nasiona marihuany

Liście do weryfikacji

Wyszukiwarka Forumowa:

nookie

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2020
Postów
61
Buchów
0
Siema.

Mam problem z rośliną, ponieważ liście zaczęły żółknąć na brzegach, tak jakby brakowało jej azotu wg. tabeli niedoborów. Lałem 2x biohumus i raz wywar z pokrzyw i dalej jest ten sam problem, poza tym podawałem roślinom nawóz uniwersalny w mniejszej proporcji niż zaleca producent. Wątpię, żebym przenawoził rośliny, ponieważ nie miałem czym. Chyba, że ta mała dawka tak zadziałała na rośliny?

Załączam foto dla wglądu, proszę o jakąś podpowiedź. Sporo liści się takich zrobiło, szczególnie te na wyższych piętrach i boję się, że zaraz cała roślina taka będzie.

fasfasf.jpg
 

PykPykLolek

Well-known member
Rejestracja
Paź 10, 2018
Postów
204
Buchów
4
Wydaje mi się ze to początkowy deficyt potasu ale mogę się mylić
 

nookie

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2020
Postów
61
Buchów
0
Wydaje mi się ze to początkowy deficyt potasu ale mogę się mylić

Wsadziłem do ziemi pałeczki dla roślin kwitnących, ale mniejszą dawkę niż zaleca producent. Pałeczki wsadziłem 13.06 czyli w sobotę, a żółknięcie dalej postępuje. W pałeczkach jest azot, fosfor i potas. Spróbować podlać jeszcze nawozem czy odpuścić i dać im kompletnie zwiędnąć? Bo ja już nie mam pomysłu, bez kitu.

---------- Post Zaktualizowany 18:30 ---------- Data pierwszego postu 18:24 ----------

a nie za duzo tych nawozow czasami ?

Za dużo to było wcześniej, ale odpuściłem nawozy i lałem samą wodę. Rośliny wtedy wróciły do normy, a liście zrobiły się zielone. To żółknięcie postępuje mniej więcej od 9.06. 11.06 dałem to, co napisałem czyli nawóz uniwersalny w o połowę mniejszej dawce niż zaleca producent. Na pierwszy rzut oka wg. tabeli wygląda to na niedobór azotu, ale ku**a jakim cudem, skoro dawałem biohumus i wywar z pokrzyw? Poza tym pożywka z samej ziemi też się powoli kończy, bo dzisiaj mija 51 dzień życia. Jeśli wierzyć producentowi to ziemia daje ok. 60 dni składników.

Typowe przenawożenie chyba inaczej wygląda, nie? Bynajmniej u mnie wcześniej inaczej wyglądało, a byłem pewny, że to jest właśnie to. Bo lałem nawóz w normalnej dawce we wcześniejszym stadium, gdzie roślina nie potrzebowała tyle papu.

---------- Post Zaktualizowany 19:08 ---------- Data pierwszego postu 18:30 ----------

Dobra poczytałem trochę i najbliżej to będzie niedobór magnezu albo żelaza. Macie jakieś rady na to? Co najlepiej robić? Co kupić, żeby w miarę sprawnie i szybko go uzupełnić? Bardziej jednak poszedłbym w stronę magnezu, ponieważ zgadzało by się to, że rośliny miały więcej azotu wcześniej i rośliny były ciemno-zielone. Jedna roślina, której już nie mam wyglądała książkowo na przenawożoną azotem we wcześniejszym stadium.

Nie mierzyłem PH gleby, ale z tego co czytałem występuje to częściej w glebie, która jest kwaśna. Dawać wapno albo coś w tym stylu? Chce przypomnieć, że roślina ma już 51 dni i zaczęła nieźle kwitnąć. Teoretycznie nawóz uniwersalny ma magnez, ale dawanie go z innymi pierwiastkami mija się chyba z celem. Tak samo ten niedobór występuje w większym stężeniu potasu, a więc też by się to zgadzało, bo dawałem wcześniej florovit i nawóz uniwersalny.
 

nookie

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2020
Postów
61
Buchów
0
Halo czy ktoś w końcu pomoże? Dodam tyle, że na liściach pojawiły się brązowe plamki
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół