nasiona marihuany

[AF] PC-BOX [0.05m2] [LED 40W] Auto White Russian

Wyszukiwarka Forumowa:

byczqu321

Member
Rejestracja
Cze 5, 2020
Postów
12
Buchów
0
Liście się wywijają bo roślinka ma za duszno/gorąco wywal ten pojemnik z wodą, woda parująca z ziemi wystarczy.
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
A jak z temperatura u Ciebie?
 

Konopny

Active member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
38
Buchów
1
Liście się wywijają bo roślinka ma za duszno/gorąco wywal ten pojemnik z wodą, woda parująca z ziemi wystarczy.

Wczoraj wyciągnąłem pojemniki, bo roślina zaczęła kwitnąć. Wcześniej musiałem je trzymać dla utrzymania odpowiedniej wilgotności na WEG.

---------- Post Zaktualizowany 11:12 ---------- Data pierwszego postu 11:11 ----------

A jak z temperatura u Ciebie?


Temperatura jest w normie - odpowiednia dla uprawy konopi. Było jedynie kilka takich dni, gdzie wykraczała ponad 32 stopnie. Jak będę miał więcej czasu to zrobię obszerniejszą aktualizację z dokładnym opisem panujących warunków w boxie.
 

Alastor Moody

widzę to, czego nie widać
Rejestracja
Cze 3, 2020
Postów
198
Buchów
354
Odznaki
2
Już kwitnie w okolicach 20 dnia życia? To szybko, nawet jak na automat. Pokaż fotki, albo sprawdź to dokładnie. 32+ to jest dużo jak na takiego szkraba. Automaty gorzej odczuwają temperaturę. Mi też się wydaje, że są przegrzane.

Trzymam kciuki, pozdro
 

Konopny

Active member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
38
Buchów
1
Już kwitnie w okolicach 20 dnia życia? To szybko, nawet jak na automat. Pokaż fotki, albo sprawdź to dokładnie. 32+ to jest dużo jak na takiego szkraba. Automaty gorzej odczuwają temperaturę. Mi też się wydaje, że są przegrzane.

Trzymam kciuki, pozdro

Kwitnie na 100%. Na szczytach zrobiły się już białe kwiatki, więc według mnie nie ma wątpliwości. Oczywiście jak będę miał więcej czasu to zrobię aktualizację, aby oceniły to doświadczone osoby. Widziałem na forum sporo fotorelacji, w których rośliny kwitły nawet od 16/17 dnia. Nawet na fotorelacji na forum widziałem jak White Russian zaczynało kwitnąć od około 21/22 dnia.

Jeśli chodzi o przegrzanie to jest to możliwe, ponieważ było kilka dni, gdzie w ciągu dnia roślina miała ponad 32 stopnie. Niestety nic na to nie poradzę, ponieważ mam w domu cały dzień słońce i temperatura pokojowa sięga czasami 27/28 stopni, więc ciężko zbić temperaturę w boxie. Teraz są chłodniejsze dni i temp w boxie jest w granicach 27/28 stopni, a przy wyłączonych lampach 22-25. Dodam również, że liście nie zawsze są takie zaokrąglone do góry. Jedynie dwa razy jak otwierałem boxa to zauważyłem coś takiego.

Dzisiaj zauważyłem również, że końcówki liści delikatnie zaokrąglają się do dołu, w tzw. pazurki. Dokładnie nie pamiętam, ale chyba w innej fotorelacji ktoś pisał, że może to być efekt przenawożenia. Na WEG dałem tylko dwa razy biohumus - zalecana dawka producenta to 35 ml na litr wody, a ja za pierwszym razem dałem 15 ml, a za drugim 25 ml. Jednak póki co tym się nie przejmuje, ponieważ roślina na żywo wygląda naprawdę zdrowo - jedynie jeden liść delikatnie żółknie, ale jest to liść, który był pod pojemnikiem z wodą, więc podejrzewam, że to jest powód takiej reakcji.


Przy okazji mam kilka pytań:

1. Jak widać na zdjęciach ziemia znacznie opadła od podlewania. Czy jest sens dosypywać? Czy roślina wypełni dosypaną na górę ziemię korzeniami?

2. Jak długo robić LST? Czy pomimo kwitnienia nadal roślinę naginać? I co z nagięciami, które robiłem do tej pory? Zostawić do końca uprawy czy zlikwidować?

Będę ogromnie wdzięczny za odpowiedzi :)
 

Alastor Moody

widzę to, czego nie widać
Rejestracja
Cze 3, 2020
Postów
198
Buchów
354
Odznaki
2
Ja używam innego medium, a o Twoim wiadomo dosyć mało. Generalnie ziemia powinna mieć taką strukturę, że się nie zapada po podlewaniu i trzyma swoja formę. Dostęp do powietrza w ziemii, gra kluczową rolę w rozwoju korzenia oraz całej rośliny. Mi się wydaje, że jest sens. Jeżeli roślina poczuje wilgoć i ziemię, to powinna z łodygi wypuścić nowe odgałęzienia.

Co do LST to ja tutaj generalnie mało widzę i też wybitny w tym nie jestem. Dodam tylko, że nagina się suchą roślinę i uważaj, żeby go nie przełamać, bo później będą takie problemy jakie ja mam :)

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem!
 

Konopny

Active member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
38
Buchów
1
U mnie ziemia jest wymieszana z perlitem 3 do 1. Ziemia miała lekko strukturę, ale z czasem od podlewania ubijała się - nic na to nie poradzę. Przy następnym podlewaniu dosypię ziemię.

LST zostało wczoraj poprawione. Główny szczyt został obniżony maksymalnie jak się dało. Efekty po 24 godzinach były widoczne gołym okiem, małe szczyty urosły o jakieś 8 - 10 cm :) A o naginaniu wyłącznie suchych roślin wiem i tego się trzymam.

Dzięki za pomoc ;)
 

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
646
Odznaki
2
Przy okazji mam kilka pytań:

1. Jak widać na zdjęciach ziemia znacznie opadła od podlewania. Czy jest sens dosypywać? Czy roślina wypełni dosypaną na górę ziemię korzeniami?

2. Jak długo robić LST? Czy pomimo kwitnienia nadal roślinę naginać? I co z nagięciami, które robiłem do tej pory? Zostawić do końca uprawy czy zlikwidować?

1) oczywiście że jest sens/ lub zamiast dosypania ziemi można położyć keramzyt aby nieco wilgoć zbić na flo szczególnie jeżeli ma się gęsto w boxie.
2) Na flo również roślinkę się trenuje, chociażby pod koniec indukcji często ludzie łamią rośliny bo za duże urosły, a jakieś delikatne dociąganie szczytów aby je równo rozmieścieć jak najbardziej się powinno. wiadomo bez potrzeby raczej nie powinno się trenować na flo bo to też roślinkę stresuje i może wydłużyć flo.
Póki łodygi się nie utwardzą i zostawienie drucików z początkowych LST jest uzasadnione bo jeszcze trzyma w ryzach roślinkę to bym nic nie zdejmował z roślin.:oczy:
 

Konopny

Active member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
38
Buchów
1
1) oczywiście że jest sens/ lub zamiast dosypania ziemi można położyć keramzyt aby nieco wilgoć zbić na flo szczególnie jeżeli ma się gęsto w boxie.
2) Na flo również roślinkę się trenuje, chociażby pod koniec indukcji często ludzie łamią rośliny bo za duże urosły, a jakieś delikatne dociąganie szczytów aby je równo rozmieścieć jak najbardziej się powinno. wiadomo bez potrzeby raczej nie powinno się trenować na flo bo to też roślinkę stresuje i może wydłużyć flo.
Póki łodygi się nie utwardzą i zostawienie drucików z początkowych LST jest uzasadnione bo jeszcze trzyma w ryzach roślinkę to bym nic nie zdejmował z roślin.:oczy:

Dzisiaj dosypałem ziemi z perlitem (mieszanka 3:1). Keramzyt też położę na górę, ponieważ ostatnio jest deszczowa pogoda i w boxie mam wilgotność na poziomie około 50% pomimo tego, że wyjąłem wszystkie pojemniki z wodą. Dzisiaj również poprawiłem LST, największe szczyty odgiąłem tak, aby całe łodygi dostawały światło. Myślę, że to już była ostatnia poprawka i więcej już roślina nie będzie trenowana.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Dzisiaj dosypałem ziemi z perlitem (mieszanka 3:1). Keramzyt też położę na górę, ponieważ ostatnio jest deszczowa pogoda i w boxie mam wilgotność na poziomie około 50% pomimo tego, że wyjąłem wszystkie pojemniki z wodą. Dzisiaj również poprawiłem LST, największe szczyty odgiąłem tak, aby całe łodygi dostawały światło. Myślę, że to już była ostatnia poprawka i więcej już roślina nie będzie trenowana.

W czym ci przeszkadza wilgotnosc na poziomie 50%? Przeca to jest idealna wartosc
 

Konopny

Active member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
38
Buchów
1
W czym ci przeszkadza wilgotnosc na poziomie 50%? Przeca to jest idealna wartosc

Z tego co wyczytałem w Internecie to w czasie kwitnienia zalecana jest wilgotność na poziomie 30 - 45%. Obawiam się pleśni, dlatego też chciałem obniżyć wilgotność do poniżej 40%. Przed chwilą sprawdzałem to wilgotność wynosi 45% przy wyłączonych lampach. Dodatkowo kupiłem keramzyt i planuję jutro wysypać trochę na ziemię.

Mimo wszystko trochę mnie uspokoiłeś ;) Czyli w razie wilgotności na poziomie 50% przy kwitnieniu nie muszę panikować?
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Wilgotność jest ok.
Z keramzytem uważaj bo potrafi nieźle namieszać w pH gleby (u mnie grubo podnosił i wywaliłam to w cholere).
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Wysoka wilgotnosc moze spowodowac plesn, ale na finiszu uprawy w nie w 21 dniu (jak dobrze licze). Jak zadbasz o dobry obieg powietrza i odpowiednia temperature to przy 50% mozesz miec wy***ane na plesn.
 

Konopny

Active member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
38
Buchów
1
Wilgotność jest ok.
Z keramzytem uważaj bo potrafi nieźle namieszać w pH gleby (u mnie grubo podnosił i wywaliłam to w cholere).

OK, dzięki za radę. W takim razie póki co rezygnuję z keramzytu.

---------- Post Zaktualizowany 11:02 ---------- Data pierwszego postu 11:01 ----------

Wysoka wilgotnosc moze spowodowac plesn, ale na finiszu uprawy w nie w 21 dniu (jak dobrze licze). Jak zadbasz o dobry obieg powietrza i odpowiednia temperature to przy 50% mozesz miec wy***ane na plesn.

Myślałem, że od początku FLO trzeba szczególnie uważać na pleśń. W takim razie póki co nic nie zmieniam :) Dzięki za dobre rady!
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,766
Wilgotność jest ok.
Z keramzytem uważaj bo potrafi nieźle namieszać w pH gleby (u mnie grubo podnosił i wywaliłam to w cholere).

Keramzyt płucze się kilkukrotnie przed użyciem. :p
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół