nasiona marihuany

Wybor odmiany indoor

Wyszukiwarka Forumowa:

TheJones0

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2014
Postów
123
Buchów
11
Witam, zastanawiam się nad wyborem odmiany na indoor. Myślałem o czymś bardziej "egzotycznym" i chciał bym posadzić jakaś fioletowa odmianę. Zastanawianem się nad:
[h=1]Purple Lemonade Auto
AUTO Purple Kush
Purple Pinecone[/h]Nasiona beda od PanaPestki, te trzy odmiany zainteresowały mnie najbardziej ze względu na kolor, zapach i smak który opisuje producent. Tu mam pytanie do doświadczonych growerów czy aby w rzeczywistości naprawdę tak to wyglada? Przeglądając fotorelacje trafiłem na wątki z fioletowymi odmianami lecz nikomu nie udało się uzyskać fioletu. Czym uwarunkowane jest uzyskanie takiego koloru i czy jest to możliwe? Licze na wasze odpowiedzi :spalony:
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,174
Buchów
5,061
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Przeglądając fotorelacje trafiłem na wątki z fioletowymi odmianami lecz nikomu nie udało się uzyskać fioletu. Czym uwarunkowane jest uzyskanie takiego koloru i czy jest to możliwe? Licze na wasze odpowiedzi :spalony:

1. Geny
2. Zmiany temperatury w połączeniu z "genami". Wiele odmian silniej wybarwia się jeśli one występują. Coś co się nie ujawnia przy uprawie in. może być widoczne przy uprawie out - końcówka sezonu i zimne noce.

Dawno dawno temu w innej galaktyce w miejscu zwanym OG - chyba to tam było - ludzie wsadzali rośliny do "lodówki" aby się silniej wybarwiały. hmmm... jakoś tak ... o ile pamiętam.

ps: na forum na pewno coś na ten temat było - trzeba poszukać - mi się chyba nie chce - jak dobrać słowa kluczowe...
 
Ostatnia edycja:

TheJones0

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2014
Postów
123
Buchów
11
Myślałem o zamówieniu małego coolera. Znalazłem portable cooler na E bay i myślisz ze miało by to sens jak aby ustawić go przy wlocie do boxa w fazie kwitnienia?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,174
Buchów
5,061
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Myślałem o zamówieniu małego coolera. Znalazłem portable cooler na E bay i myślisz ze miało by to sens jak aby ustawić go przy wlocie do boxa w fazie kwitnienia?

Nie wiem nie zastanawiałem się nad tym.
popatrzmy jak to wygląda: https://www.google.com/search?sourc...pAhWJrIsKHUJkDo0QsAR6BAgJEAE&biw=1130&bih=586

Trzeba by to jakoś sensownie dobrać do wielkości pomieszczenia uprawowego. Moc wydajność etc. Obniżyć temp w pomieszczeniu do 10 stopni lub i niżej lekko na noc - przy końcówce kwitnienia - hmm... Ciekawa zabawa.

ps: Jeśli chodzi o sam kolor - to czerwona kapusta ma w sobie całkiem skuteczny barwnik - jakaś mała ekstrakcja i obróbka suszu po zbiorach - efekt niemalże ten sam. Nie wiem jak wpłynąć to może na "zapach i smak". [ stary dowcip - taki z przed 20-25? lat - gość naprawdę wykonał taki numer - klient chciał to samo co poprzednio - kolorowy susz - to feno wyszło - a klient nasz pan. Ten dill jakiś szczególnie zły nie był - mało mroku w charakterze - nie użył niczego toksycznego ]

ps:2 - może ktoś jeszcze by się wypowiedział - lista odmian wybarwiających się przy uprawie in w warunkach standardowych.
 
Ostatnia edycja:

TheJones0

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2014
Postów
123
Buchów
11
A więc plan jest taki ze obok boxa ustawie cooler który będzie działać podczas kwitnienia. Obniżę temperaturę o 10°C. Zobaczymy jakie To da efekty:smokee: oczywiście poprowadzę relacje i puszcze ta sama odmianę 3x w różnych warunkach biorąc poprawkę na to co wyjdzie w poprzednich
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,174
Buchów
5,061
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

A więc plan jest taki ze obok boxa ustawie cooler który będzie działać podczas kwitnienia. Obniżę temperaturę o 10°C. Zobaczymy jakie To da efekty:smokee: oczywiście poprowadzę relacje i puszcze ta sama odmianę 3x w różnych warunkach biorąc poprawkę na to co wyjdzie w poprzednich

Od początku kwitnienia? Czy raczej końcówka dla samego wybarwienia bez potencjalnego niekorzystnego wpływu na osiągany plon?
Obniż temperaturę do poniżej 10 stopni. Może nawet i 5 nie było by złym pomysłem. Lodóweczka. Lodówkę masz - miejsce się znajdzie w środku jeśli tylko zechcesz: odmiana potencjalnie przebarwiająca się - tu AF wiec nie jakiś gigant - ostatnie 2 tygodnie co 2 dzień na noc do lodówki ;]. Nie musisz nic inwestować aby zrobić jakiegoś testa dla testa.

Czekam z niecierpliwością. Może dostaniesz odznakę specjalną - schładzacz : np ;)
 
Ostatnia edycja:

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
Też szukałem ciekawych odmian, zdecydowałem się na :
Black Cream Auto Feminise od Sweet Seeds.
https://www.f2seeds.pl/pl/p/Black-Cream-Auto-Feminise/1143
Producent : "95% populacji nasion cannabis wybarwia się w kolorze czerwono-fioletowym"
Oczywiście nie trzeba brać automatu, kto co woli:)
Mam na razie 3 dniową roślinę, ale jako jedyna ma czerwoną łodygę :) a wszystkie 3 odmiany mam w teorii " kolorowe"
Zainteresowała mnie jest jeszcze: Babushka Black Auto, producent: Kalashnikov Seeds
https://www.f2seeds.pl/pl/p/Babushka-Black-Auto-Feminise/749
https://www.f2seeds.pl/pl/p/Chocolate-Diesel-Auto-Feminise/1603
Trzecia odmiana na jaką się zdecydowałem to Chocolate Diesel Auto od f2seeds też zacnie zdjęcie i opis. I będzie można zobaczyć jak sobie f2seeds radzi z własnym brandem:)
 

GusFring

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2014
Postów
267
Buchów
527
ps: Jeśli chodzi o sam kolor - to czerwona kapusta ma w sobie całkiem skuteczny barwnik - jakaś mała ekstrakcja i obróbka suszu po zbiorach - efekt niemalże ten sam.

Odkop i offtop jak diabli - przepraszam i biję się w pierś, ale muszę.

Niedługo #.com wejdzie na poziom CRISPR/Cas9 w genetyce MJ, lol. Oby tak dalej
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,174
Buchów
5,061
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Odkop i offtop jak diabli - przepraszam i biję się w pierś, ale muszę.
Niedługo #.com wejdzie na poziom CRISPR/Cas9 w genetyce MJ, lol. Oby tak dalej

;) Oj. Taki żart z dawnych czasów. Biorąc pod uwagę to co "ludzie" potrafili dodać do - neutralny barwnik to...
Genetyka? ;] Tym nikt nie jest zainteresowany.

Jakoś nie ma także chętnych do zrobienia listy odmian : które...
 
Ostatnia edycja:

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,787
Buchów
10,100
Odznaki
9
Warunki mają bardzo wielkie znaczenie.
Na zdjęciu dwa klony durban poison. Oba weg spędziły na out w małych doniczkach zaniedbane. Tą z lewej na flo przeniosłem IN, dałem więcej ziemi. Z prawa została OUT i łapie fiolet.

DSC_1041.JPG
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół