nasiona marihuany

Monotub Tek, [32x24x22cm], Golden Teacher

Wyszukiwarka Forumowa:

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
647
Odznaki
2
:grz: Flush nr. 3 :grz:​

Po solidnym zmasakrowaniu:craz::kot: substratu ( przeniesienie do innego boxa, wycięcie podejrzanego miejsca oraz nakłucie go 0,5cm drutem:craz: ):shit: z perspektywy dnia dzisiejszego nie mam pojęcia co mnie do tego podkusiło :kot: , ale jak widać grzybnie cięzko zabić i po prawie 2 tyg doczekałem się 3 flusha z nieco mniejszym plonem bo zaledwie 100g ale cieszy jak każdy poprzeni.:wok:
Może na zdjęciach nie widać ale w tym boxie z racji że nie jest on szczelny meszki sobie robią grubą imprezę i nawet nie myślą o przeprowadzce ( pokrywka jest specyficznie zbudowana i wymaga uszczelnienia, które mam tylko w fioletowym boxie). Zakażeń brak więc czekam na 4 flush ( tyle że przez te meszki szkoda printów zbierać bo pewnie wyszły by mało sterylne, ale grzybkom zdają się nie przeszkadzać ) :scratch::freak:




 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,156
Buchów
3,707
Odznaki
3
Siemasz... a może weź kawałek moskitiery lub gazy nakryj pudło... i na to pokrywkę... byłoby ok ?
Pozdro
 

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
647
Odznaki
2
Siemasz... a może weź kawałek moskitiery lub gazy nakryj pudło... i na to pokrywkę... byłoby ok ?
Pozdro

No fakt może i by zdało egzamin, nawet strecza ( taką folię :crazy: ) ułożyć między pokrywką a boxem by pomogło.
Ale tych meszek co już są w środku tak łatwo nie wybiję :fish: i w sumie do 4 flusha z ciekawości dociągnę i dam spokój temu substratowi, zasłużył na odpoczynek.:bal:
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Zamówiłem już to do zaszczepienia substratu ( grzybnie ? )
Fajnie lecisz i i ładne masz grzybki :D
 

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
647
Odznaki
2
Zamówiłem już to do zaszczepienia substratu ( grzybnie ? )
Fajnie lecisz i i ładne masz grzybki :D

Dzięki :kuch: .
Z płynną kulturą grzybni łatwiej zacząć, sam tak zaczynałem i sobie chwalę tą metodę.:tiphat:
 

Dathderi

Well-known member
Rejestracja
Lut 19, 2020
Postów
79
Buchów
15
Ja za tydzien zaczynam grow mushroomow ze strzykawki. Powiedz jak ty robisz te printy? moglbys proces wytlumaczyc?

I ja widzialem jak typ robi te grzyby w sloikach wekowych a ty w normalnych, to bez kitu troche przesada z ta sterylnoscia czy po prostu masz wprawe?
 

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
647
Odznaki
2
Ja za tydzien zaczynam grow mushroomow ze strzykawki. Powiedz jak ty robisz te printy? moglbys proces wytlumaczyc?

I ja widzialem jak typ robi te grzyby w sloikach wekowych a ty w normalnych, to bez kitu troche przesada z ta sterylnoscia czy po prostu masz wprawe?


Co do sterylności w jakimkolwiek etapie hodowli grzybków to nie jest przesada.
Gdzieś wcześniej wrzucałem 4 słoiki skolonizowane z których zrobiłem monotub ale pajęczynówka się wkradła i cięzko mi idze z nią walka :/
Najbardziej "niesterylnie" jak robiłem odciski to w wypsikanej i alkoholem szafce układałem kwadraciki z foli aluminiowej i przykrywałem to husteczką na kilka godzin
Pośredni sposób który wydaje się w miarę sensowny patrząc z obu stron to w wypsikanej alko szafce wstawiam pojemnik np śniadaniowy również wypsikany alkoholem do pojemniczka układam kwadraciki z folii aluminniowej i tam wrzucam capy grzybków, przykrywam więczkiem tak aby zostawić troszkę miejsca to by nadmiar wilgoci uszedł.
Robiłem potem z tego płynną kulturę i wszystko pięknie wyszło. słoiki i kultury jeszcze niegdy nie zakaziłem za to mam problem z zaszczepianiem ziarna na substrat.:toilet:
kolejne słoiczki się kolonizują, praktyki nigdy nie za wiele. :p
 

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
647
Odznaki
2
Końcowy up z monotub'a​
Z racji że zebrałem już z boxa ładną ilość to zdecydowałem się na experymenty i zrobiłem taki:

Po 3 flushu po namoczeniu substratu pokroiłem go (niby w miarę sterylnie:uff:) na części i miały robić jako "cistka", plan był taki aby zaczeło pinować z dna substratu i z boczków.
Pinował znacznie gorzej, i tak 90% pinów pojawiało się z strony okrywy, do pinowania zbierało się mega długo jak widać, piny rosły bardzo wolno bez onzak zycia, ogólnie przesłanie jest taki że lepiej nie cudować. :jaja::kot: z tymi grzybkami.

Grow uważam za udany 660g grzybków z 3 flushy, więc nice i do zobaczenia w kolejnym projekcie jeżeli wygram z pajęczynówką.
Peace.:mar:
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół