nasiona marihuany

Czy mogę je zostawić ?

Wyszukiwarka Forumowa:

marekmarunia

Member
Rejestracja
Cze 8, 2020
Postów
5
Buchów
0
Witam wszystkich czytających,

Mam pewien dylemat. Ziarna mam już na papierze od niecałych 48 godzin. Większość z nich się otworzyła, ale nie jest to wystarczająca długość kiełka żeby wrzucać do ziemi.
Moje pytanie brzmi: Czy jeżeli kiełki puściły to mogą zostać pod talerzykami jeszcze z 2/3 dni? Muszę pilnie wyjechać na 2 dni i nie wiem co robić, wolałbym je tak zostawić w wilgotnym miejscu, i za te 2/3 dni wrzucić je do ziemi.

Pzdr :]
 

GROW BALDD

Well-known member
Rejestracja
Maj 12, 2020
Postów
660
Buchów
1,801
Odznaki
9
[MENTION=95419]marekmarunia[/MENTION] - poleciłbym wrzucić do ziemi -podlać i czekać. Kiełki mogą się wbić w papier- i przy przesadzaniu możesz ***ać kiełka.
Jak będziesz miał ziarno w ziemi- możesz zrobić im coś ala inkubator- tzn nakryć doniczkę. Kiedyś tak robiłem wykorzystując dolną szufladę lodówkową.
 

marekmarunia

Member
Rejestracja
Cze 8, 2020
Postów
5
Buchów
0
Dzięki za tak szybką odpowiedź.
Minusem wrzucenia ich do ziemi, będzie to, że po pierwsze nie mogę kontrolować światła (18h/6h) bo mnie nie będzie, przez co mogą mi się wydłużyć, a tego nie chcę. I to samo z wodą, nie podleje ich przez 2 dni :/
 

GROW BALDD

Well-known member
Rejestracja
Maj 12, 2020
Postów
660
Buchów
1,801
Odznaki
9
kiełek poradzi sobie bez światła - będzie pod ziemią - parapet na dwa dni może to będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem.
ziarno w ziemi podlejesz- spryskasz górną część ziemi i możesz przykryć jakimś pojemnikiem - przeźroczystym. 2 dni na luzaka
 

marekmarunia

Member
Rejestracja
Cze 8, 2020
Postów
5
Buchów
0
Super instrukcja, dzięki [MENTION=95024]GROW BALDD[/MENTION] :)
A co do parametu, bo słaba pogoda w najbliższych dniach, czy warto jak kiełki będą już w ziemi od razu dawać im światło z lamp? Czy lepiej tak jak mówisz, zostawić jest na parapecie pod przeźroczystą przykrywką i jak wrócę to wtedy powinny zacząć się przebijać i dopiero wtedy światło z odpowiednich lamp ?
 

GROW BALDD

Well-known member
Rejestracja
Maj 12, 2020
Postów
660
Buchów
1,801
Odznaki
9
tutaj są 2 szkoły - niektórzy włączają od razu - niektórzy czekają aż się pojawią główki. Pod twoim papierem pestki też maja ciemno.
 

marekmarunia

Member
Rejestracja
Cze 8, 2020
Postów
5
Buchów
0
Nie czytałem ze zrozumieniem.. Tak jak piszesz, zostawię je na parapecie, bez lamp i tyle. Strecz(taka folia) z jedna dziurka na powietrze będzie spoko?
 

GROW BALDD

Well-known member
Rejestracja
Maj 12, 2020
Postów
660
Buchów
1,801
Odznaki
9
Nie czytałem ze zrozumieniem.. Tak jak piszesz, zostawię je na parapecie, bez lamp i tyle. Strecz(taka folia) z jedna dziurka na powietrze będzie spoko?

Dziurek zrobiłbym dużo więcej- najlepiej wykałaczką.
 

marekmarunia

Member
Rejestracja
Cze 8, 2020
Postów
5
Buchów
0
Dzięki wielkie za odpowiedzi.
Mam chyba ostatnie pytanie.. Jeżeli będę na początku je grzał 3 lampkami z żarówkami LED to czy ilość lumenów może się różnić?
2 x 1200 i jedna 2000/2500 ? Oczywiście będę je zamieniał miejscami, ale nie wiem czy taka różnorodność mocy się sprawdzi..

---------- Post Zaktualizowany 12:50 ---------- Data pierwszego postu 12:48 ----------

Dzięki wielkie za odpowiedzi.
Mam chyba ostatnie pytanie. Jezeli bede od poczatku je grzal 3 lampkami z zarowekami led to czy ilosc lumenow moze sie roznic?
2 x 1200 i 1 x 2000/2500? Oczywiscie bede zamienial je miejscami, ale nie wiem czy taka roznorodnosc mocy sie sprawdzi ..
 

raiseNstuff

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2019
Postów
217
Buchów
1
[MENTION=95419]marekmarunia[/MENTION] sprawdzi się o ile box nie jest zbyt duży i światło się nie rozproszy za bardzo ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół