nasiona marihuany

LED-y [0,14m2] Black Jack Herer x3

Wyszukiwarka Forumowa:

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
646
Odznaki
2
przelałem 15L wody, troszkę pomogło ale spodziewałem się nieco lepszego rezultatu. PH- +-5,5 :fish: i dziś widzę że listki u dołu zostały nieco pożarte przez roślinke, chyba przez to że przy flushu sporo składników odżywczych wypłukałem, ale dostała dziś biobloom i obserwuję dalej. :oczy:
ale co by się nie działo kwiaty już są nawet ładne , 2 tygodnie wytrzyma bez problemu, aby do kosy:dela:

Na tą ilość wody 1 kropelkę daję zawsze. I w sumie nie wiem czemu takie nickie PH wywaliło, już przy 3 tyg rośliny widziałem że ma zbyt niskie PH więc lałem zawsze tylko przefiltrowaną wodą 7-8ph . Jedynym pomysłem co mi przychodzi do głowy to może podlewanie nawozami z pokrzyw/banana/drożdży jakoś wpływa na zakwaszenie ziemi. ciekawe jakie ph mają roślinki w boxie :grzyb:
 

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
646
Odznaki
2
:lisc:Dzień 58 32/12/14:lisc:​

Roślinki elegancko rosną, wody dostają 3 dni po 500ml na 4 dzień dostają po 1 L z biobloom (2,5ml/L) po czym robię dzień przerwy od podlewania, póki co 2x taki cykl przeszły od od ostatniego upa. :eek:mn::wed:



Herer z prawej:




Herer na środku:




Herer z lewej:




Kilka fotek rodzinnych::kuch:






Od jakiegoś tygodnia zauważyłem że roślina traci dolne liście, odlatują same albo wystarczy je ledwo dotknąć aby odpadły,reszta trzyma się mocno więc z defoliacją czy wycięciem popcornu chyba wstrzymam się jeszcze z 1-2tyg. Raczej sobie to tłumaczę tym że roślina odrzuca dolne, niedoświetlone liście niż doszukuję się jakiś niedoborów/nadmiarów czy innych cudów :shit: . Obym miał rację, jak coś poprawcie. Tutaj fotki abortów :oczy: .
 

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
646
Odznaki
2
Dzień 65 32/12/21

Warunki utrzymuję, podlewane prawie codziennie po 500ml, co 3-4dni z nowozem.
2 doby wcześniej zauważyłem czarne plamki na liściach i dziś zdecydowanie się to rozprzestrzeniło: :shit:
fotki 2dni wcześniej vs dziś




Inna roślina:




ostatni cykl podlewania::eek:mn:
500ml+2ml biobloom (dzień w którym zauważyłem pierwsze symptomy)
500ml- nawóz z drożdży
500ml wody
500ml +1ml bioobloom + dolomit (dziś)
wcześniej dostawały co +-4dni biochamusa 1ml/500ml.
temp 22 noc, dzień max 33 stopni, lapmy z 5 cm od szczytów ale na szczytach nic nie widać, prefowery nie przyschnięte na czubkach, więc chyba to nie od światła, z racji że dawałem im w porównaniu z innymi nieco mało jedzenia bo wyglądały wzorowo to jak widać nieco im dietkę rozszerzyłem.
Co z nimi może się dziać? Chciałbym teraz już zadziałać aby się jej zbytnio nie pogorszyło.:kot::fish:
 
Ostatnia edycja:

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
646
Odznaki
2
Dzień 66 32/12/22:oczy:
uzupełniając fotorelkę: 1 dzień póżniej poszedł lekki fryzjer środkowych liści oraz wyciąłem popcorn.












Przedsmak topków :uff::oczy:


Jakieś sugestie co do tych martwiczych plam na listkach?:wed:
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,013
Odznaki
3
Te zdjecie na samym dole , zszokowalo mnie troszke , to nie jest gotowe palenie do zbiorow i paleni a.
 

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
646
Odznaki
2
Te zdjecie na samym dole , zszokowalo mnie troszke , to nie jest gotowe palenie do zbiorow i paleni a.

:smoking-smiley: ja tego nie będę palił tylko wapował. A jak ma się zmarnować to lepiej już wrzucić do wapka (plenty) i może nie będzie mega gęstej parki oraz fantastycznego smaku ale lekki efekt ziólka będzie :drugs:
Z wapa i listki "normalnie" smakują, czuć oczywiście że to nie ziólko ale nie jest tak jak przy joincie, z liści skręcić to smakuje jak by się trawnik paliło:bal: .
To była przycinka niepotrzebnych topków z dołu które nie miały słońca i guzik z nich by wyrosło, chciałem odciążyć nieco roślinkę z prowadzenia aż tylu topków (na zdjęciu widać że i tak sporo zostało) więc nic radykalnego nie od***ałem. :eek:mn:
 

Antisocial

Active member
Rejestracja
Cze 7, 2020
Postów
29
Buchów
0
co do brazowych plam
to nic innego jak niedobor potasu
co do reszty i kondycji to nie moge wlezc na twoje fotki w galerii a potas widac bez zbednych zblizen
 

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
646
Odznaki
2
co do brazowych plam
to nic innego jak niedobor potasu
co do reszty i kondycji to nie moge wlezc na twoje fotki w galerii a potas widac bez zbednych zblizen

Nie wykluczone, kwitnie pełna parą a jestem z tej grupy co raczej jak roślinka wygląda dobrze to nie podlewam nawozami lub 50% ich dawki.
Jutro polecę im daweczkę biobloom, oraz zrobię świezy nawóz z banana i pokrzyw(na poprzednim pojawiła się pleśń przez te upały). pokrzywki dam im ostani raz.
chyba już zmieniłem ustawienia galerii.
Dzięki. ja strzelałem na Ca :fish:
 

Antisocial

Active member
Rejestracja
Cze 7, 2020
Postów
29
Buchów
0
Ca by nie bylo tylko na brzegach a miedzy nerwami tez bys mial plamy
te zabki na lisciach ktore widac to oznaka wysokiej temperatury
a po co teraz pokrzywke? nie to zebym cos negowal absolutnie to nie to ale byc moze o czyms nie wiem
pokrzywka dobra na wega i na choroby dobra pomaga stanac roslinie a teraz po co?
ja tez nie napie****am nawozem jak leci. bardzo dobra metode panie stosujesz. chyle czola.
nawoz z banana teraz swietny pomysl. aaaa ty razem banana z pokrzywa mieszasz w tym samym kotle tak?
doczytalem
i z drozdzami uch ku**a mocno
jak prawdziwy grzybiarz
nie wiem czy zauwazyles ale masz jasniejsze gorne szczyty albo tak swiatlo padlo
jak sa jasniejsze w sensie delikatnie zoltawe to pierwsza oznaka blokowania badz braku pierwiastkow niemobilnych
dlatego biorac pod uwage ten twoj specyfik z drozdzami przypuszczam ze to bedzie tez problem niskiego ph no chyba ze zle widze te kolory. tragedii nie ma bo to jak cos to nie jest jakies mocne wachanie ale warto zawczasu o to zadbac.
a calmag swoja droga mozesz dac. powinien ci podniesc ph. zwykle wszystkim radze dawac calmag jak sie robi na chemii.
w tym staduim z pewnoscia nie zaszkodzi choc ja niedoborow magnezu nie widze. jest tez calmag organiczny bo w sumie to nie wiem
czy na organice czy na chemii lecisz. w tych organicznych zwykle sa jeszcze inne pierwiastki ktore na zolknaca gore sa jak znalazl.
zolknaca gora to niedobor siarki zwykle powtarzam zwykle bo konopia to kur***ko waleczna roslina
i nie koniecznie bedziesz mial wszystko z niej podane na widelcu.
 
Ostatnia edycja:

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
646
Odznaki
2
Ca by nie bylo tylko na brzegach a miedzy nerwami tez bys mial plamy
te zabki na lisciach ktore widac to oznaka wysokiej temperatury
a po co teraz pokrzywke?

Parę dodatkowych fotek dla lepszego rozpoznania::wed: (naturalne światło w 1 fotce)


-środkowa roślinka, największa, od początku jaśniejsza, obecnie ta różnica robi się nieco większa.


-niestety nie tylko przy krańcach listków są te plamy, na środku również się pojawiają.


Co do pokrzywy- napisałem że chcaiłbym jej uzyć ostani raz ponieważ roślinki jak pisałem 2 up wczesniej samoistnie gubią liscie z dołu które są jasne/\żółtawe , środkowa roślinka robi się jasnozielona. Z tych 2 powodów pomyślałem że umiarkowana daweczka pokrzywki im nie zaszkodzi, wiem że taki nawóz jest dedykowany w głównej mierze na weg, ale z racji że pokrzywa zawiera poza azotem szereg innych pierwiastków to pomyślałem że może dobrze im zrobi na te plamki.

Nawozy przygotowują się oczywiście w oddzielnych pojemniczkach, niejasno się wyraziłem.:tiphat:

Ogólnie nawozów nie mieszam, nie widzę potrzeby bo i tak prawie codziennie je podlewam po 500ml, ale z ciekawości dam im dziś z 1.5L aby nieco wyciekło z dołu i będę im mierzył PH odpływu.

Dostawały tylko pokrzywe,banan, drożdże, bioobloom więc ful organika, cal-maga nie kupiłem bo było założenie że te naturalne nawozy zapewnią wystarczającą ilość tych pierwiastków jak to ująłeś niemobilnych. :eek:mn:

Więcej grzechów nie pamiętam.:fish:
Jak coś nadinterpretuję, pie***le głupoty to naprostować mnie do pionu proszę :oczy:
 

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
646
Odznaki
2
:bal:Dzień 79 32/12/35:lisc:
Roślinom zrobiłem lekkie przelanie i wyszło to samo co w parapeciaku, czyli nieco kwasowy odczyn odpływu z doniczki. Nic nie poradzę, flush 10L wody w parapeciaku nie przyniósł spektakularnych efektów więc sobie tym razem podarowałem, i do końca leję wodą +-8ph z prosto z filtra.
Z sporadycznego używania nawozów przeszedłem do niemal codziennego podlewania nawozem:eek:mn: (500ml+2ml bioobloom prawie codziennie) . Środkowy herer wyblakł, wieksze liście niemal całe żółte, dostał dodatkową dawkę pokrzywy. Zmiany nie zachodzą szybko, martwe plamki na liściach można powiedzieć że się zatrzymały w rozwoju, więc chyba był to deficyt potasu/fosforu.:oczy:





lewy herer:


środkowy herer:


prawy herer:


w naturalnym oświetleniu:




Już co by się nie stało rośliny dojdą do końca, pewnie z 2-3 tygodnie zostało do harvestu. ( teoretycznie ta odmiana 9 tygodni kwitnie)
Jak dla mnie i tak panny elegancko się prezentują, puchną, pachną owocowo/słodko/cytrusowo.::queen::queen:

Testowa roślinka poszła z 2 tyg tem pod ścinkę.:harvest::harvest: Nie ma co dużo jej opisywać, rosła strasznie długo, topki mega luźne, chilowe ziółko w wapowaniu, żywiczki jak na lekarstwo.-> wynik 15g "topków".:chili: . zaledwie kilkugodzinny dostęp do bezpośredniego promieniowania słonecznego zrobił swoje.





po lekkim trymie:


 

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
646
Odznaki
2
:wok:Dzień 82 32/12/38:chili:

Z racji że roślinki wyjąłem z boxa aby sprawdzić czy nigdzie nie rzuciła się pleśń zrobię upik. -> wynik kontroli negatywny:craz:
Wilgotność 45-90%, temp do 33 w dzień w nocy +-23. Do idelanych warunków brakuje nieco, ale w takim metrażu z takim zagęszczeniem roślinek trochę cięzko.:kot:
Jutro sypnę im keramzyt w doniczki, więcej możliwości nie widzę jak by tu zbić wilgotność.:jprd:

Foteczki: :eek:rk:



środkowy herer: - ewidentnie inny fenotypowo od pozostałych 2, topki najgrubsze, pojedyncze popcornowe topki znacznie większe od popcornu sióstr oraz różowawe refleksy listków oraz kwiatów które pojawiły się tylko na niej. :uff:







Lewy herer:







Prawy herer:







Rodzinne fotki oraz na fleshu:










Randomowy topeczek (popcorn) który będzie testowany na dniach.:herm:


Peace** Do następnego upa.:wed:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół