nasiona marihuany

[AF][375W CFL][0,9m2] 3-pestkowy grow La Bella Afrodita (Delicious Seeds), Gorilla Glue i Strawberry (Gnomes Seeds)

Wyszukiwarka Forumowa:

garmin_mb

Well-known member
Rejestracja
Sie 25, 2011
Postów
75
Buchów
1
Witam,

Zapasy sie pokonczyli wiec czas na 3ci grow ;).

- rosliny* -

jak w temacie: La Bella Afrodita od Delicious Seeds (mam cicha nadzieje, ze bedzie chociaz troche podobna do La Frutta Di Venus, ktora byla przeza***iscie pieknie pachnaca i smaczna a niestety juz nie do zdobycia :() oraz Gorilla Glue i Strawberry od Gnoma ;).


- box* -

namiot Secret Jardin o wymiarach 60/60/150 co zdaje sie daje 0,9m2 z odblyskowym wnetrzem, wlotami i wylotami jak nalezy.


- os›wietlenie* -

CFL dwie zarowy 250W (all season) i doswietlam niebieska 125W na weg (pozniej czerwona 125 na flo).


- medium* -

donica docelowa bedzie 7l (lub moze nawet wieksza ale to sie zobaczy), ziemia od Canna Terra Pro.


- wentylacja* -

Black Orchid 24W (243m3/h) - troche to glosne ale moze uda sie dojechac juz drugi grow na tym... Tez za bardzo nie moge dojsc do ladu z ustawieniem - czy dac wyciag pod sufit czy pod odblysnik od lampy??


- nawozy* -

wspomagac sie bede odzywkami z Dutch Pro, Rhizotonic i Boost plus jakies organiczne duperelki z gratisow. Ogolnie raczej duzo nie bede tego lac, wszystko bedzie zalezec jak sie panny beda rozwijac. Jak to mowia lepiej mniej niz przesadzic ;).


- warunki* -

z temperatura jest troche lipnie od 24 w nocy do az 31 (przy slonecznym dniu), wilgotnosc‡ od 45-60.


- trening* -

sprobuje swoich sil poraz pierwszy z lst - zobaczymy co z tego wyjdzie.



Ponizej zdjecia od momentu zrzucenia helmu:





No a tutaj setup, na wlocie mam wlozony wiatraczek od kompa 17V, drugi 17V dmucha na lampe/miesza. Oprocz tego drugi mieszajacy (ale tak juz rze™zi i ledwo bzdzi, ze chyba sie go w najblizszym czasie wymienie na nowy). Wyciag zamontowany obok okapu ale tak naprawde nie jestem pewien czy lepiej go dac pod sufit czy zostawic jak jest?? Zdaloby sie, zeby starsza brac cos podpowiedziala. Tak jak pisalem mam maly problem z temperatura jako, ze namiot jest na poddaszu. Przy slonecznym dniu i mimo otwartych okien w calym pokoju robi sie zdecydowanie za goraco a niestety za bardzo nie mam gdzie indziej tego wstawic :(. No nic zobaczymy co sie z tego uda wyrzezbic ;).

pozdro i oby z fartem do konca :D




 

garmin_mb

Well-known member
Rejestracja
Sie 25, 2011
Postów
75
Buchów
1
Minelo 10 dni i juz wiem, ze mam lipe. Prawdopodobnie te cfl'ki (ktore uzywalem przy ostatniej uprawie) sa juz do dupy. W poniedzialek jade kupic nowe oswietlenie. Tym razem wyprobuje panel z 4ma swietlowkami fluoroscencyjnymi kazda 28W dajace razem ok 18k lumenow co na moj namiot zdaje sie powinno w zupelnosci wystarczyc (Lightwave T5 2 foot 2 c/w tubes). To oswietlenie zapewnia niska temperature pracy takze dla mnie jak znalazl.

ponizej moje bidoki:

La Bella Afrodita - liscie zwijaja jej sie do wewnatrz z sobie tylko znanego powodu. Nie jestem pewien czy brak lumenow moze wplynac w ten sposob na rosline. Z mojej gromadki Bella wyglada najslabiej ale mam nadzieje, ze po zmianie oswietlenia sie odbije.



Truskawa rosnie jak narazie zdrowo i bez zastrzezen (poza slabym wzrostem oczywiscie)


Goryl jakos sie trzyma ale pod wzgledem zdrowotnosci jest pomiedzy Bella a Truskawa


Razem


Mam nadzieje, ze za 10 dni bede mogl pochwalic sie lepszym przyrostem niz teraz.

Pozdr
 

Balin89

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2019
Postów
60
Buchów
2
Widzę że cicho u ciebie ( tak jak i u mnie :p) to coś ci doradzę na ile potrafię ( nie jestem żadnym góru)
Nie mam doświadczenia z lampami Cfl ale z tego co czytałem na forum to jest to bardzo dobre źródło światła na Wega tak więc tutaj powinno być ok i ja na twoim miejscu bym nie zmieniał lampy.
Ziemia też spoko, sam używam i jest ok.
To co się rzuca w oczy to faktycznie wysoka temperatura jak mówisz idzie powyżej 30 C i wilgotność max 60 pewnie przywylaczonej lampie to tutaj może być problem.
Z drugiej strony patrząc na zdjęcia wypada zapytać jak często i jak dużo je podlewasz ? Po zdjęciach widać że wody niewzczedzisz. Ja na ten przykład przez pierwsze kilka dni do tygodnia leje 50ml dziennie potem 100 ml od drugiego tygodnia ponad 200ml w zależności jak są wygłodniałe.
Pozdro i trzymam kciuki co by odżyły bo fajne ciekawe odmiany.

PS. Automaty moim zdaniem.maja wytrzymałość chwastów i to tych hardcorowych. Czasem lepiej jest poprostu dać im spokój i resztę zrobią same :)
 

garmin_mb

Well-known member
Rejestracja
Sie 25, 2011
Postów
75
Buchów
1
Z tym podlewaniem - to tak wychodzi, ze akurat znowu cyknalem fote zaraz po ;). Ja tak szczerze powiedziawszy nie bawie sie w odmierzanie ilosci wody do podlewania. Jak widze, ze maja sucho i czuje, ze doniczka jest lekka to leje. Druga sprawa, ze cos prawdopodobnie musi byc nie tak z korzeniem Belli skoro tak ja zwija. Nie wiem za bardzo co jest grane a nie bede jej rozgrzebywal bo mam jeszcze nadzieje, ze sie ogarnie. Co do CFL'ek to ja wlasnie sie gdzies natknalem na info, ze po jednym grow ponoc juz do niczego wiecej sie nie nadaja. Ale to by musial sie wypowiedziec ktos z wiekszym doswiadczeniem czy to faktycznie tak jest.
Jesli panny sie nie ogarna po zmianie oswietlenia to bede mial jeszcze podejrzenie, ze to moze byc wina zbyt mocnego sygnalu wifi w domu albo jakiegos smazacego kurestwa 5g za oknem?
 
Z

z\G/esio

Guest
Jesli panny sie nie ogarna po zmianie oswietlenia to bede mial jeszcze podejrzenie, ze to moze byc wina zbyt mocnego sygnalu wifi w domu albo jakiegos smazacego kurestwa 5g za oknem?

Nawet nie myśl o tego typu teoriach :lol3: Prędzej je przelewasz albo masz za słabą wentylację, że tak się Twoje maleństwa rozwijają a nie inaczej...
 

garmin_mb

Well-known member
Rejestracja
Sie 25, 2011
Postów
75
Buchów
1
Nawet nie myśl o tego typu teoriach :lol3: Prędzej je przelewasz albo masz za słabą wentylację, że tak się Twoje maleństwa rozwijają a nie inaczej...

Dzieki Grzesio, chyba juz paranoi dostaje, bo skacze nad tym jak po***any a ta jedna mi tu takie numery odwala :jprd:

No nic, panel ze swietlowkami podwieszony, doswietlam jeszcze niebieska cflka bo swiatla nigdy za wiele ;).

Zauwazalna obnizka temperatury z 31 na 26. Wilgotnosc 45-50%. Musze pomyslec zeby im jeszcze jakos co2 przemycic.

Goryl i Truskawa juz maja widoczne korzenie od spodu doniczki. Przy przesadzaniu do docelowych dorzuce im jeszcze jakies guano.

Zobaczymy czy beda jakies efekty za pare dni.

Dzieki za wspracie - buch z wami pany atamany ;)
 

Balin89

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2019
Postów
60
Buchów
2
Musze pomyslec zeby im jeszcze jakos co2 przemycic.
Ja u siebie powiesiłem taką zielona torbę - według zaleceń producenta na ok 2-3 miesiące u mnie zeszła w 2-3 ale rygodnie. Stało się tak pewnie dla tego że podczas spryskiwania pomidorków część leciała na worek i dostawa się do środka co powodowało przyspieszenie reakcji w worku - taka lekcja na przyszłość. A co do efektów to albo tak się poprostu złożyło albo faktycznie roślinka było lepiej były mięsiste zieloniutkie i zdrowe. Aktualnie zamówiłem następną.
Dokładnie o tym piszę
https://www.growbox.pl/product-pol-3636-Generator-Smart-Bag-CO2-torba-produkujaca-CO2.html
 

garmin_mb

Well-known member
Rejestracja
Sie 25, 2011
Postów
75
Buchów
1
Witam,

Wiem minelo wiecej niz ustawa przewiduje ale az wstyd sie przyznac, ze niestety jedna rosline zabiedzilem i Afrodytka mi zdelchla byla. Najwazniejsze, ze w koncu doszedlem w czym lezal problem i na szczescie po wyeliminowaniu jego goryl i truskawa leca jak nalezy. W miedzyczasie wykielkowalem Critical+ z Dinafem (ktora mialem jako extra) tylko nie wiem czy to pelnosezonowka czy tez af (sie okaze), narazie jest w fazie helmu na glowie i lada dzien powinna go zrzucic.
Problem lezal w wodzie, podlewalem lekko gazowana murzynianka (bo liczylem na zawartosc co2 w wodzie oraz na to, ze wplynie to dodatkowo na rozwoj korzeni), jednak woda ta niestety nie nadaje sie do uprawy. Kiedy w koncu przygotowalem duze butle 6l i ustawilem odpowiednie ph rosliny wziely sie do kupy. Jak widac na ponizszych zdj zaczalem robic lst i na ta chwile mam juz kilka ladnych odrostow z dolnych pieterek.

Goryl






Truskawa






Razem


Zmienilem swiatlo na halogeny i doswietlam 125w cfl z boku - poza tym reszta setupu bez zmian.

Pozdr
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
podlewalem lekko gazowana murzynianka

Nic dziwnego, ze sie do uprawy nie nadaje ;)

Ktory to dzien? Dobrze licze, ze okolice miesiaca? I jakie halogeny zalozyles?
 

garmin_mb

Well-known member
Rejestracja
Sie 25, 2011
Postów
75
Buchów
1
Tak dobrze liczysz Honza - jest juz nawet zdrowo ponad miech... Co do halogenow nazywa sie to Lightwave T5 2 foot i wedlug opisu na stronie sklepu kazda zarowa z osobna miala dawac 4450 lumenow (czyli razem powinno byc prawie 9k lumenow) ale po zakupie okazalo sie ze calosc swieci na okolo 3,5lumenow - swieci slabiej niz zwykla 125W cfl... Nie polecam - wywalilem tylko kase w bloto z tym gownem...
Ogolnie to truskawa pokazala pierwsze preflowery takze na dniach bede przelaczac na czerwien a wykielkowanego Criticala+ bede hodowal osobno dopuki nie dogoni reszty.
Pozdr
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Śmigam na tej lampie już jakiś czas i wiem że gadasz głupoty. Obstawiam tu brak skila do roślin. Korzenie zmęczone to widać od razu, w tym wieku rośliny w fatalnej kondycji I nie winil bym tu lampy T5 ;)
 

GROW BALDD

Well-known member
Rejestracja
Maj 12, 2020
Postów
660
Buchów
1,801
Odznaki
9
Nie chce sie przyczepiać ale jakoś rzuciło mi się w oczy -

Box 60x60 - to 0,36m2 a nie 0,9m2
 

garmin_mb

Well-known member
Rejestracja
Sie 25, 2011
Postów
75
Buchów
1
Tak przyznaje sie bez bicia, ze dalem dupy z ta uprawa af'ow ale po zindentyfikowaniu problemu i jego wyeliminowaniu mysle, ze dociagne je do konca i cos tam z nich bedzie.

Rosliny juz jakis czas temu przesadzone do wiekszych donic i podlewane polowa dawki na flo. Czubki puscilem wolno...

Truskawa powoli i do przodu:




Goryl podobnie ale bardziej opozniony z rozwojem preflowerow:




Oprocz tego osobno dosadzilem femke Cricial + od Dinafem i trzymam pod niebieska 125, trenuje ja i nie popelniam juz tych samych bledow co z dwoma wyzej. Jest to ok 3 tydz od zrzucenia helmu. Narazie wyglada tak:


 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Kurcze... Ile ten Twój wentyl daje tych dB? Raz czytam że 59dBA ( piszą że super cichy :D) a na innej stronie pisze że 39dBA , mój wiatrak z oryginalnego chłodzenia dla proca Ryzen niby daje 30 dBA i takie mam porównanie bo go posiadam jako mieszak, szukam w miarę cichego i mocnego wyciągu, to lato spędziłem z gigantycznym komputerowym AAB 25 fan silent, 230m3 przepływu i 15 dBA głośności jako wyciąg ale... Nie podpinałem filtra i obawiam się że chociaż w upały jako tako dawał radę z trzymaniem mi temp (29-31 stopni) to po podpięciu filtra była by masakra... Bo ten silniczek z takim oporem nie da sobie rady, myślę o zakupie AXIAL-QUIET DUO 250-335M3 Ø 150MM, i glośność 31dBA na pierwszym biegu i 39dBA na drugim, ciekawi mnie ten pierwszy bieg, jeśli mój wentyl mieszajacy z Ryzena faktycznie daje 30 dBA no to ten DUO na 1 biegu o którym mysle był by spoko... Jeśli te wartości są poprawę.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół