obu takie same (30 stopni w dwilgotnosc 51 procent w dzień, a w nocy 25 stopni i wilgotność 66 procent)


Najpierw ta która wydaje mi się w pełni zdrowa :weed-
2::weed-2:


A teraz ta zasmucona panna



Pozdro i z farteeeem. :hip:
 

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
646
Odznaki
2
Dużo nas w tym mikro na podobnym dniu roślinki i z podobnym doświadczeniem ( czyli tyle ile mają roślinki :craz: ) .
Widze że dość mokro masz chyba w tych doniczkach. nie podlewaj ich z 3 dni jedynie zraszaj mgiełką ziemię i roślinki.
Jeżeli z boku doniczki rozkopiesz lekko palcem na 2 cm i jest tam wilgotno to znaczy że nie trzeba podlewać.
U mnie też mają raczej klimat tropikalny w boxie ale zauważyłem że moja ziemia ładnie trzyma wilgoć i póki co podlewam jedynie pod 50ml wody na początku dnia aby miało co parować.:uff:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół