nasiona marihuany

Ph wody a uprawa organiczna.

Wyszukiwarka Forumowa:

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Cześć, czy przy użyciu zestawu od Biobizz ( ziemia i nawozy na przyszłość ) czy ogólnie przy uprawie organicznej, warto i czy trzeba regulować pH wody ? Czy wy regulujecie ? Moja kranówka ma pH ok 7.2 i jest mękka, zbijać to do tych 6.2 ? Czy zostawić ? Czytałem że w uprawie organicznej bakterie i grzyby same regulują pH, czy jednak woda o pH 7.2 nie zwiększy pH gleby nim pełną parą ruszy w tej ziemi życie ? Drugie pytanie będzie poboczne, jak w pełni aktywować glebę, czym ? i jak długo to trwa ? Wystarczy ją tydzień wcześniej przelać wodą ? Wodą z np humus activ ? Sypnąć do mieszanki mikoryzy biopon ? Ile ? Moze mi ktoś pomóc to zrozumieć ?
 

venereal

Member
Rejestracja
Kwi 6, 2016
Postów
14
Buchów
0
Siema jeśli chodzi o pH gleby to Twoja kranówka jest ok. Nie musisz regulować pH jeśli nie chcesz. BioBizz sam tłumaczył, że bakterie glebowe zbijają pH do ok. 6,2 (ale nie podwyższają). Ale po jakimś czasie BioBizz wypuścił pH- na rynek, czyli coś nie tak hehe. Jeśli chcesz to możesz zbijać za pomocą BIO octu jabłkowego, (ja daję ok.2,5ml na 1.5L przy pH wody 7.8).
Z twoją kranówka bakterie sobie poradzą.
Jednak ja reguluję, ponieważ szanujmy się, przy pH 6.5 MJ ma dostęp do wszystkich pierwiastków (NPK itd)
Odradzam stosowanie mineralnych/sztucznych pH- ponieważ zabijają nam bakterie glebowe.

Generalnie aby usprawnić ich pracę możesz dodać do gleby mikoryzę, RosaHumus, kompost, worm casting itp. Ja +/- co 2 podlanie stosuje bioHumus (profilaktycznie, aby podtrzymać życie hehe). Generalnie w organice nie chcemy dopuścić do całkowitego wysuszenia gleby, aby bakterie nie wymarły.

---------- Post Zaktualizowany 20:57 ---------- Data pierwszego postu 20:54 ----------

Aby aktywować np. taki AllMix to jest wszystko napisane na etykiecie.
Jeśli dobrze pamiętam to na 36h przed użyciem należy ziemię podlać. Jednak u mnie to się nie sprawdziło z uwagi na dużą doniczkę (13L). Po prostu mała sadzonka może się udusić. Gdyż ziemia jest przemoczona. Dlatego ta opcja jest ok, ale gdy używamy doniczek dostosowanych do wielkości rośliny. Co przy automatach średnio się sprawdza, ponieważ raczej unika się ich przesadzania.
 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
A masz informacje czy organiczne regulatory pH typu ocet, cytrynka itd, czy mogą być używane z nawozami mineralnymi ?
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Octu balsamicznego mozesz uzyc, trzeba tylko pamietac, ze ocet paruje dosc szybko wiec nie zostawiaj polewki na nastepny dzien.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół