nasiona marihuany

Posiadasz TDS/EC metr i ziemię biobizz light mix - prośba

Wyszukiwarka Forumowa:

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Witam, prośbę kieruje do posiadaczy miernika tds/ec oraz ziemi biobizz najlepiej light mix, chodzi o zbadanie wypływu, do małej doniczki nasypać świeżej ziemi, pierw zbadać wodę np odstaną kranówkę i zapisać wynik, następnie wlewać powoli tą wodę do tej doniczki tak by powolutku zaczęła wyciekać dołem np do jakiegoś kubka/szklanki, nie duzo, tyle żeby zakryło elektrodę miernika by ten mógł przeprowadzić pomiar ( ważne by woda zakryła również czujnik temp inaczej pomiar będzie błedny ) i znowu zapisać pomiar i podać mi go w tym temacie, czemu o to proszę, kilka tyg temu light mix popalił mi tygodniową roślinkę, gdy zrobiłem ten test ziemi u siebie, EC z odpływu pokazalo grubo ponad 3.0 a przelewałem tą ziemię wodą demineralizowaną, nie daje mi to spokoju czy trafiłem na wadliwą partię czy.. no właśnie co ? Podobno w organice nie zwraca się uwagi na pH i EC więc czemu mi spaliło 8 dniową roślinkę ? Nie daje mi to spokoju i chciałbym poznać przyczynę, bardzo będę wdzięczny za pomoc. W zamyśle miałem w planie zakup startera biotabs ale żeby uruchomić biotabsa trzeba mieć 2 tygodniową roślinkę... no i spoko z tym że moja roślinka zaczyna pokazywać objawy popalenia między 8 a 10 dniem... wtf ??? Dodam tylko że podlewana jest czysta wodą z wyregulowanym ph 6.5. Pozdrawiam.
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Nie wiem czy to przeczytasz ale z informacji zawartych na tym forum wywnioskowałem, ze nie warto mierzyć ph dopóki z light mixem używasz trypacka biobizza... Podobno w uprawie organicznej nie mierzy się ph. Lightmix ma w sobie TYLKO organiczne składniki, Trypack również jest 100% organiczny.
Zatem wystarczy, ze przed podlaniem woda krajowa pozostawisz ja do od parowania chloru i dopiero wtedy wymieszasz z nawozami... Taka jest teoria z.mojej głowy, mam ph metr i narazie nie morze ani wody która podlewam ani tej ktora wypływa. Narazie nic się.nie blokuje idzie w gore...
 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Nie wiem czy to przeczytasz
Witaj, jasne że przeczytam, ja pytałem bardziej o EC niż Ph... EC czyli zasolenie gleby, innymi słowy zasoby pokarmowe zawarte w ziemi kupnej, być może pomiar EC z płukanki ziemi nie jest super miarodajny ale zastanawiające jest że na opakowaniu ziemi pisze EC 1.2 a z płukanki wychodzi mi EC 2.8... to spora różnica, ciekawiło mnie jak taki pomiar wygląda u innych ale tutaj doprosić się czegoś to spory problem... być może z tym EC jest jak z PH w organice czyli mikro życie tym zarządza i było by fajnie gdyby tak było, mnie jednak spotkało popalenie 9 dniowej roślinki... mimo iż użyłem polecanej ziemi biobizz light mix i stąd też ten temat... dziwne było to że innym ładnie rośnie a mi na tej samej ziemi + odstana kranówka o ph 7.2 i Ec 0.2 wywaliło popalone czubki listków i wstrzymany wzrost... ahh to ph tej kranówki zbijałem do 6.5 organicznym minusem od biobizz. Pytałem o ten pomiar u innych bo nie wiem czy to wina ziemi a może czegos innego ? Nie miałem czasu by polecieć z kolejną próbą ale niebawem polece z sionkiem.
 
Ostatnia edycja:

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
No napewno producent mierzy ph/ec na próbce ziemi z danej partii. Pracowałem w przemyśle produkcyjnym, czy to garmażerka / pieczywo czy suche produkty sypkie i w każdej firmie jest jednakowo : Losowo wybrana próbka do badań,testów przechowalniczych itd nie jest tak naprawdę losowa. Dział jakości każdej z tych trzech firm wybierał te ładniejsze , a to, ze komuś pieczen / hamburger / ciasto nie wyjdzie to już jest szczegół przypadek jeden na 100 000. I tak wtedy klient będzie szukał winy w Sobie, cos zle wymieszal, zle proporcje itp. Prawdopodobnie miałeś pecha, dostałeś zle wymieszana glebe, a może nawozy się pokleiły, był koniec zmiany, może ktoś nowy przyszedł do pracy i cos z***ał... Ty akurat posadziłeś sadzonke na tym zlepku nawozów... Przypadki chodzą po ludziach, raczej tylko Ty na kolejne 100 000 osób którym się to przytrafi będziesz dociekał dlaczego się tak stało itd. Nie ma sensu,daj spokój;)
 
Z

z\G/esio

Guest
Ciężko uwierzyć, że popaliło Ci sadzonke w lightmixie. Może nasiono było słabe genetycznie... Eksperyment o który prosiłeś raczej nie ma sensu, bo każdy ma inną wodę w kranie w danym regionie PL. Mierniki masz dobre, nie trzeba ich wykalibrować?
 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
No mi też ciężko uwierzyć bo sugerowałem sie fotorelacjami z tego forum, co do mierników... pH metr kalibruje, mam 2 pH metry, co do Ec metru nie mam płynu kalibracyjnego ale ec mojej kranówki się zgadza zgodnie z dokumentem badań wodociągów i mam też bańkę wody demineralizowanej i wszystko się zgadza więc kwestie sprzętów do pomiaru uznaję jako pewne i działające. Spaliło mi czubki listków dolnych... wiec to raczej nie poparzenie od lampy ? Ale dla świętego spokoju przy kolejnej próbie dam lampke ( mars hydro ts600 ) na maximum zalecanej przez producenta czyli 61-70cm . Tak czy siak dziwi ten wypływ z doniczki... wlewałem w doniczkę wodę demineralizowaną a wypływało Ec 2.8, w ogóle geneza mojego problemu jest dziwna bo zaczyna się od tego że czubek listka w około 8-10 dniu staje się jak by... wymiętoszony, traci sztywność, następnie zaczyna brązowieć aż w końcu staje się suchy i zaczyna się kruszyć... u innych w fotorelacjach 10 dniowe planty są mocno zielone, czy faktycznie jest możliwe bym kupił jakieś stare nasiona ? Albo słabe genetycznie ? Miałem 2 próby, w obu próbach miałem automaty, auto NL od RQS oraz auto ak47 od znanego sklepu. Czy automaty są słabsze od roślin sezonowych ?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Czekaj, podlewałeś wodą destylowana rośliny?
 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Nieee, destylowaną wodę mam do robienia płynów do kalibracji pH metru :D ziemie zbadałem na osobnej doniczce, wypełniłem ją light mixem i przelałem odrobiną tej wody demineralizowanej dla uzyskania bardziej rzetelnego wyniku, najlepiej użyć do tego wody o najniższym Ec.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Jeżeli obwiniasz ziemię to kup nowy worek i wrzuć kolejne pestki. Nie wiem co to za rozkminy z tym pH. Nie mam pHmetru, a rośliny rosną. :oczy:
 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Nie wiem co to za rozkminy z tym pH. Nie mam pHmetru, a rośliny rosną. :oczy:
No ja też nie wiem :D bo pisze tutaj o EC a nie pH, no to Cie teraz zaskocze ale i może rozśmiesze bo kupiłem drugi worek... błedem było to że kupiłem go w tym samym sklepie, to bardzo znany sklep na tej grupie, wrecz elitarny jeśli tak można powiedzieć, Panie moderatorze, a jest możliwe by to była wina pestek ? Jakieś słabsze ? Źle przechowywane ? Ten NL od rqs od kiełka był bardzo blady między żyłkami, mam leda ale to chyba nie przez to ? Nie przy 9 dniowej roślince...
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
O ECmetrze to już w ogóle nie wspominam. :) Skoro Twoim zdaniem to elitarny sklep, najlepiej będzie jak napiszesz do niego, może coś Ci pomoże, te elitarne dbają o prestiż. Mi jak nie kiełkują pestki to wrzucam następne. :D
 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Temu prosiłem w tym temacie o test, bo moze u innych ziemia ma podobne Ec z wylewu jak u mnie i to jrst zły trop w moim niepowodzeniu ? Może to nasiona ? A moze mój mars hydro ? Mocze nasionko, tym razem sezonowe ale czy to mądre zaczynać kolejny raz w sytuacji nie opanowanej i w sumie nieznanej awarii
 
Ostatnia edycja:

Gandi

Daddy Cool
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 17, 2009
Postów
11,136
Buchów
20,908
Odznaki
2
Wrzuc zdjecie tej rosliny. Opisz warunki. Napisz ile i jak podlewales itd ... bo już widzę inny Twoj temat w którym piszesz że ziemia w doniczce nie chce Ci wysychac .... dziwne rzeczy się u Ciebie dzieją ;)
 
Ostatnia edycja:

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
[MENTION=19226]Gandi[/MENTION] dziękuje Panie Admin, akurat jesli chodzi o słabe przesychanie doniczki to jest to kwestia mojej lampy mars hydro ts 600 czyli leda, opis będzie szczegółowy więc proszę o cierpliwość, dodam tylko że z uwagi na moje kłopoty zaczynam spoglądać już na DWC bo coś mi z tą ziemią nie idzie ale mam tyle nawozów do ziemi że wolałbym ten mój problem załatwic i zostać w tej ziemi.... więc tak:
Między 6 a 10 dniem czubki listków tracą jak by sprężystość i od tego się zaczyna, przypomina to jaj by martwice, tak jak by ten czubek był miętoszoby w palcach, gdy się ten czubek dotknie to wyraźnie odgina się od reszty listka a gdy się go potrze palcami to się wałkuje w kulke... jest to takie miękkie, najlepiej pasuje tu słowo martwica, w ciągu 2 kolejnych dni ten czubek brązowieje i postępuje aż w końcu zajmuje cały listek, na końcu jest tak suchy że się wykrusza, rozwój rośliny również się zatrzymuje lub bardzo spowalnia.
 

Gandi

Daddy Cool
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 17, 2009
Postów
11,136
Buchów
20,908
Odznaki
2
Jeszcze raz napisze,nie opisuj poraz kolejny jak to wyglada tylko wrzuc fote bedzie łatwiej i przejrzysciej dla wszystkich ;) . . . a opisac mozesz warunki jakie panuja w boxie tj. temeperatura, wilgotnosc rodzaj zastosowanej wentylacji itp. wielkośc donicy i ile podlewasz i jak czesto itd . . .

Uprawa w ziemi nalezy do najprostszych, tu nie moze duzo rzeczy pójśc źle . . . jesli tylko nie szkodzisz roslinie wszystko powinno byc ok
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół