nasiona marihuany

[AF] PC-BOX [0.05m2] [LED 40W] Auto White Russian

Wyszukiwarka Forumowa:

Konopny

Active member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
38
Buchów
1
Cześć Wszystkim ;)

Jestem nowy na forum. Od dłuższego czasu przyglądam się fotorelacją i postanowiłem, że rozpocznę własną uprawę. Tutaj pewnie Was zaskoczę, ale nie jestem aktywnym palaczem. W swoim życiu zapaliłem jedynie kilka razy, a ostatni raz zrobiłem to po wypiciu dużej ilości wódki, więc domyślcie się jak skończyłem :def: Od tamtej pory nawet nie miałem okazji ponownie zapalić. Zastanawiacie się zapewne po co mi własna uprawa skoro nawet nie palę. Odpowiedź jest prosta - BARDZO, ALE TO NAPRAWDĘ BARDZO podobają mi się konopie, a szczególnie w końcowej fazie kwitnienia :lisc: Czyli uprawę rozpocząłem po to, aby nacieszyć swoje oko, mieć jakieś dodatkowe zajęcie i oczywiście na końcu chętnie spróbuję własnego plonu.


Serdecznie zapraszam Wszystkich na moją pierwszą fotorelację - komentarze, porady i wszelkie uwagi mile widziane.

Nasiona: Auto White Russian od Bulk Feminized Seeds
PC-BOX:szerokość: 35 cm, długość: 15,5 cm, wysokość: 39 cm - wyłożony folią dwustronną (czarno-biała) o grubości 0.07 mm
Ziemia:ziemię kupiłem od znajomej, która prowadzi własną kwiaciarnie. Nie znam żadnych jej parametrów, ale chyba najgorsza nie jest, ponieważ uprawiane są na niej wszystkie kwiaty z kwiaciarni. Ziemię wymieszałem z perlitem w proporcji 3:1
Oświetlenie: żarówki LED o łącznej mocy 40W i 3600 lumenów (2 x żarówka LED 14W, 1250 lumenów, 3000K, ciepła biel - jest to jakieś bezfirmowe badziewie z OBI, 1 x żarówka LED 12W, 1100 lumenów, 3000K, ciepła biel - firma Ledsystems
Wentylacja: wlot - wentylator PC 120 mm, wylot - wentylator PC 120 mm
Donica: około 3L
Nawozy: na WEG Biohumus super forte, na FLO Planton K
Trening: LST
Naświetlanie: 18/6 przez całą uprawę
Warunki: temperatura od 25 do 32 stopni, wilgotność od 40 do 80%

Dodatkowe informacje, plany itp:
- odległość góry doniczki do lamp wynosi około 16,5 cm, więc będą musiał ostro trenować roślinę, aby się zmieścić
- źle ustawiłem wentylatory, wlot zrobiłem u góry, a wylot na dole - głupi błąd podczas montażu;/ Niestety nic z tym nie zrobię, ponieważ jeden wentylator został usztywniony klejem i z demontażem może być problem. Jak roślina trochę podrośnie to pomyślę nad wrzuceniem trzeciego, wylotowego wentylatora
- nie mam odbłyśników nad lampami
- na FLO pomyślę nad mocniejszymi żarówkami LED, około 1500 lumenów sztuka

Mój cel:
uzyskanie 10g suszu - przy takim wyniku uznam uprawę za udaną przy takich warunkach

Póki co to chyba wszystko. Będę starał się przynajmniej raz w tygodniu robić aktualizację.

Zaczynamy!


15.06.2020r. godz. 12:10 - nasiono wrzuciłem do kieliszka z wodą
16.06.2020r. godz. 7:30 - po dotknięciu palcem nasionko opadło na dno i od razu przeniosłem je na ręczniki papierowe do wykiełkowania (w kieliszku z nasionka wyszedł już mały kiełek)
ten sam dzień godz. 16:40- kiełek osiągnął długość 5-6 mm w związku z czym trafił do ziemi na głębokości około 1,5 cm
18.06.2020r. godz. 14:45- roślina wyszła z ziemi, rozłożyła liście - 2 większe i 2 mniejsze, więc od dziś liczę pierwszy dzień WEG

Pewnie myślicie, że nieźle mi się nudzi, skoro mam wszystko spisane łącznie z godzinami :LOOL: Lubię po prostu mieć wszystko pod kontrolą i uważam, że w przyszłych uprawach pomogą mi takie notatki. Są one dużo dokładniejsze, ale nie będę Was zanudzał.


Nasiono od Bulk Feminized Seeds




PC-BOX - wiem, że nie jest to nic specjalnego, ale zrobiłem, tak jak umiałem. Nie jestem typem majsterkowicza, więc i tak jestem zadowolony z efektu :)



A poniżej zdjęcie roślinki, czyli:
Dzień 1 / WEG 1




W kolejnych relacja postaram się, aby to wszystko miało więcej ładu i składu ;) Proszę o zrozumienie, to mój pierwszym post na forum.


Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do komentowania :)
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Powodzonka. Będę zaglądać, bo fascynują mnie taki mikro uprawy.
Z fartem.
 

usb2.0

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2011
Postów
512
Buchów
75
Yo!
Normalnie powiedziałbym żeby pozbyć się tych mlecznych osłon na żarówkach, ale z drugiej zaś strony ciężko będzie je skierować w dół z racji ograniczonego miejsca. Zobacz jak sprawę rozwiązali Panowie w innych projektach PC Box.

Powodzenia!
 

Konopny

Active member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
38
Buchów
1
Powodzonka. Będę zaglądać, bo fascynują mnie taki mikro uprawy.
Z fartem.

Bardzo mi miło, że mam już pierwszego obserwatora mojej fotorelacji ;)

---------- Post Zaktualizowany 09:52 ---------- Data pierwszego postu 09:50 ----------

Yo!
Normalnie powiedziałbym żeby pozbyć się tych mlecznych osłon na żarówkach, ale z drugiej zaś strony ciężko będzie je skierować w dół z racji ograniczonego miejsca. Zobacz jak sprawę rozwiązali Panowie w innych projektach PC Box.

Powodzenia!

Doskonale rozumiem co masz na myśli odnośnie montażu żarówek. Niestety mam ograniczony dostęp do narzędzi i brak mi pomysłu jak wyciąć dziury, aby na górze umieścić lampy w odpowiedni sposób. Dziękuję za poradę i zapraszam do oglądania :)

---------- Post Zaktualizowany 10:08 ---------- Data pierwszego postu 09:52 ----------

Aktualizacja
Dzień 3 / WEG 3

Cześć ;)

Póki co nic konkretnego się nie dzieje, ale mam chwilę wolnego czasu i postanowiłem, że zrobię małą aktualizację.

Dziś jest 3 dzień od kiedy roślina wyszła z ziemi. Moim zdaniem wszystko przebiega dobrze. Roślina została dziś podlana kieliszkiem wody + kieliszek wody tak bardziej dookoła rośliny, bo ziemia była już bardzo sucha.

Temperatura wacha mi się w granicach od 25 do prawie 32 stopni, natomiast wilgotność od 60 do 80%.

Wyjąłem jeden pojemnik z wodą, który stał bezpośrednio na ziemi, ponieważ zauważyłem, że była pod nim delikatna pleść. Zebrałem to łyżeczką i chyba powinno być dobrze.


Jak widać roślina ma koleżankę, prawdopodobnie jest to zwykła trawa. Ja myślicie, usunąć czy może zostać póki co dla towarzystwa ? :zab:






Przepraszam za słabą jakość zdjęć, ale robiłem na szybko i dopiero jak zgrałem na komputer to zauważyłem, że słabo wyszły.

Pozdrawiam Wszystkich ;)
 

gaara

New member
Rejestracja
Cze 19, 2020
Postów
3
Buchów
0
Sam przymierzam się do pc boxa jak i pierwszej uprawy w życiu. Będę śledził poczyniania! Jeżeli był byś tak miły wrzucić zdjecia okablowania jak masz to rozwiązane u siebie. powodzonka :)
 

Konopny

Active member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
38
Buchów
1
Sam przymierzam się do pc boxa jak i pierwszej uprawy w życiu. Będę śledził poczyniania! Jeżeli był byś tak miły wrzucić zdjecia okablowania jak masz to rozwiązane u siebie. powodzonka :)

Szczerze? U mnie nie ma żadnej filozofii. Jeśli chodzi o oświetlenie to kupiłem w OBI oprawki do żarówek, wtyczki oraz kostki, aby połączyć kable. W przypadku wentylatorów PC to podłączyłem je do ładowarek od telefonów. Jeśli chcesz to nie ma problemu, mogę zrobić zdjęcia, ale zapewniam Cię, że u mnie wszystko szło po najniższej lini oporu i na zdjęciach nie zobaczysz nic poza kablem, który prowadzi do oświetlenia.
 

Konopny

Active member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
38
Buchów
1
Aktualizacja
Dzień 7 / WEG 7

Cześć ;)

Roślina dziś ma swoje pierwsze, małe urodziny, czyli pierwszy tydzień za nami. Cały czas powoli sobie rośnie i wydaje mi się, że wszystko jest dobrze. Do 4 dnia rosła bardzo dynamicznie, natomiast w 5 i 6 dniu trochę zwolniła, więc pewnie idzie w korzeń. Drugi pojemnik z wodą musiałem ponownie wstawić do środka, ponieważ wilgotność zaczęła mi spadać poniżej 50%. Roślina lekko oddaliłem od lamp, czyli ponownie jest +/- 10cm - jak urosła i zbliżyła się do lamp na odległość około 8-9 cm to miałem wrażenie, że liście zaczynają zaokrąglać się w dół.

Warunki, które panują w boxie:
- najniższa odnotowana temperatura: 24,2*C, najwyższa: 31,8*C
- najniższa odnotowana wilgotność: 46%, najwyższa: 82%

Jeśli chodzi o wcześniej planowane naświetlanie 18/6 to średnio mi to wychodzi. Jeden dzień lampy świeciły 24/0, innego 22/2, jeszcze innego 20/4 i w sumie to może 1 lub dwa dni były, kiedy lampy świeciły 18/6.

Ostatnie podlewanie było w 5 dniu życia rośliny - dostała 75 ml czystej wody. Kolejne podlewanie planuję na jutro i myślę, że już od około 10-12 dnia zacznę lać biohumus w dawce około 50%.

White Russian aktualnie tak się prezentuje:





I jej koleżanka, która dotrzymuje towarzystwa od samego początku (prawdopodobnie trawa)


I to by było na tyle. Następną fotorelację dodam jak roślina trochę bardziej podrośnie.

Pozdrawiam ;)

---------- Post Zaktualizowany 12:47 ---------- Data pierwszego postu 12:44 ----------

 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Jeśli chodzi o wcześniej planowane naświetlanie 18/6 to średnio mi to wychodzi. Jeden dzień lampy świeciły 24/0, innego 22/2, jeszcze innego 20/4 i w sumie to może 1 lub dwa dni były, kiedy lampy świeciły 18/6.
Kup zegar pod żarówkę ustaw 18/6 i po kłopocie. Taki zegar kosztuje kilka lub kilkanaście zł w casto lub innym takim markecie.
Z fartem.
 

Konopny

Active member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
38
Buchów
1
Kup zegar pod żarówkę ustaw 18/6 i po kłopocie. Taki zegar kosztuje kilka lub kilkanaście zł w casto lub innym takim markecie.
Z fartem.

Wiem, że mogę tak to rozwiązać. Problem jednak leży w innym miejscu :hit-himself-with-a- Mam możliwość stałej kontroli światła, czyli mogę sam włączyć i wyłączyć, ale kiedy przychodzi czas wyłączenia to stwierdzam, że jak światło będzie dłużej świeciło to lepiej dla rośliny.

Jak sądzisz? Warto czasami zostawić światło na 24/0, 22/2, 20/4 czy lepiej trzymać cały czas równy schemat? Jest to automat, więc wydaje mi się, że nie powinno to stresować rośliny, ale mogę się mylić...
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Nie jestem doświadczona osoba, ale dużo czytam. Doświadczeni growerzy radzą, aby automaty nie były w cyklu 24/0, ponieważ warto dać roslinie czas na odpoczynek.
Niemniej w boksach staramy się zapewnić roślinom optymalne warunki, w tym cykl świetlny, w którym roślina regularnie ma czas na rozwój i odpoczynek. Z biologicznego punktu widzenia, cykliczność pozwala roslinie na przyzwyczajenie się do określonych warunków (w tym dzien/noc), z resztą jak to u organizmów żywych ma miejsce - czas na rozwój/stratę energii i regenerację. Jeśli cykl będzie się zmieniać, roślina może się stresowac, a co za tym idzie gorzej rozwijać. Każdy organizm dąży do rutyny i cykli, bo organizm lubi pracować wg schematów.
 

Konopny

Active member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
38
Buchów
1
Aktualizacja
Dzień 10 / WEG 10

Cześć ;)

Zacznę od tego, że w PC-BOXie prowadziłem kilka zmian, mianowicie:
- lampy zostały zamontowane tak, jak być powinny - od teraz święcą z góry prosto na roślinę czystym światłem, bez kloszy
- poprawiłem wentylację, czyli na dole jest wentylator wciągający, a na górze wyciągający

Dzisiaj roślina pierwszy raz dostała nawóz. Do litra wody dodałem 15 ml biohumusa (normalna dawka to 35 ml, więc dałem dawkę niższą niż 50%). Bezpośrednio pod roślinę poszło 100 ml, natomiast na resztę 50 ml.

Ogólnie jestem zdziwiony, że roślinę czuć już w 10 dniu jej życia. Jak się nad nią nachylam to czuć typowy zapach konopi z cytrusami. Zapach jest na tyle mocny, że od 2 godzin cały czas czuję go w nosie. Jednak póki co poza BOX nie wychodzi.







Wiecie może co może być przyczyną, że niektóre liście zaokrąglają się po bokach? Ogólnie nie martwię się tym, bo roślina wygląda na zdrową, ale mogę się mylić. Będę wdzięczny za pomoc.


To by było na tyle. Pozdrawiam ;)
 

Konopny

Active member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
38
Buchów
1
Aktualizacja
Dzień 13 / WEG 13

Cześć ;)

Dzisiaj taka szybka fotorelacje, bez zbędnego pisania. Dopiero w sobotę jak będę miał czas to postaram się zrobić bardziej szczegółową fotorelację wraz z opisaniem warunków panujących w boxie.

W dniu dzisiejszym roślina została podlana czystą wodą o pH6,5 odstaną 3 doby. 100 ml bezpośrednio pod roślinę i 50 ml na resztę ziemi. Wykonałem również pierwszy trening LST, ale z uwagi na brak doświadczenia i obawę przez uszkodzeniem rośliny nie wyszło mi to chyba zbyt dobrze.

Przed LST





Po LST








Wszelkie uwagi na temat wykonanego LST mile widziane.

Miłego dnia, pozdrawiam ;)
 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,583
Odznaki
2
Siema. Ja bym jej dał kilka dni , żeby poszła do góry i dopiero wtedy przewrócił ja u samej nasady. Zdrowo i fajnie
 

Konopny

Active member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
38
Buchów
1
Siema. Ja bym jej dał kilka dni , żeby poszła do góry i dopiero wtedy przewrócił ja u samej nasady. Zdrowo i fajnie

Zapewne masz racje, może zbytnio się z tym pospieszyłem. Zobaczymy jak teraz będzie rosła, może trochę się wstrzymam i kolejne LST zrobię np. w sobotę lub po niedzieli.
 

Konopny

Active member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
38
Buchów
1
Aktualizacja
Dzień 17 / WEG 17

Cześć ;)

Roślina sobie rośnie w najlepsze. Cały czas czekam żeby ponownie zrobić LST. W 14 dniu maksymalnie oddaliłem roślinę od lamp, aby się trochę wyciągnęła, co miało mi ułatwić trening. Teraz ładnie się wyciągnęła, ale póki co jest bardzo napita wodą i LST jest niemożliwe. Myślę, że w poniedziałek będę mógł ją spokojnie ponaginać.

Miałem dziś zrobić bardziej szczegółową aktualizację, ale nie mam na to zbytnio czasu, więc postaram się to zrobić następnym razem.

Auto White Russian tak się prezentuje w 17 dniu życia z samego rana :)






Wiem, że pojemnik z wodą zasłania światło, które powinno docierać do rośliny, ale w ostatnich dniach wilgotność trochę mi spadła i póki co musi stać w tym miejscu - nie mam innego pomysłu na zwiększenie wilgotności.



Mała prośba :) Już wcześniej o to pytałem, ale nie uzyskałem odpowiedzi. Czy wiecie co może być przyczyną tego, że niektóre liście zawijają się do góry po bokach? Roślina wygląda zdrowo, więc się tym nie przejmuje, ale chciałbym poznać powód takiej reakcji


Pozdrawiam i życzę miłego weekendu!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół