nasiona marihuany

Wybór: 400w HPS GIB Pure Bloom XTreme Output VS. Flower Spectrum Pro

Wyszukiwarka Forumowa:

Hamti

New member
Rejestracja
Cze 6, 2020
Postów
2
Buchów
0
Witam, to mój pierwszy post choć stale czytam forum od lat, ale im bardziej hobby się "rozrasta" :cool: , tym więcej problemów się pojawia.

Dziś tylko jedno pytanie/pomoc w porównianiu.

Krótka piłka: zamówione było GIB Lighting Pure Bloom Spectrum XTreme Output 400w, a doszło Flower Spectrum Pro 400w.
Jak dla mnie oczywista wtopa i trza to wymienić/odesłać, ale po chwili ponownego researchu znowu mam wątpliwości.

Otóż Pure Bloom (którą chciałem) ma bardziej czerwone spektrum, niebieskie extra niskie, prawie zero zielonego, myślałem że będzie lepiej puchło pod nią ale właśnie zauważyłem jedno zdanie na stronie sklepu które zasiało ziarno wątpliwości:
"the Pure Bloom (...) particularly encourages final flowering." Czy nie dostaną za bardzo po dupie ze względu na praktyczny brak niebieskiego i zielonego spektrum podczas przejścia we flo? Nie popali? Nie dostanie jakiegoś szoku?
Myślałem też czy mniej niebieskiego/zielonego spektrum trochę nie spowolni stretchingu podczas flo. Ale w sumie są trenowane, nowe pudło 180 wysokości, więc strachu nie ma.

To co dostałem (Flower Spectrum Pro) to w sumie standard patrząc na opis i spektrum, ma też najmniej par i lumenów co idzie na minus. (no i przerobili mnie na jakies 5-10 jurków).
Jest też trzecia opcja, załączyłem na obrazku w linku poniżej

Paint moim przyjacielem:

Jeśli ktoś już testował GIBy albo wie coś więcej?
Zostawić? Wymienić? Trochę straszno że to na późny rozwój.
A może wymienić na tą trzecią? Flower Spectrum EXtreme Output? ma najwięcej par/lumenów ze wszystkich i jest jakby połączeniem standardu z wydajnością, ale sam producent pisze że "nadają się też pod veg".

Pomóżcie mądre głowy. Gorilla Girl F1 prosi o pomoc ;)


---------- Post Zaktualizowany 00:34 ---------- Data pierwszego postu 00:23 ----------

Ewentualnie jestem skory zmienić totalnie firmę jeśli ktoś poda coś ciekawszego, miałem na oku też Osram Vialox NAV-T, Osram Plantastar oraz Philips Master SON-T GreenPower, ale wydaje mi się że spektrum GIBów jest jakby ciekawsze dla plantów.
Widziałem gdzieś coś (ale już zgubiłem), że GIB kładzie nacisk na większe spektrum UV i podczerwieni, co się ceni. Ile w tym prawdy?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,768
Jeżeli to Twój pierwszy grow (a widzę po tym co piszesz, że tak jest), to nie masz się co szczypać i wydawać pieniędzy na te kilka PAR więcej, bo i tak nie zauważysz różnicy. Starego poczciwego vialoxa(osrama) albo phillipsa idzie wyrwać za kilkadziesiąt złotych w sklepach niegrowerskich, a rośnie równie dobrze jak pod tymi za dwie stówy. Marketing (i kolorowe wykresy) marketingiem, a życie życiem. Pamiętaj, że tańczy baletnica, a nie baletki. :dance:

Możesz równie dobrze całe grow polecieć na MH i też będzie rosło. Mniej niebieskiego swiatla, czyli wiecej czerwonego raczej zwiększa wyciąganie roślin i na czas indukcji powinno się trzymać rośliny pod zimnym spektrum światła, jeżeli chce się mieć zwarte rośliny. Druga sprawa, że to jeden z wielu czynników, geny i zmienność osobnicza też mają na to wpływ.

p.s. zdjęcia wrzucamy wyłącznie do forumowej galerii. ;)


p.s.2 nie ufaj ślepo opisom produktów ze sklepu, często i gęsto są one tłumaczone chamsko przez translate i nie ma to najmniejszego sensu, dodatkowo niektóre opisy produktu bywają bezmyślnie kopiowane z innego produktu :sunny:
 

Hamti

New member
Rejestracja
Cze 6, 2020
Postów
2
Buchów
0
Nie, nie pierwszy, (po co ja zakładałem to konto?) widocznie nie powinienem się tak rozpisywać bo tacy "pro" growerzy jak ty od razu asumptują że ktoś zielony w temacie.
Niektórzy się po prostu nie wychylają, a myślałem że temat się tu nada bo WŁAŚNIE CHODZI O TE PARĘ PAR.
Chciałem coś dla odmiany wiesz? Dla eksperymentu, mogę sobie na to pozwolić. A że jestem z tym sam to gdzie mam podbić? Kupę czasu lecę w systemie MH/HPS (cały grow na MH, to żeś poleciał, dla testu kiedys postawiłem tak northen light to wyszły z airpotów i z boxa 160), mam też COBy na innym systemie.
Używałem już jednak paru żarówek (właśnie widze że ostatnio miałem vialoxa NAV-T, faktycznie nie ma na co narzekać ale grzał za mocno), a że miałem kilka lat przerwy to napatoczył się GIB który jest dla mnie nowy i którego trzaskają na drugim końcu miasta.
Oczywiście że zależy mi na "kilku euro różnicy", jeśli różnicy faktycznie by nie było, dlatego pisałem czy jest ktoś kto GIBów już używał.

Ja wiem że marketing to marketing, litości. Marketing to też ciulowe lampy za grosze.

a.d. p.s: sorry za zdjęcia

a.d. p.s.2: i znowu się z tobą nie zgodzę bo zdjęcia (te po niemiecku) są ZE STRONY PRODUCENTA, a to co w tekście po angielsku to kropka w kropkę POPRAWNE tłumaczenie, zbędne tłumaczenie staremu jak się dzieci robi.

---------- Post Zaktualizowany 03:23 ---------- Data pierwszego postu 02:53 ----------

PS: po prostu po latach najróżniejszych instalacji chcę sobie pozwolić na odrobinę profesjonalizmu, zwłaszcza w tych ciekawych czasach siedzienia w domu, i szukam kogoś kto może też już używał takich samych lamp skoro tylu tutaj ludzi. Ja wiem że "to jeden z wielu czynników", ale właśnie przy akurat BARDZO stabilnej gorilli (od sweet seeds) którą robię chyba 4 raz (nie licząc klonowania), właśnie chciałbym może polepszyć set-up jeśli GIB ma faktycznie lepszy wpływ.

Pominąłem tez chyba to że podczas indukcji zostają pod MH przez pierwszy tydzień do dwóch, stosuje też cropping i schwazzing, więc nie byłoby problemu na początkowej fazie, bardziej chodzi mi o to czy mi ich własnie nie "porozwiewa" jak im zabiore niebieskie za szybko. Mogę też dorzucić zimne CFL 6400k na środek, co i tak robię na nastepne 2 tyg po zmianie na HPS.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,768
Jak chcesz eksperymentu to sobie kup lampę plazmową. ;)


Jeżeli chcesz znaleźć kogoś kto używał dany sprzęt to polecam użyć forumowej wyszukiwarki.

Nadal uważam, że nie masz pojęcia o czym piszesz.

(cały grow na MH, to żeś poleciał, dla testu kiedys postawiłem tak northen light to wyszły z airpotów i z boxa 160)

:odlot:

faktycznie nie ma na co narzekać ale grzał za mocno

Ta, a te od giba nie będą się grzały. :jprd:

BARDZO stabilnej gorilli (od sweet seeds)

Oj tak... <lol>

schwazzing

To jakaś odmiana rimmingu?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół