nasiona marihuany

Lampy LED - wyniki, porównanie ze standardowymi HPS-ami

Wyszukiwarka Forumowa:

mohyyy

New member
Rejestracja
Cze 7, 2020
Postów
2
Buchów
0
Witam. Czy ktoś ze zgromadzonych stosował lampy LED? Jakie macie doświadczenia? Szukam najbardziej optymalnych rozwiązań. Czytałem na jednej stronie ze można zebrać 1-1,5g/watt a na innych stronach, ze 0.5-1 g/watt. Jak to wyglada u was? Czy ktoś się może podzielić opinia? Chodzi o profesjonalnie złożone, gotowe lampy.
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
Witam. Czy ktoś ze zgromadzonych stosował lampy LED? Jakie macie doświadczenia? Szukam najbardziej optymalnych rozwiązań. Czytałem na jednej stronie ze można zebrać 1-1,5g/watt a na innych stronach, ze 0.5-1 g/watt. Jak to wyglada u was? Czy ktoś się może podzielić opinia? Chodzi o profesjonalnie złożone, gotowe lampy.

Połowa forum uprawia pod ledami, wystaczy poszukać...
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,067
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Połowa forum uprawia pod ledami, wystaczy poszukać...

Zapewne człowiek Ten oczekuje dodatkowo listy zastosowanych paneli wraz z realnie osiąganymi wynikami na nich. Najchętniej w postaci tabelarycznej.
Także bym tak chciał.
 
Ostatnia edycja:

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
Zapewne człowiek Ten oczekuje dodatkowo listy zastosowanych paneli wraz z realnie osiąganymi wynikami na nich. Najchętniej w postaci tabelarycznej.
Także bym tak chciał.

Tylko Ty byłbyś w stanie coś takiego zrobić. :D
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,067
Tylko Ty byłbyś w stanie coś takiego zrobić. :D

Tak tylko ja jestem na tyle "***..." aby przeglądać wszystko w takim celu.

btw: DIY https://www.forum.haszysz.com/showt...2-Skunk-Special-Experimental-LED-Garden/page7

11-06-2012, 10:30

Czas na podliczenia ;)

Ziółka wyszło 71g

tak więc licząc g/w 71:38 = 1.86 gram/wat

Według zużycia energii

pierwsze 10 dni panna była pod 2 diodami LED więc 2w x 18h = 36 x 10 = 360w:1000 czyli 0.36kwh

następne 65 dni leciała na oświetleniu po 18 godzin pod 27 watami po 18h co daje 31.59kwh

na oświetleniu 12/12 czyli 38wat, panna leciała 69 dni co daje 31.46kwh

suma zużytej energii to 63,41kwh co daje 0,89kwh/gram / 1.11g na kwh zużytej energii

Pobite na komercyjnym?
 

mohyyy

New member
Rejestracja
Cze 7, 2020
Postów
2
Buchów
0
Dzięki za podzielenie się opinia. Póki co dowiedziałem się tyle, co nic. Chodziło mi tylko o to czy ktoś sobie wsadził porządnego leda w namiot i jaki osiągnął wynik. Nie diody, nie żarówki tylko profesjonalna lampe. Nie chodzi mi o żadne tabelki wykresiki czy co tam inynuujecie tylko o opinie kogos z doświadczeniem kto sobie zrobił z lampy 600-1000w coś fajnego. Jeżeli nie macie nic ciekawego do powiedzenia w temacie to po prostu nie komentujcie. Forum przeszukałem dość skrupulatnie i nie zaspokoja ono moich pytan dlatego założyłem ten wątek. Chyba po to jest to forum żeby się dzielić doświadczeniami? Czy raczej po to, żeby jakies dzieci czy „eksperci” z lampka nocna w domu zgrywali najmądrzejszych ? :)
Pozdro dla normalnych :)
 

Afroman

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2010
Postów
734
Buchów
13
Dzięki za podzielenie się opinia. Póki co dowiedziałem się tyle, co nic. Chodziło mi tylko o to czy ktoś sobie wsadził porządnego leda w namiot i jaki osiągnął wynik. Nie diody, nie żarówki tylko profesjonalna lampe. Nie chodzi mi o żadne tabelki wykresiki czy co tam inynuujecie tylko o opinie kogos z doświadczeniem kto sobie zrobił z lampy 600-1000w coś fajnego. Jeżeli nie macie nic ciekawego do powiedzenia w temacie to po prostu nie komentujcie. Forum przeszukałem dość skrupulatnie i nie zaspokoja ono moich pytan dlatego założyłem ten wątek. Chyba po to jest to forum żeby się dzielić doświadczeniami? Czy raczej po to, żeby jakies dzieci czy „eksperci” z lampka nocna w domu zgrywali najmądrzejszych ? :)
Pozdro dla normalnych :)

Widocznie słabo szukałeś, trafialy sie tu fr 500g+ m2 na ledzie
edit nikt nie bedzie szperal forum zeby ci podac link z fotorelacja na srebrnej tacy, ogarnij sie :)
dam hinta o ile mnie pamiec nie zawodzi ten ziomek lecial na suplach metropa i cobach szukaj moze znajdziesz :D
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Witam. Czy ktoś ze zgromadzonych stosował lampy LED?

Witamy,

Jeszcze nigdy nikt. Będziesz pionierem, trzymamy kciuki.

Pozdrawiam.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,067
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

O można sobie pogadać.

Dzięki za podzielenie się opinia. Póki co dowiedziałem się tyle, co nic.

nie szukasz wystarczająco intensywnie informacji. możesz mieć problem z ilością danych i weryfikacją/filtrowaniem istotnych - ale nie ze znalezieniem "wiedzy".

Chodziło mi tylko o to czy ktoś sobie wsadził porządnego leda w namiot i jaki osiągnął wynik. Nie diody, nie żarówki tylko profesjonalna lampe.

Co to znaczy profesjonalna lampę? Dlaczego lampa zbudowana samodzielnie jest w domyśle nieprofesjonalna? Ona może być lepsza od niemalże każdego produktu dostępnego komercyjnie. np. Plony liczone g/w z przed 8 lat które dalej robią wrażenie.

Nie chodzi mi o żadne tabelki wykresiki czy co tam inynuujecie

Masz złe podejście do tematu. Czyste dane techniczne w postaci tabelarycznej: sprawność -> dane o spektrum - ilości światła niebieskiego w widmie etc + wykresy np: dystrybucji światła są czymś co pozwoliło by bardzo dobrze dobrać panel do konkretnej sytuacji - pomieszczenie - styl uprawy etc.
Fakty podane na zimno. Bez subiektywnych odczuć.

tylko o opinie kogos z doświadczeniem kto sobie zrobił z lampy 600-1000w coś fajnego.

Oczekujesz w takim razie zaangażowania ze strony growerów. Niestety w realnym świecie może z 5-10% w porywach ma ochotę na coś takiego. A takich jak KNNA speców z misją nie ma praktycznie wcale.

Jeżeli nie macie nic ciekawego do powiedzenia w temacie to po prostu nie komentujcie.

To na pewno nie do mnie. Zawsze mam coś ciekawego do powiedzenia. ;)

Forum przeszukałem dość skrupulatnie i nie zaspokoja ono moich pytan dlatego założyłem ten wątek.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi Tu. Poszukaj tak samo na IC mag i innych podobnych forach. Jak dobrze pogrzebiesz to się możesz czuć nieco przytłoczony np: dysputami o zawartości cukru w cukrze - czy sprzecznymi opiniami na temat. Wpływ umiejętności rolnika - wpływ odmiany - wpływ stylu uprawy - masa czynników które składają się na ostateczny efekt i bardzo utrudnia wyciąganie naprawdę jednoznacznych wniosków.

Może poza takimi - największe znaczenie ma realnie uzyskiwana wartość strumienia fotonów na powierzchnie - im bardziej równomiernie jest to rozłożone tym lepiej - Jeden z czynników ograniczających, którego wartość limituje maksymalne możliwe do osiągnięcia w danych warunkach plony. Reszta to jakby dodatek do - nie nieistotny - ale dodatek.

Czy były to ledy czy HPS czy cokolwiek innego było TAK.

Chyba po to jest to forum żeby się dzielić doświadczeniami?

Tak i nie. Patrz up. - specyfikacja danego growera - jedni są tacy a drudzy owacy - a trzeci zupełnie inni.

Czy raczej po to, żeby jakies dzieci czy „eksperci” z lampka nocna w domu zgrywali najmądrzejszych ? :)

;) Oj tam każdy kogoś zgrywa. Wszyscy kłamią itp etc.

Pozdro dla normalnych :)

A co ze świrami? ja zostałem jak zwykle pominięty.
 
Ostatnia edycja:

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
Widocznie słabo szukałeś, trafialy sie tu fr 500g+ m2 na ledzie
edit nikt nie bedzie szperal forum zeby ci podac link z fotorelacja na srebrnej tacy, ogarnij sie :)
dam hinta o ile mnie pamiec nie zawodzi ten ziomek lecial na suplach metropa i cobach szukaj moze znajdziesz :D

Tylko, że on nie chce nazw diod, tylko gotowej lampy.:lol3:
Trochę ignorant z kolegi, ale co zrobić. :lol3:
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Nie rozumiem typa. Przeciez panele skladane samodzielnie w 90proc przypadkow bazuja na tych samych komponentach co "markowe" lampy led.
Lenistwo poziom hard. I jeszcze marudzi ze sie niczego nie dowiedzial. Zacznij szukac czlowieku a znajdziesz tu wszystko.
Sadzic tez ma ktos za Ciebie? A ty tylko bedziesz czekal az sos przytulisz? Pewnie jeszcze na koniec powie "co tak dlugo" .
Roszczeniowe podejscie do Swiata.
Tragedia.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,067
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Nie rozumiem typa. Przeciez panele skladane samodzielnie w 90proc przypadkow bazuja na tych samych komponentach co "markowe" lampy led.

Często bazują na lepszych komponentach niż "markowe". W nieco dawniejszych czasach - teraz to prehistoria ;] na rynku był właściwie wyłącznie chłam w postaci gotowej i w zasadzie jedynie DIY budowane bez kompromisów były sensowne.

I ja nie rozumiem podejścia człowieka - to ma produkować fotony a nie zdobić boksa ładnym "logo".

jeszcze raz cytat.

Chodzi o profesjonalnie złożone, gotowe lampy.

btw: taka stara ciekawostka aktualizowana ostatni raz w roku 2016 : https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=211911 link do tego jest w wiki F#.
Może by coś takiego na forum # zrobić :] Kto jest chętny - aktualne dane - pełna specyfikacja zastosowanych paneli informacje o odmianie i stylu uprawy.
 
Ostatnia edycja:

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Wystarczy wejsc na yt i odpalić MIGRO. Typ testuje prawie wszystkie nowinki dostępne na rynku.
https://www.youtube.com/channel/UCSZwj4zGhH1yklVFxS54qdA/videos
Ma gdzies film z cala tabela jak w TopGear z najbardziej efektywnymi lampami. Niech ruszy zad i poświeci trochę czasu to moze sie czegos nauczy.
Troche mi smutno bo wychodzi na to ze mój panel led na diodach samsunga nie jest profesjonalny :troll:
20191217_191207.jpg

20191215_100057.jpg
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,067
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Wystarczy wejsc na yt i odpalić MIGRO. Typ testuje prawie wszystkie nowinki dostępne na rynku.
https://www.youtube.com/channel/UCSZwj4zGhH1yklVFxS54qdA/videos

Wychodzi na to, że jestem dinozaurem bo yotube traktuje jako źródło muzyki a nie informacji. To przywiązanie do słowa pisanego, najchętniej na tradycyjnym papierowym nośniku danych. Jeszcze trochę czasu i fora jako takie zupełnie zdechną bo nikomu się nie będzie chciało czegokolwiek czytać. Te nowe pokolenia zupełnie inne i jak tu się dogadać no jak ?

YT ma jedną paskudną wadę. Wersję papierową lub ekranową statyczną można przejrzeć w "chwilkę" - wszystkie dane ładnie zobrazowane - czyta się raczej szybko. Oglądanie filmików jest zbyt czasochłonne - przewijać także ciężko bo można coś pominąć. Same wady w porównaniu do klasycznych źródeł informacji.

;P

Troche mi smutno bo wychodzi na to ze mój panel led na diodach samsunga nie jest profesjonalny :troll:

Przytuliłbym Cię gdybym tylko należał do ludzi co przytulają.

ps: jakie urocze pogadanki: https://www.youtube.com/watch?v=x_wIvXm81uo
komu by się chciało to czytać? https://academic.oup.com/pcp/article/50/4/684/1908367

Green Light Drives Leaf Photosynthesis More Efficiently than Red Light in Strong White Light: Revisiting the Enigmatic Question of Why Leaves are Green napisał:
Absorption of light by the leaf
Lambert–Beer's law defines absorbance, A, as, .....

ps2: Jakie osiągasz plony ? Jeśli oczywiście można Ci du*ę zawracać ;] pytaniami...

  • g/w ??
  • suma zużytej energii kwh/gram ??

Człowiek się nudzi i aż go korci aby zrobić dużym nakładem na "ekranie" coś co i tak nikomu do niczego sie nie przyda. Doskonała metoda zabijania czasu - zajmować się czyms co jest do niczego nie potrzebne - ale odciąga i prawie likwiduje "świra" który w chwili obecnej siedzi w głowie i nie chce za żadne skarby zniknąć. hmm.. tylko co to ma do tematu wątka?
 
Ostatnia edycja:

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Ja niestety tez nie jestem już pierwszej świeżości ale od zawsze zdecydowanie łatwiej przyswajam wiedzę z źródeł multimedialnych. Widać zagadnienie to jest sprawa bardzo indywidualna.
Trudno jest mi odpowiedzieć na to jak kształtują się wyniki z owego panelu bo leci on w parze ze starymi Marsami 300. Ale całkiem możliwe ze za czas jakiś odpalę go samodzielnie na mniejszym metrażu bo sam ciekaw jestem wyniku. Tylko muszę zone ugadać na jeszcze jeden projekt bo cos ostatnio marudzi ze za dużo narkotyków produkuje tym bardziej ze praktycznie nie pale ostatnio a gonić nigdy nie goniłem.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół