nasiona marihuany

[Pc BOX] Nasionka z dobrej baki.

Wyszukiwarka Forumowa:

PlonPlonPlon

Active member
Rejestracja
Kwi 27, 2020
Postów
34
Buchów
2
Witam. To moj pierwszy grow. Tak ze prosze wyrozumiałość. I ewentualne uwagi i pomoce.<br>Box- standardowy pcbox<br><br>Swiatlo-3x zarowka led 1500 lumenow kazda. Barwa 2700k<br><br>Ziemia-composan uniwersalna z nawozem i aktywatorem korzeni<br><br>Wentylator- narazie nie ma ale bedzie po jutrze wlot i wylot wiatraki komputerowe. Narazie wachluje i spryskuje zeby zwiększyć wilg. <br><br>Nasionka-  nasiona z dobrej baki wrzucilem 4 na koniec przeprowadze selekcje i zostawię jedna albo 2 rośliny. Proszę również o pomoc w szubkim rozpoznaniu czy to Af czy reg. Zdjecia dodam gdy wroce wr domu. Nasionka wczoraj kolo kodziny 1 w nocy trafily do wody. Z rana po 6.30 h w wodzie trafily trafily do ciemni na wacik. Trening : lst moze toping.

---------- Post Zaktualizowany 22:42 ---------- Data pierwszego postu 22:29 ----------

displayimage.php
[/url][/IMG]
 

PlonPlonPlon

Active member
Rejestracja
Kwi 27, 2020
Postów
34
Buchów
2
Witam!
Troche mi sie to przedłużyło bo niestety nie bylo mnie caly dzien w domu i ziemia wyschla razem z kielkami na wior.
Nic straconego, ponieważ miałem jeszcze 4 nasionka wiec odrazu wrzuciłem je do wody (12.06), lezaly tam 7h do ranaod 12 do 7.
Naastępnie wrzuciełem je na cały dzien do ciemini na wacik zeby troche urosły i wieczorem postanowilem wrzucic je do ziemi (12.06) I tu powstaje problem.. Wrzuciłem je troszke za głeboko przez zamyślenie
A że niestety akurat w boxie była noc nic za duzo sie nie wydarzyło. Aż do 16.06 wieczorem nie bylo widac postepów bałem sie ze znow im ie coś stało wiec delikatnie jednego rozkopałem zeby upewnić sie że żyje. 17.06 Z rana juz wszystkie oprócz jednej z 4 były na zewnątrz wiec delikatnie rozkopałem i widze łodyżłe widac na 4 zdjeciu. Narazie ją zostawiam moze da rade sie wyprostować.
tu panna nr.1 jak narazie dzien pierwszy.

Nr. 2
https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?album=27111&pid=1089541#top_display_media
Nr. 3
normal_IMG_20200616_093708.jpg
[/url]

I na koniec nasz wstydniś :)
 

WładenergY

New member
Rejestracja
Cze 2, 2020
Postów
1
Buchów
0
Jako że to mój pierwszy post witam całe forum.
[...]
1. Witam. To moj pierwszy grow.
2. Swiatlo-3x zarowka led 1500 lumenow kazda. Barwa 2700
3. Nasionka- nasiona z dobrej baki wrzucilem 4 na koniec przeprowadze selekcje i zostawię jedna albo 2 rośliny.
4. Proszę również o pomoc w szubkim rozpoznaniu czy to Af czy reg.
5. Trening : lst moze toping.
[...]
---------- Post Zaktualizowany 22:42 ---------- Data pierwszego postu 22:29 ----------

displayimage.php
[/url][/IMG]

Ad1. Siema. Czytaj forum bo już cztery istnienia zniszczyłeś.
Ad2. Taka ilość lumenów jest dobra na podstawę ok 25x35cm, zastanów się czy nie spalisz roślin i przemyśl sklecenie nawet kartonboxa oklejonego alufolią lub kocem termicznym, wysokiego na 90-100cm.
Ad3. Jak masz wysoką odmianę to ten box jest nie trafiony, ani lst ani jakikolwiek inny trening nie pomoże.
Ad4. Jak nie pokaże preflowerów (czytaj forum) po 3-4 tygodniach to masz pełnosezonówkę i ten box i tak zamienisz na co innego.
Ad5. Jak masz automat to każdy inny trening poza lst jest odradzany. Nie mówię, że spie****isz, ale wiesz patrz Ad1.

Odpowiedz sobie szczerze czy chcesz się pałować (tak to dobre określenie) z roślinami, które (może) będą pełnosezonowymi regularami i zakwitną Ci za dwa miesiące pokazując męskie kwiaty (uwzględnij koszty prądu). Znajdź sobie lepiej spota dobrego i spróbuj jeszcze wycisnąć z outdoora co się da.
Na indoor jeszcze masz czas i może coś doczytasz zanim się nim zajmiesz. Jest tu kupę fotorelacji, z których dowiesz się bardzo wiele by uniknąć podstawowych błędów. Wtedy dobierzesz odmianę odpowiednią do swoich możliwości.
Powodzenia w uprawie!
 

PlonPlonPlon

Active member
Rejestracja
Kwi 27, 2020
Postów
34
Buchów
2
Jest to projekt ktory bede kontynuowal tak czy siak bez względu na to jaki bedzie wynik. Czyli mam wykrecić jedna zarowke, bo jest za duzo swiatla?? Czy poczekac jak rosliny zaaraguja? To prEciez tylko 500 lm za duzob na taka powierzchnie.
 

PlonPlonPlon

Active member
Rejestracja
Kwi 27, 2020
Postów
34
Buchów
2
Mam jeszcze zarowke 7,5W 600lm barwa 4000K wymienic jedna z tych trzech bedzie lepiej???? Prosze o odp.
 

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
646
Odznaki
2
tutaj masz udaną fotorelkę, w PC boxie która może cię sporo nauczyć. https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?138850-AF-PC-Box-0-08m2-3x-led14w-JunglaPandory2 :bal:
Jak u ciebie wygląda sprawa temperatury w takim małym boxie na tych 3 żarówkach?
Co do wyboru sprawdzonych nasion do boxa to akurat się zgadzam z przedmówcą, ale twój box twój wybór.
No jak byś 1-2 wymienił na nieco mniej watowa to raczej nie zaszkodzi, szczególnie że na weg roślinki potrzebują mniej lumenów/Watów.
Jak masz dostęp do wrzuć chociaż jedną o barwie 6500k, na ciepłych też urosną ale czytałem że weg lubi białe światło, lepszy rozwój łodyg i liści.:odlot:
 

PlonPlonPlon

Active member
Rejestracja
Kwi 27, 2020
Postów
34
Buchów
2
Spoko. Dzięki :) wrzuciłem narazie jedną 600 lm ale mialem tylko o barwie 4K na ten moment, myślę ze bedzie ok.

---------- Post Zaktualizowany 19-06-2020 01:23 ---------- Data pierwszego postu 18-06-2020 23:00 ----------

Zalozylem zamaiast jednej 1500 jedna 600lm 4K, zobaczymy. Kupilem tez dzisiaj 2 dobre went komputerowe maja moc. Wydaje mi sie tez ze troszke przelałem bo takie poskładane są jakieś.
Tutaj razem.

1

2

3 Tutaj ta ktora wydostala sie na powierzchnie jako ostatnia widac ze ma uszkodzony przez to listek. Ale narazie jej nie wyrzucam.
 

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
646
Odznaki
2
To nie ma znaczenia, te pierwsze listki nie zaważą na losie roślinki. :craz: Ja w swoim projekcie mam zamiar upchać 3 roślinki, ale jak ty w PC zmieścisz 3 to ja nie wiem :bal: .
Te kamienie w środku to już w ogóle jakaś abstrakcja. :jprd:
Co do przelania, to moim zdaniem nie powinno się podlewać ich przez kilka pierwszych dni,a jedynie spryskiwać powierzchnię ziemi ( ja podlewam po 20g wody co 12h bo mam spore parowanie w boxie.) Swoją drogą jesteśmy na praktycznie tym samym dniu uprawy.:queen:
 

PlonPlonPlon

Active member
Rejestracja
Kwi 27, 2020
Postów
34
Buchów
2
3 nie bede tam wkladal. Chce wybrać najładniejsza. I do głównej donicy przesadzic nsjladniejsza. Tak sobie chce zrobić chce zrobic bo nie wiem co to za pestki. Chyba ze 2 i na jednej toping lst na drugiej tylko lst. Jak myslicie co lepiej jedna roslina czy dwie? Wyciagnalem te kulki z powierzchni dam im teraz troche przeschnac zobaczymy czy wyprostuje listki. Mr. Weed420 masz fotorel?
 

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
646
Odznaki
2
mam i też mikro: https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?146339-LED-y-0-14m2-Black-Jack-Herer-x3 .
no 2 to max. w tej fotorelce poprzednio co ci wysyłałem ziomek 2 z powodzeniem zmieścił.
Z drugiej strony nawet nie wiesz czy twoje to auto czy femka, a to sporo różnica w niskim boxie pod względem fotoperiodu.
Te pierwsze bezkształtne listki są do góry bo to pierwszy dzień życia, po kilkunastu godzinach powinna już się wyprostować ładnie, ale przez pierwszy tydzień nie spodziewaj się zbyt wiele :odlot: .
 

PlonPlonPlon

Active member
Rejestracja
Kwi 27, 2020
Postów
34
Buchów
2
Troche sie zmienilo wiec Up, mam nowy zasilacz do wentylatorów teraz smigaja pieknie i moge zwiekszać i zmniejszac moc. Do tego kupiłem dzisiaj lepsza zarowke niecale 1000lm 2700K barwa wiec teraz jest idealnie. Roslinki nie dostaly dzis wody nie pryskalem tez na nie daje im przeschnac do jutra az wstane, bo u nich dzien zaczyna sie o 3 w nocy ;) I jak bede podlewal moge podlac mineralka, czy to dobry pomysl ? czy puki nie okazuja zadnych zlych znakow lac dalej odstana kranówke ???

1. To ta co myslalem że zgnity ma listek, jednak spadlo to byla tylko luska z pestki


2.


3.

 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Zdejmij diffusery z żarówek.
Powodzenia :)
 

PlonPlonPlon

Active member
Rejestracja
Kwi 27, 2020
Postów
34
Buchów
2
Zdjalem. Akurat noc jest u nich to jutro odrazu z nowa moca zaczna dzien ;P

---------- Post Zaktualizowany 08:16 ---------- Data pierwszego postu 07:24 ----------

Zdejmij diffusery z żarówek.
Powodzenia :)

Dzieki jak myslisz lac mineralke czy odstana kranowa puki nic sie nie dzieje jest ok?
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Mozesz i mineralna lac, byle nie byla jakos mocno nasycona. Generalnie jak nie masz sciekow w kranie to bez wiekszego sensu lac mineralna wode. Byleby tylko chlor odparowac jesli takowy jest w wodzie
 

PlonPlonPlon

Active member
Rejestracja
Kwi 27, 2020
Postów
34
Buchów
2
Witam wszystkich ogladajacych. :)
Czas na mały Upp.
Roślinki maja szesc dni od wyjscia z gleby.
Jedna z nr. 2 byl to moj faforyt jak narazie, ale dzisiaj rano zobaczylem ze wyglada troche dziwnie. Co prawda jest najwieksza ze wszystkich ale ma jakies dziwne listki jakby mutant? Druga po niej mysle nr. 1 jak narazie mysle ze to dwie rosliny nad ktorymi bede sie zastanawial nad zostawieniem. Caly czas jeszcze nie wiem czy probowac dwie czy jedna zostawic.

1.



---------- Post Zaktualizowany 04:13 ---------- Data pierwszego postu 04:09 ----------

2. Tutaj mam wrazenie ze to mutant. Prosze o opinie kogos doswiadczonego.



3. Ta idzie raczej w hasior bo jest troche przewiana wyszla ostatnia i rozwija sie najwolniej.



Prosze jeszcze o pomoc czy ten biohumus jest odpowiedni ??

 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół