nasiona marihuany

Chocolate Haze 0.16 m2 "Timanfaya Auto"

Wyszukiwarka Forumowa:

papużkafalista

Well-known member
Rejestracja
Cze 17, 2020
Postów
105
Buchów
108
Witam wszystkich
Jest to moja trzecia uprawa,bardzo mi na niej zależny i z tego powodu zakładam fotorelacje, liczę na wasze wsparcie które pomoże mi stworzyć jak najlepsze warunki dla rośliny i doprowadzi mnie do harvestu

Box: 40x40x120 (hydro shot)
Wentylator:20 watt wyciągający z filtrem węglowym
Wlot: pasywny
Donica:20l
Nasiono: Chocolate Haze
Ziemia:uniwersalna wymieszana z perlitem
Lampa:Led 100 wat 4000k 10000 lumenów
Temperatura:20-26 stopni
Wilgotność: 50%
Nawozy: weg - biohumus,kwitnienie - biohumus dla roślin kwitnących
Fotoperiod: weg - 18/6 flo - 12/12
Podlewam odstana kranówa,ph 6,0

Wczoraj wrzuciłem nasiono prosto do ziemi i podlałem 150 ml wody,jak wyjdzie zaczynam liczyc‡ dni.
Ile zrobić Wega?
Czekam na wasze opinie i porady

normal_IMG_2145.JPG


+ wytlumaczy mi ktos dlaczego nie moge dodawac zdjec ani edytowac postow? Licze tutaj na wieksza aktywnosc :)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,768
Zedytowałem Ci posta, na szczęście byłeś oszczędny ze znakami diakrytycznymi i nie nasypało hieroglifów, link do zdjęcia dałeś jakiś lipny z końcówką clear.gif, obczaj sobie jak poprawnie wrzucać zdjęcia w dziale FAQ.
 

papużkafalista

Well-known member
Rejestracja
Cze 17, 2020
Postów
105
Buchów
108
Update
6 Dzień od wrzucenia nasionka do ziemi,jeszcze się nie pokazało, zmartwiony rozgrzebałem delikatnie ziemię i widać że się otworzyło, kiełek jest ale podejrzewam że miała trochę za sucho,ostrożnie zrobiłem mniejszą dziurkę i podlałem.
 

papużkafalista

Well-known member
Rejestracja
Cze 17, 2020
Postów
105
Buchów
108
Z chocolate haze wyszła lipa,dzisiaj wystartowałem z kolejnym nasionkiem "Timanfaya Auto",tym razem najpierw w szklance później waciki,na dniach startuje z fotorelką ;D

---------- Post Zaktualizowany 21:26 ---------- Data pierwszego postu 21:24 ----------

Jak zajrzy tu jakiś moderator proszę o zmianę nazwy na Timanfaya Auto.
 

papużkafalista

Well-known member
Rejestracja
Cze 17, 2020
Postów
105
Buchów
108
Siema tu papug,zaczynamy :D
Dzień 2



---------- Post Zaktualizowany 18:30 ---------- Data pierwszego postu 18:26 ----------

Upy co tydzień,na razie nie podlewam tylko spryskuję ziemię pod roślinką.
 

papużkafalista

Well-known member
Rejestracja
Cze 17, 2020
Postów
105
Buchów
108
Jednak będę wstawiał upy częściej.
Dzień 4

Temperatura:25 stopni
Wilgotność:70%
Wczoraj podlałem 300 ml wody dookoła roślinki (doniczka 20l)
Ok jak na ten dzień i rozmiar doniczki?
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Jest ok. W tym wieku wygodniej spryskiwacz rośline, niż ja podlewać. Trudniej wtedy o przelanie.
Pozdro i z fartem. :)
 

papużkafalista

Well-known member
Rejestracja
Cze 17, 2020
Postów
105
Buchów
108
Jest ok. W tym wieku wygodniej spryskiwacz rośline, niż ja podlewać. Trudniej wtedy o przelanie.
Pozdro i z fartem. :)

Fajnie,dzięki za odpowiedź.W takim razie będę spryskiwał ziemię pod roślinką.Kiedy zacząć lać normalnie wodę? Ile?

---------- Post Zaktualizowany 21:46 ---------- Data pierwszego postu 21:43 ----------

Mniej więcej :D Wiem że to nie ma reguły ale na pewno są tutaj doświadczeni growerzy którzy będą w stanie oszacować za jaki czas zacząć normalnie podlewać i jaką ilością wody :D

---------- Post Zaktualizowany 21:50 ---------- Data pierwszego postu 21:46 ----------

+ co polecacie fajnego do lst? Najlepiej ze sklepu typu "Bricomarche",może jakiś spoko pomysł jak bym mógł to u siebie zrobić? Dwie wcześniejsze uprawy leciałem na gumkach recepturkach i pineskach,w tej wolałbym to zrobić jakoś inaczej żeby doniczki nie dziurawić ;D
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Fajnie,dzięki za odpowiedź.W takim razie będę spryskiwał ziemię pod roślinką.Kiedy zacząć lać normalnie wodę? Ile?

Ja robiłam tak, że w okolicy 2 tygodnia sprawdzałam palcem czy ziemia jest wilgotna, jak jest to nie podlewałam. Ale generalnie to homeopatyczne ilości, takie jak 30-50 ml z kieliszka. Ale to było głupie, lepiej spryskiwac. Sam zobaczysz, że jak roślina zacznie porządnie pić to i doniczka lżejsza będzie. :) No i jeśli coś zacznie się dziać z liscmi co by wskazywało na przesuszenie to trzeba działać. :)
Mniej więcej :D Wiem że to nie ma reguły ale na pewno są tutaj doświadczeni growerzy którzy będą w stanie oszacować za jaki czas zacząć normalnie podlewać i jaką ilością wody :D
Spryskiwac 2-3 x dziennie w zależności od temp otoczenia i parowania wody i będzie git.
+ co polecacie fajnego do lst? Najlepiej ze sklepu typu "Bricomarche",może jakiś spoko pomysł jak bym mógł to u siebie zrobić? Dwie wcześniejsze uprawy leciałem na gumkach recepturkach i pineskach,w tej wolałbym to zrobić jakoś inaczej żeby doniczki nie dziurawić ;D
Normalnie kup w jakimś ogrodniczym drut z gumowa otoczka do roślin, tanio i dla rośliny bezpiecznie.
 

papużkafalista

Well-known member
Rejestracja
Cze 17, 2020
Postów
105
Buchów
108
Siema tu papug.
Dzień 6 roślinki


Spryskuję po całej doniczce do momentu kiedy ziemia jest wilgotna,później czekam aż wyschnie całkiem i spryskuję tak samo.
Dzisiaj otworzyłem boxa to sprawiła wrażenie trochę oklapniętej,myślę że to przez brak wody,po krótkim namyśle stwierdziłem że będę robił tak jak napisałem wyżej, bo do tego momentu spryskiwałem trochę z jednej strony,trochę z drugiej, tak nie za dużo. Co myślicie? Robić tak?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,768
Jak spryskujesz za dużo to też idzie przelać roślinę. Kieruj się rozsądkiem. Jeżeli donica jest ciężka to nie lej wody na pałę. Nawet jeżeli z wierzchu medium przeschło.
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Oklapnięte sa zazwyczaj po podlewaniu, gdy wilgotno. Przestań pryskac/ podlewać na 3 dni i zobaczysz czy się poprawi.
Mam tego samego boxa i tez jednego automata, trochę starszy i po toppingu (acciedent) donice 25L ( wziąłem najwieksza jaka się zmieści i chyba żałuję. :D
 

papużkafalista

Well-known member
Rejestracja
Cze 17, 2020
Postów
105
Buchów
108
Żulu a czy teraz powinienem podlewać tak żeby wyciekało dziurkami dolnymi?Czy po prostu spryskiwać tak żeby było wilgotno? (donica 20l)

---------- Post Zaktualizowany 20:30 ---------- Data pierwszego postu 20:29 ----------



---------- Post Zaktualizowany 20:32 ---------- Data pierwszego postu 20:30 ----------

Oklapnięte sa zazwyczaj po podlewaniu, gdy wilgotno. Przestań pryskac/ podlewać na 3 dni i zobaczysz czy się poprawi.
Mam tego samego boxa i tez jednego automata, trochę starszy i po toppingu (acciedent) donice 25L ( wziąłem najwieksza jaka się zmieści i chyba żałuję. :D

Ja mam 20L,jak podlewałeś/pryskałeś w ciągu pierwszych dni? :D Fajnie jakbyś był w stanie powiedzieć od którego dnia ile zacząłeś lać wody itp.
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Tak żeby było wilgotno, jak roślina będzie na tyle duża, że będziesz lal 1,5-2l to i dołem będzie wyciekać.
Z fartem :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół