nasiona marihuany

MH 250 W / HPS 400 W | 0,64 / 1 m2 | OS-owy Growlog i nie tylko...

Wyszukiwarka Forumowa:
Z

z\G/esio

Guest
Witam serdecznie w mojej kolejnej fotorelacji!

Jako, że wziąłem udział w forumowym Open Seedzie to trzeba się wywiązać z zobowiązań.
Kolega [MENTION=90782]Bortek[/MENTION] wysłał mi 10 nasion, tak więc biorę się za testowanie jego crossów.
Z crossa Purple Majik x Critical Hog wykiełkowało mi 3/5 nasion.
Jeśli chodzi o drugą krzyżówkę Lilac Cookies x Critical Hog to tutaj jeszcze nie wiadomo ile wykiełkuje, mam nadzieję, że jak najwięcej. Dzisiaj rozpoczynam kiełkowanie.

Dodatkowo w fotorelacji wezmą udział:

2 x Fast Jack Herer
1 x Fast Black Domina [MENTION=6223]deuter[/MENTION]
&
1 x Blue Pakistan @ The Outlaw Seeds
2 x Space Cookies @ Paradise Seeds


Plan taktyczny na tą uprawę jest taki, że Weg będzie w mniejszym namiocie a Flo w drugim, większym.

Mój Setup:

Growbox:

Hydro Shoot 80 (80x80x180) na Weg
Hydro Shoot 100 (100x100x200) na Flo

Oświetlenie:

Na Weg - przez pierwsze dni naturalne słońce & nowa żarówka LED Osram 20W, 2452 Lm, 2700 K + żarówka MH 250W Phytolite, 6400 K, FP 18/6
Na Flo - nowa żarówka HPS 400W Philips Son-T Pia, 2000 K, FP 12/12

Medium:

Plagron LightMix

Donice:

Startowe - 1 l
Docelowe - 8/11 l

Blue Pakistan jako jedyny od razu wylądował w docelowej donicy.

Wentylacja:

W namiocie Wegowym mam wentylator mieszający 50W z oscylacją i wyciągowy-kanałowy bez filtra węglowego. Wlot jest pasywny.
W namiocie na Flo mam wentylator wyciągowy Prima Klima 280/420 m3 + filtr węglowy Can Lite 330 m3. Wentylator pracuje na pierwszym biegu. Za cyrkulację odpowiadać będzie wentylator kolumnowy, typu Tower 45W z oscylacją + 2 podwieszone mieszaki. Wlot jest pasywny. Być może zainwestuję na dniach w drugiego Towera i te podwieszone pójdą w odstawkę.

Nawozy:

BioTabs (10 szt.)
Rootbastic (Atami)
Top Max, Bio Bloom, Fish Mix, Cal Mag (Bio Bizz)
Bio PK 5-8 (Bio Tabs)
Boom Boom Spray (Bio Tabs)
Mikoryza w płynię Orca

Część plantów poleci na samych tabsach + mikoryza a reszta będzie podlewana tym czym mam na stanie.

Akcesoria:

Higrometr/Termometr, tani TDS/EC meter.

Część roślin od razu trafiła do ziemi, część była tradycyjnie kiełkowana na chusteczkach higienicznych/wacikach.
Jeśli chodzi o treningi to może coś tym razem zastosuję...
Mój cel na ten projekt jest taki żeby robić dalszy progres.

Dzień projektu: 5 (Weg 5)





 
Ostatnia edycja:
Z

z\G/esio

Guest
Dzień projektu: 6

W namiocie przybywa maluchów. Dzisiaj będzie już 10 sztuk. Kiełkuje jeszcze 4 nasiona od Bortka. Na dniach z namiotu wylecą dwie duże rośliny. Zamówiłem dzisiaj 10 BioTabsów, tak więc część roślin poleci na tabletach a część na nawozach BioBizza, które posiadam. Na dzisiaj to tyle bo zmykam na derby. Do następnego!

 
Z

z\G/esio

Guest
Dzień projektu: 7

Dzisiaj zgodnie z tytułem FR, odpaliłem żarówkę MH. Oprócz niej dalej dziewczynom przyświeca żarówka Led. Wstawiłem do namiotu wentylator mieszający, który trochę za mocno wieje, pomimo, że działa na 1-biegu. Przynajmniej łodygi mają porządny trening. Z pozostałych pestek od Bortka, które kiełkuje, 3/4 pokazały kły. Dzisiaj wrzucę je do startowych donic. Jak na razie kiełkowalność 3/5 i 4/5.
Na podstawie obserwacji stwierdzam, że nasiona od deutera miały najlepszy wigor i najszybciej kiełkowały, ale wynik to 3/4.
Niebawem dorzucę aktualny podgląd sytuacji.
Tymczasem!







 
Ostatnia edycja:
Z

z\G/esio

Guest
Dzień projektu: 9
Weg 1/9
FP: 20/4
Moc: 270 W (MH 250 W + LED 20 w)

W namiocie doszło do małych manewrów. Wymieniłem mieszaka bo Cornwall był za mocny i znalazł inne przeznaczenie. Dodatkowo podwiesiłem żarówkę LED wyżej, żeby nie zajmowała powierzchni uprawowej.
Aktualnie rośnie 14 plancików. Dzisiaj zmieniłem im FP na 20/4 bo wydaje mi się, że coś powoli rosną. Niektóre są troszkę przelane tak więc więcej światła i ciepła wzmocni odparowywanie. Jak na razie jeden plant z tych starszych wydaje się być słaby genetycznie... zapomniałem sprawdzić dokładnie, który to.

Dzisiaj też tylko jedna fotka, ale całkiem przyzwoitej jakości...



Do następnego!
 
Z

z\G/esio

Guest
Dzień projektu: 13
Weg 5/13
FP 18/6
Moc: 270W

Niestety jak na razie projekt słabo posuwa się do przodu. Przez mój szkolny błąd starsze rośliny są opóźnione w rozwoju. Wyglądają jakby były tydzień młodsze. Dzisiaj 10 roślin zostało przesadzonych do 8 litrowych donic wypełnionych Plagron LightMix z domieszką drobnego keramzytu. Jeszcze 3 crossy Bortka pozostały do przesadzenia, ale nie pali się z tym. One są od początku w zwykłej marketowej ziemi, ale jak się okazuje taka ziemia i tak jest lepsza od używanej z poprzedniego grow... Tak poza tym chyba będę zmuszony przeprowadzić selekcję i do namiotu flo trafią tylko najlepsze rośliny. Więcej niż 7-8 na m2 nie widzę sensu upychać. 6 roślin to jest dla mnie optymalna liczba na taki metraż. Po przesadzeniu zrobiłem oprysk z Rootbastic i teraz mają ciemnie. Mam już 10 Biotabsów, ale jeszcze ich nie wsadzałem do ziemi. Poczekam na rozwój wydarzeń po przesadzeniu. Zamówiłem sobie 100ml Boom Boom Spray. Powinienem pod koniec tygodnia roboczego już mieć go na stanie. Dzisiaj bez zdjęć bo nie mam już czasu i w ogóle wstyd pokazywać...
Do następnego!
 
Z

z\G/esio

Guest
Dzień projektu: 14
Weg 6/14
FP 18/6
Moc: 270 W

Tak jak wczoraj wspominałem zaliczyłem mały falstart, ale mam nadzieję, że na dniach projekt ruszy z kopyta!





Do następnego!​
 
Z

z\G/esio

Guest
Dzień projektu: 17
Weg 9/17
FP 18/6
Moc: 270 W

Aktualnie w namiocie jest 13 roślin. [MENTION=90782]Bortek[/MENTION] Twoich zawodniczek pozostało siedem. 3 sztuki PMxCH i 4 sztuki LCxCH

Póki co kryzysowa sytuacja została opanowana i planty zaczęły rosnąć jak należy :) Zauważyłem, że rośliny pod żarówką MH rozwijają się inaczej i tak jakby wolniej niż pod HPS. Nie rosną tak szybko do góry, za to przybywa liści. Ostatnio pryskam je samą wodą bo zawaliłem misję i nie odebrałem wczoraj tego Boom Boom Spray. Szkoda bo by się przydał. Tym bardziej, że niedawno temu większość plantów była przesadzana. Wcześniej ze dwa razy zrobiłem oprysk z Rootbastica. W niektórych plantach przypaliło liścienie. Chyba zastosowałem zbyt mocny roztwór. Dobrze, że nie popaliło wiatrakowych. Najlepiej jak dotąd rozwija się Blue Pakistan, która od razu wystartowała w 11 litrowej donicy. Widać Ją w prawym przodzie.

 
Ostatnia edycja:

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Bedziesz je trenowal? Topping? ;)
 

Bortek

Uprzejmie Donosze...
Weteran
Rejestracja
Sty 23, 2019
Postów
2,932
Buchów
20,634
Odznaki
5
Bedziesz zadowolony mysle.
 
Z

z\G/esio

Guest
Bedziesz je trenowal? Topping? ;)

Nie myślałem jak dotąd o treningach bo jeszcze do nie dawna bałem się, że zaliczę falstart. Dobrze, że w ostatniej chwili się zreflektowałem i zadziałałem. Pomyślę nad jakimś treningiem, ale na razie planty muszą podrosnąć i pokazać swój potencjał. Szykuje się długi weg. z 4-5 tygodni zwłaszcza u tych starszych, więc mam jeszcze trochę czasu do namysłu.

---------- Post Zaktualizowany 14:30 ---------- Data pierwszego postu 13:02 ----------

@Honza sądzisz, że Topping byłby najlepszą opcją żeby upchać w namiocie 8-10 roślin w razie czego (1m2)? Tak normalnie bez treningu to myślę optymalnie 6-7 bym wstawił. W ogóle preferuję wysokie rośliny i wolę jak rosną sobie swobodnie, najlepiej takie na 1,2-1,5m wysokości :)
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Popatrz sobie na fotorelki drzewca, on działa na podobnej powierzchni z podobną ilością roślin i robi to wzorowo.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
[/COLOR]@Honza sądzisz, że Topping byłby najlepszą opcją żeby upchać w namiocie 8-10 roślin w razie czego (1m2)? Tak normalnie bez treningu to myślę optymalnie 6-7 bym wstawił. W ogóle preferuję wysokie rośliny i wolę jak rosną sobie swobodnie, najlepiej takie na 1,2-1,5m wysokości :)

Wiesz, ja tam najwiecej na 1m2 napchalem 22 rosliny, wiekszosc toppingowana na 2/4 szczyty, tak to wygladslo... wiec sie da. Dla mnie optimum na ten metraz to 9 roslin. Zrob jak zul pisal, popatrz do drzewca jak trenuje i rozklada szczyty. Obczaj tez growlogi cat in the hat i Zaciera, tez podobny (taki sam?) metraz, a roslin upchane dosc sporo i trening wzorowy ;)


20190422_152122.jpg


20190422_152042.jpg
 
Z

z\G/esio

Guest
Dzisiaj zrobiłem w trakcie ciemni oprysk z Boom Boom Spray. Stężenie 5ml/1 litr.

 
Ostatnia edycja:
Z

z\G/esio

Guest
Dzień projektu: 21
Weg: 13/21
FP 18/6
Moc: 270 W

Projekt pomału raczkuje do przodu. Wczoraj cztery najlepiej rozwinięte rośliny dostały po Bio Tabsie. Po czym obficie je podlałem. Przy następnym podlewaniu spróbuję zaszczepić im mikoryzę w płynie Orca. Od dzisiaj w namiocie wieje nowy wentylator mieszający. Tak poza tym najsłabszy plant wylądował poza boxem. Kiełkuje dwa nasiona Bad Azz Kush @ Barney's Farm w razie czego.

Fota z dzisiaj:

 
Z

z\G/esio

Guest
Dzień projektu: 25
Weg: 17/25
FP: 18/6
Moc: 270 W
RH: 60-80%
Temp: Dzień: 32-33*C / Noc: 28*C

Witam!

Rośliny dalej wolno się rozwijają, ale jest coraz lepiej. Miałem już wątpliwości czy to był dobry pomysł zaczynać grow w lato, ale jestem coraz bardziej spokojny. Wczoraj rośliny zostały podlane mieszanką Rootbastic-a z mikoryzą w płynie. Dosypałem do tego pyłek z nadkruszonych biotabsów i porządnie zmiksowałem w 5 litrowej butli. Niestety zapowiada się na to, że pozostanie tylko 4-6 crossów Bortkowych i to głównie z mojej winy. Przesadzam zleksza od początku z pryskaniem i nie wszystkim roślinom to pasuje. Pewnie dlatego, że miałem słabą cyrkulację powietrza. Teraz po zakupie nowego wentylatora jest dużo lepiej. Aktualnie w namiocie jest 14 plantów. W pięciu są już wepchane tabsy. Doszły 2 szt. Bad Azz Kush od Barney's Farm. Na dzisiaj to tyle, 3majcie fotke z dzisiaj.



Do następnego!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół