nasiona marihuany

AK47 AUTO - dzien 65. Prosba o ocene i pare pytan

Wyszukiwarka Forumowa:

botanik88

New member
Rejestracja
Cze 14, 2020
Postów
3
Buchów
0
Witajcie. Jest to moja pierwsza uprawa do ktorej przylozylem pare dobrych godzin czytania forum, jednak nie wszystko wydaje mi sie wciaz takie oczywiste.
Box od poczatku do konca ma wymiary 50x50x140.
Przez okres (glownie weg) roslina miala pseudo boxa na pseudo lampie. Brak wentylacji mieszajacej.
Wkleje pierw zdjecie roslin kiedy mialy 43 dni - dramat. I to jest fotka juz z nowym boxem.

43_dni.jpg


I to byl moment w ktorym roslina wystrzelila tak, ze przestalem ostatnio za nia nadazac‡.
Ogolnie teraz mamy 65 zycia i przedstawia sie nastepujaco:

IMG_20200614_202304.jpg

IMG_20200614_202356.jpg

IMG_20200614_202314.jpg


I teraz chcialbym przejsc do pytan, a mam ich troche. Bardzo licze na wyrozumialosc. Duzo rzeczy z***alem z ktorych sobie zdaje sprawe i w nastepnej uprawie tych bledow nie popelnie. Jednak jestem ciagle glodny wiedzy i w strachu przed kolejnymi bledami wiec postanowilem do was napisac.

1. Czy ustawienie wiatraka mieszajacego w pozycji jakiej widzicie jest ok? Czy ma on dmuchac w dol? Nie bedzie to szkodzic z wtlaczaniem przez pasywny dolny wlot powietrza? A moze obnizyc go na wysokosc roslin i dac w pozycji poziomej albo bardziej do gory?

2. Wilgotnosc 50-60%, temp 27-31C (zalezy tez gdzie badam). Wilgotnosc badam przy prawie samej glebie wiec moze nie ma tak zle. Jednak pytanie moje dotyczy sody oczyszczonej. Probowal ktos na podstawce nasypac i wlozyc do boxa? Da cos to? Nie bedzie mialo zlego wplywu dla roslin? Nie wiem jak zbic ta wilgotnosc.

3. Czy tak mocny skok rozwojowy miedzy 43 dniem, a obecnym tyczy sie moich bledow i pseudo boxa? Czy mozna zatem w ten sposob "wyciagnac" zycie roslin AF? Pewnie duzo stracilem na tym, ale jestem w szoku jak bardzo potrafily dac czadu jak dostalydobre warunki.

4. Czy nie wydaje wam sie, ze mimo, ze sa 3 rosliny, to maja troche za ciasno? Na nastepna uprawe powinienem pchac tam 4-ta rosline? Przycialem troche zolte liscie z dolnych partii bo byl calkowity busz.

5. Ostatnio wyczytalem ze pod ledami powinno sie dawac ‡ CalMag. Nie dostaly nigdy ani razu... Czy jest sens jeszcze w takim wieku zaczac im podawac? Czy dac sobie juz spokoj i od nastepnej uprawy wdrozyc ten nawoz. Do tej pory lalem tylko Biohumusa na weg i plantonK na flo. PlantonK daje w sumie przy kazdym podlaniu ale nie zauwazylem popalonych koncowek, wiec chyba jest ok.

Dajcie znac prosze co byscie zmienili czy tez wytknijcie jak cos robie zle.
Dziekuje wszystkim z gory za rady i odpowiedzi.
 

matczak87

Member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
13
Buchów
0
1. Nie wiem, jak dokladnie wyglada kwestia umiejscowienia wylotow i wlotow w tym boxie, ale wyglada OK. Wazne zeby mieszal powietrze w boxie i 'ocieral' lodygi, dzieki czemu beda rosly silniejsze.

2. Nie mam pojecia. Ale nie kombinuj mistrzu ;)

3. No jak widac, pewnie tak. Teraz juz wyciagniesz doswiadczenie i nastepne grow bedzie 2x lepsze.

4. "Ciasno" to pojecie wzgledne. Jedni lubia takie, a inni takie :D A tak serio, to oczywiscie, ze wiecej miejsca by troche lepiej wplynelo na planta i mozliwosci treningowe, ale nie ma co przesadzac - jest dobrze. Pamietaj, ze ile ludzi, tyle szkol i mozliwosci. Ludzie walcza z boxami, ktore sa 10x mniejsze. Inni wsadzaja do takiego boxa 1 planta i trenuja przez kilka miesiecy.

5. Nom, moga wywalic braki w koncu, wiec warto zapobiegawczo dac calmag (choc nie jestem specem od LED). Najlepiej jesli wrzucisz zdjecia plantow z bliska (lisci) i bez wlaczonej lampy, zeby bylo widac ewentualne braki.




P.S. Dodaj zdjecia bez lampy koniecznie, bo albo mi sie wydaje, albo w dolnych partiach lisci roslina zaczyna sie zjadac.
 

muu

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
258
Buchów
438
plantonK na flo
plantonK ma w skladzie sporo azotu ktory na flo nie jest dobry, a wrecz spowalnia kwitnienie. Polecam zmienic nawoz.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół