nasiona marihuany

[0,36m2] [2x Auto White Berry 2x Auto Acid] [LED Mars Hydro TS1000]

Wyszukiwarka Forumowa:
Rejestracja
Cze 16, 2020
Postów
7
Buchów
0
Witam serdecznie. Jest to moja pierwsza przygoda z ogrodnictwem :tiphat:
Kierując się opiniami oraz budżetem kupiłem następujący ekwipunek:
- lampa LED Mars Hydro TS1000
- namiot 60x60x160 Royal Room
- wentylator wyciągający Axial-quiet 105m3/h
- filtr węglowy Prima Klima
- wentylator mieszający dwubiegowy
- donice Hercules 9,5L
- ziemia BioBizz All Mix

Nasiona to 2x Auto White Berry i 2x Auto Acid od Paradise Seeds.

Dokarmiać dziewczęta zamierzam Bio Growem, Bio Bloomem i Top Maxem od BioBizza.

Pestki wykiełkowałem w kostkach RootIt, niestety dwa kiełki sporo się wyciągnęły i nie mają siły same się utrzymać w pionie, dwie pozostałe pokazały już listki. Dzisiaj wsadziłem kostki z kiełkami do docelowych donic. Jakieś sugestie jak postępować z tymi dwoma wyciągniętymi ?Wsadzic je głębiej i podsypać ziemią ?

 

Gonzzo

Well-known member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
260
Buchów
1
Zdecydowanie wsadź głębiej i podsyp, na przyszłość nie zostawiaj w kostkach tak dużych otworów, bo potem przez brak oporów łodygi są delikatne,
 
Rejestracja
Cze 16, 2020
Postów
7
Buchów
0
Zdecydowanie wsadź głębiej i podsyp, na przyszłość nie zostawiaj w kostkach tak dużych otworów, bo potem przez brak oporów łodygi są delikatne,

Wielkie dzięki za cenną radę. Lepiej wetknąć skrawek kostki w otwór czy np. przypruszyć delikatnie ziemią ?
 

Gonzzo

Well-known member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
260
Buchów
1
Wielkie dzięki za cenną radę. Lepiej wetknąć skrawek kostki w otwór czy np. przypruszyć delikatnie ziemią ?

Pomysł z ziemią zdecydowanie lepszy. A najlepiej to kiełkuj w doniczce małej a nie w kostkach.
 
Rejestracja
Cze 16, 2020
Postów
7
Buchów
0
Witanko, wjeżdżam z małym updatem. Tak więc jest to dzień 10 od wysadzenia dziewczyn w donice. Dwie sztuki (WhiteBerry i Acid) ładnie sobie idą, niestety dwie wyciągnięte (WB i Acid) nie ruszyły po wsadzeniu w ziemię. Zatem żeby nie marnować miejsca w boxie wykiełkowałem następne dwie sztuki (WB i Acid) po czym poszył w medium. Wczoraj wynurzył się na światło WhiteBerry, wciąż czekam na wyjście Acida.
Ponadto w boxie mam wysoką temperaturę przekraczającą momentami 30 stopni (w nocy ok. 25). W związku z czym odkręciłem zasilacz od lampy i umieściłem go poza namiotem. Staram się także otwierać boxa gdy jestem w domu i kilka razy dziennie zraszam wnętrze wodą. Wilgotność jaka się utrzymuje to ok. 40%. Zdaję sobie sprawę, że nie są to optymalne warunki, ale mam nadzieję, że dziewczyny jakoś sobie poradzą.

WhiteBerry:

Acid:

Młody WhiteBerry:
 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Hej, czym je podlewasz ? Regulujesz pH wody ?
 
Rejestracja
Cze 16, 2020
Postów
7
Buchów
0
Hej, czym je podlewasz ? Regulujesz pH wody ?
Hej. Do dzisiaj dostawały samą wodę z kranu przepuszczoną przez filtr dafi, następnie odstaną i przed samym użyciem wyregulowaną Bio PH- na ok. 6-6,5 PH.

No i mamy kolejny update. Dla starszych dziewczyn (WhiteBerry i Acid) jest to dzień 16, dla młodszego WhiteBerry dzień 6. Niestety druga sztuka Acida nie wyszła z ziemi przez tydzień, więc czwarta doniczka wyleciała z boxa i lecę z trzema sztukami. Nie dokupuję więcej nasion żeby już nie przedłużać, bo chciałbym po ścince wyruszyć na jakieś wakacje.
Tak więc dzisiaj starsze panie pierwszy raz zostały podlane z połową dawki Bio Growa (0,5ml na 1l wody) po 500ml roztworu każda. Zastosowałem także wobec nich pierwsze próby LST ponieważ dość bujnie się rozrastają. Zastanawia mnie jednak ich wysokość, czy aby nie są za niskie ? Wydaje mi się, że wasze są wyższe po tych dwóch tygodniach. Czyżbym miał za nisko światło ? Na chwilę obecną ok. 40cm od donic.

Całość


WhiteBerry


Acid
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Weź Ty je porządnie podlej, bo mają tam Saharę. :szczena:

Podlewaj powoli małymi porcjami wody, aby zwilżyć całą powierzchnię do momentu, aż woda zacznie wypływać dołem. Poczekaj, aż woda ocieknie. Zważ donicę rękoma i zapamiętaj ten ciężar. Codziennie sprawdzaj ciężar donic. Jeżeli będą lekkie to wtedy podlewaj, ale nigdy nie pozwól żeby ziemia wyglądała jak teraz, powinna być minimalnie wilgotna, ale nie przesuszona. Dodatkowo możesz zraszać rośliny na wegu w celu podniesienia wilgotności i zmniejszenia parowania z powierzchni ziemi.

Zrób tak, a powinny zacząć rosnąć.


Aha, doczytałem, że to automaty i widzę, że już się powoli zbierają do kwitnienia. Czyli z***ałeś na początku i za duże to one nie porosno.
 
Rejestracja
Cze 16, 2020
Postów
7
Buchów
0
Weź Ty je porządnie podlej, bo mają tam Saharę. :szczena:

Zrobiłem jak sugerowałeś, bo rzeczywiście było suchawo :jprd: Zafikoswałem się na tym co czytałem żeby nie przelać i tak im skąpiłem...
W każdym razie podlałem porządnie, następnie po dwóch dniach dostały porządnie pić z odżywkami i chyba będą żyły. Starsze dziewuchy (zwłaszcza WhiteBerry) zaczynają pokazywać kwiatki. Kilka fotek:



White Berry (dzień 23)


Acid (dzień 23)


Mł. White Berry (dzień 13)
 
Rejestracja
Cze 16, 2020
Postów
7
Buchów
0
Elko zielarze, minął kolejny tydzień także wrzucam małego updatea :tiphat:
Starsze dziewczyny idą ładnie w górę i obrastają szyszkami. Młodszy WhiteBerry fajnie gęstnieje, myślę, że lepiej wygląda od starszej siostry gdy była w tym samym wieku. Dostają regularnie piciu co 2-3 dni na przemian czysta woda i woda z kompletem odżywek.
Fotki:

White Berry (dzień 30)


Acid (dzień 30)


Mł. White Berry (dzień 20)
 
Rejestracja
Cze 16, 2020
Postów
7
Buchów
0
Siemanko, dawno mnie nie było przez brak czasu. Roślinki sobie rosną i puchną jednak od paru tygodni liście ewidentnie żółkną i pojawiają się na nich przypalenia. Po zaobserwowaniu problemu dziewczyny dostały pić czystej wody a przy następnym podlewaniu pół dawki nawozów. Niestety nie zauważyłem poprawy, a wręcz chyba nasilenie. Będę wdzięczny za rady i sugestie :tiphat:

Dla starszych dziewczyn (Acid, WhiteBerry) jest to dzień 49 a dla młodszej WhiteBerry dzień 39.


Chore liście
 

Bortek

Uprzejmie Donosze...
Weteran
Rejestracja
Sty 23, 2019
Postów
2,932
Buchów
20,635
Odznaki
5
biobizz jest hu**wy. pali liscie

Nie jest ch***wy, każdy nawóz zacznie palić liście jak ***iesz go na pałe. A u ciebie raczej niedobory jak po palenia ale zdjęcia są chu**we i słabo to widac
 

doktorrafal

Well-known member
Rejestracja
Sie 14, 2020
Postów
116
Buchów
0
jest bo uzywam juz rok ghe i nigdy mi nie spalil lisci nawet jak wale 2500ppma
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół