nasiona marihuany

Żółknie, schnie i wygina

Wyszukiwarka Forumowa:

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Witam, mam kłopoty, 4-5 z 22 około 3 tygodniowych automatów producenta Bulk Seed Bank cierpi aktualnie na żółknięcie, wysychanie i wyginanie (Nie na wszystkich partiach liści). Odmiany to Auto White Widow oraz Auto Devil Kiss.

Profilaktycznie podałem im oprysk z Asashi SL w celu redukcji skutków problemu, podniosłem też delikatnie lampę, światło 18/6.
Warunki atmosferyczne były co najmniej chu**we 29 stopni i 85-90% wilgoci - to już opanowane.
Podlewane odstaną wodą z kranu (+ Plagron A i B, Power Roots i Enzym) - kontrola Ph i EC testerami milwauke 6.0 - 6.5 Ph i 0.7 - 1.2 EC (Podnoszone od startu roślin).

Ogólnie rosły bardzo dobrze, a problem nagle wyskoczył.
Podejrzewam niedobór fosforu lub potasu, ale chciałbym to potwierdzić tutaj u bardziej doświadczonych osób, będę bardzo wdzięczny za pomoc.

[h=1] [/h]
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
słabo widać w tym świetle ale widać popalone końcówki, pewnie przeholowałeś z nawozem. przepłucz czystą wodą i daj lekko przeschnąc ziemi
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
słabo widać w tym świetle ale widać popalone końcówki, pewnie przeholowałeś z nawozem. przepłucz czystą wodą i daj lekko przeschnąc ziemi
Nawóz lany 1/2 maksymalnej dawki na 1 L wody, na 100% nie jest to spowodowane przenawożeniem, tym bardziej, że EC i pH były naprawdę dokładnie kontrolowane. Tak na dobrą sprawę nawóz dostały od rozpoczęcia życia może maks 4 razy, były płukane podlewane 3x nawóz 1x płukanie. Dzięki za radę, ale to nie jest powodem tego jestem pewien.

yo. Żadnych niedoborów tutaj nie ma..
W indorze czasem tak się dzieje, że te pierwsze 2,3 piętra pod wpływem wysokiej wilgotności i lampy takie się robią..
Ale fakt, przypomina to trochę niedobór potasu lecz nim nie jest.. Na wyższych piętrach widać też, że roślinka chciała by mieć dalej od siebie światło no i wentylacje nie wiem czy masz dobrą, bo to też się tyczy tego co się u Ciebie teraz dzieje.
Ile cm masz teraz szczyty od lampy i co to dokładnie za lampa?
Następnym razem rób zdjęcia odrazu po zgaszeniu lampy, bo z takich fot często ciężko dokładnie określić problem
Właśnie zaskoczył mnie ten obrót spraw na roślinach, w sensie pod kątem braku, zostało im polane więcej potasu i fosforu gdy proces się zaczął, zmierzone pH gleby i jest w normie, a stan liści się pogorszył.

Lampa podniesiona w górę, jest to dość mocarny panel LED LuckyGrow modular550 + 5 uniwersalnych soczewek 120 stopni, wyłączona została też jedna z tych soczewek. Wilgoć i temperatura też już jest w normie 25 stopni i 60% wilgoci maks. Szczyty były gdzieś około 40 cm od lampy, ale jeśli to lampa to zastanawia mnie dlaczego skrajną jedną też złapało, gdzie w zasadzie to światło już pada słabiej (Mimo soczewki 120 stopni).

Jutro strzele fotki przy zgaszonej lampie i razem z całym układem sprzętu, pozdrawiam i dzięki za chęć pomocy.
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
w każdym bądź razie wszystko spoko poleci, spokojna głowa..
Tylko z tą lampą za nisko nie przesadzać, a jak wentylacja, temperatura i RH mówisz, że dobre to tylko zostaje z nawozami nie przesadzać i nie przelewać wodą i wszystko zacnie się zakończy.
Pozdro
No to nie pozostało nic innego tylko obserwować, dzisiaj będą normalnie podlane wartościami ~70% dla A i B i enzym i power roots 50% względem maksymalnej dawki.

Te mocno uszkodzone odnogi odciąć? Może w ten sposób zaoszczędzi się trochę tych sił, które pójdą na regeneracje.
Ewentualnie mogę to zostawić i poczekać aż same uschną.
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
automatowi to bym zostawił jak jest.. Teraz tylko nie przenawozić i będzie dobrze.
Ja bym dał 100% power rootsa a tamtych połowę, albo 1/3 dawki
Z tym power rootsem też trzeba uważać, mocny suplement. A i B moim zdaniem lepiej ładować w dobrych dawkach, bo to w zasadzie baza przy uprawie w kokosie.

Ogólnie dziękuje za rady, sytuacja opanowana perfekcyjnie, na 99% powodem były warunki nie nawozy.
Po podniesieniu tej lampy, jednym podlaniu wodą, zmniejszeniu wilgoci i temperatury wystrzeliły w góre już zdrowe.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół