nasiona marihuany

Bezpieczenstwo w Internecie czesc 3 - KRYPTOWALUTY

Wyszukiwarka Forumowa:

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
Bezpieczenstwo w Internecie czesc 3 Kryptowaluty



Jak najlepiej kupic kryptowaluty?


Od niedawna wszelkie polskie gieldy i kantory wymagaja kilkustopniowej weryfikacji tozsamosci.
Bez weryfikacji najlepsza opcja to zakup BTC w bitomatach. Najtansza opcja to gieldy - jednak wymagaja one weryfikacji tozsamosci. Sprawdzajcie zawsze prowizje bo niektore bitomaty maja zlodziejskie.

https://coinatmradar.com/ - tutaj znajdziemy bitomaty dostepne w okolicy,
https://bitbay.net/ - polska gielda


BITCOIN - BTC
- Bitcoin nie jest anonimowa waluta - mozna wysledzic wszystkie transkacje.

Wszystko robimy z poziomu TAILS

-Applications/Internet/Electrum Bitcoin Wallet
-Wpisujemy nazwe portfela -NEXT
-Wybieramy jaki wallet chcemy utworzyc, np standard
-Create new seeds
-Wybieramy seed type, np segwit
-Zapisujemy na kartce seed i kopiujemy go do pliku - bedzie on potrzebny do odzyskiwania portfela. Bez tego nie odtworzymy portfela.
-Wklejamy seed
-Ustawiamy dlugie haslo duze/male znaki, cyfry i znaki specjalne.
-Gotowe, w zakladce receive mamy adres do wplat na nasze konto, i kod qr adresu.

MONERO - XMR

- Monero juz jest anonimowe.

Sa dwie opcje, z lokalnym wezlem lub zdalnym:

**OPCJA nr 1 z lokalnym wezlem:

Bedziemy potrzebowac sporo pamieci do sciagniecia Full Node- okolo 90gb. Nie korzystamy z remote node ze wzgledu na bezpieczenstwo. Jesli nie dysponujemy odpowiednia iloscia wolnej pamieci to nalezy zamountowac jakis dysk, czy pendrive i zaszyfrowac partycje.

- Sciagamy monero (getmonero.org) - do TAILS wersja linux 64
- Rozpakowywujemy do katalogu persistent i wchodzimy do katalogu gdzie jest monerod:

DNS_PUBLIC=tcp torsocks ./monerod --no-igd --p2p-bind-ip 127.0.0.1 --rpc-bind-ip 127.0.0.1 --rpc-bind-port 17600 --data-dir /katalog/gdzie/sciagniemy/fullnode/

[po kazdym restarcie TAILS bedzie trzeba wykonac ta komende]

Moze wyskoczyc blad z prawami dostepu - wtedy nalezy dodac chmod 777 /katalog/
Troche to potrwa - 15-48godzin - upewnij sie, ze nic nie przerwie tego procesu bo moze to spowodowac uszkodzenie bazy i bedzie trzeba sciagac od nowa.

- Uruchamiamy monero-wallet-gui
- Continue
- Advanced mode
- Create a new wallet
Ustawcie nazwe portfela i jego lokalizacje
zapiszcie w bezpiecznym miejscu seed i block - bedzie to potrzebne do odzyskania waszego portfela
- Connect to a remote node:
ip: 127.0.0.1
port: 17600
- Create wallet

Na koniec wejdzcie jeszcze w settings>node i ustawcie Trusted Daemon
Po kazdych manewrach usuwajcie plik: p2pstate.bin zwiekszy to bezpieczenstwo. czynnosc ta spowoduje zresetowanie id node bo kazdym odpaleniu demona monerod.
Polecam zrobic backup bazy node (pliki z katalogu lmdb)

** OPCJA nr 2 zdalne wezly:

Zdalne wezly monero sa juz bezpieczne, porownywalnie z lokalnymi.

- Uruchamiamy monero-wallet-gui
- Continue
- Advanced mode
- Create a new wallet
Ustawcie nazwe portfela i jego lokalizacje
zapiszcie w bezpiecznym miejscu seed i block - bedzie to potrzebne do odzyskania waszego portfela
- Connect to a remote node:
ip: wybrany ip z listy ponizej
port: wybrany port node z listy ponizej
- Create wallet

REMOTE NODE znajdziemy tutaj:



Jak zdobyc MONERO?

Za 0,5% -1% (Zaleznie czy zgadzasz sie na kurs z danej chwili , czy kurs z momentu dotarcia przelewu) mozesz zamienic BTC kupione nawet na gieldzie ze swojego konta bankowego na https://fixedfloat.com/

Przelewasz btc na ich rachunek, a oni odsylaja Ci xmr na podany przez Ciebie Twoj rachunek monero. Pamietaj jednak dla bezpieczenstwa, zeby zrobic jeszcze jeden przelew na swoje kolejne konto. Wtedy srodki nie sa do namierzenia.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Dobre info.Jak zwykle.
Pozdro.
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Ogólnie jak ktoś założy sobie na giełdzie konto i da tam posłusznie swój dowód (nie mówimy tu o opcji na słupa, taka jest najlepsza i najtańsza), a następnie wymieni fiat na krypto, to krypto trafia na portfel podpisany jego danymi na giełdzie. Dalej jak to przeleje, to zawsze będzie się dało dojść do tego portfela giełdowego i powiązania tej osoby z transakcjami, które robił. Po samej wpłacie do takiego kantoru monerowego mogą coś przypisać, tutaj kreują sobie prawo pod siebie, taki sposób na awans i tylko tak przypominam, że "zachodzi duże prawdopodobieństwo" :)


Są w sieci firmy, którym nic nie przelewamy, nie dajemy żadnych danych za wyjątkiem portfela i kodu PaySafeCard, nabytego w warzywniaku u Aldony, gdzie monitoring trzyma 7 dni. I cyk beż żadnej historii danych, która by mogła doprowadzić do nas możemy obracać anonimowym BTC, wtedy nawet nie trzeba wymieniać go na XMR, po prostu kupujemy co potrzebujemy np. renomowany VPN, więcej biznesów akceptuje BTC niżeli XMR.
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Ogólnie jak ktoś założy sobie na giełdzie konto i da tam posłusznie swój dowód (nie mówimy tu o opcji na słupa, taka jest najlepsza i najtańsza), a następnie wymieni fiat na krypto, to krypto trafia na portfel podpisany jego danymi na giełdzie. Dalej jak to przeleje, to zawsze będzie się dało dojść do tego portfela giełdowego i powiązania tej osoby z transakcjami, które robił. Po samej wpłacie do takiego kantoru monerowego mogą coś przypisać, tutaj kreują sobie prawo pod siebie, taki sposób na awans i tylko tak przypominam, że "zachodzi duże prawdopodobieństwo" :)


Są w sieci firmy, którym nic nie przelewamy, nie dajemy żadnych danych za wyjątkiem portfela i kodu PaySafeCard, nabytego w warzywniaku u Aldony, gdzie monitoring trzyma 7 dni. I cyk beż żadnej historii danych, która by mogła doprowadzić do nas możemy obracać anonimowym BTC, wtedy nawet nie trzeba wymieniać go na XMR, po prostu kupujemy co potrzebujemy np. renomowany VPN, więcej biznesów akceptuje BTC niżeli XMR.

Sam używam VPN z "górą" ale jak coś będzie na prawdę grubego, dostawca usług VPN musi przekazać dane organom ścigania i wszystko się sypie :D
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Sam używam VPN z "górą" ale jak coś będzie na prawdę grubego, dostawca usług VPN musi przekazać dane organom ścigania i wszystko się sypie :D
Teraz działam na PC, jest zaszyfrowany, gutmann codziennie kosz opróźnia, co 7 dni nieużywane miejsce na dysku nadpisuje.
Oczywiście śmiga spy-the-spy, registry changes viewer, antywirus i pakiet net-toola.
Do tego moje regułki na firewallu, wyjść na siec ode mnie da się tylko przez VPN, port dla mojego dostawcy jest odblokowany.
W zasadzie nic specjalnego, też sobie skrypta powershell na czyszczenie dziennika zrobiłem, warto dodać go taska np. co godzinkę (deep logi i migawki wyłączone mam):
param([switch]$Elevated)
function Admin {
$currentUser = New-Object Security.Principal.WindowsPrincipal $([Security.Principal.WindowsIdentity]::GetCurrent())
$currentUser.IsInRole([Security.Principal.WindowsBuiltinRole]::Administrator)
}

if ((Admin) -eq $false) {
if ($elevated)
{
}
else {
Start-Process powershell.exe -Verb RunAs -ArgumentList ('-noprofile -noexit -file "{0}" -elevated' -f ($myinvocation.MyCommand.Definition))
}

exit
}

Write-Host "Script executed correctly! All logs without these were cleaned:"
wevtutil el | Foreach-Object {wevtutil cl "$_"}
stop-process -Id $PID

Jak grubsza akcja to mam serwery u dostawców, tam stoją moje serwery VPN umożliwiające połączenie mi się po weryfikacji adresu IP, prywatnego który opłacam u innego dostawcy. Ogólnie dostawcy sprawdzeni. Na serwerach też mam szyfrowanie, także kończe to go wyłączam. Oczywiście łącze się z nimi już z systemu na virtualboxie, mam go czysty gotowy do połączenia, kończe prace usuwam virtualkę na tej, której pracowałem, gutmann się nią w koszu już zajmuje, a ja wstawiam czystą nie użytą nigdy wcześniej do jakiegoś celu kopie.

Niedługo napiszę tutaj poradnik jak latać, trzeba zwracać uwagę na szczegóły.
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Teraz działam na PC, jest zaszyfrowany, gutmann codziennie kosz opróźnia, co 7 dni nieużywane miejsce na dysku nadpisuje.
Oczywiście śmiga spy-the-spy, registry changes viewer, antywirus i pakiet net-toola.
Do tego moje regułki na firewallu, wyjść na siec ode mnie da się tylko przez VPN, port dla mojego dostawcy jest odblokowany.
W zasadzie nic specjalnego, też sobie skrypta powershell na czyszczenie dziennika zrobiłem, warto dodać go taska np. co godzinkę (deep logi i migawki wyłączone mam):


Jak grubsza akcja to mam serwery u dostawców, tam stoją moje serwery VPN umożliwiające połączenie mi się po weryfikacji adresu IP, prywatnego który opłacam u innego dostawcy. Ogólnie dostawcy sprawdzeni. Na serwerach też mam szyfrowanie, także kończe to go wyłączam. Oczywiście łącze się z nimi już z systemu na virtualboxie, mam go czysty gotowy do połączenia, kończe prace usuwam virtualkę na tej, której pracowałem, gutmann się nią w koszu już zajmuje, a ja wstawiam czystą nie użytą nigdy wcześniej do jakiegoś celu kopie.

Niedługo napiszę tutaj poradnik jak latać, trzeba zwracać uwagę na szczegóły.



Ja na Archu śmigam :p a zabezpieczony jesteś jak na meeting CIA :D Ja szyfrowane mam wszystkie nośniki veracryptem i z aktualnym hasłem, to odszyfrowanie by zajeło kilkanaście lat. Dysk będę miał szyfrowany jak go zmienie (ssd m.2) na większy i wypie****e windowsa jako drugi system. Wtedy od początku zrobię szyfrowanie i postawię linuxa.
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
UWAGA
Morphtoken robi prawdopodobnie exit scam - blokuja srodki przy zamianie!
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
Wszystkie transakcje BTC sa jawne, mozesz je wysledzic na blockchain. Mixowanie btc jest nie oplacalne, ze wzgledu na wysokie fee i nie bezpieczne - bo jak ktos sie uprze to mozna wysledzic kazdy ruch w sieci btc. Przy monero nie mozna wysledzic transakcji, jedyny slad ktory zostaje to ten na gieldzie - z jakiego adresu BTC na jaki adres XMR zostaly zamienione srodki. Wystarczy wykonac kolejny przelew pomiedzy swoimi portfelami monero i srodki juz sa calkowicie anonimowe.
 

szef

Active member
Rejestracja
Cze 17, 2011
Postów
32
Buchów
1
Ciekawy temat. A jeśli można zapytać czysto teoretycznie, to jak najlepiej "anonimowo" wychodzić do FIATów z crypto? Bitomat? Kantor? Kantory bez weryfikacji z wypłatą Blikiem z bankomatu to max 1000zł na dobę z tego co się zorientowałem. O ile to nie są wały. Domyślam się, że lepiej wysłać najpierw na portfel niz bezposrednio np. do tego kantoru? Jest niby P2P na giełdzie, ale dalej giełda ma bezposredni dowód wyjscia, a nie wiadomo kiedy komu te dane udostępni. Skycash czy revoult tez chyba jest bardziej proszeniem się o kłopoty. Nie mówimy o duzych kwotach w tych teoretycznych rozwazaniach, ale ziomkom tez nie bede btc opylał:p
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół